(Vlastní) Vimana

Založil Mr. Cube, 09.01.2012, 14:39:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

Zdravím,

rád bych představil dopravní prostředek staroindických bohů - Vimánu.











Ivansliz

Hodně zajímavé téma. Čteš Ericha von Dänikena?  ;) Předpokládám, že odtud vzešel i nápad na postavení této lodi z lega?
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Mr. Cube

No čtu toho víc, nejen EvD, o tuto oblast historie/záhad se zajímám už dlouho, ale tip byl v podstatě správný. :)

Mtron

promiň, že to řeknu, ale přijde mi to jako nějaká střecha kostela, než raketa či prostředek.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Anatyt

No, lenže oni takto Vimany naozaj vyzerajú. ;) Ale asi si nečítal Denikäna.

Petronel


Ivansliz

Citace od: Mtron kdy 09.01.2012, 18:50:49
promiň, že to řeknu, ale přijde mi to jako nějaká střecha kostela, než raketa či prostředek.

Lidé v tehdejší době kreslili vesmírné lodě bohů (= mimozemšťanů, ???, ...) podle toho, k čemu to dokázali nějakým způsobem připodobnit, tedy různé stavby, ptáci a jiná zvířata apod. Skutečná loď vypadala možná jinak a více podobně vůči lodím, jaké známe z dnešních sci-fi filmů. Ale takovou inspiraci tehdy lidé neměli, jako máme my dnes.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Mr. Cube

#7
Citace od: Mtron kdy 09.01.2012, 18:50:49
promiň, že to řeknu, ale přijde mi to jako nějaká střecha kostela, než raketa či prostředek.

Velmi správný postřeh, má se totiž za to, že ty jejich chrámy jsou postaveny podle "božských vozů". Vím, že to nezapadá do obvyklých výtvorů z rubriky Space a člověku, který se o to trochu nezajímá nebo se se zmínkami o vimánách nesetkal, to moc neřekne. Uvažoval jsem, že tam dám nějaké panely, kabely, vyčuhující antény a spoustu dalších "udělátek", ale nakonec jsem se rozhodl, že to udělám co nejvíce čisté a hladké. Za nějakou smysluplnou kritiku budu ale rád. Jinak se omlouvám za kvalitu fotek, ještě to asi přefotím, tohle je nejlepší, co mi vyšlo, ale stejně s tím nejsem spokojený.

Ještě jsem zapomněl uvést, že se jedná o plavidlo určené k pendlování mezi Zemí a mateřskou lodí na oběžné dráze.

linhi

Mě to přijde jako raketa ze seriálu Smolíkovi :-)

peter

Citace od: linhi kdy 09.01.2012, 20:31:56
Mě to přijde jako raketa ze seriálu Smolíkovi :-)
Jé a já si furt nemohl vzpomenout co mi to připomíná. Díky ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Mr. Cube

Jinak kromě indických a dalších asijských chrámů a toho, jak se předpokládá, že některé vimany vypadaly, jsem se nechal inspirovat fotkami Jose Maria Fernandeze z 90. let.