(Cizí) Escape from Docking Bay 327

Založil Robbed, 30.10.2011, 11:46:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Challenge pro šťastné vlastníky Falcona >:D.

Fotky zde

Video



Zdroj Eurobricks

tomas.

#1
hm tak to je slušný.. fakt pěkný - aby ne za ty prachy  ::)
já se výhledově chystám na Docking Bay 94 v Mos Eisley, falcona mám letošního
jo a vtipný je, jak storm uklouzl, i když tam má upozornění, že to klouže  8)

mizdas

No  :o. Nejdřív se mi na tom nezdálo nic tak extra, ale po shlédnutí videa jsem byl překvapen! Hodně se mi líbí i zakomponovaná elektřina. Moc pěkný  :).

SpCasPi000


Ivansliz

#4
To je opravdu super dílo. Teď si také kupuji toho falcona, ale pouze ten set s menší verzí. Proti tomuto setu se ten zmenšený set nevyrovná.  :'(

Citace od: SpCasPi000 kdy 30.10.2011, 13:58:04
Ako urobil tie svetelné meče?

Možná jen pro tu fotku umístil do záběru ledky těsně za meče, jinak třeba ty meče normálně nesvítí. Ale pokud to do toho nějak zabudoval, tak všechna čest.


...

To mě dostalo: "Caution, wet floor..." a tam uklouznutý minifig  ;D ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

SpCasPi000

#5
To by svietila celá tá miestnosť, to skôr vyzerá že tam vopchal najmenšie existujúce LEDky nejako. Kurnik zas nebudem celú noc spať  ;)
Ja v MOCoch tiež budem mať LEDky, pred rokom som robil skúšobne jednu vignettu pre nedostatok dielov a vyzerá to parádne keď napr. spod 2412b Trans Neon Green upevnených na stene na 4070a vidno krásne svetielko ako osvetľuje chodbu vesmírnej základne. Takisto v Castle budem používať LEDky na fakle až to má atmosféru  :D
Celkovo mi vadí že sa v setoch nevyskytujú vo veľkom svetlá (teraz nemyslím priveľké 54930c02) a magnety, pred 20-25 rokmi boli aj v Space aj City v pár setoch a potom s tým sekli, aspoň že občas to niekoho napadne zakomponovať do MOCu. Pri dnešnej úrovni techniky a miniatúrných LEDkách by fakt mohli výrábať lacno originál dieliky a napchať to do každého druhého setu, zvlášť v City by to dobre vyzeralo  :(

peter

#6
Osobně si myslím, že to jsou standardní svítící SW minifigové. Bohužel asi nebudou a budou to ony dvě SMD LED-ky, o kterých se i sám autor zmiňuje, že je někde použil.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ivansliz

Citace od: SpCasPi000 kdy 30.10.2011, 14:37:27
To by svietila celá tá miestnosť, to skôr vyzerá že tam vopchal najmenšie existujúce LEDky nejako. Kurnik zas nebudem celú noc spať  ;)

Mirek by nám tu mohl nabídnout reálné řešení(=vysvětlení).  >:D

Jinak falcona, kterého dostanu k vánocům, je set 7965. Poměr 5195 dílů(set 10179) : 1254(set 7965) dílů.  ::)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Robbed

#8
Citace od: SpCasPi000 kdy 30.10.2011, 13:58:04
Ako urobil tie svetelné meče?

Takhle http://hudecity.de/?p=215 (purist alert)

Píše tam o SMD LED, nějaké mikro LEDky, že by ?.

FilipS

CitacePíše tam o SMD LED, nějaké mikro LEDky, že by ?.

Přesně, SMD součástky sou miniaturní, ty nejmenší LEDky nemají ani půl milimetru. (http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQQC5XL0HB1LF39tcDquZnpCQl7zh_4AAxwE989NNjODvUhhmgvig;D Ale jak provrtal ten lightsaber a ještě ty blechy pospájel, tak to je obdivuhodný. (A to sem purista)

SpCasPi000

Tak to ja nič vŕtať nebudem, LED strčím do nejakého bricku s otvorom a zakryjem s transparent tile a drôtiky o hrúbke menšej ako vlas môžem viesť úplne hocijako pomedzi bricks&plates až k zdroju napätia, alebo použijem na rozvody originál trubičky a hadičky aby to vyzeralo ;)

P4tr1cius

Citace od: Ivansliz kdy 30.10.2011, 14:44:26
Jinak falcona, kterého dostanu k vánocům, je set 7965. Poměr 5195 dílů(set 10179) : 1254(set 7965) dílů.  ::)

So setom 10179 MILLENNIUM FALCON sa nemože porovnávať žiaden iný Falcon ani zďaleka. Dokonca si myslím, že žiaden doteraz vyrobený LEGO set sa mu nemôže rovnať.

Je to proste absolútny vrchol LEGA (zatiaľ).

Ivansliz

Citace od: P4tr1cius kdy 30.10.2011, 16:49:49
Citace od: Ivansliz kdy 30.10.2011, 14:44:26
Jinak falcona, kterého dostanu k vánocům, je set 7965. Poměr 5195 dílů(set 10179) : 1254(set 7965) dílů.  ::)

So setom 10179 MILLENNIUM FALCON sa nemože porovnávať žiaden iný Falcon ani zďaleka. Dokonca si myslím, že žiaden doteraz vyrobený LEGO set sa mu nemôže rovnať.

Je to proste absolútny vrchol LEGA (zatiaľ).

Tak třeba Taj Mahal má 5922 kostek, či-li víc než tento Falcon. Každopádně i já zastávám názor, že 10179 je asi to nejlepší vytvořené a Taj Mahal ho překonává jen co se počtu kostek týče. Navíc tento skvost (=10179) doplněný o scénu z Docking Bay 327 je už jen třešnička na dortu pro tento set.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

P4tr1cius

#13
Millennium Falcon sa veľmi porovnať s Taj Mahal nedá. Myslím v rozmanitosti kociek a tým pádom aj v zábavnosti (zaujímavosti) pri stavaní. Taj Mahal má síce takmer 6000 kociek, ale z toho až neuveriteľných 13 druhov z nich, má viac ako 100ks, dokopy týchto 13 druhov v súčte činí až 2480 kociek. Z toho logicky vyplýva, že stavba musí byť "nudná ako Brno". Teda aspoň v mojom ponímaní.

AdamKo

Citace od: mizdas kdy 30.10.2011, 13:44:08...Nejdřív se mi na tom nezdálo nic tak extra...
Já se toho pocitu též nemohl zbavit – v duchu jsem si pořád říkal, že kdybychom dali Lukymu víkend, mohl by vytvořit něco obdobného :D :D :D
(bez elektřiny samozřejmě).

Citace od: mizdas kdy 30.10.2011, 13:44:08Hodně se mi líbí i zakomponovaná elektřina. Moc pěkný  :).

Ano, i já smekám nad čistým provedením. :o