(Cizí) Katedrála

Založil linhi, 27.06.2011, 12:17:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi


Anatyt

Viac ako 1 milion dielikov! Neviem, či som videl krajšiu architektonickú stavbu z LEGA mimo Legolandov.  :o

Ivansliz

Právě mi zaskočilo. Obrovská stavba, každá její část do detailu propracovaná. No neskutečné... :o :o
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

jvucka

Machrovské!
Oceňuji detail s vyčištěnou částí průčelí. K naprosté přesnosti chybí už jen nezbytné lešení. Katedrála v Kolíně je totiž tak velká, že její údržba je nepřetržitá a kolem dokola se neustále pomalu posunuje velké lešení. Tam to znám, Kolín je fajn město ...  :)

germik

Chápu správně, že TO stavěl jeden člověk? :o :o Jestli jo, tak asi vykradl banku >:D

Je to... úžasný :o Chtělo by to nějakou konkurenci, kde je to Minas Tirith? ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Robbed

Nebo spíš postavit Katedrálu svatého Víta, ta je sice o něco menší, ale když se k tomu postaví i zbytek Pražského hradu v tomto měřítku >:D ...

Chairudo

Citace od: germik kdy 27.06.2011, 21:41:33
Chápu správně, že TO stavěl jeden člověk? :o :o Jestli jo, tak asi vykradl banku >:D

Teda hubu sem měl otevřenou, až mi vypadly všechny zuby :-X Jestli je to z miliónu kostek tak to muselo aspoň ten milión taky stát, tomu jen tak někdo konkurovat nemůže 8)

Citace od: germik kdy 27.06.2011, 21:41:33
Chtělo by to nějakou konkurenci, kde je to Minas Tirith? ;D

Minas Tirith si dává pauzu, sbírá nápady, nezbytný materiál a užívá si léta. Nějaký větší stavební pokrok bude až na podzim.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Anatyt

No je tam vraj viac ako 1 milion kociek...

Ivansliz

Též jsem si v duchu řekl: "Kdyby každá kostka stála pouhou 1Kč, celková ceny by byla..." ;D Ale radši jsem tohle téma nezačínal.

Také by mě zajímalo, z kolika částí se ta dominanta skládá. Jako 1 celek to určitě být složené nemůže, tedy pokud ten maniak nebydlí kousek od výstaviště a nedotáhnul to tam tahačem. >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mizdas


jousef

Tady se posouvají hranice stavění je to opravdu obrovské ty detaily ta propracovanost úplně mě to nadchlo co je člověk schopen udělat když chce.Když sem se zamyslel jakou dobu muselo zabrat postavit jenom ty stromy natož ten chrám je to něco neuvěřitelného těch hodin,dnů,týdnů a měsíců u toho ten člověk strávil,kolik peněz do toho vložil ani si nedokážu představit kolik by těch kostek bylo kdyby byli na jednom místě kolik materiálu kuli tomu musel shromáždit aby to vůbec postavil a ta dlažba před tím chrámem je také skvostná je to prostě borec ten chlap který to stavěl.Mě se tato stavba líbý více než ty v legolandu kde sem také byl hlavně kvůli té propracovanosti.

Daniel

Stavba je skutečně obrovská a pěkná na pohled, ale co máte s těma detailama?! Já v této galerii vidím 8 celkem malých fotek na kterých moc detailů nevidím(neříkám že tam nejsou). Nemáte někdo odkaz na stavitelovu galerii, než těchto pár fotek z výstavy na kterých je prd vidět?

p.s.: Jousef vyhrává první cenu (v soutěži o nejdelší větu bez použití čárek ;D ).


Chairudo

Tedajá slintám  :P, ale když si domyslím kolik času a peněz to muselo spořádat tak mě z toho až zamrazí.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ivansliz

Tak  o detailech není pochyb. I když stále by to chtělo, kdyby ta stavba byla detailněji nafocená. Víme vůbec, jestli je stavba vybavená nějak i zevnitř?

Jinak "jiné zpracování téže stavby" je o poznání "chudší", ale slovo "chudší" musí být opravdu v uvozovkách. ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Insectslayer

Pochybuji, že takto kolosální stavba z Lega bude mít i interiéry. Nejspíš je uvnitř pouze nosný systém.

hobby

Citace od: Chairudo kdy 04.07.2011, 12:59:20
Tedajá slintám  :P, ale když si domyslím kolik času a peněz to muselo spořádat tak mě z toho až zamrazí.

Nevím, proč bych měl slintat? Že je to dokonalá, profesionální práce, to je samozřejmé a nemá cenu to dále pitvat. Takový je ale každý model v Legolandu, kam bezpochyby i tahle katedrála patří a nemá cenu slintat tam před každým exponátem. Mě spíš zajímá motivace pro takovou stavbu. Pokud to stavěl ´jen tak´, bez nároku na honorář a pro sebe, pak to nechápu: je to otrocká práce, která nemůže těšit, neskutečné náklady a čas. Dále, co jednou s tím? Zdůrazňuji, že ani v nejmenším nesnižuji umění autora, jen vznáším provokativní otázku! Mimochodem, myslím že ,naši´ hradaři (ale i Edvardovo muzeum) jsou tak na rozhraní tohoto světa zábavy a otročiny a já osobně bych už tuto hranici nepřekročil.
Z mého pohledu by mělo být Lego hlavně zábavou, což je jeho prapůvodní poslání.

Anatyt

A ako vieš, že to je pre nich otročina a nie zábava? Niekoho baví stavať mesiace niečo impozantné a ja to celkom chápem. Sú tam možno fázy, keď je stavba nudnejšia, ale stále Ťa poháňa to nadšenie, tá radosť z toho, aké to bude, keď to bude hotové.

Hardegon

Svět je plný znuděných otrávených AFOLů, kteří místo zábavných staveb staví nesmyslné obří příšery bez zjevných důvodů a například takový brothers-brick.com ty nejhorší uveřejňuje na své zdi hanby...  ::)

hobby

Citace od: Hardegon kdy 05.07.2011, 11:08:53
Svět je plný znuděných otrávených AFOLů, kteří místo zábavných staveb staví nesmyslné obří příšery bez zjevných důvodů a například takový brothers-brick.com ty nejhorší uveřejňuje na své zdi hanby...  ::)
Napiš něco rozumného a ne za každou cenu reagovat hloupou, ironickou poznámkou!

Hardegon

Citace od: hobby kdy 05.07.2011, 11:19:31
Napiš něco rozumného a ne za každou cenu reagovat hloupou, ironickou poznámkou!

Jestli jsem tě nějak urazil, tak je mi to líto. Ale pořád čekám, až se někde objeví kvalitní fotky celé stavby, abych mohl "rozumně" reagovat na tuto obří stavbu. Ale mezi všemi komentáři (hlavně obdivnými) se blýskne tvůj, kde takové stavby označuješ za nezábavné otrocké práce. To mi přišlo nerozumné, až téměř komické. Tak jsem prostě reagoval.