LegoProjekt ve Zlíně

Založil AdamS, 16.04.2011, 09:39:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

AdamS

Ahoj Všichni AFOLáci,
chci Vás a hlavně Vaše děti pozvat na další akci stavby Legoměstečka, které se bude konat tentokrát  ve Zlíně.
Stavba proběhne ve dnech 5., 6. a 7. května 2011 od 15:30 do 18:30 hodin.
Slavnostní odhalení Legoměstečka pro veřejnost (rodiče, sourozence, kamarády) bude dne 8. května 2011 v 11 hod.

Další potřebné informace naleznete na http://www.legoprojektzlin.cz/

AdamS

Zde můžete zhlédnout video z již proběhlé akce.

peki


Zajímavé. Co je to za akci/akce? Koukal jsem na netu např. zde že je to putovní (soudě podle půdorysu který se mi zdál stejný).

Jak dlouho to pak uklízíte/třídíte  >:D

AdamS

#3
Je to křesťanská akce, pořádaná Církví bratrskou, kolující po celé ČR.  Je to evangelizační akce zaměřená hlavně pro děti a jejich rodiče. Děti stavěly 3 odpoledne a přitom mohly slyšet o Pánu Bohu.

Půdorys je ve tvaru kříže, na který si děti dle vlastní fantazie umístí svůj lego výtvor, postavený buď podle plánku, nebo podle vlastní fantazie.

Více informací ZDE

Třídění je docela náročné, hlavně na něho není moc času. Ve 20 lidech nám trvalo přibližně 6 hodin.

rdk

Teda zneužívat LEGO k vymývání mozků dětem..... >:(

wallac

Citace od: rdk kdy 12.05.2011, 14:27:26
Teda zneužívat LEGO k vymývání mozků dětem..... >:(

přesně tak, taky mi to tak přijde.. :-\

Rhox

Citace od: rdk kdy 12.05.2011, 14:27:26
Teda zneužívat LEGO k vymývání mozků dětem..... >:(
Zajímavý, čekal jsem, že když sem tohle napíšu, tak mě všichni ukamenují :-\ Thumbs up! :)

FilipS

Chápu snahu církve šířit víru v ateistickém státě i neobvyklí my způsoby, ale podle popisu akce mi to přijde dost přehnané. Jedna věc je nabídnout cestu, druhá někoho takto verbovat. 

Vlada

Citace od: rdk kdy 12.05.2011, 14:27:26
Teda zneužívat LEGO k vymývání mozků dětem..... >:(

Ano, první dojem může být takovéhoto charakteru, ale podívejme se na to také z té druhé pomyslné stránky věci. Na pozvánce i samotném webu je uveden jasný cíl této akce, která si kladla za cíl podporovat dětskou kreativitu (prostřednictvím Lego kostek) a při této příležitosti zároveň i ukazovat na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů (přednášky o církvi a vše s ní spojené). Čili zde bych problém v ničem neviděl, nejednalo se o žádnou akci, kdy za účelem prezentace křesťanské víry bylo zneužito Lego jako takové. Dle mého soudu měla tato akce tak velkou přízeň především díky právě konanému Lego projektu, načež mnozí děti, které se akce účastnily, dnes už ani nemají tušení, že součástí této akce byl seminář o křesťanství obecně.

V tomto duchu principiálně uvažovala i většina rodičů svých ratolestí. Mně náboženství absolutně nic neříká, neuznávám ho, ale neodsuzuji lidi, kteří si cestu k Pánu Bohu našli, či jí teprve hledají. Jejich víru plně respektuji, pokud ovšem se mi nesnaží jejich víru vnucovat vůči mému přesvědčení. Sekty neuznávám vůbec, to je účelná degradace lidských myšlenkových pochodů...  :-\

stambi

pominu hlubší debatu o náboženství, ale všimli jsem si 2 detailů z videa:
1) na téhle akci se nejvíc ze všech našich výstav a prezentací bavili děti a k tomu je lego primárně určeno,
jistě to bude tím že tu mohli na všechno sahat, cokoliv postavit a zařadit do společného díla
2) zdá se že se tu nikdo nebál, že někdo někomu ukradne kostičku, možná to spojení lega a desatera nabízí víc než čeká běžný AFOL
š.

mizdas

U nás v Písku byla nedávno stejná akce, stavění lega od pondělí až do pátku + náboženský výklad k tomu, proto jsem se rozhod, že stavění doma bude asi lepší  :).