624 9V motor

Založil Glesgi, 07.03.2011, 21:14:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Glesgi

Ahoj všetkým, chcem sa spýtať ohľadne tohoto motorčeku http://www.bricklink.com/SL/624-1.jpg?0. Hľadal som na fóre ale ani neviem kde to mám hľadať ??? :-[ a preto otváram novú tému a pýtam sa Vás.
Chcel by som zistiť, či máte niekto tento motorček a či je možné ho otvoriť, som lego vláčkar a veľmi by ma zaujímalo čo je v ňom, avšak nejde otvoriť ako klasický 9V motor :( a preto dôvod na založenie témy.

peter

Já ho mám, ale nikdy jsem ho neotevřel. Soudě podle otáček a momentu si myslím, že je v něm jeden elektromotor >:D a pár převodů. Převody zvýší sílu onoho motoru a také rozvádějí pohyb pro dva výstupní otvory pro osy. Jo a ještě tam bude tradiční keramický kondenzátor a proudová ochrana.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Glesgi

Mne ide o prevody pretože v jednom mojom klasickom 9V motorčeku sa jedna strana "rozbila" alebo ako by som to nazval, a predpokladám že v tomto motorčeku to bude tak isto tak preto sa pýtam či niekto nevie ako to v ňom vyzerá, a hlavne ako ho otvoriť...