8421

Založil Mellory, 21.12.2005, 11:27:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mellory

Ahoj lidi. Právě jsem dostal 8421. Návod jsem prostudoval, ale nezačal jsem stavět, neboť držím tradici Štědrého večera. ;)

Návody jsou dva. Jeden na základní model (bez ramene) a ten druhý na rameno nebo plošinu (omlouvám se, ale nemůžu to nijak popsat).

Vnitřní konstrukce vozidla je úplně studless. Ale převodů je docela hodně. Je zde uplatněn trochu nový systém otáčení kol, ale není zas tak revoluční. 3 páry kol zatáčí, jeden otáčí motorem (laicky řečeno...).

Rameno je zajímavější. Je zde motor z RC race buggy (nevím číslo), krabička s bateriemi jako protiváha, ale i převodovkový systém, pneumatické písty a výsuvné rameno.

Převodovka umožňuje, aby motor ovládaj naviják nebo vysouval rameno. Pneumatika zvedá rameno, ale nespouští jej dolů, pozor. Rameno při pokusu o spuštění vždy spadne (usuzuji podle zapojení pneumatiky).

Rameno je téměř celé se study. Což je dobře, rameno vypadá pevně. Rameno se vysouvá po třech částech. Systém vám ale teď nepopíšu, jsem zrovna ve škole.

Krabice je obří a přeplněná 1885 součástkami v 10 sáčcích. Není ale moc dobře vymyšleno otvírání.

Vypadá to, že jsem koupí neudělal špatně. Doufám, že jsem vám aspoň přinesl něco zajímavého. Legu zdar!

Omlouvám se za chyby.
Nothing is true. Everything is permitted.

franta

Stavebnice je to veliká a pěkná. Původně měla přijet až pod smrkem, ale nějak jsem to nevydržel a postavil ji. Největší problém u ní vidím s rychlým padáním ramene, budu muset přidat dvě hadičky na pomalejší odvod vzduchu z pístů a při stavbě jsem si zase nostalgicky povzdechl za starejma kostičkama. Už to fakt není ono.

otaznik

Citace od: franta kdy 21.12.2005, 13:42:42
Stavebnice je to veliká a pěkná. Původně měla přijet až pod smrkem, ale nějak jsem to nevydržel a postavil ji. Největší problém u ní vidím s rychlým padáním ramene, budu muset přidat dvě hadičky na pomalejší odvod vzduchu z pístů a při stavbě jsem si zase nostalgicky povzdechl za starejma kostičkama. Už to fakt není ono.

IMHO studless konstrukce nejsou špatné, jen se s nimi obtížněji pracuje, na Vánoce se mi snad zadaří a bude jak 8421 tak 8416.