(vlastné) WALL-E

Založil Igi, 12.09.2010, 16:51:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igi

Chcel by som Vám predstaviť svoj najnovší projekt - Lego Technic WALL-E. Hlavným cieľom bolo dosiahnuť, aby sa vedel WALL-e poskladať do boxu podobne, ako originál. Použil som takmer všetky motory, ktoré mám k dispozícii. Zozačiatku model dvíhali len 2x LA, ale narastajúcou váhou na to neskôr nestačili, takže som musel dokupovať ďalšie dva. Teraz je model dvíhaný pomocou 4x LA, ktoré síce dostávajú zabrať, ale stačia.

Model obsahuje:

RCX 2.0 a 3x 9V Motory, ktoré sú na RCX zapojené (otváranie a zatváranie obidvoch rúk, nadvihovanie obočia)
3x PF XL Motor (dva na pohyb a jeden na nadvihnutie celého modelu pomocou 4x LA, ktoré vysúvajú nohy)
1x PF M Motor na otvorenie krytov rúk a hlavy
2x PF Receiver
1x PF BB
NXT a 3x NXT motory (dvíhanie rúk a hlavy)
1x HiTechnic IR Link Sensor (vďaka nemu môžem celý model ovládať cez bluetooth z môjho netbooku.)

Model váži cez 3,5kg, najmä kvôli tým 18 AA batériam, ktoré ho poháňajú, ale v blízkej dobe chcem RCX nahradiť ďalšími dvomi PF Receivermi, ktoré trošku znížia váhu.

Dúfam, že sa mi niekedy podarí dodať aj nejaké video, ale zatiaľ ho nemám čím natočiť a ešte tiež nie je úplne dokončený software na kontrolu WALL-Eho.

Micho

Klobúk dole, aj keď sa veľmi povrchne vyznám v techniku, tak toto sa mi veľmi páči. Ten filmík som videl. Tvoj výtvor mi pripadá hodne verný. 8) 8) 8)

To video by fakt bolo dobré natočiť.   ;)

germik

Cool :o :o
Jen se chci zeptat - jak máš ovládané ty tři xl motory - někde sem slyšel, že Bbox utáhne najednou jen 2 - Takže to máš tak, že buďto jedeš anebo zvedáš nebo to je nějak přes to RCXko? ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Igi

Všetky sú napojené na jeden BB. To zdvíhanie nie je dobré používať naraz s pohybom (ani som to neskúšal), pretože ten model je tak ťažký, že ten jeden XL motor má pri zdvíhaní čo robiť.

KLR

chválím, obdivuju a dávam za jedna s hvězdičkou

grohl

Super, a přimlouvám se za video. Tohle bych totiž rád viděl v akci.

Plutoone