Rada k setu 8043

Založil Plutoone, 14.08.2010, 18:37:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Arheonx

#60

Anatyt

Vyplniť formulár.

Arheonx

#62
A tam s tých troch možností mám dať ktorú ? Druhú ?

otaznik

Já bych zvolil tu třicátou sedmou možnost.

dwo

Na tuhle situaci nesedí ani jedna možnost, ten formulář je imho k ničemu. Nedávno jsem zahlédl přímo na stránce produktu zmínku o servisním balíčku a telefonní číslo do ameriky. U tak drahé hračky bych očekával lokalní support na úrovni i pro lidi, co nemaj paragón.

No nevim jestli mi víc vadí hloupé otázky nebo hloupé odpovědi. Každopádně chabej pokus o ironii.

otaznik

Citace od: dwo kdy 17.10.2010, 19:14:16
Na tuhle situaci nesedí ani jedna možnost, ten formulář je imho k ničemu. Nedávno jsem zahlédl přímo na stránce produktu zmínku o servisním balíčku a telefonní číslo do ameriky. U tak drahé hračky bych očekával lokalní support na úrovni i pro lidi, co nemaj paragón.

No nevim jestli mi víc vadí hloupé otázky nebo hloupé odpovědi. Každopádně chabej pokus o ironii.
Když se někdo ptá na věci, které se tu už řešili nebo řeší, tak si nic jiného než ironickou (více či méně) odpověď nezaslouží.

Support TLC je, podle mého, více než dobrý. Bohužel stále nepřišel na to, jak vzdorovat českým a slovenským vychcánkům, kteří si přes něj díly objednávají i přesto, že daný set nevlastní nebo jim nic nechybí.

dwo

Citace od: otaznik kdy 17.10.2010, 22:13:31
Support TLC je, podle mého, více než dobrý. Bohužel stále nepřišel na to, jak vzdorovat českým a slovenským vychcánkům, kteří si přes něj díly objednávají i přesto, že daný set nevlastní nebo jim nic nechybí.
No, možná až se naučí česky, tak budou opravdu dobří a třeba i pochopí jak na ty vychcánky.

btw: osobně nevim jestli bych si pomohl, v legu jsem asi za 55tis a pochybuju že by mi nějaký dílek v hodnotě korun stál za tu námahu. To by mi museli poslat aspoň NXT :-)

MeNadruhou

Oni česky umí... jenom to nedávají znát. a to vím z vlastní zkušenosti. Reklamoval jsem dvakrát, a při stížnosti na vyřízení 1. reklamace mi odepsali že můžu psát hezky česky, protože to jde na pobočku do kladna nebo jak, když je to stížnost z čech...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

merlog

CitaceA tam s tých troch možností mám dať ktorú ? Druhú ?
Tak jsem to testnul. Ať dám jakoukoliv možnost, v následném výběru dílků se linear actuator neukáže. Probrejlil jsem seznam několikrát a nenašel.
V pravo je poznámka: Servis Bag a pod tím proškrtnuto. Možná, že to s tím má souvislost.

Nepovažuji se za úplného trotla, ale může mi (nám) tedy někdo chytrý vysvětlit, jak na to? Pomůže to mnohem víc, než zadělávání celé stránky fóra celkem zbytečnými polourážkami.
Dík M

Anatyt

Normálne im tam vyplňte niektorú z tých položiek na chýbajúce diely, alebo to je jedno a NAPÍŠTE v poznámke o čo ide! Oni tie maily na rozdiel od iných spoločností aj čítajú.

merlog

Děkuji za plnohodnotný příspěvek.

Anatyt

Ale tak nechápem - čakáš, že Ti niekto krok po kroku prejde a preloží celý formulár? Veď stačí trocha samostatnosti a je to. A ako som napísal - dôležitá je pripojená poznámka, resp. mail.

otaznik

Citace od: merlog kdy 18.10.2010, 10:17:48
Tak jsem to testnul. Ať dám jakoukoliv možnost, v následném výběru dílků se linear actuator neukáže. Probrejlil jsem seznam několikrát a nenašel.
V pravo je poznámka: Servis Bag a pod tím proškrtnuto. Možná, že to s tím má souvislost.

Nepovažuji se za úplného trotla, ale může mi (nám) tedy někdo chytrý vysvětlit, jak na to? Pomůže to mnohem víc, než zadělávání celé stránky fóra celkem zbytečnými polourážkami.
Dík M
Když daný díl nenajdete v seznamu, je tam tlačítko, které vám umožní ho popsat. Opravdu na tom nevidím nic složitého...

merlog

Jasně,
možnosti popsat díl jsem si všiml. Spíš šlo o to, jestli v tom není nějaký zakopaný pes.Přeci jen, problém podle nich způsobují actuatory a zrovna ti v seznamu nejsou. Jinak ještě jednou děkuji i za všechny ostatní tápače  :)

votrelec

som tu sice novy, ale podla mna malo lego dat samostatnu stranku so ziadostou o service pack pre 8043, resp ten set mat moznost reklamovat. Zadavat to cez vymenu dielov, je podla mna uplne nelogicke.  Podla vas ma obycajny smrtelnik ako dojst na to, ze treba vybemit prave LA plus este dake konkretne diely? vsak pred vydanim service packu, skoro nikto nevedel, ze v com je problem a co konkretne treba vymenit, resp lego prislo s inym riesenim ako boli rady na nete.

JIRKA9

Tak včera to přišlo, až bude chvilka tak to tam střelim a pofeferuju. Hoši, zbytečně si to komplikujete, ja jim napsal česky mail že to nefunguje a bylo to.
Vysavač, nejhorší nepřítel Lega

merlog

Jasně, taky možnost. Ale pro jistotu jsem jim to napsal slušně a kromě češtiny taky angličtinou. To jen pro takový ten lepší pocit.

JIRKA9

#77
Nějaký fotečky dílů a návodu, omlouvám se za kvalitu, nafotit lesklý papír doma pod zářivkou nic moc  :-\
Vysavač, nejhorší nepřítel Lega

Plutoone

To JIRKA9: mohl by jsi sem prosím hodit video, jak ti set po úpravě funguje. Kolik uzvedne atd... Jde mi o to, jestli se mam namáhat a servisní balíček vůbec objednávat. Díky

JIRKA9

#79
První zkušenost je: namazané staré LA fungují skoro stejně dobře jako nové LA, nové LA pěkně šmajdají  ;D. LA jsem vyměnil zatím jen 2x hlavní, původní zbytek mám namazanej a nechám na místě. Upravený podvozek jede dobře, celá chyba byla v tom že vložené ozub.kolo bylo jen na http://www.peeron.com/inv/parts/3749 a při záběru se zkřížilo. Rameno na vybité akumulátory zvedne ještě 4 LA
Vysavač, nejhorší nepřítel Lega

MeNadruhou

To jirka: dají se od sebe nové a staré la rozpoznat? když si je pak hodím do hromádky laček doma? (ještě set nemám, ale budu ;D)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

JIRKA9

Citace od: MeNadruhou kdy 19.10.2010, 22:05:16
To jirka: dají se od sebe nové a staré la rozpoznat? když si je pak hodím do hromádky laček doma? (ještě set nemám, ale budu ;D)
Zkoumal jsem to a bohužel nedají, jsou uplně stejné a vylisované číslo 61927 je taky stejné
Vysavač, nejhorší nepřítel Lega

Měch

když je vyšroubuješ na max, tak se jeden (nový) ohýbá a ten druhý ne...je to vidět na fotce http://technicbricks.blogspot.com/2010/10/how-to-easily-distinguish-and-change.html
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Matošo

Citace od: MeNadruhou kdy 19.10.2010, 22:05:16
dají se od sebe nové a staré la rozpoznat? když si je pak hodím do hromádky laček doma?

Tak si je nějak poznač ne?
Udělej na nich fixkou značku, nebo na ně nalep nějakou nálepku... Možností je spousta...

Anatyt

To je nejaké divné. S&H ho má v ponuke a keby bol pošahaný, asi by ho stiahli. A majú ho aj pre USA.....

votrelec

#85
delete: anatyt ma predbehol :)

ale uz sa tesim na ten set pod stromcek :)

merlog

Tak servis pack přišel a byl nainstalován do bagru. Musím ale bohužel říct, že to stejně pořád není ono. S alternativním modelem jsem se vyblbnul mnohem víc. Nicméně set je skvělý už jen jako zásobárna dílů a rozhodně jej nemohu nedoporučit. Hoj

Jaky

Tak jsem konečně obdržel novou verzi 8043. Set jsem koupil 9.7.2010 v Pompu. V září jsem byl vyzván k odevzdání tohoto setu  s tím, že se budou řešit technické problémy této hračky. Bagr jsem rozebral a strčil do igelitové tašky a odevzdal spolu s krabicí. Dlouho se nic nedělo až dnes mně synovec pracující ve firmě přivezl novou verzi 8043. Ve stejné krabici se nachází stejná směs pytlíků a návod se samolepkama podložený kartonem, uložený zvlášť v igelitovém pytlíku. Porovnal jsem návody starý a nový a změnu jsem zatím objevil pouze v sešitu č. 1 strana 41 a 45 - souhlas s příspěvkem JIRKA9 z 19.10.2010. Až opětovně set postavím dám vědět, jest-li je nějaký rozdíl proti původní verzi.

linhi

Může mě někdo hodit odkaz kde je návod na alternativní model?
Včera jsem tento set dovezl z exkurze v Kladně,ale jako páni technikáři - jsem z těch ozubenejch kol hotovej :-)

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou