(vlastní) Auta pro LTTT

Založil Bery, 14.05.2010, 14:56:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bery

Ahoj jsem tu s dalším výtvorem. Jde o unimog určený pro LTTT.            


váha 980g
šířka 24 studů
délka 43 studů
pohon 2 xl motory
zatáčení 1 m motor

Více na fotkách...

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Kiko97

Čo mi ta vadí: osi otáčania kolies na prednej prednej nápravy by mohli byť bližšie kolesa a na zadnej náprave by tiež mohli ísť tie ramená ďalej ku kolesám ak ti to moc nekrivý tyčky ale inak pekne  ;)

Bery

#2
Vepředu je šířka díky kolům 22s v zádu 24s je to kvůli pravidlům LTTT.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Mareken

Ta přední náprava nevypadá moc pevně. A máš to nějak odpružený?
A zkus zlepšit design, zatím to moc jako unimog nevypadá.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Bery

Na odtlumení nemám díly.  :'( S tím designem zkusím něco udělat . :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

grohl

Obávám se, že nárazník neodpovídá pravidlům. Minimální šířku vozidla jsem si vykládal tak, že musí být  dosažena na obou nápravách.

Bery

No s tou nápravou to je hned, ale ten nárazník je blbej v čem?
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

peter

Citace od: kedar kdy 14.05.2010, 15:35:59Vepředu je šířka díky kolům 22s v zádu 24s je to kvůli pravidlům LTTT.

Pokud tvé vozidlo má splňovat pravidla LTTT, tak minimální šířka musí být dodržena u všech náprav i nárazníku viz:

Citace... minimální šířka vozu 24 studů (tato šířka musí být dosažena minimálně v místě kol a nárazníku) ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hadato

No, řekl bych, že jde vidět z tvé stavby pokrok, ale: máš u kol moc dlouhé osy, takže jak psaly se budou hodně křivit, další problém vidím v těžišti vozu, které bude dost vysoko díky BB umístěnému nahoře.

Bery

Díky za radu hned to opravím aby auto mohlo startovat.

Asi ještě zkusím osy zpevnit a z trianglu odvodit podporu. S vysokým těžištěm je to špatné je totiž i hodně vepředu, ale to se dá vyřešit couváním. 
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Měch

to že je těžiště vpředu je dobře, důležitá je ale optimální výška
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

jakpet

Souhlasim s ostatníma, ale napadla mě ještě jedna připomínka: Zdá se mi, že v přední nápravě máš použitý kardany bez jakýkoliv redukce apod. Možná to vydržej, ale spíš si myslim, že ne.. Jinak autíčko je pěkný a pokrok je znát. ;)

Bery

Dík za pochvalu, kardan mi praskl jednou a to když se auto převracelo a celé kolo se odpojilo.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

tRilobit

Kedare, máš to moc dobrý ale jak už bylo zmíněno ty kola by to chtělo nějak víc zajistit, s tím kardanem se mi to stalo uplně stejně :D
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Bery

Kardan nepraskl že by se zničil, on se rozpojil. No mě je to jedno mam jich dost  :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Bery

Rozhodl jsem se aby toto téma neutichlo, tak zde ukážu svá auta na LTTT.

2. závod LTTT jsem nakonec odstartoval s autem MB Vario 612. Postavil jsem jen nový design, podvozek byl stejný.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Bery

3. závod jsem jel s MB U1300 ten byl mnohem lepší. U Varia jsem doplatil na vysoké těžiště a nízký podvozek. Toto auto takové chyby už nemělo. Což bylo znát, ovšem špatně zatáčelo a dvakrát jsem kvůli selhání musel odstoupit.
http://www.brickshelf.com/gallery/KTT/3-LTTT/Race-3/section4-15.jpg
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Bery

A čtvrtá nejlepší verze je Tatra 805. Tady mi zatim nic nepřeskočilo. Každé kolo je samostatně odlumené. Váha je asi 1020g a v kabině čumí velký osmiválec tak jako u předlohy. Asi jediná vada je malý rejd.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

tRilobit

Designově pěkné, ale podvozek má spoustu nedostatků např 16z ty se rozpulí, a nebo knoby a pak kardan bez portálu. (redukce)
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Měch

taky to bude děsně pomalé  :( 6 ot/min....to tam usnem
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

hadato

zdá se mi to nebo máš zadní kola blíž u sebe než přední?

Bery

No kardan mi nikdy při jízdě nepraskl, 16 ti zub nepraskl ani př největší zátěži a zlomený knob jsem nikdy neviděl.
malý Měchu: Stou rychlosí ještě něco zkusim, ale nic neslibuju. :-\
Hadato: Zdá se ti to.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Shmade

místo šestnáctek hoď 20->12 a zabiješ dvě mouchy jednou ranou :)

Bery

jo díky teď jsem nad tim přemejšlel :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

hadato

Vím, že to tu nepatří, , ale stavím teď vlastní auto na lttt a nevím, jak moc rychlé by auto mělo být, abych to zbytečně moc nebrzdil? kolik máte tak otáček na 94.8 kolech?

Bery

Já nevim abych nekecal, ale řek bych že takovejch 8 nebo 10 by mohlo bejt dostačující.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Měch

podívej se na fotky a spočítej si to podle převodů a typu motoru....já třeba mám na prototypu 24 ot/min a kola 81.6 a na S1 26,6 ot/min a kola 94.8
Já doporučuju mít otáčky větší než 20 protože, když se auto překlápí, tak můžeš tomu překlopení ujet. Taky čím je auto rychlejší, tím má lepší záběr (toto předvádí Shmade se svým prototypem ;) )
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Bery

Jo a otáčky jsem dost zvednul, teď je tam 8na40+24na24+12na20.  :D
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

tRilobit

Taky to dokazuje ZBLJův jeden "TRIAL TRUCK" TIP nejlépe shlédnout všechny tyto typy.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Bery

#29
Na poslední závod jsem Tatru trochu upravil, zásadní změnou je výměna kol. Potřeboval jsem zvětšit výšku podvozku, původně jsem stavěl portály ale s těmi to dopadlo špatně,to mě dost mrzí protože i předloha má portály a tím by se model zase o trochu víc příblížil reálné podobě. No a pak jsem zakryl převody které čuměli ven, protože v Těptíně bude tráva. Přidal jsem ochraný rám a do zádu dal závaží v podobě batery boxu s 1 baterkou .

šířka je 28 st. a váha 1090 gramů
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD