Plánovaná pracovna

Založil eNTy, 26.03.2010, 10:06:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

eNTy

Doma nás za chvíli čeká velká pokojová rošáda a já jsem se rozhodl, že si vyzkouším naplánovat budoucí pracovnu (Lego, modelařina) v nějakém CADu. Dnes ráno na mně moje renderovací farma (3xPC) vyplivla tento render.
Desgin - Google Sketchup, Render: Indigo

Konečně budou dílky po ruce a stůl dost velký. Teď už jen maličkost - realizace...  ;)


Jamesek

Na tom náhledu na FB to tak nevyniklo, ale ten stín žaluzií je luxus ;).

eNTy

Samotného mě překvapilo, jak ten render vypadá dobře. Všechno jsou to defaultní materiály ze Sketchupu, žádné displacement mapy, nic. Jediné světlo na scéně je slunce venku v letním pozdním odpoledni - a to je taky přímo ze Sketchupu.

j.ono

Cad-ům nerozumím, i tak je obrázek skvělí řekl bych skoro fotka, jen mě zajímá pokud to je šicí stroj tak nač?  :)
yeeeeeees

eNTy

Pracovnu máme se ženou společnou, takže si tam určitě občas i něco ušije...třeba plachtu na Tatru

berkshrund

#5
Vidím, že máš MARS skřínky umístěny blízko okna. Nebojíš se, že ti na lego bude svítit slunce a některé barvy (bílá, šedá...) z toho budou tratit?

Sám mám podobný "problém" a řeším ho látkovým přehozem. Je ale otrava to stále sundávat a nandávat ;)

Ještě mi přijde, že jsou ty skřinky dost vysoko na vysouvání šuplíků při sezení na židli... :)

eNTy

Díky za postřehy. To blednutí dílků mi zas tak nevadí, mám samé černé, ale dosah skříněk ze židle je důležitý, ověřím.


mirek

#7
Mars skříňky jsou výborné na malé dílky. Na větší kostky používám stojan složený z plastových boxů, kdy jeden box obsahuje 3 šuplíky. Stojan mám uprostřed místnosti vedle stolu a židle, dokonale přístupný na délku ruky.
Mají to v KIKA.

eNTy

#8
Ve Sketchupu je model ledačeho, ale zrovna MARS skříňky jsem tam nenašel. Tak jsem si je namodeloval. Dodělal jsem teď i pár dalších velikostí, tak kdyby měl někdo zájem, model ke stažení je zde.

EDIT: oprava linku na model