Nakup pouziteho lega - Diskuse

Založil Colonel32, 23.11.2005, 03:30:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

a) presvedcit rodice

b) pockat, nez ti bude 18

yaqwsx

Chtel bych se zeptat: JAk je na ebay.de rozsirena dibirka,ze zaplatim na poste,kdyz mi ten balik prijde?

Peetrs

Citace od: yaqwsx kdy 18.11.2007, 13:12:58
Chtel bych se zeptat: JAk je na ebay.de rozsirena dibirka,ze zaplatim na poste,kdyz mi ten balik prijde?

Na dobírku ti to do Čech nikdo nepošle!  >:D Akceptují pouze platbu předem, a není se čemu divit vzhledem k ceně poštovného. Už ani na aukru nechce většina lidí posílat na dobírku, protože kupující jsou nespolehlivý, dobírku si nevyzvedávají a prodejce vyhodí prachy za poštovné...

***Banana.com

#33
Citace od: yaqwsx kdy 18.11.2007, 13:12:58
Chtel bych se zeptat: JAk je na ebay.de rozsirena dibirka,ze zaplatim na poste,kdyz mi ten balik prijde?

Dobírku, aneb "Nachnahme", skoro nikdo z Ebay prodejců nenabízí. A do ČR na dobírku - tak hloupý Němec se myslím nenajde.. Jak píše pode mnou Peetrs, na dobírku spousta lidí neposílá ani po ČR, já osobně dobírku neakceptuji, i kdyby to měl být obchod za několik tisíc..
Kromě toho, pokud nemáš chybu v profilu, a je Ti opravdu 13, objednávkou čehokoliv na dobírku dost možná porušíš AGB (všeobecné obchodní podmínyky) Ebay, jsem líný je celé číst, ale nedivil bych se, kdyby tam jako ve spoustě jiných shopů byla klauzule potvrzující plnoletost kupujícího.

yaqwsx

No za me to kupuji samozrejme rodice...JInak nevite jestli nekdo dela nejake vetsi nakupy na e-bay a pak je rozesila do CR?Nikde jsem totiz nic nenasel.....

stomcova

Zeptej se na morelega.cz, některé sety zajišťují, jestli zrovna jen z Ebae, viz některé sety Star Wars a City.
Batman, forever...

Colonel32

prostrednik je zbytecne drahe reseni - registrace na ebay (klidne na otce), a uz to lita... zkus najit nejakou vec, kteou otec sbira a ktera se u nas tezko shani, a ukaz mu, jak si to muze na ebayi koupit, a hned mas nakupy lega posvecene....

yaqwsx

NO,mam tam vyhlidnute jedno lego, ktere bych ohromne chtel, tak jsem nasel znameho,ktery ma na ebay ucet ktery aktivne vyuziva,a ma vsechny kladne hodnoceni, takze je vetsi sance, ze ho koupi nez ja(a navic ma zkusenosti).
Jinak s rodici jsem domluveny, tatkovi se tozalibilo, takze si asi aktivuji zahranicni platby na uctu(ted je nemeli,kvuli poplatkum-to byl ten duvod proc jsem se ptal)

Colonel32

asi by bylo lepsi jit na ty poplatky prez paypal a paypay

Colonel32

62,5 kg aus Berlin:

tridim pomalu, ale jiste:


jvucka

#40
Hezké. :D
Já osobně s nákupem kilowaru ještě nemám zkušenosti. Kolik je rozumná cena za kg běžného lega?
JV

Colonel32

cena na trhu se pohybuje okolo 10-15 euro za kilo (podle aktualniho zajmu a toho, jak to na pohled vypada), technic only kw chodi ke 20ti

betakaroten

Citace od: Colonel32Vedení Kladenské továrny to, že by se jim nějaké lego ztrácelo několikrát jasně popřelo, je tedy více než pravděpodobné, že ho z nějakého důvodu tiše toleruje (....)
(konspirační teorie) .... bedlivě sleduje, za jakou cenu se prodá, a pak se všichni divíme, proč je u nás tak draho >:D

Peto

Zdravím, zatial mi z Ebay-a prišli 2 veci, ale medzi mestom a PSČ mám slovo "výchozí". Napr. Bratislava výchozí 97 556. V položke adresa na ebay je to klasifikované ako "State". Skúšal som to z tade mazať, ale pribudne to tam znova. Je to normálny jav? Budú mi veci normálne chodiť?

Ďakujem

votrelec

to si na ceskom ebayi? ja tam mam tiez "default", ale nikdy mi to nedalo do adresy.
mozno ma cesky ebay bug, skus to zmenit z vychozi na default

Peto

#45
Diky moc, zmenil som na "default" a funguje ako má  :)

Edit: V adrese na ebay sa to nezobrazuje, ale v objednávke,ktorá mi prišla na mail áno :-\

General1111

a na ebay.de sa deda s predavajucim dohodnut postova dobierka ze peniaze zaplatis na poste ked ti pride lego ak nie tak to je skoda lebo ta mozu oklamat a maju tam paradne LEGO sety ???

Putak

Ahojte, potreboval by som poradit s nacenenim kilowaru. Neviem z akych setov pochadza. Kolega mi to chce darovat, ja mu vsak chcem zaplatit taku sumu za ktory sa takyto kiloware nakupuje.
Cisla setov su mi nezname, mozno casom zistim, snad vam napovie fotka.
Dakujem za pomoc.


otaznik

Dej mu 15 EUR za kilo a budete oba spokojeni.

P4tr1cius

Alebo mu daj 15,50 a spokojný budeme už hádam všetci.

Colonel32

10 e/kilo bych viděl jako limit

Colonel32

#51
Chtěl bych požádat všechny uživatele, aby při nákupech na důsledně uplatňovali všechny reklamační nároky vzhledem ke stavu dílů.

Takovéto díly jsem dostal z jednoho nejmenovaného Bricklinkového obchodu. Ačkoli reklamovaná částka jsou pouhé 3% celkové výše nákupu, bylo mi oznámeno, že mi peníze sice vrátí, ale abych u dotyčného prodejce již nenakupoval - neboť nikdo jiný si u něj na kvalitu dílů zatím nestěžoval a on nechce problémové zákazníky.

Matošo


Colonel32


Miketuk

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2012, 17:58:59
Ano.

Ten od koho máš poslední feedback? Předpokládám, že ano...

Colonel32

Tak to už přece není důležité, ne? Poškozené díly dostávám pokaždé, když kupuju použité díly - respektivě jsem zatím neviděl shop, který by měl vše použité v dobrém stavu. Problém je v přístupu k reklamacím.

Mimochodem, není to poprvé, co jsem se s tímto přístupem (když se ti moje díly nelíbí, tak u mě nenakupuj) setkal.

Daniel

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2012, 17:07:00
Chtěl bych požádat všechny uživatele, aby při nákupech na důsledně uplatňovali všechny reklamační nároky vzhledem ke stavu dílů.
Když už jsi to tady nadhodil, tak v objednávce od tebe jsem měl také několik dílků v dost špatném stavu. Ale nebyly to tolik důležité dílky, abych měl potřebu to řešit...
Např.:

Miketuk

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2012, 18:14:40
Tak to už přece není důležité, ne? Poškozené díly dostávám pokaždé, když kupuju použité díly - respektivě jsem zatím neviděl shop, který by měl vše použité v dobrém stavu. Problém je v přístupu k reklamacím.

Mimochodem, není to poprvé, co jsem se s tímto přístupem (když se ti moje díly nelíbí, tak u mě nenakupuj) setkal.

Proč by to mělo být jedno? Aspoň je každý upozorněn na přístup prodejce. Navíc takhle poškozený díly dávat do BL je taky hnus.

Colonel32

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 13.05.2012, 18:26:36
Když už jsi to tady nadhodil, tak v objednávce od tebe jsem měl také několik dílků v dost špatném stavu.

Citace od: Miketuk kdy 13.05.2012, 18:28:45
Proč by to mělo být jedno? Aspoň je každý upozorněn na přístup prodejce. Navíc takhle poškozený díly dávat do BL je taky hnus.

Díly ve špatném stavu má každý prodejce, který dělá used. Už proto, že každý člověk má jiná měřítka, co považuje za akceptovatelné, a co nikoli.
V podmínkách mám jasně napsáno, že se máte hlásit, pokud spokojeni nejste. Kde má prodejce brát zpětnou vazbu o kvalitě dílů, když se mu nikdo nehlásí?

Daniel

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2012, 18:43:02
Kde má prodejce brát zpětnou vazbu o kvalitě dílů, když se mu nikdo nehlásí?
...tak to snad vidíš, když je třídíš, ne? ;)

Ale jak říkám, v tomto případě to byly celkem korunové dílky, takže těch 5-10 dílků(ze stovek) vyhodím a neřeším. Když mi dojdou špatné dílky, kvůli jsem tu objednávku dělal, tak si piš, že to běžně řeším 8).