Nakup pouziteho lega - Diskuse

Založil Colonel32, 23.11.2005, 03:30:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

hele, kdo vsechno tu ma zkusenosti s tim, ze by prodejce na ebayi proste nic neposlal, a delal mrtveho brouka? Me se to sice jednou stalo, ale bylo to za takovych zvalstnich okolnosti, takze to nemuzu brat jako exemplarni priklad....

nejsem si totiz jisty, co mam napsat k pripadu, ze prodejce zbozi neposle

Police collector

To téma o nákupu je skvělé :) Škoda že nákup na e-bay je tak strašně složitý :'(
Terminated.

KLF

Citace od: Police collector kdy 23.11.2005, 10:11:51
To téma o nákupu je skvělé :) Škoda že nákup na e-bay je tak strašně složitý :'(

PC: Zlozity ? V com je zlozity ? Zadas sumu, posles prachy, dostanes LEGO.
C32: Stalo sa mi to. Ale stalo sa to uz aj kupujucemu odo mna. Dovody pokazenej transakcie mozu byt rozne, ale dva hlavne su tieto:

1) proste Ta clovek okradol
2) okradla Ta posta (ci uz zamerne, alebo svojim bordelom)

Ak Ti predajca tvrdi, ze poslal, je to tazke. Musite sa obaja snazit zistit, co sa stalo, kde je chyba. Je to otravne a zabere to vela casu. V tom pripade je aj zlozite a tazke sa rozhodnut pre feedback. Ak sa Ti predajca neozyva, tak je vysoka pravdepodobnost, ze Ta okradol. Vtedy sa neboj dat negative feedback. Ovsem mohol aj zomriet, ale vtedy mu to uz asi bude jedno...

Terminated.

KLF

Este k tomuto: dovolim si Ta poopravit. Pises, ze na eBay je siroka ponuka a na Bricklinku supersiroka. Je to naopak. Na eBay su aj veci, ktore na BL nie su. Hlavne co sa tyka promo setov a vzacnych kusov.
Terminated.

Colonel32

Citace od: Police collector kdy 23.11.2005, 10:11:51
To téma o nákupu je skvělé :) Škoda že nákup na e-bay je tak strašně složitý :'(

PROC to tam asi vsechno tak popisuju... ?
Normalni, trochu podnikavy clovek, si to vsechno zjisti a zaridi sam.
Kazdy clovek by to podle meho navodu mel zvladnout.
Jestlize ty to podle toho nezvladnes, tak mi vysvetli, proc tu travis cas tim, ze fnukas, ze je to tezke, misto toho, abys to zkusil, a pripadne kladl jen doplnujici otazky?

Prosim adminy, aby tento post nemazali

Prosim Police collectora, aby zvazil svoji reakci.

otaznik

Citace od: Police collector kdy 23.11.2005, 10:11:51
To téma o nákupu je skvělé :) Škoda že nákup na e-bay je tak strašně složitý :'(

Čoveče, seber se! Nákup na Ebayi je zhruba stejně obtížný jako nákup v samoobluze.

Police collector

1) proste Ta clovek okradol
2) okradla Ta posta (ci uz zamerne, alebo svojim bordelom

Tak dobře, není složitý, je rizikový. Tak jsem to myslel - že si objednám - zboží nepříjde - EUráky jsou v čudu....  Proto bych nikdy na e-bay nic nekupoval, stejně jako neobjednával ze zahraničí. Ale je to můj názor, neberte mi ho  ;)
Terminated.

Colonel32

a co pan Koucky, Kousal? Nezaplatis jim euraky, ale cesky, neni to ze zahranici, ale ze sve vlasti, a stejne ti ti hajzlove poslou nejake uplne kraviny, a ty jim ani nemuzes dat negativni hodnoceni? Vo co je ebay nebezpecnejsi? Kdyz ti tamhle pepa franta sadra slibi 5 ruznejch policejnich stanic, a ty proto dojdes na postu, zaplatis dobirku, a vysype se na tebe 5 kilo kameni, taky s tim nic nenadelas... tak mi vysvetli, vo co je nakup ze zahranici horsi

Colonel32

a nebo kupuj na BL... tam to je jistota

Cavelon

Citace od: Police collector kdy 23.11.2005, 14:57:14
Proto bych nikdy na e-bay nic nekupoval, stejně jako neobjednával ze zahraničí.

Záleží na tom, čo zháňaš. Ak sa to dá kúpiť doma v obchode, tak je jasné, že toto je najbezpečnejšie. Ale sú veci, čo doma jednoducho nekúpiš a ak ich chceš, tak záleží iba na Tebe, či ich chceš až tak VEĽMI, že si ochotný podstúpiť aj riziko nákupu zo zahraničia...

Police collector

Citace od: Colonel32 kdy 23.11.2005, 15:10:06
a nebo kupuj na BL... tam to je jistota


A nebo u tebe  ;D  ;D  ;D  ;D To je vůbec nejlepší. Aspoň vím že nekupuju nekompletní aušus a když to  bylo nekompletí taks mi to řek. Ale třeba hrádek byl fakt jak novej, škoda že mi ho ten hajzlík Ríčrd zničil  :-[
Terminated.

otaznik

Citace od: Police collector kdy 23.11.2005, 14:57:14
1) proste Ta clovek okradol
2) okradla Ta posta (ci uz zamerne, alebo svojim bordelom

Tak dobře, není složitý, je rizikový. Tak jsem to myslel - že si objednám - zboží nepříjde - EUráky jsou v čudu....  Proto bych nikdy na e-bay nic nekupoval, stejně jako neobjednával ze zahraničí. Ale je to můj názor, neberte mi ho  ;)

Mě přijde, že ty fakt už nevíš co bys řekl.
Nikdo tě na Ebayi kupovat nenutí, ale pak tu nepiš, že nerozumíš tomu, jak tam nakupovat, když o pár příspěvků později napíšeš, že o tom to vlastně není.

Sorry za mojí upřímnost, ale někdy mi, PC, přijdeš opravdu jako dítě (v tom horším slova smyslu).

rdk

No jistě, to sou "kolektoroviny". ;D ;D

Nákup v zahraničí má úplně stejná rizika jako nákup u nás. (Samozřejmě kromě možnosti předání z ruky do ruky).

chadzi

jj ze zahranici je to poho, ja uz na ebay a bl nakoupil za peknych par set EURO a jen jednou sem prodelal cca 70 za udajne MISB 6090, jinak vse v pohode

Colonel32

spatnej stav, nebo nedorazilo vubec?

J_BOB

#15
sa mi zda ze dost ludi si tu pochvaluje eBay. videli ste uz toto? http://www.stupidvideos.com/Default.asp?VideoID=1269
;D
PS: nezabudnite mat pri tom pusteny zvuk
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

mate nekdo nejake dalsi poznamky k nakupu na bricklinku nebo Ebay? http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.msg15928#msg15928

napiste je sem, at to novackum i mazaku zase o neco zjednodusime

gejzimirko

Ahoj, nevim celkem kde se mam zeptat tak to zkusim tady:

- nakolik relevantni jsou pro me ceny setu z Bricklinku? Mam prozatim z e-baye zkusenosti asi takove (ale kupoval jsem zatim jenom 3x) ze se ceny na bricklinku pohybuji kolem dvojnasobku cen na e-bayi, ale zajimal by me nazor nekoho zkusenejsiho.

- proc jsou nektere sety (priklad - http://guide.lugnet.com/set/3346 tak prodrazene, kdyz v nich toho moc neni? (pokud vim tak tenhle set ani nebyl nijak promo, nebo jo?)

- daji se ceny na bricklinku pouzit jako benchmark pri vymene lega? (i kdyz neodrazeji skutecni financni hodnotu za kterou by se dali poridit treba na e-bayi) Priklad na co se ptam: mam set ktery stoji na bricklinku 40USD, kamarat ma nejaky za 38USD, da se rict ze jsou to priblizne ekvivalentni sety?
"Every culture has its distinctive and normal system of government. Yours is democracy, moderated by corruption. Ours is totalitarianism, moderated by assassination."

otaznik

Citace od: gejzimirko kdy 10.04.2006, 21:37:57
Ahoj, nevim celkem kde se mam zeptat tak to zkusim tady:

- nakolik relevantni jsou pro me ceny setu z Bricklinku? Mam prozatim z e-baye zkusenosti asi takove (ale kupoval jsem zatim jenom 3x) ze se ceny na bricklinku pohybuji kolem dvojnasobku cen na e-bayi, ale zajimal by me nazor nekoho zkusenejsiho.

- proc jsou nektere sety (priklad - http://guide.lugnet.com/set/3346 tak prodrazene, kdyz v nich toho moc neni? (pokud vim tak tenhle set ani nebyl nijak promo, nebo jo?)

- daji se ceny na bricklinku pouzit jako benchmark pri vymene lega? (i kdyz neodrazeji skutecni financni hodnotu za kterou by se dali poridit treba na e-bayi) Priklad na co se ptam: mam set ktery stoji na bricklinku 40USD, kamarat ma nejaky za 38USD, da se rict ze jsou to priblizne ekvivalentni sety?

Na BL má mnoho setů nereálně vysokou cenu a většina jsou ležáky. Běžné "tržní" ceny u nás se dají vypozorovat tady na kostkách. Na BL se platí hlavně za jistotu, že sety jsou opravdu komplet (když je to u nich napsáno), což ti Ebay nikdy nezaručí.

Obecně bych řekl, že je BL pro ty línější. Pro ty nejlínější jsme tu my s Colonelem  ;D ;D

betakaroten

Citace od: otaznik kdy 10.04.2006, 21:41:27
Pro ty nejlínější jsme tu my s Colonelem  ;D ;D
Lenost se někdy vyplatí - k ceně na BL nebo eBay je totiž potřeba ještě přičíst poštovné nebo Tschechischediebstahlbankübergrenzenüberweisungsungeheuerhochgebühr (čti: bankovní poplatek za přeshraniční platbu). U tuzemců je taky mnohem širší paleta možností, jak dát případný negativní feedback >:D

expertik

Citace od: Colonel32 kdy 19.01.2006, 18:19:16
mate nekdo nejake dalsi poznamky k nakupu na bricklinku nebo Ebay? http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.msg15928#msg15928

napiste je sem, at to novackum i mazaku zase o neco zjednodusime
Mno, tak ja osobne na BL nakupujem asi rok mam sice asi len cca 30 objednavok, ale zatial nemozem povedat ani kriveho slova. Ostatny obchod bol na RC set 8366(novy), ktory mal vadny prijimac. Kedze obchodnik (Frantik "1001bricks") bol odcestovany, komunikoval som s jeho manzelkou a ta zrejme s nim a po par mailoch sme sa dohodli, ze mi poslu dalsi novy kus prijimaca, ktory maju odskusany. Prave dnes rano ma v praci cakala zasielka a prijimac aj s novou antenkou bol jej obsahom. Takze teraz mam NEW set 8366 za 70 USD aj s nahradnym prijimacom a antenkou, pretoze ten "porouchany" som si nechal opravit u jedneho pana z Kosic, ktory je zrejme jedinym mne znamym Lego opravarom v SVK(od roku 1990)...(ak viete aj o inych tak privitam kontakt :-)))
S nahradnymi dielmi a inymi setmi som takisto velmi spokojny a aj s cenami. Pred ich nakupom totiz prevrtam cely net od oficialnych cien, cez pripadne aktualne akcie roznych predajcov, cez e-bay, rozne ine e-shopy, inzeraty a nakoniec si najdem (zatial som mal asi to stastie) najvyhodnejsiu ponuku na BL a aj s pripocitanim ceny za dopravu je to pre mna velmi velmi vyhodne. Ale uz som nakupil aj mimo BL velmi zaujimavo, napriklad F1 8386 za 45 EUR v Parndorfe (AT) alebo napriklad Spaceshuttle 8480 za 1500 Sk v Kosiciach v specializovanej Lego predajni...samozrejme vsetko nove nerozbalene...:-)
Zhrniem to tak, ze pred kazdou kupou cohokolvek si prejdem moznosti, ale ak ma suri potreba chybajuceho dielu LEGO, tak BL to isti....  ;)

Llevelyn

Na hospodě se mě ptali, jak to u nás vypadá, když nám přijde kiloware..
Asi takhle..
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Benelli_2000

Citace od: Llevelyn kdy 23.04.2006, 16:59:10
Na hospodě se mě ptali, jak to u nás vypadá, když nám přijde kiloware..
Asi takhle..

Já se tě ale ptal jak vypadá kiloware, ne TUNOWARE  ;D  :D
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Llevelyn

Hm..tohle je jen náhled / zbytek po roztřídění "pár" hradů a asi 5 kilčo kiloware..+ to co zbylo z minula..ofcourse/, v předsíni mám 2 obří krabky asi po 18 kilech a 17 kilo na cestách.
Zítra vyfotím mezistav.. tedy jak to všechno lze narvat na stolek, aby se pod tím dalo poklidit..

Možná , když budu v tom focení tak zdokumentuju, jak máme ty kostky fakt všude.. :P, jen nechci aby to vypadalo, že tu machruju 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

betakaroten

Jestli z těch fotek bude patrná zeměpisná poloha a typ zámků na dveřích, tak to vůůůbec nevadí >:D

niessnet

Citace od: betakaroten kdy 23.04.2006, 22:26:41
Jestli z těch fotek bude patrná zeměpisná poloha a typ zámků na dveřích, tak to vůůůbec nevadí >:D
No jo, ale obávám se, že by na ty kostky byl potřeba aspoň UNC nakladač a ten zase IMO neprojede těma dveřma.   ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Jarmila

#26
Citace od: Llevelyn kdy 23.04.2006, 21:00:34
Hm..tohle je jen náhled / zbytek po roztřídění "pár" hradů a asi 5 kilčo kiloware..+ to co zbylo z minula..ofcourse/, v předsíni mám 2 obří krabky asi po 18 kilech a 17 kilo na cestách.
Zítra vyfotím mezistav.. tedy jak to všechno lze narvat na stolek, aby se pod tím dalo poklidit..

Možná , když budu v tom focení tak zdokumentuju, jak máme ty kostky fakt všude.. :P, jen nechci aby to vypadalo, že tu machruju 8)

Už prohlédl dům, ve kterém bydlíš, statik? Aby pak nebylo v novinách: Ve městě XY se zřítil dům. Následně bylo zjištěno, že v domě byla nepovolená třídírna předmětů z umělé hmoty a obyvateli inkriminovaného bytu byla 150tinásobně překročena povolená nosnost podlah. V důsledku přetížení se horní patra propadla do pater nižších a následně se zřítil celý dům. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Dospělí obyvatelé byli v práci, děti ve škole a uživatelka bytu právě odnášela z pošty na svém hrbu další krabici s kostkami nejmenované firmy.   >:D :P :P :P :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

betakaroten

Dovolím si zde prozradit malý mediální trik zvaný mnou neoficiálně sebepotvrzující zpráva: zveřejní se kachna o události, která se ještě nestala, no a lidi se tam nahrnou a způsobí, že se to pak opravdu stane. Funguje to třeba s padáním bank, mostů... domů třeba taky. >:D

Colonel32

v hlavnim threadu doplneny odkazy na obchody, pridany odkazy na bl shopy u nas.

Pokud se nekdo citi dotcen, ze na seznamu je, necht me kontaktuje, odstranim ho.

Pokud se nekdo citi dotcen, ze na seznamu neni, necht me kontaktuje, pridam ho.

rasik8

Mám problém  je mi 13 a na BL je povinné při registrací mít nejméně 18 let. Rodiče se regnout nechtějí. pls poraďte
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC