(Vlastní) Moje 1. tvrz

Založil Fox666111, 28.12.2009, 18:14:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Fox666111

Přestavěl jsem projekt a vzniklo toto. (samozřejmě s pomocí vánočních dárků  ;D)
"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Colonel32


Ondra


Marcel

#3
To by mě taky zajímalo. Jinak je to velký pokrok od 1. stavby.
Podle překladače to znamená pata,dno.

Marty713

Třeba je to jedna z cool amerických komunikačních zkratek často užívaných převážně adolescentní populací. ;) >:D

Být hradním pánem, asi bych nechal udělat pár oprav, např. střechou asi trochu teče, ale jinak sídlo je to ucházející. :)

Hardegon

Podle mě se autor snaží dosáhnout s minimem kostek úrovně zkušených hradařů. A moc se nedaří. Ta polorozpadlá střecha to jen podtrhává.  :P

Filipkod

tak asi nemá až toľko súčiastok ( asi tak ako ja  ;D)  ... ale k veci až na tú strechu veľmi pekný "výtvor"  :) ;)
Nech vás lego sprevádza !

linhi

Je pravda že chybami se člověk učí,chápu že máš málo kostek a snažíš se postavit něco velkého,ale třeba ta střecha mě opravdu praskla do očí. Pokud už to chceš nafotit a hodit do světa tak to 3x projdi. Vím že o tom mluvím a já mám občas na fotkách pěkný chaos,neumím fotit. Takže rozebrat a stavět,rozebrat a stavět a pilovat různé technologie stavby a hlavně vše doladit. Věřím že se to podaří.  ;)

Colonel32

Citace od: Ondra kdy 28.12.2009, 19:56:15
Citace od: Colonel32 kdy 28.12.2009, 18:21:02
*BOTTOM*
Co je zase tohle za enigmu? ::)

Opak TOPu.

Být to jen o trochu horší, tak to rovnou smažu.

Marcel

#9
Mě to zas tak špatné nepřijde, každý nějak začínal a nestavěl hned super stavby, podle mě je to od 1. stavby pokrok ( od divné věže se skálou u prostřed), pokud by se doladily nedostatky, bylo by to lepší ale jako odpad mi to nepřijde. Rozhodovat o TOPu a BOTTOMu by mělo možná více lidí, buď by se mohla k adeptům dát anketa zda udělat TOP nebo ne, nebo by se mohlo udělat téma, kde by se psali adepti na některou "hodnost" a tam by se hlasovalo, jsou to ale jen takové návrhy.
Edit: Vysvetleno jinde

otaznik

Když nejsou kostky, tak raději postavit něco menšího a pěkně zpracovaného než většího a mizerného.
Samozřejmě nikdo učený z nebe nespadl, nicméně na tomto je ještě spousta práce.

Fox666111

Trochu jsem upravil střechu. Trochu mě mrzí co napsal Colonel protože ne každý vymyslí název století a má tolik kostek jako on. 
"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Fox666111

Mám v únoru narozeniny a tak se těšte na nové fotky. Fotil jsem to mnohokrát ale foťák máme jen 7mpix.
"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Rhox

Hlavně je dobré,aby byla stavba na první fotce vidět celá,nejlépe shora a ze strany(ani přímo z boku a ani půdorys) a člověk si mohl o ní mohl vytvořit celistvou představu. Pak můžeš fotit detaily, ty je nelepší na makro, aby to bylo pěkně ostré...

Marty713

#14
Vidíš, a hned to vypadá daleko lépe. ;)
Co by ty děti dneska nechtěli?! ;D Se 7mpix jsem až do letošního léta fotil úplně vše a stále ho někdy použiji radši, než digitální zrcadlovku.
;)
Několik rad:
1) Spíše foť na denním světle, než v umělém osvětlení nebo s bleskem, a tak, aby se co nejmenší část modelu leskla. U lega je to někdy problém, zvláště u černých kostek.
2) Vážně, jak říká Daniel, udělej fotek vždy víc a pak z nich ty nejlepší vyber, třeba řekni i rodičům, ať ti s výběrem pomohou. Já jich většinou udělám takových 50.
3) Vždy stavbu před focením pečlivě zkontroluj. Domáčkni pořádně všechny části, aby dílky seděli a snaž se odstranit ty největší nečistoty (žmolky, vlasy, prach...). Na fotce je vždy vidět i to, co v reálu není.
4) Při focení si dávej za model nějaké klidné (nejlépe jednobarevné) pozadí - bílý papír, prostěradlo apod. nebo foť na takových místech, kde nás při prohlížení fotek nebude rušit vykachlíčkovaná koupelna nebo nábytek v obývacím pokoji.
5) Koukni se zde na fóru i po jiných modelech (asi to určitě už děláš) a zkus odpozorovat z jakých úhlů jsou foceny. Ty dobré fotky mají podobné úhly pohledu.

Aki


Sugarfree

Top je nejlepší nebo na vrcholu, má to víc významů ;) ...ty si nikdy neslyšel, že je něco TOP? např. top hotel, top restaurace nebo třeba TOP 10 ..nejlepších 10? :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Marty713

Nebo je to taky ta část oblečení, která se nosí na horní polovině těla (kabátky, trika, svetry, blůzky, mikiny).

gearcs

Foxi, z řečí si nic nedělej a vzhůru do stavění. Řekl bych, že moje stavby v půlce roku 2007 byly téměř k nerozeznání od tvých. Pak jsem objevil, že na netu je spousta míst, odkud čerpat nápady a zdokonalovat se ve stavebních technikách. S trochou zájmu a času to musí jít samo!  ;)

linhi

Citace od: gearcs kdy 29.12.2009, 19:29:36
Foxi, z řečí si nic nedělej a vzhůru do stavění. Řekl bych, že moje stavby v půlce roku 2007 byly téměř k nerozeznání od tvých. Pak jsem objevil, že na netu je spousta míst, odkud čerpat nápady a zdokonalovat se ve stavebních technikách. S trochou zájmu a času to musí jít samo!  ;)

Tohle je správná reakce,ne dělat hned Bu bu bu!

Colonel32

Citace od: Aki kdy 29.12.2009, 18:26:10
A co je to TOP. Umím bohužel pouze česky.... ::)

Za stackování citací asi začnu dávat návrhy k moderaci.


TOP = To je Opravdu Pěkné, bylo to vysvětleno v prvním kole TOP CBC soutěže.

Fox666111

#21
Udělal jsem úpravy. ;D
"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Marcel

#22
Jo už stavba i fotky vypadají lépe.

germik

No zlepšení je tam vidět, teď jen už nějak zadělat ty červený bricky a je to. :) ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Marcel

Ještě udělej fotku aby to vypadalo jako na obrázku. A dávej jí vždy jako první, člověk si tak udělá představu jak celá stavba vypadá a až potom dávej detaily + jednotlivé strany...
PS: neni to nějaké veledilo, kreslil jsem to rychle v malování

Hardegon

Citace od: Fox666111 kdy 30.12.2009, 10:42:44
Udělal jsem úpravy. ;D

Zlepšení tu určitě je. Odstranění řeky pomohlo. Ale červené bricky bijí do očí.

A poslechni Marcela. Stále nějak nezvládáš fotky. Alespoň jedna musí o stavbě vypovídat co nejvíc informací. A pokud je to moc z vrchu nebo moc zblízka, neplní správně funkci.

Póža

Mě se ti líbí :-) líbilo se mi to i předtím, ikdyž je pravda, že to žádné veledílo není, ale pořád je to lepší než to co mám ted tady an zemi já :-)

Fox666111

další fotka
"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Hardegon

Citace od: Fox666111 kdy 30.12.2009, 14:06:01
další fotka

Výtečná fotka.  ;) Jak málo stačí, a hrad vypadá o 200% lépe.

peter

Až na tu odřízlou špičku věže, ale jinak souhlas, je to mnohem lepší foto ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.