Anglie žije Legem!

Založil Jonas, 13.09.2009, 14:07:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Včera jsem se vrátil z týdenního pracovního pobytu ve Velké Británii. Práce bylo nad hlavu, ale alespoň jeden den se mi podařilo vyšetřit na malou okružní cestu. Nabízím pár zajímavostí:

Dům postavený z Lega
Stojí u města Dorking v hrabství Sussex (jižně od Londýna). Zprávy o něm plní noviny a televizní zprávy nejen v Anglii, a tak jsem ho chtěl vidět na vlastní oči.



Vlakem jsem dojel do města Dorking a pak stačí jít cca 2 km pěšky a sledovat cedule Denbies Wine Estate. Ve svahu uprostřed vinic v tomto starobylém vinařství vyrůstá již několik týdnů dům, který je celý (včetně vnitřního vybavení) postaven z Lego kostek. Autorem nápadu je James May, moderátor velmi sledovaných televizních pořadů Top Gear a Toys Stories. 

Stavba měla být hotova už v srpnu, ale dokončení se zdrželo o pár týdnů. V době mé návštěvy (11.9.2009) byl už dům téměř hotový, včetně střechy a finišovalo se hlavně na vnitřním vybavení - nábytek, kuchyň, záchod, koupelna, podlahy, okna, a dveře   -  to vše z Lego kostek. Přístup dovnitř zatím není možný, ale majitelé vinic nechávají návštěvníky přijít až k domu.







Přichystána je už také láhev šampusu - samozřejmě opět z Lega.


Promo akce Daily Mirror
Během mého pobytu mi bylo divné, proč se každé ráno u novinových stánků tvoří dlouhé fronty lidí, z nichž ti šťastnější si pak odnášejí několik výtisků Daily Mirror. Pak jsem zjistil proč. V novinách byl vždy kupón, na základě kterého bylo možné vyzvednout si (nejčastěji v nejbližším obchodě TRU) promoset Lego Starwars. Jednalo se o docela unikátní kousky (zejména série 30004-30006).



Pár jsem jich nakonec koupil. Něco jsem dal na Aukro, něco jsem schoval jako případné ceny do Roztok.

Lego Store v Brightonu
Podařilo se mi navštívit jeden ze tři anglických Lego Store, a to v přímořském městě Brighton. Měli prakticky všechno, včetně novinek jako je Fire Brigade a Advent Calendars. Bylo také možné složit si téměř libovolnou figurku za 1.25 GBP.



Fotit uvnitř mi nedovolili, takže alespoň snímky z ulice: foto2 a foto3 .

Domů jsem si přivezl Fire Brigade a Medieval Village.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Jonas, vďaka za exkluzívnu reportáž a aj ďalšie zaujímavé informácie. 8)  Zmienky o tomto dome nejaké už tu boli (link), toto je však niečo iné. Naživo to vidieť, to musel byť veľmi silný zážitok.   8)

Dúfam, že o tomto projekte ešte budú ďalšie informácie. Nechce sa mi veriť, že tento dom bude aj na praktické bývanie. Aj tak je to zaujímavý projekt a ukážka, čo sa z Lega dá všetko vytvoriť.  8)

Tie noviny sú super.  :o

gearcs

Bezva info, kvalitní fotky, paráda. Akorát bydlet v takovém pruhovaném domě by bylo pro mě hodně depresivní  :P

Jonas

Citace od: gearcs kdy 13.09.2009, 19:13:26
... Akorát bydlet v takovém pruhovaném domě by bylo pro mě hodně depresivní  :P

Jak jsem se bavil s místními lidmi, je to všechno velmi skvěle zvládnutá PR akce.
Obrovská reklama pro Lego, nemenší reklama pro britskou vinařskou firmu (jejíž produkty jinak těžko mohou soutěžit s víny ze Středomoří), výborný turistický tahák pro kraj, kam jinak moc turistů nezavítá, no a samozřejmě perfektní promo pro televizní pořad a jeho hvězdu. Ta slíbila, že v domě přespí jednu až dvě noci - bude-li to možné.

Pro AFOLa je to ale něco, co je zážitek vidět na vlastní oči. Navíc úžasný důkaz, co lze z Lega zvládnout.
Jonas - Můj Brickshelf

Hana129

Ty fotky jsou parádní, taky děkuji za prezentaci.
Co se týká domu, proč né. Jsem zvědavá na vnitřek atd. každopádně se jedná o skvělou reklamu  Legu, ale  taky všem zůčastněným stranám.

Allconel

je veľká škoda, že v tom shope sa nedalo fotiť, vždy ma fascinujú veľké a plné police s lego, to sa dá u nás vidieť tak v Alltoys, poprípade v legáčiku. Ale aj tie  dve fotky z ulice sú dobré, ešte, že majú priehľadné dvere ...

rukay

Vždycky když jste někde nedá fotit, tak používám starý dobrý trik. Pověsím si fotoaparát na krk a zapnu video. Pak prostě vejdu jako by nic. Když zvednu hlavu, nebo se otočím, fotoaparát zabírá co vidím. OT
   Jó a Anglie je krásná. I co se Lega týče.
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Hardegon

Citace od: rukay kdy 14.09.2009, 17:25:14
Vždycky když jste někde nedá fotit, tak používám starý dobrý trik. Pověsím si fotoaparát na krk a zapnu video. Pak prostě vejdu jako by nic. Když zvednu hlavu, nebo se otočím, fotoaparát zabírá co vidím. OT

Je smutné se takto chlubit. Než tohle, radši dám peníze za prodávanou fotku...  :-\

Frco

naopak, dobry napad :) Niekde si totiz tu fotku kupit nemozes.

Věšák

Ovšem když člověk nemá mobil s foťákem (jako má maličkost) tak mu to stejně nepomůže :)

Ten domek nevypadá špatně, jen na mě působí drobet krabicoidně...nevíte někdo, jestli bude mít aspoň jehlanovou střechu?

Jonas

Citace od: Věšák kdy 15.09.2009, 18:02:00
Ten domek nevypadá špatně, jen na mě působí drobet krabicoidně...nevíte někdo, jestli bude mít aspoň jehlanovou střechu?

Nebude. Podívej se lépe na obrázky. Střecha je plochá, pouze s jakýmisi malými stříškami a  pyramidami.
Jonas - Můj Brickshelf

Věšák

Citace od: Jonas kdy 15.09.2009, 18:21:47
Citace od: Věšák kdy 15.09.2009, 18:02:00
Ten domek nevypadá špatně, jen na mě působí drobet krabicoidně...nevíte někdo, jestli bude mít aspoň jehlanovou střechu?

Nebude. Podívej se lépe na obrázky. Střecha je plochá, pouze s jakýmisi malými stříškami a  pyramidami.

Já sem koukal...ale doufal sem, že tam sou ty malý stříšky a piramidy jen tak :)
Ale i tak je to parádní

Shmade


linhi

Oni už ho rozebírají? Myslel jsem že bude pár týdnů stát.......

maeror

Citace od: linhi kdy 24.09.2009, 07:29:11
Oni už ho rozebírají?

Mě spíš šokoval ten způsob. Palicí! :-\

hobby

Ten "dům" z lega je od samého začátku nesmysl a obrovská ptákovina; nelze to brát ani jako recesi, ale mnohem více jako nesmyslné plýtvání jakýmsi materiálem, určeným primárně pro úplně jiný účel a z čehož nemůže vzejít nic rozumného. Navíc vidím, že "dům" není jen z lega, ale hlavní část je dřevěný nosný skelet (jak jinak) a lego je zde pouze jako plášť - fasáda a ještě k tomu divná. Velký "úlet"- ale budiž, na světě se dějí daleko větší kraviny.
Je tu ještě někdo, kdo nad tím musí kroutit hlavou, nebo všichni jen pochvalně kvitují "výborný nápad"?  ::)

eNTy

Já si myslím, že v kontextu té show (zahrada z modelíny, železnice z Meccana) to docela dává smysl. Hlavním cílem toho pořadu je obnovit zájem dětí (a teenagerů) o "staré dobré" hračky a odtrhnout je tak na chvíli od televize, internetu a her. Bohužel v tom dnešním "kraválu" ze všech stran je nutno udělat něco víc, nějaký "stunt" a získat tak pozornost na svou stranu. A to se každopádně Jamesovi dost daří.
Co se materiálu týká, tak to určitě sponzorovalo Lego a těch pár kostiček je stálo míň než minutový spot v TV a získali tak násobně větší publicitu. Přijde mi to zcela racionální, ať se na to dívám pohledem jakékoliv strany.

Jonas

Citace od: hobby kdy 24.09.2009, 12:08:04
Je tu ještě někdo, kdo nad tím musí kroutit hlavou, nebo všichni jen pochvalně kvitují "výborný nápad"?  ::)

Ano, myslím si, že to byl skvělý PR nápad. Svůj účel splnil více než dobře. Jen ten způsob rozebírání mi způsobil mrazení na zádech.

To, že to nebude stavba nadlouho, se dalo očekávat - už třeba z toho umístění uprostřed vinic.
Jonas - Můj Brickshelf

Shmade

A jak by si to chtěl rozebírat ty? Pdle mě i při tomhle způsobu bude počet poškozených dílků celkem malé procento ze všech co tam jsou a i kdyby je chtěl pak prodat, tak budou used... podle mě ale stejně půjdou na recyklaci a ne někam na BL a podobně...

eNTy

Vzhledem k tomu, že cena byla nulová a kostičky jsou už odepsaný náklad, tak je asi úplně jedno, jak to rozebírají. Asi nejhezčí by bylo k rozebrání lidem zdarma nebo darovat nějakým dětským domovům, ale je mi jasné, že z hygienických, bezpečnostních, právních a dalších důvodů bude nejjednodušší recyklace.

Jamesek

Citace od: xtepn01 kdy 24.09.2009, 15:37:13
Vzhledem k tomu, že cena byla nulová a kostičky jsou už odepsaný náklad, tak je asi úplně jedno, jak to rozebírají. Asi nejhezčí by bylo k rozebrání lidem zdarma nebo darovat nějakým dětským domovům, ale je mi jasné, že z hygienických, bezpečnostních, právních a dalších důvodů bude nejjednodušší recyklace.
U těch fotek je napsané, že budou darovány nějakému dětskému domovu či co .. nechce se mi tam vracet zjišťovat přesný subjekt ;)

eNTy

Citace od: Jamesek kdy 24.09.2009, 15:54:30
U těch fotek je napsané, že budou darovány nějakému dětskému domovu či co .. nechce se mi tam vracet zjišťovat přesný subjekt ;)

Máš pravdu, půjdou charitě. Přesný subjekt tam není.

5o

Celý projekt mi pripadá ako pritiahnutý za vlasy. Ale reálne by to aj tak nebolo možné postaviť čisto iba z Lega. Ako marketingový ťah je to zase úžasný nápad. A najlepšie je na celej veci, ak sú informácie pravdivé, darovanie kociek detičkám v detskom domove či viacerým domovom.
Preto lebo Lego...

stomcova

Citace od: maeror kdy 24.09.2009, 09:48:09
Citace od: linhi kdy 24.09.2009, 07:29:11
Oni už ho rozebírají?

Mě spíš šokoval ten způsob. Palicí! :-\

No viz výše, stála jim ta akce za tu námahu. Bylo psáno, že akce přivede do regionu svědavce. Tak jestli to splnilo účel?.. přeju jim to.
Batman, forever...

MasterWindu

Uf keď som uvidel tú prvú fotku od Shmade-ho, tak ma striaslo... dúfajme, že nám toto nebudú robiť naše priateľky, manželky a deti pri "tanierových" hádkach v domácnosti.  :-X
Dark ages forever ...

Beton

Citace od: Jamesek kdy 24.09.2009, 15:54:30
Citace od: xtepn01 kdy 24.09.2009, 15:37:13
Vzhledem k tomu, že cena byla nulová a kostičky jsou už odepsaný náklad, tak je asi úplně jedno, jak to rozebírají. Asi nejhezčí by bylo k rozebrání lidem zdarma nebo darovat nějakým dětským domovům, ale je mi jasné, že z hygienických, bezpečnostních, právních a dalších důvodů bude nejjednodušší recyklace.
U těch fotek je napsané, že budou darovány nějakému dětskému domovu či co .. nechce se mi tam vracet zjišťovat přesný subjekt ;)

anglicky

The plastic bricks are to be donated to charity once the house on the Denbies Wine Estate in Dorking, Surrey, has been demolished.

česky

Plastové kostky mají být věnovány na charitativní účely. Ihned, jak bude dům na Denbies Wine Estate v Dorking, Surrey, rozebrán.

peter

Na oficiálním webu LEGO.com byl přidán o tomto domu článek.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Pořad o celé akci běžel v Anglii na BBC před pár dny - 20.12.2009. Bohužel, jsem ho neměl možnost vidět, ale třeba by ho někdo mohl stáhnout. K vidění je pouze ukázka - http://www.youtube.com/watch?v=FrLkHn_RlgY
Jonas - Můj Brickshelf

Shmade

Podle mě je jen škoda, že ho tak rychle zbourali... Myslím, že to mohlo jako atrakce nějakou dobu vydržet...

Woyta

#29
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich