7241 - Fire Car

Založil Vlada, 12.09.2009, 16:54:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vlada

CHARAKTERISTIKA SETU 7241

Kategorie: Lego City - Fire
Rok vydání: 2005
Počet dílů: 46
Minifig: 1

OBSAH BALENÍ

Set z roku 2005 obsahuje dva sáčky s díly a složený letákový barevný návod, sestávající se ze dvou dílů.

DOJMY PŘED KOUPÍ

Při prvním spatření tohoto setu tento set člověka moc nenadchne, ale ani neurazí. Tento rok, když ho měli v pardubickém Tescu v první výprodejové vlně za sníženou cenu, tak jsem si set do sbírky zakoupil...

SAMOTNÁ STAVBA

Stavba je jednoduchá a zabere nejvýše 5 minut stavění. Začíná se zkompletováním minifiga - hasiče, který je oděn do hasičského obleku. Pokračuje se dále stavbou samotného velitelského hasičského vozidla. Vozidlo je klasického, nebál bych se říci jednoduššího vzhledu.

A právě ten jednodušší vzhled se na vozidle nechvalně projevuje. Při stavbě mně nemile překvapilo, když jsem nasazoval přední sklo a poté zkoušel otočit volantem. Šel opravdu otáčet jen stěží, poněvadž sklo svým horním okrajem naráží na obroučku volantu a to má za následek onu nepohyblivost volantu. Zvýšením o jednu plate či umístěním volantu o jednu plate níže, by se tomuto problému předešlo. Co velmi postrádám, tak je opět absence sedadla. V tomto případě by se do vozidla v pohodě vešlo, tak nevím, proč ho tam páni vyvojáři z TLC nedali...   :(. V zadní části vozidla se nachází polohovatelný reflektor a držák na hasící přístroj. Co na vozidle oceňuji, tak je na přední kapotě plate 2x2 se znakem ohně.

Jako pěst na oko působí doslova veliký výškový rozdíl odsazení blatníků od kol. Nevím, asi je zde zvolena koncepce terénního jeepu. Na konec snad dodat jen to, že minifig má k dispozici hasící přístroj a vyprošťovací šedou sekeru.

HRATELNOST

Hratelnost tohoto setu je přijatelná. Toto malé zásahové vozidlo je vždy připraveno vyjet k požáru a jednotku hasičů řídit k hladkému průběhu celé akce...

CO LZE ŘÍCI NA KONEC...

Je to doplňkový set pro ty, kteří mají rádi hasičskou Lego tématiku a potřebují si svou hasičskou stanici rozšířit o velitelské auto. Na rovinu vám říkám, přátelé, já osobně bych si tento set jako doplňek do hasičské stanice nekoupil. Viz důvody výše. Jako sběratel se poohlížím na tento set pod trošku jiným úhlem, proto jsem ho také do sbírky zakoupil...