Třídění 75 000 dílků Lega

Založil rukay, 25.05.2009, 17:12:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 16:53:43
Hardegon: moc ti děkuji. Přišlo mi blbí dělat pro tak malý kupičky dílků vlastní přihrádky. Nedokázal jsem si dobře představit jak to vypadá.
   Ještě jedna otázka: kam dáváš dílky který jsou velký, třeba desky nebo trubičky?
Baseplates, plates nebo "co"?  :o

A přesně kvůli tomuhle zde na foru používáme ustálené výrazy - např. minifig, stud, apod.  :)

Hardegon

Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 16:53:43
Hardegon: moc ti děkuji. Přišlo mi blbí dělat pro tak malý kupičky dílků vlastní přihrádky. Nedokázal jsem si dobře představit jak to vypadá.
   Ještě jedna otázka: kam dáváš dílky který jsou velký, třeba desky nebo trubičky?

Pokud baseplate, tak je dávám stranou, aby se neponičili. Ty zrovna moc nepoužívám a ani jich moc nemám, tak malýu kout pro ně vždy najdu. Tvarované baseplate je horší. To kam se vejdou a neponičí se.

Pokud jde o dlouhé věci nebo prostornější (u mě hlavně trupy lodí), mám krabici z globusu (plast - 50x40x20cm - cena 149,- při slevě).

rukay

Citace od: otaznik kdy 04.09.2009, 19:28:31
Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 16:53:43
desky nebo trubičky?
Baseplates, plates nebo "co"?  :o

A přesně kvůli tomuhle zde na foru používáme ustálené výrazy - např. minifig, stud, apod.  :)
:-[ :-[ :-[

Myslel jsem především plates. Jo a jak rozdělujete panáčky... minifigy. Kompletně je rozeberete?
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Siegnord

Citace od: rukay kdy 05.09.2009, 08:35:46
Jo a jak rozdělujete panáčky... minifigy. Kompletně je rozeberete?
To všechno záleží v prvé řadě na tobě a tvých potřebách. Někdo ctí původní složení a figy skladuje v celku. Já si třeba stavím custom figy, takže mám zvlášť nohy, hrudníky a hlavičky a ty mám ještě rozdělené na vícero kategorií.

Hardegon

Citace od: Siegnord kdy 05.09.2009, 08:56:44
Citace od: rukay kdy 05.09.2009, 08:35:46
Jo a jak rozdělujete panáčky... minifigy. Kompletně je rozeberete?
To všechno záleží v prvé řadě na tobě a tvých potřebách. Někdo ctí původní složení a figy skladuje v celku. Já si třeba stavím custom figy, takže mám zvlášť nohy, hrudníky a hlavičky a ty mám ještě rozdělené na vícero kategorií.

:'( Takový masakr. Osobně rozebírám figy co nejméně. Nic tak netrpí na opotřebení jako oni. Také si je přetvářím k obrazu svému, ale když to neni potřeba, radši je nechám tak jak jsou.

gearcs

Citace od: Hardegon kdy 05.09.2009, 10:26:47
:'( Takový masakr. Osobně rozebírám figy co nejméně. Nic tak netrpí na opotřebení jako oni. Také si je přetvářím k obrazu svému, ale když to neni potřeba, radši je nechám tak jak jsou.
Moje řeč. Já jsem na minifigy obzvlášť opatrný. Skladuju je v nízkých, ale širokých krabičkách z kartonu, které vystelu bublinkovým igelitem. Maximálně 3 vrstvy figů nad sebou, každá vrstva oddělená bublinkáčem. Má to i nevýhody - když chci figy, co jsou nejníž :P

rukay

Takže by jste rozhodně nedělili figy úplně? (i rozdělat nožky a tak)
   A tedy, když nedělíte figy... necháváte klonům helmy, nebo je dáváte mezi čepičky. Totéž platí o vlasech. :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Hardegon

Citace od: rukay kdy 05.09.2009, 11:28:54
Takže by jste rozhodně nedělili figy úplně? (i rozdělat nožky a tak)
   A tedy, když nedělíte figy... necháváte klonům helmy, nebo je dáváte mezi čepičky. Totéž platí o vlasech. :-\

Bereš to až zbytečně složitě. Hlava klonů pod helmou stejně ani neni vidět. Ono koupit hlavy k figům ani není těžké. Ale když "odlamuješ" ruce a nohy při každém uklízení, to tě vyjde na hrozný balík nahrazovat ulomené nebo prasklé dílky. Odstrojit, odzbrojit - ať zbyde holé torzo. Až budeš potřebovat, zmasakruješ ho. Jinak neni důvod...  :P

Ondra

Citace od: rukay kdy 05.09.2009, 11:28:54
Takže by jste rozhodně nedělili figy úplně? (i rozdělat nožky a tak)
   A tedy, když nedělíte figy... necháváte klonům helmy, nebo je dáváte mezi čepičky. Totéž platí o vlasech. :-\
Já bych nechal figy v celku(Vlasy kšiltovky), přiděláváš si zbytečne práci, která nemá s tříděním moc společného a je to spíš ke škodě.

otaznik

Rozhodně je lepší minifigy rozdělávat, pokud je nechceš pravidelně používat.

rukay

Asi je teda budu nechávat vcelku. Díky
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Siegnord

Jéje. :P Asi jsem se špatně vyjádřil. >> Nechávám nohy pohromadě a torza s rucemi také. Oddělené mám jenom ty části, které mají spoj velmi podobný studovému. Jinak by to totiž byl skutečně velký masakr.  ;D

miky747

já lego nikdy netřídil mám to ve třech velkých krabicích ( CCA 10 kg ), ale je fakt že je to hrozně nepřehledné , asi to taky vyzkoušim třidit .
Jinak když je lego zaprášené nebo špinavé tak to zabalím do starého ubrusu nebo povlaku na peřinu a hodím to do pračky . Lego je potom jak nové.  ;)  A jestli to budu třídit tak hlavně podle velikostí a unikátnosti dílků.
Co je lepší než LEGO ?? Více LEGA

rukay

No jo... to se ti snadno řekne - netřídím. Dřív jsem to měl rozdělený podel barvy dílku. Ale jak to tak bývá Lego přibývalo a teď je dílků víc :D :D :'(. Provedu jednoduchý výpočet. Nejméně dílků mám od bílé barvy. Jejich váha je 970g. Mám "asi" 5 malých krabic. Pak "snad" 6 velkých krabic do jedné se vejdou dílky ze dvou malých a na závěr konečně maxi krabice na šedé díly, které mám čtyři a vejde se do jedné šest velkých krabic. To je tedy 5 krát 970g + 12 krát 970g + 4 krát 12 krát 970g. Magické číslo je: 4870 + 11 640 + 46 560 = 63,07 kilo.    ... do prd*** někde jsem musel udělat chybu.  :-X :'(
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Woyta

Hod to na vahu. Tyhle pocty jsou hooodne nepresny.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Hardegon

Citace od: rukay kdy 07.09.2009, 19:42:24
No jo... to se ti snadno řekne - netřídím. Dřív jsem to měl rozdělený podel barvy dílku. Ale jak to tak bývá Lego přibývalo a teď je dílků víc :D :D :'(. Provedu jednoduchý výpočet. Nejméně dílků mám od bílé barvy. Jejich váha je 970g. Mám "asi" 5 malých krabic. Pak "snad" 6 velkých krabic do jedné se vejdou dílky ze dvou malých a na závěr konečně maxi krabice na šedé díly, které mám čtyři a vejde se do jedné šest velkých krabic. To je tedy 5 krát 970g + 12 krát 970g + 4 krát 12 krát 970g. Magické číslo je: 4870 + 11 640 + 46 560 = 63,07 kilo.    ... do prd*** někde jsem musel udělat chybu.  :-X :'(

Vysokoškolská matika je proti tomuhle šílenství dětský rébus. Neni jednodušší, prostě vzít foták, vyfotit to a pochlubit se co máš, jak to máš a jak to vypadá?  ???

Přijde mi, že tak jednoduchý proces, jako je třídění LEGa, kterým jsem prošel před pár lety taky, převádíš do zbytečně dramatických výšin.

Rada: Rozděl to na základní hromady bricky, plate, tamto, tuto - největí hromadu rozděl atd. atd. ... Je bláhové, hned od první kostičky dělit vše do zvláštních krabic/pytlíků/přihrádek.  :P

5o

V rámci letného upratovania padlo za obeť 32 MISB-ov a toto triedenie som si užil tri dni. Zvlášť plates jedo a dvojradové, brick jedo a dvojradové, potom triedenie podľa dĺžky, ďalej plates modified, brick modified, minifig, minifig príslušenstvo, baseplates...
No proste mraky a mraky dielov.
Zabavil som všetky dózy z Ramy, ale aj tie sú malé. No a kedže som fanúšikom aj Puzzle, tak som pár krabíc vyprázdnil a jednu som si upravil iba na plates dvojradové a väčšie.  Na baseplates sú vhodné krabice z veľkej mozaiky, tak isto aj na cesty.
Na drobné diely som použil 4 XL organizéry, 1 menší, 4 stredné, strešné diely som dal do 1L plastových boxov, plus dva litrové kýble, jeden 0,7L.
No proste 11.000 nových dielov si vyžiadalo celú komodu 0,5x3x0,7 m (šxdxv). A krabice som zahodil, keby sa niekto pýtal.
Preto lebo Lego...

Věšák

Nějak sem se od vás nakazil ::) ....drobátko přetřizuju, protože přibyly nějaký nový díly a je třeba je někam dát že... :)
Takže třízení zdar ;D ;D

maeror

Tak tohohle jsem si ještě nevšiml. Netvrdím, že to je na třídění nějak praktické, ale stylové by to rozhodně bylo! :P

Woyta

Pokud pomines tu prajzu za kterou jsem si dnes domu prinesl zavesne skrinky.
http://mars-svratka.cz/Katalog_vyrobku/K_Zavisne_skoioky/k_zavisne_skoioky.html
Dneska to do nej vsechno prerovnavam z malejch boxu. Neosvedcili se mi pri stavbe.
Stul plnej boxu a neni kde stavet.
Asi koupim jeste jeden.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

vasek

#80
Citace od: Woyta kdy 16.09.2009, 00:39:30
Pokud pomines tu prajzu za kterou jsem si dnes domu prinesl zavesne skrinky.
http://mars-svratka.cz/Katalog_vyrobku/K_Zavisne_skoioky/k_zavisne_skoioky.html
Tak tenhle obrat jsem ještě neslyšel !

Já už jsem na osmi skříňkách a to mám cca 25 000 dílků. Ovšem tohle množství při stavění je pro mne téměř konečné. Pokud se to má vejít na stůl a okolní dosahovou vzdálenost můžu si dovolit už jen dvě skříňky, pak už bych musel chodit k šuplíčkům jak ve skladu a to už by stavění nebylo tak příjemné.

Woyta

Prajza- slangovy vyraz odvozeny od anglickeho slova price (cena).
Jen 2-3 na stul?
Pri sirce skrinky 30cm je pro me dosahova vzdalenost 4-5 skrinek.
Kdyz bych dal dalsi patro tak sice dosahova vzdalenost bude horsi ale dilky nebudou daleko.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

vasek

Nikoliv 2-3, ale 5 a ve dvou řadách, pak je sice ještě možno dát po jedné nebo max dvou do boků, sic jen v jedné řadě, ale tím si uzavřu pracovní prostor a za určitou dobu nemám kam odkládat různé zkušební vzorky nebo podsestavy.   :-\

Woyta

Jednoduche reseni. Nechat si vyrobit vetsi stul. Pokud to prostorove dispozice mistnosti dovoli.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

vasek

Citace od: Woyta kdy 16.09.2009, 12:11:08
Jednoduche reseni. Nechat si vyrobit vetsi stul. Pokud to prostorove dispozice mistnosti dovoli.
Ono to již není o stole, ale jak daleko jsem schopen dosáhnout (pohodlně). Stůl má 1,8 m, na obvod se teoreticky vejde 14 skříněk, ale už to není o pohodovém stavění. Na druhou stranu ve 14 ti skříňkách může být cca 45 000 dílků a to je slušná zásoba.  ;D