Třídění 75 000 dílků Lega

Založil rukay, 25.05.2009, 17:12:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Octan Creator

Citace od: Věšák kdy 26.05.2009, 16:38:07
Citace od: Octan kdy 26.05.2009, 16:23:05
No tak aby si bol v obraze, sety City a Creator mam postavene a tie nemienim rozoberat a sety Brick & More (velmi sa podla navodu nedaju skladat  ;)) tak z nich robim MOC a ked nejake kocky potrebujem co nemam, tak dokupim  ;)

A kocky Brick & More mam roztriedene (nejake foto pre predstavu)  ;)
Ok, promiň, nějak sem předtim minul tu část o tom, že těch několik dílků třídíš :)
Tak a teď zas uvedu do obrazu já tebe ;D :
  Když už je těch setů víc a člověk je nemá všechny postavené (např. proto že by se mu to nikam nevešlo, nebo by tim musel otravovat všechny v bytě :P ) musí hold nějaký rozložit a roztřídit... :)

Nic sa nestalo,... aj ja byvam v byte a znova sa opakujem mam to este nastastie kde davat, ale priznam sa velmi nestaviam, a ked uz tak, ta sa snazim nech to aspon nejako vyzera ten MOC  ;)

Věšák

Citace od: rukay kdy 26.05.2009, 18:59:55
   Jo a ty akce s pytlem, kterej si koupíš a čím víc do něj dáš tím víc máš jsou podle mně skvělí! Nahrabal jsem si vždycky spousty dílů, protože jsem kupoval zásadně ten větší pytel (když to šlo) asi za 1500. Dle mého názoru je to nejlepší příležitost jak přijít ke spoustě cenných dílů. Nemá cenu to cpát křídlama. Já vždycky bral tu drobotinu. ;)

To je právě nej, když si to můžeš nahrabat sám....já sem slyšel(myslim že od někoho z rodiny) že to někdy bylo tak, že ti to nabrali prodávající...a dali tam toho děsně málo a nemoh sis vybrat....
Ale když to spu sám tk je to sqělý...takhle sem přišel k pomalu celý knihovně lego knih :P

vasek

Citace od: Věšák kdy 26.05.2009, 19:13:44
Citace od: rukay kdy 26.05.2009, 18:59:55
   Jo a ty akce s pytlem, kterej si koupíš a čím víc do něj dáš tím víc máš jsou podle mně skvělí! Nahrabal jsem si vždycky spousty dílů, protože jsem kupoval zásadně ten větší pytel (když to šlo) asi za 1500. Dle mého názoru je to nejlepší příležitost jak přijít ke spoustě cenných dílů. Nemá cenu to cpát křídlama. Já vždycky bral tu drobotinu. ;)

To je právě nej, když si to můžeš nahrabat sám....já sem slyšel(myslim že od někoho z rodiny) že to někdy bylo tak, že ti to nabrali prodávající...a dali tam toho děsně málo a nemoh sis vybrat....
Ale když to spu sám tk je to sqělý...takhle sem přišel k pomalu celý knihovně lego knih :P

Mohu vědět co je to za akci ?

Hardegon

Citace od: vasek kdy 26.05.2009, 20:08:01
Mohu vědět co je to za akci ?

A hlavně kde to berete? Jednou tohle bylo u nás v hračkářství, ale je to tak 8 let.

otaznik

Ta akce je z roku 2004. V současnosti to lze praktikovat v LEGOLANDech a vybraných shopech (ne u nás). Samozřejmě mají omezený sortiment dílů.

Hardegon

Citace od: otaznik kdy 26.05.2009, 20:25:15
Ta akce je z roku 2004. V současnosti to lze praktikovat v LEGOLANDech a vybraných shopech (ne u nás). Samozřejmě mají omezený sortiment dílů.

O té možnosti v legolandu jsem věděl. Ale už jsem si říkal, že by to bylo zase u nás.  :(

Věšák

No já mluvil o akci cca před 3 lety...
A jak sme se k tomuhle tématu dostali najdete v Rukayově příspěvku o tom, proč nedatluje do peeronu...

rukay

Je to tak 2-3 roky stará akce. Spočívá v tom, že si koupíte pytel v předurčené ceně (cca. od 300 do 1500) a čím víc si do něj kostek dáte, tím víc jich máte. Přičemž pytel musíte nakonec zavázat.
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

vasek

Citace od: rukay kdy 27.05.2009, 15:38:03
Je to tak 2-3 roky stará akce. Spočívá v tom, že si koupíte pytel v předurčené ceně (cca. od 300 do 1500) a čím víc si do něj kostek dáte, tím víc jich máte. Přičemž pytel musíte nakonec zavázat.
To zní sice hezky, ale jelikož mne zajímá jen technic tak předpokládám, že bych asi nebyl moc spokojen. A v Legolandu to bude asi podobné že ?

rukay

Já byl v Legolandu minulí rok v Německu tahle akce tam nebyla takže to nemůžu posoudit. Ale z těch tří co jsem absolvoval tady, tak můžu říct, že tam snad ani žádný technik zamíchaný nebyl. :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

betakaroten

Citace od: Miketuk kdy 25.05.2009, 17:18:23
Doporučoval bych nejdříve přetřídit dle barvy a až potom po případě podle typu.
(....)
Je to věc názoru, ale zrovna před tímhle bych důrazně varoval. Prohledávání jednobarevné hromady při hledání konkrétního dílu je poněkud namáhavé na pozornost a na zrak 8), zatímco podle tvaru se dá třídit v podstatě poslepu.
Třídění dle barev se podle mě hodí jenom při stavbě větších modelů, kde zrovna nezáleží, ze kterých dílů se skládá část dané barvy (stud sem, stud tam, 8 = 2+6 = 4+4 = 3+2+3 apod.).

Ještě k inventarizaci: kromě Peeronu existuje také program Parts Catalog. Je s Peeronem kompatibilní, takže je možné vytvářet databázi dílů u sebe a nepřetěžovat internety ;)

vasek

Já třídil podle barvy a pak podle typu, celkem mi to vyhovovalo.

Věšák

Citace od: vasek kdy 27.05.2009, 16:41:19
To zní sice hezky, ale jelikož mne zajímá jen technic tak předpokládám, že bych asi nebyl moc spokojen. A v Legolandu to bude asi podobné že ?
Já tam našel dvě technic sedačky...jinak ale přesně nevim, myslim že jinej technic ne...  :-\

Co se týče třízení, třídim podle typu. Přijde mi to přehlednější...sice je obšas potíž nalézt díl v konkrétní barvě, ale pořád je to lepší než hledat v jednobarevný hromadě konkrétní díl :P

rukay

Tak přestože "do tohoto tématu nikdo nepřispěl nejméně 30 dní;D rozhodl jsem se, že se pochlubím. Už 2/5 lega mám vytříděné :P, ale mám jeden důležitý dotaz. Co děláte s dílky, které máte jen třeba pětkrát, dvakrát nebo jednou. :-\ Na jednotlivý pytlíky to je hrozně málo a když jsem ty dílky dal dohromady je jich už celkem dost... a všechny možný. ::)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

otaznik

Citace od: rukay kdy 31.08.2009, 19:36:40
Tak přestože "do tohoto tématu nikdo nepřispěl nejméně 30 dní;D rozhodl jsem se, že se pochlubím. Už 2/5 lega mám vytříděné :P, ale mám jeden důležitý dotaz. Co děláte s dílky, které máte jen třeba pětkrát, dvakrát nebo jednou. :-\ Na jednotlivý pytlíky to je hrozně málo a když jsem ty dílky dal dohromady je jich už celkem dost... a všechny možný. ::)

Pořiď si na takové dílky nějaký speciální pořadač. Případně je přidej k tematicky stejným dílům.

Woyta

Akorat musis mit dost poradacu jinak budes pro dalsi jezdit  kazdou chvili jako ja.
Mam ti na roztrideni 6,5kg lega.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

rukay

Citace od: otaznik kdy 31.08.2009, 19:47:30
Pořiď si na takové dílky nějaký speciální pořadač. Případně je přidej k tematicky stejným dílům.

Nějaký tip? Co si pod tím představuješ? :-\ :'( :-X
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Ondrej

Citace od: rukay kdy 01.09.2009, 11:22:22
Citace od: otaznik kdy 31.08.2009, 19:47:30
Pořiď si na takové dílky nějaký speciální pořadač. Případně je přidej k tematicky stejným dílům.

Nějaký tip? Co si pod tím představuješ? :-\ :'( :-X

Používám Mars svratka, plechové krabice orientované na výšku s vnitřními plastovými krabičkami. Vnitřní krabičky dle libosti, velké i malé. V OBI teď byla nedávno akce 1+1malá

Gibur

#48
Citace od: rukay kdy 01.09.2009, 11:22:22
Citace od: otaznik kdy 31.08.2009, 19:47:30
Pořiď si na takové dílky nějaký speciální pořadač. Případně je přidej k tematicky stejným dílům.

Nějaký tip? Co si pod tím představuješ? :-\ :'( :-X

Ja nato používám krabice z IKEA,na větší množství tyhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80098583

Mwnší množstvímůžeš dávat sem a jsou tam vyndavací přepážky,takže si můžeš utvořit třeba místo 10 20cm. prostor:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80100029

A na časté kostky jako 1x2 či 2x4 všemožný další třeba http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70102972

Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

peter

#49
Jinak další inspiraci jak ten kus plastu někteří z nás také skladují najdeš v tématu "Kam s tím? (skladování)" nebo     
"Regály - inspirace".
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rukay

Už má vlastní plán kde lego skladovat. Mám totiž vyklápěcí postel do které by se minimálně část lega vešla a když bych dovnitř nainstaloval i žárovku a vkusné přihrádky... ;)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Woyta

Stejne ti dovnitr doporucim vyjimatelne boxy nez prihradky.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Hardegon

Citace od: rukay kdy 02.09.2009, 14:02:09
Už má vlastní plán kde lego skladovat. Mám totiž vyklápěcí postel do které by se minimálně část lega vešla a když bych dovnitř nainstaloval i žárovku a vkusné přihrádky... ;)

Skvělý prachostroj. Mám a nesnáším. Nedovedu si představit, že bych to tak dělal. Stačí, že v tom mám krabice od LEGa. To radši do skříněk nebo bedniček.  :P

rukay

Citace od: Woyta kdy 02.09.2009, 21:53:57
doporucim vyjimatelne boxy nez prihradky.

To máš asi pravdu... popřemýšlím. 8)

Citace od: Hardegon kdy 02.09.2009, 22:50:54
Skvělý prachostroj. Mám a nesnáším. Nedovedu si představit, že bych to tak dělal.

Mě se to zdá v pohodě  ???, ale hned tam dál testovací usazovač prachu. ;)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

rukay

Mám čím dál tím víc dílků, kterejch mám jen pár a nevím pořádně kam je dát.  :-\ Mohl by mi někdo jako SZ poslat podrobnější dokumentaci toho jak ty dílky rozděluje. Který dává k sobě a tak. Pak bych posílal svoje dotazy přímo jemu. :-[
   Ideální by bylo, kdyby to byl někdo kdo má tak stejný počet kostek 8). Předem díky.
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

pryb

Již to tu bylo zmíněno, zde to máš doplněno fotkou - na drobnosti do určitého množství se hodí šuplíčky MARS:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4756.msg95624#msg95624

Dělají se různé velikosti, šuplík jde typicky rozdělit na 4 části. Na další se klidně ptej přes SZ.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Hardegon

Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 12:34:02
Mám čím dál tím víc dílků, kterejch mám jen pár a nevím pořádně kam je dát.  :-\ Mohl by mi někdo jako SZ poslat podrobnější dokumentaci toho jak ty dílky rozděluje. Který dává k sobě a tak. Pak bych posílal svoje dotazy přímo jemu. :-[
   Ideální by bylo, kdyby to byl někdo kdo má tak stejný počet kostek 8). Předem díky.

Pokud ti dělá starost jen tohle, tak to házej na hromady podle rozdělení na BL. Najdi si dílek v jaký je kategorii a na každou bud krabici nebo ZIP pytlíky... :P

peter

Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 12:34:02Mám čím dál tím víc dílků, kterejch mám jen pár a nevím pořádně kam je dát. :-\

I já už zde zmínil své řešení ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Věšák

Citace od: peter kdy 04.09.2009, 13:31:18
Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 12:34:02Mám čím dál tím víc dílků, kterejch mám jen pár a nevím pořádně kam je dát. :-\

I já už zde zmínil své řešení ;)


Takovéhle kufříky používám taky, daj se tam vytvořit malé přihrádky, tudíž klidně nevadí když tam sou třeba jen dva tři dílky v přihrádce.

Citace od: rukay kdy 04.09.2009, 12:34:02
Mám čím dál tím víc dílků, kterejch mám jen pár a nevím pořádně kam je dát.  :-\ Mohl by mi někdo jako SZ poslat podrobnější dokumentaci toho jak ty dílky rozděluje. Který dává k sobě a tak. Pak bych posílal svoje dotazy přímo jemu. :-[
   Ideální by bylo, kdyby to byl někdo kdo má tak stejný počet kostek 8). Předem díky.

Osobně problém s malým počtem dílů jednoho druhu řešim tim, že podobný dám k sobě.
Např. žebříky všeho druhu mám v jedný přihrádce, apod. Prostě stačí si říct co dám k sobě a je to... To si můžeš vybrat sám který dát k sobě...

rukay

Hardegon: moc ti děkuji. Přišlo mi blbí dělat pro tak malý kupičky dílků vlastní přihrádky. Nedokázal jsem si dobře představit jak to vypadá.
   Ještě jedna otázka: kam dáváš dílky který jsou velký, třeba desky nebo trubičky?
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!