Marioskova sbírka Techniců...

Založil Marios, 08.01.2009, 17:45:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marios

Ahojte, jsem zde nový, forum jsem objevil nedávno, přesněji řečeno asi před týdnem a to díky tomu, že jsem se po dloooouhé době (15 letech) opět vrátil k mému oblíbenému Legu, přesněji řečeno k Legu Technic. Předešlých 15 let mi kvůli pracovní a sporotvní vytíženosti na Lego nezbyl žádný čas a tak jsem s toho krásné světa stavebnic úplně vypadl. Nyní ovšem jsem získal ten drahocený čas, který mi tak chyběl předtím a můžu se opět začít na plno věnovat Legu Technic. Pro začátek sem hodím fotku mé sbírky Techniců, které jsem koupil ještě než jsem přestal mít čas na Lego.
Vše to jsou opečovávané kousky, plně funkční  :)

Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

Marios

Nyní když mám opět na Lego čas, tak jsem neváhal a začal zjištovat co se za těch 15 let mé "nepozornosti" ve světě Lega změnilo. Začal jsem googlit a jeden z prvních "objevů" co mi vyhodil googlu jsou tyto skvělé stránky s báječným diskuzním fórem. Vše jsem rychle přečetl a už mi začínalo být jasné, že jsem za tu dobu o hodně přišel a tak následovalo rychle "dohnání ztráty" a hledání nějakého e-shopu kde si budu moc objednat všechny Lega Technic které se mi líbí a o které bych nerad přišel. Našel jsem shop morelega.cz, prohlídl co vše momentálně Lego nabízi v sekci Technic a po chvilce zjišťovaní co který model umí, kolik má dílků atp. jsem v e-shopu rovnou zaklikal 3 stavebnice  ;D (8275, 8294 a 8295 viz. obrazek) Lega mi došli v úterý (obchod musím pochválit, jsou rychlý, levní oproti konkurenci a skvělé jednání) Už se těším na víkend až je rozbalím a začnu skladat  :D
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

Colonel32

takze pocitam, ze bagr te vysel na necele tri tisice, rypadlo na 600 a telehandler za 1300?

Marios

No tak nějak  :o  buldozér byl za 3600, bagr za 1250 a teleskop za 1299
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

Colonel32

Citace od: Marios kdy 08.01.2009, 18:28:41
No tak nějak  :o  buldozér byl za 3600, bagr za 1250 a teleskop za 1299

No, tak to vlastne neni tak spatne, jak jsem se puvodne desil - stale jsi hluboko pod katalogovou cenou.

Marios

Ještě bych měl na Vás znalé otázku zda se nedají někde krom BrickLink koupit nové tyhle sety : 8421, 8431 nebo 8438, 8439 a 8455. Jsou to úplné Technic skvosty, které mi nemůžou ve sbírce chybět a bohužel tím že jsem to "flákal" a nesledoval co je nového v Legu, mi tyto supr kousky utekly a teď bych tu chybu chtěl napravit  ;) Minimálně aspoň ten Mobile Crane 8421 by snad mohl jít ještě sehnat, když to je model z roku 2005 ne?

Jinak přikládám ještě jednu moji oblíbenou fotku a časem pak sem nahraju detailní fotky všech svých Techniců  :D
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

Marios

Citace od: Colonel32 kdy 08.01.2009, 18:32:45
Citace od: Marios kdy 08.01.2009, 18:28:41
No tak nějak  :o  buldozér byl za 3600, bagr za 1250 a teleskop za 1299

No, tak to vlastne neni tak spatne, jak jsem se puvodne desil - stale jsi hluboko pod katalogovou cenou.

Jo jsem, například u nás ve městě mají ten buldozér za 4899 Kč a bagr za 1699 Kč.
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

TomKQT

Citace od: Colonel32 kdy 08.01.2009, 18:08:09
takze pocitam, ze bagr te vysel na necele tri tisice, rypadlo na 600 a telehandler za 1300?
Nebylo jednodušší otevřít si morelega.cz a podívat se?  ;)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

otaznik

Citace od: TomKQT kdy 09.01.2009, 19:29:09
Citace od: Colonel32 kdy 08.01.2009, 18:08:09
takze pocitam, ze bagr te vysel na necele tri tisice, rypadlo na 600 a telehandler za 1300?
Nebylo jednodušší otevřít si morelega.cz a podívat se?  ;)
Co s tím má společného morelega?

Jose

Citace od: otaznik kdy 09.01.2009, 22:31:15
Co s tím má společného morelega?

TomKQT chtěl chtěl říci, že tam mají i zmíněné inkriminované sety. Tak si cenu mohl zjistit tam. Alespoň tak jsem to pochopil já. ;)

otaznik

Citace od: Jose kdy 09.01.2009, 22:47:35
Citace od: otaznik kdy 09.01.2009, 22:31:15
Co s tím má společného morelega?

TomKQT chtěl chtěl říci, že tam mají i zmíněné inkriminované sety. Tak si cenu mohl zjistit tam. Alespoň tak jsem to pochopil já. ;)
No jasně, já jen nechápu, proč tam psal zrovna tento obchod.

Jose

Otazníku, viz.: Našel jsem shop morelega.cz - odtud se odvíjí celá reakce.

Sice nejsem fanda do techniku, ale je to krásné. Ovšem přes práh mi to nesmí. Jeřáb (8421) je příšera veliká. Hoví si tu na poličce a je to asi jediný technic set  který kdy budu mít... 8)

otaznik

Citace od: Jose kdy 09.01.2009, 23:13:25
Otazníku, viz.: Našel jsem shop morelega.cz - odtud se odvíjí celá reakce.

Máš samozřejmě pravdu, jsem úplně mimo. Omlouvám se.  :-[

Marios

#13
Tak jsem včera večer začal skládat bagr 8294. Musím říct že to je super pocit vrátit se ke stavění lega po 15 letech pauzy. Ještě ho nemám dostavěnej, nespěchám na to a užívám si to  ;D Dneska večer už ale bude hotový a pak se vrhnu na ten teleskopický zvedák 8295.
Apropo, nemohl jsem už déle odolávat chutím na sety 8421 a 8439 a včera jsem si je objednál z BL od jednoho němce. Trochu mě znervozňuje akorát způsob platby, ale chápu že jinak asi fungovat tento obchod nemůže. Peníze jsem poslal IBANem. Aspoň že mě uklidňuje, že měl samé pozitivní reakce od odstatníc nakupujících, tak snad budu taky spokojen  :) Jen se optám jakou máte zkušenost s dobou dodání od poslání peněz z vašeho účtu na účet prodejce? Jinými slovy, když jsem včera prachy poslal, kdy asi tak můžu očekávat zásilku? Je to objednáno z německa. Diky za odpovědi.
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

otaznik

Citace od: Marios kdy 10.01.2009, 11:05:43
Jen se optám jakou máte zkušenost s dobou dodání od poslání peněz z vašeho účtu na účet prodejce? Jinými slovy, když jsem včera prachy poslal, kdy asi tak můžu očekávat zásilku? Je to objednáno z německa. Diky za odpovědi.
Cesta peněz 3-5 dní, cesta balíku také 3-5 dní (spíše 5).

Marios

supr, diky za rychlou odpověd  8) Takže by to mohlo přijít zrovna na moje narozeniny  ;D
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

RUL

Marios:

Nejsnadnější cesta, jak platit, je přes PayPal, stačí se tam zaregistrovat, napsat číslo své karty a peníze z ní tak zasílat přímo prodejci, je to rychlejší a bezpečnější.

A ten model 8421, co sis objednal je super, je i na mém wishlistu, no snad si jej jednou také pořídím.

Colonel32

Hlavne svatecni prodejci na ebayi paypal nemaji, a pokud ano, tak za prijeti paypal platby se uctuji asi 4%, takze nekteri prodejci si je nechvaji proplatit (tz. pokud chcete platit paypalem, poslete o toli a tolik vic) - takze i platby prevodem muzou mit svuj smysl.

Marios

Tak včera mi přišly na Bricklinku objednané Technic sety 8421 a 8439. Krabice originál zabalené, vcelku i neponíčené, tak se těším až je dneska otevřu a zkontroluji obsah, kterej by měl být také v pohodě, když jsou originálně zabalené. Všehovšudy od prvního kontaktu s prodejcem až po přijetí zásilky to trvalo 12 dnů.
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

Marios

Tak po delší době přidávám do své sbírky jeden nádherný kousek, kterého si hodně vážím. Je to Technic 8439 Front End Loader z roku 2004, ovšem teprve před týdnem rozbalen z krabice a prvně postaven  ;D Recenzi na tento užasný bagr-nakladač si můžete přečíst v sekci recenze nebo kliknutím SEM

Přidávám jeden obrázek pro ilustraci  ;D
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.