(vlastni) Koleje metra

Založil Colonel32, 19.10.2005, 23:29:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

pac jsem tady videl uz nekolik pokudu (cad, real) o metro, napadlo me prispet tim, jak presne by podle me mel vypadat zpusob uchyceni kolejnic... samozrejme je to celkem nakladna zalezitost, hlavne na plate 1x2 with one stud v cerne, ale tak to by se na bl dalo vzdycky dokoupit...

EDIT: jeste me napadlo.. pokud vim, tak ta cervena vec souvisi se systemem zabezpeceni, a po cele trase "C" uz je vytrhana, pac tam jezdej akorat nove Siemensy

betakaroten

Ta červená věc je kryt přívodní kolejnice, tedy "živého" vodiče, z něhož vozy odebírají 750V stejnosměrných (detail sběracího kontaktu je např. zde), vyskytuje se též v barvách oranžové, žluté či rezaté.

Jindroush

Když už, tak by ten spodek měl bejt OldDkGray, ne?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Možná po velké vodě ;) ale snaha je, mít kolejiště černé (aby byl dobře vidět jakýkoli spadlý předmět), i když vlivem času, spodní vody, prachu a provozu se odstín změní na nedefinovatelnou hnědorezotmavočernošedou.

Opět veškerým zájemcům o stavbu metra doporučuji fotky z http://www.metroweb.cz.

Colonel32

dalsi problem je, jak vyresit tunel metra v zatacce... vnejsi zed ma zrejme dostatecny polomer, ay se dala pouzit zed z bricku 1x2, vnitrni bude zrejme potrebovat 1x3 + 1x1 round... zkousel jsem na bok i prichytit kabely v podobe technic flex trubky, ale pak uz se mi zase do zatacky nevchazi metro, takze zrejme bude potreba tunel jeste o jeden stud na kazde strane rozsirit....

Colonel32

a zkusil jsem jeste trosku rozsirit svoji puvodni studii, ale vic kostek uz v nahradnich dilech nemam, a dily do setu na blbnuti nepouzivam

edward193

Vyzera to naozaj velmi realisticky... Ja ked som staval ten Vysehrad (http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=145264), tak som sa s kolajnicami velmi nenatrapil - pouzil som tie iste ako na vlaky...

Jamesek

Citace od: betakaroten kdy 19.10.2005, 23:49:51
Možná po velké vodě ;) ale snaha je, mít kolejiště černé (aby byl dobře vidět jakýkoli spadlý předmět), i když vlivem času, spodní vody, prachu a provozu se odstín změní na nedefinovatelnou hnědorezotmavočernošedou.

Opět veškerým zájemcům o stavbu metra doporučuji fotky z http://www.metroweb.cz.

Omlouvám se za oživování starých témat a ještě k tomu OT, ale nedalo mi to.
Chtěl jsem se zeptat, zda je tato informace odněkud ověřená, nebo je to jenom domněnka. Prohlížením fotek na metrowebu to 100% říct nemohu. V nově stavěných stanicích (Prosek, Letňany) kolejiště černé není a ani nebude (nebo nevím o tom, že by to ještě někdo měl natírat - by jsme to pak měli blbě ;). Děkuji za informaci.

betakaroten

Možná se bude natírat až v rámci dokončovacích prací, nebo dokonce až někdy po zahájení provozu (v noci). Tuším, že se to kromě estetických důvodů dělá kvůli kontrastu, když tam spadne něco "nečerného", ale na metrowebu asi budou vědět víc.

Dejv

Citace od: Colonel32 kdy 20.10.2005, 16:07:55
a zkusil jsem jeste trosku rozsirit svoji puvodni studii, ale vic kostek uz v nahradnich dilech nemam, a dily do setu na blbnuti nepouzivam

A jak bys v zatáčce ohnul tu přívodní kolej?

Colonel32

tile 1x2 na plates 1x2 a ohnout stejne jako tu zed...

Jamesek

Citace od: betakaroten kdy 24.06.2007, 18:17:35
Možná se bude natírat až v rámci dokončovacích prací, nebo dokonce až někdy po zahájení provozu (v noci). Tuším, že se to kromě estetických důvodů dělá kvůli kontrastu, když tam spadne něco "nečerného", ale na metrowebu asi budou vědět víc.
Je to možné. Jen jsem si nedokázal představit jak by se to (s již namontovanou technologií - koleje, kabely, všechno možné) natíralo. No do otevření úseku do plného provozu máme ještě necelý rok, takže uvidíme. ;)