(Cizí) Hrad - mix gray kostek

Založil linhi, 21.12.2008, 09:51:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Zase jsem si všiml že čím dál více lidí mixuje staré a nové šedé,je pravda že pokud se použijí pouze menší bricky jako 1x2,1x3 a ještě třeba plate a dokonce i sand green a dark green a zdi jsou takové věrnější - tedy asi podle názoru,mě se to ale začíná velice líbit.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3601349

Eddie

Taky míchám starou a novou šedou, ale opravdu jen bricky 1x2 či 1x3.IMHO ve středověku a vůbec při stavbě nějakého hradu či zámku brali stavitelé kameny jak byly a netřídili je podle barev. :)

P.S.:Ten hrad je vskutku impozantní! :o
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

linhi

Ano,zrovna nedávno jsem se o tom bavil s Robbedem,tak mě přivedl na myšlenku začít mixovat.

Robbed

#3
No teda ten tvar hvězdy je geniální nápad!! Něco takového kdyby bylo v Roztokách... >:D

to linhi: Jj přesně, kombinovat se dá, ale jen na úrovni malých dílků. Pokud ale nekdo staví dlouhé bricky na sebe (střídavě barva), tak je to potom katastrofa.

Eddie

#4
Přesně!Kostičky na sebe umí dávat každej, ale postavit něco pořádného to je umění.

Mám radši nepravidelné stavby, ale když si vybral hvězdu měla by být pravidelná.Vypadalo by to lépe. Teď to spíš vypadá jako rozšlápnutý ježek. ;D Samozřejmě bych nic lepšího nepostavil, jen ukazuji na mouchy, které kdyby se odstranili tak by to bylo snad dokonalé, ale jinak je to velice zajímavá stavba.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

Colonel32

Ty jo, co rikate na ten trebuchet?

linhi

No vypadá fajn,ale v době kdy už byla takováhle moderní děla,která jsou na hradě,by tam už dávno prolétl komínem.

gearcs

Když si dá člověk záležet a má tolik 2x1 a 3x1 kostek, vypadá to vskutku "staře", což je ve výsledku moc pěkné. Tenhle hrad se mi z dosud postavených do soutěže líbí nejvíc, je víc než originální. :D

Eddie

Citace od: linhi kdy 21.12.2008, 13:31:57
No vypadá fajn,ale v době kdy už byla takováhle moderní děla,která jsou na hradě,by tam už dávno prolétl komínem.
Není dobré brát to podle doby.IMHO většina LEGO staveb není historicky příliš věrná.Podle mého nezáleží na přesnosti, ale jak to celkově působí a myslím si, že konkrétně tohle působí víc než dobře.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

Petrjr

Citace od: linhi kdy 21.12.2008, 09:51:25Zase jsem si všiml že čím dál více lidí mixuje staré a nové šedé
Stavím málo, a pokud už něco, tak nezveřejnitelně (neumím, a je to na funkčnost pro děti - oku většinou nelahodné).

Ale kdykoli jsem se pokoušel mixovat různé barvy kostek, nejen stará-nová šedá, aby to vypadalo starobyle, naprosto se mi nedařilo. Třeba i zašedlá bílá na domě. A podobně. Vždy to vypadalo to ohavně.

Neumím to kouzlo to poskládat tak dobře. Jestli to vynikne až když je celek hotov i s chlupama (toho stavu jsem skoro nikdy nedosáhl, rozebráno/rozehráno bylo vesměs dříve) nebo jestli se to prostě nedá házet "jen tak" ale musí se dodržet nějaké pravidlo (poměr, ...). Neporadíte někdo? Nebo je to jen empirické cítění že "teď je to fajn", bez šance technicky popsat postup?


Marty713

Jako modelář musím říct: 100% jde o cit a smysl pro kompozici. Tohle cítění je dar, ale některý věci se daj cvikem dostat pod kůži. Chce to zkoušet. Talent bez zkušeností je na nic. ;)

Eddie

Tož to já nahážu kostky který chcu smíchat do jedný krabice a dávám je jak chodí pod ruku. ;D
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

linhi

Jediné co bych stavbě vytknul je při takovémto mixování,použití panelů.Já osobně se jim snažím vyhnout a u takovéhle stavby,jejíž autor nouzí jistě netrpí,bych se jim tedy vyhnul určitě. Ten panel hrozně ,,vyleze".

Marty713

Mně se právě hrozně líbí jak vylezly, celou zeď to dělá ještě zajímavější. Navíc použil pouze potisknuté panely, IMO právě kvůli oživení. ;)

Jonas

Citace od: Márty kdy 22.12.2008, 13:56:45
Mně se právě hrozně líbí jak vylezly, celou zeď to dělá ještě zajímavější. Navíc použil pouze potisknuté panely, IMO právě kvůli oživení. ;)

Přesně jak říká Marty. Když se s těmi panely dobře pracuje, mohou hrady docela dobře oživit. Navíc ten panel nemusí být celý vidět, může být tu a tam částečně překryt (třeba jakoby vyčnívajícím kamenem) a pak už nikdo nepozná, že jde o monolit.

V hradu se nakonec dobře dají využít i zažloutlé či poškrábané kostky. Jen nesmí být větší než 1 x 3, aby ta zeď měla pořád nějakou proměnlivou texturu. Delšími kostkami se zase dají dobře zvýraznit překlady, např. nad okny.

No a hlavní zásada: Hrad nikdy nefotit bleskem, protože ve světle blesku nová šedá nepřirozeně "svítí", zatímco při normálním osvětlení ten rozdíl mezi oběma šedými není tak hrozný. 
Jonas - Můj Brickshelf

Eddie

Ano i já souhlasím, že někdy jsou ty ,,panely" vhodné.Například u tohodle hradu to může být myšleno tak, že to kdysi býval dejme tomu gotický hrad a později, například v renesanci, byl přestavěn.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..