(Vlastní) Kupředu Soudruzi,zpátky ni krok ! - Stalingrad

Založil Imperial Unicorn, 02.09.2008, 14:36:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Imperial Unicorn

Když jsem v neděli zíral na sestavené a vystavené sety Indiana Jones dostal jsem nápad na tuto "minidiorama", inspirovanou vcelku známým americkým filmem Enemy behind Gates (u nás Nepřítel před branami). Film se zabývá stalingradskou bitvou a ukazuje i zoufalé útoky sovětských vojáků na německá postavení kdy byli hnáni politruky a důstojníky NKVD před hlavně číhajících nacistických  kulometčíků. Zatím bohužel mohu ukázat jen tuto malou dioramu kdy se prostí vojíni ženou hnáni hulákajícím důstojníkem s vlající rudou zástavou vstříc jisté smrti - ať německou nebo sovětskou kulkou.  Škoda jen že figurky vojáků(jak ruských tak německých) jsou ve větším množství jen ve velkých setech které jsou na hromadný nákup relativně drahé.

Nyní přemýšlím jak ztvárnit pokud možno věrohodně rozstřílené a zničené velkoměsto,což je úkol vpravdě historický. Neměli byste nějaký nápad ?

eNTy

Citace od: Imperial Unicorn kdy 02.09.2008, 14:36:47
Nyní přemýšlím jak ztvárnit pokud možno věrohodně rozstřílené a zničené velkoměsto,což je úkol vpravdě historický. Neměli byste nějaký nápad ?

Jukni na nějaká post-apokalyptická dioramata, která staví například Robbed.

Robbed

Citace od: xtepn01 kdy 02.09.2008, 14:46:08
Citace od: Imperial Unicorn kdy 02.09.2008, 14:36:47
Nyní přemýšlím jak ztvárnit pokud možno věrohodně rozstřílené a zničené velkoměsto,což je úkol vpravdě historický. Neměli byste nějaký nápad ?

Jukni na nějaká post-apokalyptická dioramata, která staví například Robbed.

Těší mě, že zmiňuješ zrovna moje diorama, ale jako lepší příklad určitě poslouží modely od Legouhalice, z kterých ty moje víceméně vychází. Jinak často jsou zničená města vyobrazena ve hrách z tohoto období (napadá mě třeba Call of Duty)

Imperial Unicorn

To sice jsou ale přece jen je Call of Duty koridorová střílečka představující vizi vývojáře. Samozřejmě, hodlám vycházet z nějakých fotografii ale jak to udělat věrohodně... Díky za odkazy, našel jsem tam nějakou inspiraci :) Ta se těště.