Zámena originál.dielov MISB-ov - chyba výroby!

Založil MasterWindu, 17.04.2008, 10:59:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MasterWindu

Minulý mesiac som od C-32 zakúpil set MISB 6210 - Jabba´s Sail Barge v ktorom ma hneď na úvod zaskočil dole uvedený letáčik s opravou  ??? (foto všetko povedia) (samozrejme nie chyba C-32  >:D ale TLC).
Chcel by som vedeť od vlastníkov setu 6210 či aj oni mali presne to isté, alebo to bola chyba pásovej výroby TLC...V podstate mi to vôbec nevadí, len sa mi tam tie 8x2x8 plate hodia designovo oveľa viac.
Taktiež ma zaujíma či sa Vám takéto opravy objavujú v setoch často, naopak vôbec. Mohlo by sa dokonca stať, že TLC vymení vzhľadovo atraktívnu súčiastku za bežnú. Aký je Váš názor?
Dark ages forever ...

patrix

Citace od: JediMasterWindu kdy 17.04.2008, 10:59:01
Chcel by som vedeť od vlastníkov setu 6210 či aj oni mali presne to isté, alebo to bola chyba pásovej výroby TLC...

Ja mám tento set ešte stále v stave MISB, takže iba kvôli kontrole ho nebudem rozoberať, však dúfam, že tam v budúcnosti daný papierik nenájdem...  ;D

Ešte počkám, čo povie MvK, pretože sa mi marí, že ten môj by mohol byť s tej istej série ako jeho... A on ho už tuším rozbalil...

Citace
V podstate mi to vôbec nevadí, len sa mi tam tie 8x2x8 plate hodia designovo oveľa viac.

Tak mne by toto velmi vadilo, pretože plate s grilom  ;) sú velmi pekné dieliky...

Citace
Taktiež ma zaujíma či sa Vám takéto opravy objavujú v setoch často, naopak vôbec. Mohlo by sa dokonca stať, že TLC vymení vzhľadovo atraktívnu súčiastku za bežnú. Aký je Váš názor?

Ja som už zopár takýchto papierikov v mojich setoch našiel, zhruba 4-5, ale väčšinou to boli blbostičky ako miesto 2x4 boli 2 1x4, nejaké malé plates miesto 2x8 boli 2 2x4 a podobne...

MasterWindu

CitaceCitace
V podstate mi to vôbec nevadí, len sa mi tam tie 8x2x8 plate hodia designovo oveľa viac.

Tak mne by toto velmi vadilo, pretože plate s grilom  Mrk sú velmi pekné dieliky...
Veď hovorím " v podstate "   ::) ... povrch 6210 teraz pôsobí fádne...taktiež si počkám na vyjadrenie MwK, viem, že ho určite má....samo aj ostatných
Dark ages forever ...

Rewolt

Já ho mám taky a žádnou změnu sem tam neměl  8)  Ale tohle by me fakt naštvalo :o
It's a trap!

Vasyk

Sem tam se to stává, měl jsem už více setů, kde bylo dotištěno info o záměně.

Hamec

Budeš zkoušet reklamační servis? Určitě stojí za zkoušku...
Modifikované přísloví: LEGO za LEGO, stud za stud.

linhi

Já si myslím že na tohle se to nevztahuje,

MasterWindu

Citace od: linhi kdy 17.04.2008, 13:26:13
Já si myslím že na tohle se to nevztahuje,
Tiež si myslím, ....aj keď.... >:D že by som ich na*ral kvôli 3 kusom 8x2x8 plate? HH >:D
Dark ages forever ...

MwK

Citace od: patrix kdy 17.04.2008, 11:26:07
Citace od: JediMasterWindu kdy 17.04.2008, 10:59:01
Chcel by som vedeť od vlastníkov setu 6210 či aj oni mali presne to isté, alebo to bola chyba pásovej výroby TLC...

Ja mám tento set ešte stále v stave MISB, takže iba kvôli kontrole ho nebudem rozoberať, však dúfam, že tam v budúcnosti daný papierik nenájdem...  ;D

Ešte počkám, čo povie MvK, pretože sa mi marí, že ten môj by mohol byť s tej istej série ako jeho... A on ho už tuším rozbalil...
Čo?Ako?Som mimo... ???
Prečo? ;D
Teda,my by sme mali mať rovnakú sériu?Čo ti ho STARHAWK predal?Lebo s ním by som mohol mať,jemu som ho kupoval zároveň s mojim... ;) Respektíve asi aj on ho rozbalil...
Ale inak neviem..(inak mám v nicku w  ;))

No a k diskusii,áno rozbalil som...takže JMW,aj ja to tak mám a hneď som sa s tým aj zmieril,viem,hodili by sa tam ovela viac tie "dierkavé" ale neboli...holt,je to divné,teda štve ma skôr to že sa robili aj bez výmeny dielu ako to že by to vymenili všetkým... :P
Ale v celku,som rád že až na toto to bolo komplet... ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

MH

Ja tam mám tiež túto zámenu a hneď pri rozbalení ma to dosť nemilo prekvapilo. Keď som zbadal ten leták o zámene dielikov, myslel som si, že to tak má byť a že je to akýsi nevyderaný upgrade tohto setu.

Ďalšia vec, ktorú som si všimol je, že na niektorých oficiálnych fotografiách setu 6210 je minifig Bib Fortuna a na iných sa už neobjavuje a ani ho neobsahuje. Neviem teraz v rýchlosti nájsť link na predmetnú fotku, ale som si istý, že viac z vás si to všimlo. Má vôbec niekto tento set s minifigom Bib Fortuna?
MH

MwK

Citace od: MH kdy 17.04.2008, 17:26:42
Ďalšia vec, ktorú som si všimol je, že na niektorých oficiálnych fotografiách setu 6210 je minifig Bib Fortuna a na iných sa už neobjavuje a ani ho neobsahuje. Neviem teraz v rýchlosti nájsť link na predmetnú fotku, ale som si istý, že viac z vás si to všimlo. Má vôbec niekto tento set s minifigom Bib Fortuna?
O ňom som teda nepočul... ???
Jedine Boba mal mať potisk,ktorý zrušili ale Bib? ???
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Ayla

#11
Citace od: MH kdy 17.04.2008, 17:26:42
Ja tam mám tiež túto zámenu a hneď pri rozbalení ma to dosť nemilo prekvapilo. Keď som zbadal ten leták o zámene dielikov, myslel som si, že to tak má byť a že je to akýsi nevyderaný upgrade tohto setu.

Ďalšia vec, ktorú som si všimol je, že na niektorých oficiálnych fotografiách setu 6210 je minifig Bib Fortuna a na iných sa už neobjavuje a ani ho neobsahuje. Neviem teraz v rýchlosti nájsť link na predmetnú fotku, ale som si istý, že viac z vás si to všimlo. Má vôbec niekto tento set s minifigom Bib Fortuna?

Tiež mám v tomto sete túto zámenu.

Fotografie setu 6210 s Bib Fortunou a dokonca s Chewbaccom sú v Lego katalógoch z roku 2006 tak ako v slovenskom aj v nemeckom. Tiež by ma zaujímalo, či sa predával set s Bib Fortunoua a s Chewbaccom.

Kubos.cz

V tom katalogu je dokonce potisklej boba-fet.

Tu záměnu jsem tam měl taky a nevadí mi to aspon se tam dají postavit figurky  ;)

stomcova

Já mám Sail Barge 6210 z LEGO Shopu z Německa, a plates mám správné. Ale i tak by mi to nevadilo.
Batman, forever...

MasterWindu

Tak tú Bib som nezaregistroval, ale pokial to má aj MwK tak by sa Patrix mal zmieriť s tým, že to tak má aj on  :-X ....vďaka za diskusiu, aspoň v tom nejsom sám  ;D ....
Dark ages forever ...

tomash

taky mam tenhle set, ale naštěstí bez záměny

MwK

#16
Citace od: JediMasterWindu kdy 18.04.2008, 07:32:30
Tak tú Bib som nezaregistroval, ale pokial to má aj MwK tak by sa Patrix mal zmieriť s tým, že to tak má aj on  :-X ....vďaka za diskusiu, aspoň v tom nejsom sám  ;D ....

Zaujíma ma len malá maličkosť... ;D
Prečo je to "tá" Bib,ale to je vedlajšie,skôr prečo by to tak mal mať aj patrix?
Či Slovenský trh?Akože v každom obchode je to isté?
Teda,no nieje to dôležité ale chcel by som vedeť odpoveď...či viete niečo čo ja nie? ;D ;D ;)


EDIT:
Už to chápem,bola to len zámena osobností... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...