Lego Star Wars 10179 Ultimate Millennium Falcon

Založil ghoztik, 04.04.2008, 10:53:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ghoztik

Musim se pochlubit, dneska se mi povedlo za $470 + $70 postovneho vybidovatLego Star Wars 10179 Ultimate Millennium Falcon NISB :)) mam ohromnou radost, uz aby dorazil (je fakt, ze by me zajimalo, na kolik me jeste prijde clo ;)

Bude to asi zatim nejtezsi set, ktery budu stavet, tak to snad pujde, 5000 casti je opravdu hodne :)

ghoztik

nemate nekdo zkusenosti se stavbou tohoto modelu? Tipy triky, na co si fakt dat bacha? :)

MasterWindu

Citace od: ghoztik kdy 04.04.2008, 10:53:58
nemate nekdo zkusenosti se stavbou tohoto modelu? Tipy triky, na co si fakt dat bacha? :)
...ja mám....mrkni moju recenziu..prípadne info SS
Dark ages forever ...

Darth

Jo, počítej + 19% DPH+ clo asi 2% plus pokud budou vyžadovat proclení, tak provizi pro nějakou firmu, co to za tebe vyřídí (cca 6%) - obvykle pokud je to soukromá věc, tak jim stačí tvoje prohlášení (faxem nebo poštou). A cca 3 týdny to bude ležet na celnici, než se uráčí ti to proclít.

Navíc při těch rozměrech a váze nebude 70USD asi za kurýra, tak počítej s možností ztracení při transferu, poškození (ale to obvykle udělá až Česká Pošta) - doufám, že sis ho nechal pojistit.


Darth

Citace od: JediMasterWindu kdy 04.04.2008, 11:33:10
BTW...ta cena ktorú za to dáš je fakt desná...pokiaľ je to z USA tak sa priprav na 19%daň z celej sumy ale to záleží na nálade colníkov a samo to čo bude napísané na balíku...
for all: IMHO pokiaľ by si si dal inzerát, tak už by si ho mal doma za veľmi dobrú cenu.

Ehm, velmi dobrou cenu? Tím myslíš dovoz z Německa za 569 Euro???

Jindroush

#5
JMW: Ještě jedna zmínka o zlodějnách z Kladna a máš ban, už mě to nebaví. xadmin

Za 8000 Kč nelze koupit legálně Falcona. Tečka.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ghoztik

Citace od: Darth kdy 04.04.2008, 11:46:11
Jo, počítej + 19% DPH+ clo asi 2% plus pokud budou vyžadovat proclení, tak provizi pro nějakou firmu, co to za tebe vyřídí (cca 6%) - obvykle pokud je to soukromá věc, tak jim stačí tvoje prohlášení (faxem nebo poštou). A cca 3 týdny to bude ležet na celnici, než se uráčí ti to proclít.

Navíc při těch rozměrech a váze nebude 70USD asi za kurýra, tak počítej s možností ztracení při transferu, poškození (ale to obvykle udělá až Česká Pošta) - doufám, že sis ho nechal pojistit.


pojistene to nastesti je, tak uvidime. Je fakt, ze posledni dobou jsou celnici dost narocni, zrejme dostali pridano a nebo se nudi... Ale na druhou stranu musim zaklepat, ze zatim mi z Ebay ze statu prisly ctyri sety a vsechny bez cla, tak si budu drzet palce :)

***Banana.com

Citace od: JediMasterWindu kdy 04.04.2008, 11:49:41
Citace od: Darth kdy 04.04.2008, 11:46:58
Citace od: JediMasterWindu kdy 04.04.2008, 11:33:10
BTW...ta cena ktorú za to dáš je fakt desná...pokiaľ je to z USA tak sa priprav na 19%daň z celej sumy ale to záleží na nálade colníkov a samo to čo bude napísané na balíku...
for all: IMHO pokiaľ by si si dal inzerát, tak už by si ho mal doma za veľmi dobrú cenu.

Ehm, velmi dobrou cenu? Tím myslíš dovoz z Německa za 569 Euro???

NIE, tým myslím cenu za 1 kus za 8000,-Kč

Přesněji řečeno čorku z Flexu za 9500,-...

Jindroush

Falcon za 8000 Kč _je_ zlodějna. Tahle nabídka chodí po českým inetu už nějakou dobu.

Tenhle set je __jen__ na Shop at home a v LEGO stores. S@h i lego stores maj stejnou, doporučenou cenu. V usa stojí 500 USD. To je 8000 Kč bez vnitroamerického poštovného, bez mezinárodního poštovného, bez cla, bez dph. Z toho jasně plyne, že 8000 Kč je nedosažitelná částka. Pokud je dosažitelná, zveřejni jak.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MwK

Citace od: Jindroush kdy 04.04.2008, 12:06:05
zveřejni jak.
Nejdem sa k tomu nejak špeciálne vyjadrovať,veď ani toho falcona nemám a nepoznám až tak detajli...
Ale čo takto doniesť to v kufri z USA?Hmm?Už viac setov tak mám a žiadnu daň nemusíš platiť ergo dá sa dosiahnuť dobrá suma aj na Falcona... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jindroush

8026 Kč podle kursu, co jsem použil. Někdo neznámý ti ho prodá za 8000 Kč, takže nejen, že přijde o 26 kč, ale ani z toho nic nemá a vláčí se s těžkým kufrem. Tomu říkám láska k bližnímu.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Výše jsi psal:

Citace
for all: IMHO pokiaľ by si si dal inzerát, tak už by si ho mal doma za veľmi dobrú cenu.

Co do toho tedy taháš nějaký LEGO zaměstnance s benefity z jiných zemí než je ČR? Ti jako seděj na Annonci/Kostkách a čtou inzerci, aby mohli českejm AFOLům vrážet levný Falcony? Tvoje fantasie stále nechávám v kategorii 'babka z německa nám to omylem poslala 2x jako dárek'.  :P

Několikrát jsem tu psal, že Kostky _nebudou_ dávat žádnej prostor pro nelegální aktivity. Pokuď nemůžeš prokázat legálnost zdroje (a tvoje mlžení je jen mlžení), tak aspoň sklapni a nechlub se tím.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MwK

Citace od: Jindroush kdy 04.04.2008, 13:02:19
8026 Kč podle kursu, co jsem použil. Někdo neznámý ti ho prodá za 8000 Kč, takže nejen, že přijde o 26 kč, ale ani z toho nic nemá a vláčí se s těžkým kufrem. Tomu říkám láska k bližnímu.  ::)
;D
Napísal si to pekne,ale ja som dal túto možnosť len preto lebo si chcel vedieť ako sa to dá...a aj ja som počítal podobným kurzom. ;)
Ale inak,no musíš si to vedieť dohodnúť,a hlavne to musí byť ten "blížni" napr ocino pôjde po rodinu do Švechatu a kufre nebudú také tažké a na letisku ich aj tak nosia na vozíčkoch čiže jediná námaha je kúpa a tú premňa spravia... ;D ;)


For JMW:
No,hej,viem očo ide,teda očo šlo,skoro,teda,mal som iba malé inf a ponukoví list z ktorého som nič nechcel...

A inak,dobré rozloženie je relatívne,záleží aj na tom že či je ten kufor určený iba nato alebo má popri legu odniesť ešte aj veci pre štvorčlennú rodinu... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jindroush

Mě jde o to, aby se na _mojem_ serveru nediskutovalo o nelegálních aktivitách.
Tvoje nabídka se pro mě jasně obsahově i cenově shodovala s nabídkou _známých firem_.

Na nic nemáš doklad a vymýšlíš pohádky, vágně mlžíš.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#14
Pro zajímavost - v Billundu stojí v zaměstnaneckém shopu okolo 10 000 Kč. Teď jsem si to zjišťoval... (Nemluvě o tom, že to mají pro svoji osobní potřebu, a ne pro resale).

EDIT:
LEGO má jen 3 zaměstnanecké obchody na světě, kde lze využívat benefity jako je sleva: Billund, Kladno, Enfield (USA)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ghoztik

omlouvám se, že jsem tady zpusobil takovou hadku, to jsem nechtel.

hledal jsem recenzi na toho Falcona, ale asi jsem uz unaveny a nemuzu to tady na serveru nikde najit :( muzete mi nekdo poradit?

díky moc


Skyder

Citace od: ghoztik kdy 04.04.2008, 16:10:54
omlouvám se, že jsem tady zpusobil takovou hadku, to jsem nechtel.

hledal jsem recenzi na toho Falcona, ale asi jsem uz unaveny a nemuzu to tady na serveru nikde najit :( muzete mi nekdo poradit?

díky moc


ZEBY toto? http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=16944.0


PS: navrhujem diskusiu hore premazat, je uz zbytocna. :)
Skyder

Darth


Rewolt

Citace od: Darth kdy 21.04.2008, 19:14:42
Dobrý nápad vystavení velkého a místo zabírajícího modelu UCS MF

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3035105
to je docela dobrej nápad, to si ho tam mohl rovnou nakreslit
(taky mi u stropu visí 7470
It's a trap!

Sith

je pravda ze kdyz to visi na zdi tak neni tak videt ta dokonalost UCS milenium falcon  :)

je to jeden z nejlepsich setu SW prece jen 5000 casti a 12kg je docela dost
;D ;D
STAR WARS sběratel

petras81

Citace od: Sith kdy 11.11.2008, 15:04:59
je pravda ze kdyz to visi na zdi tak neni tak videt ta dokonalost UCS milenium falcon  :)

je to jeden z nejlepsich setu SW prece jen 5000 casti a 12kg je docela dost
;D ;D
Kdo ho ma, tak asi vi, ze povesit ho na zed bude docela vorech.... vrchni dily nejsou pripevneny a jsou do modelu jen vlozeny... asi to typek musel prilepit.... ja chystam lepsi mazec.... pak sem dam fotecku  ;)

grohl

Dokončeno po šesti odpoledních. Poslední dva dny jsem už musel klečet na polštáři, jinak bych už na kolenou nevydržel. Stálo to ale za to. Jediné, co mě lehce mrzí. Byl to můj vůbec první set od roku 1992, kde se vyskytl špatně vyrobený díl.
P.S. Omluva, že to posílám sem, ale recenze je uzamčená.

phoenicis

Nemohol som nevyužiť akciu na SHOPatHOME, tak som si tiež zaobstaral jedného. Nemám však ešte postaveného, takže foto až neskôr.