Autor Téma: Moje sbírka  (Přečteno 120676 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Valentin Dobrotivý

• Trade Count: (35)
  • suprák
  • Pohlaví: Mužské
Moje sbírka
« kdy: 07.01.2008, 13:02:55 »
Protože se tady pořád všichni chlubí svými miláčky, dám také pár kousku do placu - tedy budu je sem dávat postupně, abych vás nutil se sem furt koukat  ;)

Dneska začneme mým oblíbeným Classic Spacem. Nejdříve ty nejstarší kousky z této série.

VD
« Poslední změna: 07.01.2008, 13:36:41 od Valentin Dobrotivý »

Offline Icewalker

• Trade Count: (19)
  • furťák
    • DallArt - amatérské filmové studio
Re: Moje sbírka
« Odpověď #1 kdy: 07.01.2008, 14:55:02 »
Malé sady mají své kouzlo, když jsou dobře navrženy. A tyto jsou. Jupí! Jsem zvědav na další zajímavosti.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Jose

• Host
  • Trade Count: (0)
« Odpověď #2 kdy: 07.01.2008, 17:57:15 »
A safra. Tak to je opravdu dost starý. Nj Classic Space byl nádherný. Taky jsem vlastnil kdysi dávno několik setů. Vlastně to bylo i první lego co jsem dostal. Jakýsi "lunochod" co si pamatuju. Ach popadá mě stesk, tíha té nostalgie nedá se snést...   ;D

Offline nesquick

• Každý nějak začínal ;)
  • Trade Count: (14)
  • mazák
« Odpověď #3 kdy: 07.01.2008, 18:02:58 »
krásné sety  :) hlavně obdivuji k nim ty krabičky a taky stav v kterém jsou

Offline Colonel32

• Trade Count: (176)
  • furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #4 kdy: 04.02.2008, 14:51:36 »
belasci uz by skoro asi ocenili ozdravnou peroxidovou lazen, modre i sede zatim vypadaji velmi hezky

Offline Skyder

• Always try to do your best!
  • Trade Count: (27)
  • suprák
    • Facebook
« Odpověď #5 kdy: 10.03.2008, 16:49:57 »
Hned to konecne zacina byt u teba zaujimave!  ;)

Town a trains-to je moje.

EDIT: otazka zodpovedana
« Poslední změna: 10.03.2008, 18:40:39 od Skyder »
Skyder

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #6 kdy: 10.03.2008, 17:35:16 »
Hned to konecne zacina byt u teba zaujimave!  ;)

Town a trains-to je moje. Chcem sa spytat: Ked je ten truck potisknuty / ma nalepku Shell tak To je promotional set ze? Je ho tazke zohnat?

driv nez ti nekdo z moderatoru napise RTFM, Noob, tak radsi odpovim...

cca v letech 1980-1990 lego zrejme melo nejakou dohodu s firmou shell, nebot veskere bezne mestske sety logo a napisy shell pouzivaly / 3 benzinky, cisterny, reklama na zavodnich autech..)

zkus si prolistovat katalogy ze zmineneho obdobi.

Offline Bryk

• Trade Count: (6)
  • bažant
  • **
« Odpověď #7 kdy: 10.03.2008, 19:30:07 »
Krása, 6695 byl můj první set, když mi bylo deset. Byla to pro mě nejmilejší hračka po následující dva roky, dokud jsem neuprosil naše, aby sehnaly pár bonů nekoupili mi další v Tuzexu. Zamačkávám slzu nostalgie :-)

Offline otaznik

• Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #8 kdy: 27.06.2008, 23:22:14 »
a zpět do města roku 1981 - tohle jsem sháněl asi 5 let - měl jsem mnoho příležitostí, ale vždycky chyběla buď krabice, nebo samolepky nebo nějakej tydýt procvaknul návod děrovačkou >:(

Hmmm, pěkné, od tohohle krabičku nemám. Zatím!  ;)

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #9 kdy: 06.10.2008, 22:20:20 »
...a ještě jedna věc, která mi už nějaký pátek leží doma. Krabice (jen rukáv) od moc hezké velké pošty. Už mi k ní chybí jenom kostky a návod....
K tomuhle mám jen ten zbytek (bohužel).

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #10 kdy: 06.10.2008, 22:23:42 »
tak tohle je druhé nejstarší Lego, které mám, respektive, které jsem osobně dostal - na konci 70tých let to bylo hotové zjevení ;)
Je tam opravdu originální brick 1 x 1 round? Překvapuje mě, že má hollow stud. Verze tohoto setu s hollow studem přišly až v 80. letech, pokud si dobře vzpomínám.

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #11 kdy: 07.10.2008, 10:16:36 »
Ja, ja...je tam díra a ten brick je originální - žádná záměna. Kromě toho byly u setu dvě lopaty, obě mám  do dneška.  Přesný rok, kdy jsem 625 dostal si nepamatuji, muselo to být někdy 1979 až 1980. Navíc nebyl v krabičce žádný katalog!!!
Tak to asi byla čerstvá várka roku 1980.  ;)

Offline matny

• Trade Count: (208)
  • mazák
  • lego falconer
« Odpověď #12 kdy: 13.10.2008, 18:41:07 »
Citace
chybí mi dvě samolepky na té kostce na střeše

Veľmi rád ti chýbajúce samolepky poskytnem  8)

Offline 5o

• Trade Count: (3)
  • furťák
  • Ja som Peťo, nie päťdesiatka
« Odpověď #13 kdy: 14.10.2008, 07:49:04 »
Toto je v súčastnosti jeden z tých raritných setov, nový síce stoji na BL 210 USD, ale čo je najhoršie nálepky na okná v lôžkovej časti sú trochu väčší problém zohnať. Podľa Peeronu je to 191825, ale BL ich nepozná. Zaujímavé. Inak set je veľmi pekný a kto ho má ten sa má. Zlaté roky osemdesiate.
Preto lebo Lego...

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #14 kdy: 14.10.2008, 08:19:45 »
Obcas cisla na peeronu cislum na BL neodpovidaji, takze je lepsi si na BL vypsat inventorar setu, nez se pracne snazit hledat dily pode Peeron kodu.

A hlavne peeron casto eviduje jen samolepkovy arch, zatimco BL eviduje i jednotlive polepene dily

Offline 5o

• Trade Count: (3)
  • furťák
  • Ja som Peťo, nie päťdesiatka
« Odpověď #15 kdy: 14.10.2008, 08:59:11 »
Obcas cisla na peeronu cislum na BL neodpovidaji, takze je lepsi si na BL vypsat inventorar setu, nez se pracne snazit hledat dily pode Peeron kodu.

A hlavne peeron casto eviduje jen samolepkovy arch, zatimco BL eviduje i jednotlive polepene dily
Ale áno, takto som to skúšal, podľa BL je v inventári iba jeden nálepkový arch a podľa Peeronu sú dva. A hlavne som na toto chcel upozorniť tých, ktorý ostatné dieliky majú a chceli by si set 6364-1 Paramedic Unit postaviť.
Preto lebo Lego...

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #16 kdy: 14.10.2008, 09:12:32 »
ono je problem, ze obcas jsou v inventari na peeronu chyby...

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #17 kdy: 14.10.2008, 13:44:48 »
Sice TrBlue tiles nikde nevidím, ale jinak to vypadá moc pěkně :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #18 kdy: 14.10.2008, 15:09:38 »
Toto je v súčastnosti jeden z tých raritných setov, nový síce stoji na BL 210 USD, ale čo je najhoršie nálepky na okná v lôžkovej časti sú trochu väčší problém zohnať. Podľa Peeronu je to 191825, ale BL ich nepozná. Zaujímavé. Inak set je veľmi pekný a kto ho má ten sa má. Zlaté roky osemdesiate.
Koukám, že asi budu muset přidat v prezentaci mých setů.  ;)

Offline Dejv

• Trade Count: (20)
  • suprák
« Odpověď #19 kdy: 14.10.2008, 16:45:41 »
...no a ještě jeden kousek, policejní auto s všemi originál nálepkami na dveřích a na zátarasu. Vyměnil jsem jen okousané TrBlue tiles, zbytek je původní

Koukám, že máš set s nálepkami. Na BL jsem zjistil, že se dělaly i sety potisknutými díly. Ty jsou IMHO trvanlivější. Takže gratuluji k dobrému stavu samolepek.

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #20 kdy: 14.10.2008, 17:56:49 »
sorry, plates.....

nálepky - v některých ohledech BL/peeronu moc nevěřím, inventáře jsou mnohdy dělány podle setů s nepůvodními díly nebo podle návodů. V reálu se to, co se vysypalo k krabičky, mohlo lišit...a mnohdy se také lišilo - můžu dát řadu příkladů, v 80. letech jsem vlastnoručně otevřel několik desítek setů, svých, sousedovic i bratránkových. U 6681 si myslím, že tam nálepky byly po celou dobu produkce setu, pokud jste ovšem někdy někdo otvíral 6681 MISB, kde byly dveře a zátaras potištěné, rád se nechám přesvědčit o opaku ;)
Jsem přesvědčen, že minimálně verze z roku 1983 měly potištěné dveře.
Setů 6681 jsem měl v ruce přibližně 5-6, samolepky na dveřích byly pouze na dvou z nich.  :)

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #21 kdy: 15.10.2008, 12:36:01 »
Jsem přesvědčen, že minimálně verze z roku 1983 měly potištěné dveře.
Setů 6681 jsem měl v ruce přibližně 5-6, samolepky na dveřích byly pouze na dvou z nich.  :)

Podle mych zkusenosti s KW byly puvodne sety samolepka/samolepka, a v pozdejsi verzi byly potistene dvere/samolepka zabrany.

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #22 kdy: 15.10.2008, 12:42:16 »

problém je v tom, že cokoliv jiného, než MISB, může být složeno z kostek z jakéhokoliv období, takže pokud mi u nekompletního setu chybí třeba hůře dostupné dveře se samolepkou, pak je v klidu nahradím zcela běžnými potištěnými, a pak vše prodám na ebayi nebo BL s návodem jako kompletní set...takže pojďme rozbalovat MISBy ;D

To je jasné, ale rozhodně si nemyslím, že všechny 6681, které jsem měl v ruce a měly potištěné dveře, byly složené z "cizích" dílů.

Offline matny

• Trade Count: (208)
  • mazák
  • lego falconer
« Odpověď #23 kdy: 19.10.2008, 22:11:57 »
Taktiež vlastním verziu setu 6681, ktorý obsahuje sticker sheet. Set je v stave, ako keby zrovna včera vyšiel z výrobnej linky - rovnako aj zbytok setov, ktoré som kúpil v Kanade od troch rôznych predajcov majú identický stav, až nadobúdam dojem, že deti v Kanade sa s legom nehrali, ale zato ho dôkladne archivovali.

Najviac ma však fascinujú samostatné krabice, ktoré sú dielom Samsonite, pre svoju pevnosť a spôsob otvárania. Mám celkom 11 setov z Kanady a celkom vážne sa zaoberám myšlienkou, že aj zbytok menších town setov vymením za krabice od Samsonite.  8)

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #24 kdy: 20.10.2008, 10:50:18 »
Set 6681 som vlastnil tiez, mal samolepky. Zial v Dark Ages som vsetky sety predal. ;( Dnes ho mam zlozeny z inych dielikov.
Ale ine som chcel - sety z 80tych rokov su FAKT luxus a krasa! Sam viem, za ake ceny idu na eBay. Vid vcerajsia EXON pumpa, na ktoru mal Matny zalusk. Nakoniec sla za 670 USD !!! A aj to len pre amikov. Europan musel priplatit minimalne 100 USD za postovne (ako tam bolo pisane). V tejto suvislosti sa chcem spytat, ci ste sa niekedy nezamyslali nad tym, ci LEGO nezacne niekedy vyrabat tieto sety z 80tych rokov nanovo. Viem, ze bola mala edicia LEGENDS, ale uz dlho v nej nic nove nebolo a aj to co bolo bolo mierne upravene dnesnej dobe (co je jasne - formy...). Ale ci nezacnu normalne vo vacsom mnozstve ako tomu bolo u LEGENDS robit tieto snad najpopularnejsie sety (mozno po SW, aj to len mozno) nanovo! Lebo skutocne ked vidim (vy urcite tiez :) ) tie sety v celofane zabalene na ebay, tak slintam jak senil...

Offline mary

• Trade Count: (53)
  • mazák
« Odpověď #25 kdy: 07.07.2009, 11:05:49 »
Moc pěkné,sety vypadají velmi zachovale a s krabičkami je to luxus!  :)

Offline Micho

• Trade Count: (10)
  • furťák
« Odpověď #26 kdy: 07.07.2009, 11:08:42 »
Moc pěkné,sety vypadají velmi zachovale a s krabičkami je to luxus!  :)

Tá krabička a návod z http://guide.lugnet.com/set/6692 vyzerá ako dnes kúpené, ako úplne nový setík. Perfektný stav.  8)

Offline otaznik

• furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #27 kdy: 07.07.2009, 17:35:52 »
Tá krabička a návod z http://guide.lugnet.com/set/6692 vyzerá ako dnes kúpené, ako úplne nový setík. Perfektný stav.  8)
To je pravda, od koho ten set asi má...  8)

Offline Micho

• Trade Count: (10)
  • furťák
« Odpověď #28 kdy: 07.07.2009, 19:16:12 »
To je pravda, od koho ten set asi má...  8)
má ho od otazníka ;D  na uveřejnění čekají fotky ještě jednoho, mnohem většího kousku, který do mé domácnosti připutoval stejnou cestou ;)

Tak to je veľmi dobrá referencia ...  8)

Offline Icewalker

• Trade Count: (19)
  • furťák
    • DallArt - amatérské filmové studio
« Odpověď #29 kdy: 14.07.2009, 20:08:14 »
Opravdu krásný kousek. Gratuluji :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr