(Vlastní) Royal pevnost

Založil Marťan, 03.01.2008, 12:24:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Zdravím všechny příznivce hradů. Už je to nějaký ten pátek, co jsem naposledy něco postavil. Tak jsem se to rozhodl napravit a pustil jsem se do nového projektu. Napadlo mě, že bych zase mohl postavit nějaký ten hrádek, či pevnost, a tak jsem se do toho pustil. Nakreslil jsem si přibližný plánek, jak by to asi mohlo vypadat a podle toho jsem se snažil rozvrhnout budoucí pevnost na zelené baseplate. Jak jsem to tak počítal, tak mi to vycházelo na 8 baseplate. Nu co, pustil jsem se do stavění.
První den stavby: pátek 21.12.2007


Marťan

V pondělí jsem pokračoval ve stavění. Nejprve bylo potřeba udělat nějaký kopec, nebo skálu, na kterém by později stál hlavní palác. Tak jsem vytáhl všechny zelené bricky a pustil jsem se do toho. Pomalu jsem ale začal zjišťovat, že nevyjdu s tím co mám, a tak jsem musel postupně začít rozebírat Royal město  :'(

Marťan

Zjistil jsem, že je to poměrně náročné, budovat hrad na nějaké vyvýšenině. Všechno muselo být pevné, aby to později uneslo celou stavbu. Ještě že jsem si kdysi koupil velké green bricky, které nyní tvoří hlavní nosnou plochu, na které stojí palác.

Marťan

Royal město mi postupně mizelo před očima a já jen pořád rozebíral a rozebíral. Taky jsem zjistil, že budu muset pevnost omezit jen na 6 baseplate, protože bych asi nevyšel s dílkama. Když jsem měl celou vyvýšeninu hotovou, pustil sjem se do stavby hlavní věže a zásobovací věže. Ještě jsem ale nevěděl, jak hlavní věž dokončím, tedy přesněji z čeho udělám třetí patro. Přemýšlel jsem o normál kombinaci černých a šedých bricků, ale nakonec jsem použil hnědé opevnění.

Marťan

Jako hlavní prioritu při stavění jsem si dal toto: aby výsledek přibližně připomínal skutečnou pevnost a aby co největší počet budou bylo možno otevřít (buď střechu, nebo zeď). A podle toho jsem taky stavěl všechny budovy. Problémem u hlavní věže byly hnědá okna. Neměl jsem je do čeho vsadit, tak jsem to vyřešil jen takto, jak to vidíte na obrázku. Později bych ale chtěl koupit hnědá okna a vsadit to do hnědých brick arch. Ale myslím, že ani teďkom to nevypadá zas tak špatně

Marťan

Asi největší práci jsem měl s přední části hradu. Určitě jsem chtěl použít padací most, ale ještě nikdy jsem to nestavěl, tak jsem si s tím lámal hlavu, jak to celé vyřešit. Pořádně jsem nevěděl jak zakončit vstupní bránu, zda tam dát zastřešení, či nikoli. No, nakonec jsem to nechal tak jak to vidíte.

Marťan

#6
Poslední den stavby: 02.01.2008 Pustil jsem se do hlavního paláce. Byl to taky masakr. Pořádně vše promyslet, jak a kde co bude držet, výška... taky jsem si lámal hlavu, jak mám přesně vymyslet žebrování (prokládání černé šedou), kde dát okna. Původní záměr byl takový, že hlavní palác bude mít tři podlaží. Úplně dole mělo být vězení, nebo truhla s pokladem. Ale přišel jsem na to, že by jsem se do toho neměl jak dostat a taky by mi to vadilo při otevírání zdi. Tak jsem spodní patro zastavěl a nic tam není. (Myslete si, že tam je ale třeba vězení). Přístup do spodního patra zajišťuje boční věž. Pak jsem zase řešil, zbývající dva patra a nakonec jsem udělal jen jednu velkou místnost, kterou jsem vyplnil výzdobou.

Marťan

#7
Závěr:

- Pevnost leží nakonec jen na šesti baseplate. (Do budoucna by se ale ty dvě baseplate daly dostavět)
- Za vlast padl Loarderon i Royal město  (dílky byly použity pro stavbu pevnosti)
- Pozorní si možná všimli, že někde chybí tiles. Ty tam musím doplnit, čekám na dodávku zboží.
- Při stavbě pevosti jsem použil jen dílky, které jsem měl doma, kupoval jsem jen pár tiles a zřejmě dokoupím i hnědá okna na hlavní věž.
- Poprvé jsem si vyzkoušel, jak se staví lomená zeď a padací most
- Myslím, že jsem taky splnil jednu z podmínek - postavit ještě lepší hrad než byl Loarderon
- Do budoucna bych chtěl do pevnosti zavést osvětlení (pomocí led diod)

Marťan

#8
Výsledná fota a také video (je to točeno foťákem a následně zkomprimováno, tak omluvte prosím kvalitu) naleznete na mém webu:
  www.royal-castle.ic.cz

Marťan

Pro ty, kteří smutní nad rozebraným Royal městem mám dvě dobré zprávy. Farma  a náš milý "zelinář" unikli destrukci a dále zdobí moji vitrinku..


Jindroush

Mno a o zapůjčení do Brna jsi uvažoval, plz?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MwK

Citace od: Marťan kdy 03.01.2008, 13:00:48
Pro ty, kteří smutní nad rozebraným Royal městem mám dvě dobré zprávy. Farma  a náš milý "zelinář" unikli destrukci a dále zdobí moji vitrinku..
To som rád že si aspon jeho zachránil!!! ;D ;D ;D
Presne si to vystihol!Smútim lebo to bolo nádherné a super ale musím uznat toto je tiež krásne! :o ;)
Najviac sa mi páči asi ako si zvládol dotvorenie hradu(figy,stromčeky,výzdoba v tej miestnosti atd)...fakt dobrá prácička!
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

otaznik

Myslím, že nová pevnost není špatná (i když já mám hrady raději v klasické šedé) a je to opět krok vpřed v kvalitě tvých MOCů.
Měl bych pár drobností:

- neměla by být vnitřní brána spíše zevnitř vyvýšené části hradu?
- obránci pevnosti by asi kolem nenechali žádné stromy
- chtělo by to nahradit ty oblouky (arch 1 x 4 x 1), které tvoří na hradbách "podklad" pro samotné cimbuří, vždyť by útočníci obráncům ustříleli nohy :-)
- bricky 1 x 2, které tvoří cimbuří, bych dal v rozestupech po jednom bricku (teď jsou většinou po dvou), ale to je samozřejmě jen malý detail

Marťan

#13
Citace od: otaznik kdy 03.01.2008, 17:58:37
Myslím, že nová pevnost není špatná (i když já mám hrady raději v klasické šedé) a je to opět krok vpřed v kvalitě tvých MOCů.
Měl bych pár drobností:

- neměla by být vnitřní brána spíše zevnitř vyvýšené části hradu?
- obránci pevnosti by asi kolem nenechali žádné stromy
- chtělo by to nahradit ty oblouky (arch 1 x 4 x 1), které tvoří na hradbách "podklad" pro samotné cimbuří, vždyť by útočníci obráncům ustříleli nohy :-)
- bricky 1 x 2, které tvoří cimbuří, bych dal v rozestupech po jednom bricku (teď jsou většinou po dvou), ale to je samozřejmě jen malý detail

Díky za pochvalu.
- Mě se taky líbí klasická šedá, ale to bych se potom řadil mezi tisícovku dalších, kteří staví z light gray. Já jsem začal stavět s černých jenom z jednoho důvodu = nevydělávám jak Topolánek, či někdo z kostkařů, kteří si mohou dovolit utratit za lego i 10000 za měsíc. Prostě student je student. A proto stavím z černé v kombinaci s šedou.
- vnitřní brána by měla být opačně, ale udělal jsem to takto, protože je to hezčí vizuálně (teda alespoň mě se to tak více líbí)
- stromy by tam zřejmě také neměly být, ale zase jen vizuální doladění.
- archy 1 x 4 x 1 jsou vyplněny 1x2 light gray brick. Tedy není tam žádná díra, či otvor, kudyma by jim ty nohy mohli ustřelit...  ;)

otaznik

#14
Citace od: Marťan kdy 03.01.2008, 19:52:15

- archy 1 x 4 x 1 jsou vyplněny 1x2 light gray brick. Tedy není tam žádná díra, či otvor, kudyma by jim ty nohy mohli ustřelit...  ;)

Tak to jo, měl jsem o obránce trochu strach.  ;)

Nede23

Citace od: otaznik kdy 03.01.2008, 21:47:29
Citace od: Marťan kdy 03.01.2008, 19:52:15

- archy 1 x 4 x 1 jsou vyplněny 1x2 light gray brick. Tedy není tam žádná díra, či otvor, kudyma by jim ty nohy mohli ustřelit...  ;)

Takto jo, měl jsem o obránce trochu strach.  ;)

Schválně jsem se na to zaměřil a hledal, co otaznik myslí a našel jsem to. Všude na cimbuří jsou ty díry zakryté, tak jak jsi to ukázal, jenom na veži nad bránou nee. Alespoň podle poslední fotky té věže. Možná je to už upravený.

Marťan

Citace od: Nede23 kdy 04.01.2008, 09:18:48

Schválně jsem se na to zaměřil a hledal, co otaznik myslí a našel jsem to. Všude na cimbuří jsou ty díry zakryté, tak jak jsi to ukázal, jenom na veži nad bránou nee. Alespoň podle poslední fotky té věže. Možná je to už upravený.


Tak to ano, máte pravdu, nemám to tam zakryté ani teďkom. Tedy ještě to tam vyspravím...

linhi

Já si myslím že hrad je opravdu pěkný ale pár připomínek. Například branka uvnitř hradu mě tam nějak nesedí,pokud bych to stavěl já tak bych posunul tu malou věž která je kousek bokem na místo té branky a udělal ji do té věže.A dal bych buď padací mříž nebo klasická dřevěná vrata.No a pak ten únikový východ bych nějak zamaskoval a nebo na něj udělal nějaký poklop.Ty bricky na hlavní věži ti fakt chybí tak je tam doplň ať už tady toho nechají :-). Jinak poslední věc je ta že bych být tebou volil jiný úhel šikmé zdi.Teď máš vepředu moc vidět tu mezeru kde se zeď láme,pokud by byl úhel menší nebyla by tolik vidět.Interiéry se mi ale líbí moc - na ty já prostě nemám :-) Tak ať se ti daří

peter

Citace od: linhi kdy 04.01.2008, 10:17:17
Jinak poslední věc je ta že bych být tebou volil jiný úhel šikmé zdi.Teď máš vepředu moc vidět tu mezeru kde se zeď láme,pokud by byl úhel menší nebyla by tolik vidět.

Nikdy jsem šikmé zdi stavět nezkoušel, právě díky vznikajícím, až někdy nevzhledným dírám, ale nešlo by někdy (neříkám že i v tomto případě) tyto díry částečně zaplnit Slope Bricky pomocí techniky SNOT?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marťan

To Linhi: To už jsi druhý, kterému se nelíbí ta branka, tak s tím asi budu muset něco dělat. No, že bych posunul zásobovací věž a do toho udělal vchod, tak nad tím sjem nepřemýšlel, ale mohlo by to být fajn. Ale padací mříž by se tam nedala použít, protože to by ta věž musela být hodně vysoká (alespoň tak jak vstupní brána - aby se tam ta mříž mohla zvedat), ale ty klasické vrata by se tam hodily.
Ten únikový východ je zamaskovaný a pak tam je fotka, jak jsem oddělal to křoví. Chtěl jsem tam dát původně takovou tu ohebnout plate, ale nikde jsem jí nemohl sehnat v zelené barvě.
Lom té zdi, no dělal jsem to poprvé, takže dalo by se to určitě udělat lépe. Ale zase kdybych zvolil jiný úhel, tak se mi celá ta délka lomené zdi zmenší, protože pak bych to zase nedopasoval k tomu baráku, který je vedle vstupní brány.

To peter: co to je technika SNOT? (stydím se, za tuto neandrtálskou poznámku  :-X )

linhi

Tak teď tě tu za to že nevíš nic o snotu ukamenují :-) I když já to vím také jen povrchně ......

Colonel32

Citace od: Marťan kdy 04.01.2008, 22:31:48
To peter: co to je technika SNOT? (stydím se, za tuto neandrtálskou poznámku  :-X )

Tak to je dobre, ze se stydis  ;D  >:D

otaznik

Citace od: Marťan kdy 04.01.2008, 22:31:48
To peter: co to je technika SNOT? (stydím se, za tuto neandrtálskou poznámku  :-X )

Studs Not On Top. Zbytek jistě dohledáš sám.