Zažloutlé silnice

Založil Noves 33, 26.11.2007, 15:17:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Noves 33

Máte někdo typ na vyčištění silnic, které již nejsou šedivé, ale zažloutlé, nejspíš vyšisované od slunce?


TomKQT

Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

legator

typ ne ceho, ale typ na neco :D

cili typ = rada

Petrjr

Citace od: legator kdy 27.11.2007, 11:39:52
cili typ = rada
tip = rada
typ = vzor


Citace od: Noves 33 kdy 26.11.2007, 15:17:50
Máte někdo tip na vyčištění silnic, které již nejsou šedivé, ale zažloutlé, nejspíš vyšisované od slunce?
Také nevím co s tím. A bacha, savo sice občas pomůže (aplikované dostatečně dlouho), ale mění i barvu původní šedé. Takže je to vidět, když se položí vysavené a originál vedle sebe.

TomKQT

Citace od: legator kdy 27.11.2007, 11:39:52
typ ne ceho, ale typ na neco :D

cili typ = rada
Já jsem říkal, že to asi nebyl překlep  ;)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

otaznik

Citace od: legator kdy 27.11.2007, 11:39:52
typ ne ceho, ale typ na neco :D

cili typ = rada
Tak to mě fakt rozesmálo. Duch Police Collectora se nad tímto fórem stále vznáší.

Petrjr

Hele, zpět k témat.

   Také bych ocenil, kdyby se někdo ozval s radou. Případně s negativní zkušeností - protože já to savení provedl jen s pár poničenými kousky. Navíc se to savilo sotva pár hodin. Takže si nejsem jist, jestli změna šedé byla důsledkem savení nebo už byla změněná předem (vybělená od slunce). Tedy zda nedošlo ke kýženému cíli (odstranění zažloutlého zažraného prachu), pod kterým jen vykoukla už dříve vybledlá šedá.

niessnet

Tedy na šedivé dílky (či silnice) jsem Savo nezkoušel, ale co třeba peroxid?
U bílých dílků jsem s peroxidem dosahoval lepších výsledků, než se Savem, a v podstatně kratším čase při přibližně stejném objemu kostek (koupel v Savu asi 14 dní s různým stupněm vyčištění zažloutlých dílků, v peroxidu stačil týden a vybělilo se všechno).
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Jenčula

Citace od: niessnet kdy 27.11.2007, 12:56:45
Tedy na šedivé dílky (či silnice) jsem Savo nezkoušel, ale co třeba peroxid?

Šedá v peroxidu vybledne. Stejně tak jako ostatní barvy (vyzkoušeno). A stačí relativně krátká doba. Otázka je, nakolik to bude dotyčnému vadit, že má silnice v jiném odstínu. Já osobně zažloutlé silnice netahám domů vůbec a mám klid.
Můj RELAX

Petrjr

Citace od: Jenčula kdy 27.11.2007, 13:17:55
Otázka je, nakolik to bude dotyčnému vadit, že má silnice v jiném odstínu.
To je podobný případ jako stará a nová šedá. Kdyby měly po vysavení všechny stejnou barvu, tak by to takový problém nebyl. Jenže ono by to dopadlo každý pes jiná ves. Jasně, pro děti na hraní to takový problém není - ale vypadá to fakt blbě.


Citace od: Jenčula kdy 27.11.2007, 13:17:55
Já osobně zažloutlé silnice netahám domů vůbec a mám klid.
Jj, to je způsob.

Colonel32

ja osobne bych je prodal, a sehnal si nezazloutle...

ale pokud bude mit pan rozestavenej legoland po celem pokoji dlouhodobe (ikonka evokuje), tak stejne drive nebo pozdeji znova zazloutnou...

Noves 33

#11
Citace od: Colonel32 kdy 27.11.2007, 13:36:54
ja osobne bych je prodal, a sehnal si nezazloutle...

Tak fajn, nechceš je koupit? ;D

Nicméně děkuji za rady, vyzkouším peroxid, neboť ta zažloutlá barva je fakt hnusná a nedovedu si představit, že budu prodávat takhle zničenou desku, jedině pak Colonelovi32 ;)

MiP

Citace od: Petrjr kdy 27.11.2007, 12:48:08
Hele, zpět k témat.

   Také bych ocenil, kdyby se někdo ozval s radou. Případně s negativní zkušeností - protože já to savení provedl jen s pár poničenými kousky. Navíc se to savilo sotva pár hodin. Takže si nejsem jist, jestli změna šedé byla důsledkem savení nebo už byla změněná předem (vybělená od slunce). Tedy zda nedošlo ke kýženému cíli (odstranění zažloutlého zažraného prachu), pod kterým jen vykoukla už dříve vybledlá šedá.

Tak já naložil silně zažloutlé koleje od monorailu do Sava. Bohužel jsem na ně zapoměl a vzpoměl si na ně asi po týdnu...  ;D Už nejsou zažloutlé, ale už nejsou ani šedé.... Můžu si teď udělat monorail, která projíždí zasněženou krajinou  8) = koleje jsou šedo-bílo flekaté.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

***Banana.com

Citace od: MiP kdy 27.11.2007, 22:03:54
Citace od: Petrjr kdy 27.11.2007, 12:48:08
Hele, zpět k témat.

   Také bych ocenil, kdyby se někdo ozval s radou. Případně s negativní zkušeností - protože já to savení provedl jen s pár poničenými kousky. Navíc se to savilo sotva pár hodin. Takže si nejsem jist, jestli změna šedé byla důsledkem savení nebo už byla změněná předem (vybělená od slunce). Tedy zda nedošlo ke kýženému cíli (odstranění zažloutlého zažraného prachu), pod kterým jen vykoukla už dříve vybledlá šedá.

Tak já naložil silně zažloutlé koleje od monorailu do Sava. Bohužel jsem na ně zapoměl a vzpoměl si na ně asi po týdnu...  ;D Už nejsou zažloutlé, ale už nejsou ani šedé.... Můžu si teď udělat monorail, která projíždí zasněženou krajinou  8) = koleje jsou šedo-bílo flekaté.

Já naložil hradní zdi..po vyndání byly jak Stalingradské domy - na půlce sníh a z půlky ožehlé  :P