Rozebirani 8455

Založil Teddy Bear, 13.09.2005, 13:55:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Teddy Bear

Nemate nekdo zkusenosti s rozebiranim 8455 (http://guide.lugnet.com/set/8455) Myslim tim i pneumaticky system.
Je to asi blba otazka, ale bojim se, ze uz ho nesestavim - je tam hrozna zmet trubicek. Na druhou stranu si rikam, ze trubicky poznam, ale nejsem si jisty.

Predem diky za odpoved  ;)
Buďte sami sebou!!!

corelxt

#1
a to si uz dostal slozeny..? pac jestli si to skladal sam, tak je to fakt blbe otazka. imho navody na novejsi sety sou fakt trotlfest a je dost jednoduchy podle nich stavet (IMHO !!!)

dle myho se bat nemusis.. nedavno sem resil problem u 8862. koupe z druhy ruky, hafo hadicek popraskanejch a deravejch jak cednik... to uz bylo zajimavejsi... diry vystrihat a ze zbylych kousku poskladat odpovidajici dylky :) takze mi ta nejdelsi samozrejme uchazi..

Teddy Bear

Tak jsem to zacal rozebirat a hadicky jsou na ty plastové...rozdelovace pridelane opravdu pevne a pri jejich nandavani/odendavani je na ne celkem velky tlak. Snad se neznici! Toho se bojim asi nejvice!!!

A diky za odpoved!!!
Buďte sami sebou!!!

Jindroush

Klíííd, normálně tahej a tahej, pak se ozve 'puk' a hadička odskočí. Neměl by bejt problém koupit ty modelářský hadičky jako náhradní, stojí to pár kaček. Pro víc informací použij vyhlodávání, už to tu někdy šlo...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Teddy Bear

Pneumatickou soustavu jsem jiz rozebral, ale po celou dobu mi to trhalo usi! HRUZA!!!
Zitra letim koupit do modelarstvi hadicky (snad je budou mit) a na hrani si s tim je budu pouzivat (na orginal model pak pouziju original hadicky)

Takze dekuju vsem za odpovedi!!!
Buďte sami sebou!!!

Poco

Ja osobne hadicky nikdy netaham silou. Troska ich vzdy stlacim nizsie pomocou nechta, potiahnem, zas nizsie, potiahnem... Da to viac casu, ale ide to v pohodicke a ziadne "puk" som este nemal.

Btw, ked uz sme pri tej pneumatike: Aj tebe na 8455 vzadu uplne najnizsie pneu nevladze drzat rameno a postupne spusta dole? Mne tak za 3 dni rameno uplne padne. Je to normalne?  ??? Dik za nazory

Poco

Citace od: Colonel32 kdy 13.09.2005, 21:53:45
nebo maji ty gumove hadicky proste nejakou prodysnost samy o sobe
jj, na to som myslel aj ja a dufam, ze to je to. Odhalit to je docela nemozne. Keby bol poskodeny piest alebo nieco podobne, nemam sancu.

TomG

Citace od: Poco kdy 13.09.2005, 22:00:02
Citace od: Colonel32 kdy 13.09.2005, 21:53:45
nebo maji ty gumove hadicky proste nejakou prodysnost samy o sobe
jj, na to som myslel aj ja a dufam, ze to je to. Odhalit to je docela nemozne. Keby bol poskodeny piest alebo nieco podobne, nemam sancu.

No co ten cely system natlakovany hodit do nadoby s vodou ? :)
Only the best can survive.

Jindroush

Citace od: Poco kdy 13.09.2005, 21:37:37
Ja osobne hadicky nikdy netaham silou. Troska ich vzdy stlacim nizsie pomocou nechta, potiahnem, zas nizsie, potiahnem... Da to viac casu, ale ide to v pohodicke a ziadne "puk" som este nemal.

"Puk" je jen neškodnej zvuk, ne že se hadička přetrhne.

Citace
Btw, ked uz sme pri tej pneumatike: Aj tebe na 8455 vzadu uplne najnizsie pneu nevladze drzat rameno a postupne spusta dole? Mne tak za 3 dni rameno uplne padne. Je to normalne?  ??? Dik za nazory

Nikdy jsem si nevšim, a to mi 8455 stála na stole celkem dlouho.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Poco

#9
Keby som zistil, ze prepusta piest, da sa to potom nejak reklamovat?

Edit: Vlastne ma napada, ze prepustat moze aj krizovy ventil...

corelxt

propoustet muze prakticky cokoliv :/ tohle neni system navrzenej na trvaly zatizeni jakymkoliv tlakem..

otaznik

Citace od: corelxt kdy 14.09.2005, 09:33:55
zeptam se jen tak ze zvedavosti.. pneu ventil ste meli v jaky poloze..?

Tuším v neutrální, uprostřed.

Teddy Bear

Do vody to opravdu hazet nebudu :D

A k tomu ramenu: Po case mi take kleslo, ale vypada to, ze to je normalni ( a stejne uz jsem to rozebral :P )
Buďte sami sebou!!!

Rudy

Na Vianoce som si kúpil tento spomínany traktor 8455  ( http://guide.lugnet.com/set/8455 ) a potrebujem poradit ohľadne pneumatického systému. Teda už ani nie poradiť, lebo som to už celé poskladal, ale aby som vedel, ako to mám v  budúcnosti riešiť. Keď je v návode napísané, že je treba hadičku s dĺžkou 12 cm, tak dávate aj nejakú rezervu, alebo presne odstrihnete túto dĺžku. Stalo sa mi, že niekde by bolo treba aj dlhšiu hadičku ako písali v návode, ale čo ma najviac štve je to, že tie výsuvné nohy, ktoré má vzadu, tak mi pravá robí problém. Tá kopa hadičiek vzadu jej robí problém poriadne sa zasunúť naspať na svoje miesto.  :'(   A druhá vec, mali ste pocit, že keď ste otvorili tú veľkú škatulu, tak sa zdalo, ako keby niekto polovicu dielov zabudol pribaliť?

Jindroush

IMO sou ty krabice prázdný stejně jako dřív, ale dřív tam bejvaly ty plastový vaničky, takže to nebylo zřejmý. IMO šla kvalita balení výrazně dolů.

Jinak s 8455 žádnej problém - hadičky stříhám přesně jak mám a nic nikde nechybí, ta rezerva už je IMO v tom. Co se týče toho, že by někde něco překáželo - spíš bych věřil, že jsi něco přehlédl v návodu a nějakou hadičku jsi vedl jinudy, než jsi měl, občas se to v tý 'míse špaget' může stát.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rudy

Práveže som na nič nezabudol. Celé som si to vždy skontroloval. Chyba sa stala asi v tom, že moja dovera k výrobcovi nebola dosť veľká a tak som si vždy k dĺžke hadičky pridal centimeter. A takto to dopadlo. Ale rozoberať to nebudem. Mám to položené na poličke a vyzerá to dobre. Už len kvoli tomu, že je to aspoň farebne v kontraste oproti tým druhým 3 Technik modelom z lega.

Jindroush

Hehe, teď jsem se díval do návodu a obě ty opěrky jsou symetrický, není důvod, aby to na jedný straně šlo hůř. Schválně pošli fotku tý pravý strany  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rudy

Takže tu je to foto problemovej časti.

Jindroush

Jestlit to dobře chápu, tak tam vadí hadička od toho pístu, co otáčí tou zadní lžící... asi ji máš holt moc dlouhou  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rudy

Máš pravdu. Ale skracovať ju už nebudem. Ako sa tu nižšie písalo, strach pred pretrhnutím hadičky je vačší ako strach z toho, že mi jedna opěrka ide horšie.

otaznik

Normálně jeden konec té hadičky z toho pístu vytáhni a kousek ustříhni, a vždy "krájej" hadičky podle toho, jak je to napsané v plánku.

expertik

Citace od: Teddy Bear kdy 13.09.2005, 13:55:18
Nemate nekdo zkusenosti s rozebiranim 8455 (http://guide.lugnet.com/set/8455) Myslim tim i pneumaticky system.
Je to asi blba otazka, ale bojim se, ze uz ho nesestavim - je tam hrozna zmet trubicek. Na druhou stranu si rikam, ze trubicky poznam, ale nejsem si jisty.

Predem diky za odpoved  ;)

Mam tento pekny set doma....je to o trpezlivosti, ale je to lahke postavit a este jedonuhsie rozobrat....:-))

Numbi2

set je jeden z nejlepších studless, jaké jsem kdy měl ;D

... ale dobře si pamatuju, jak se hadičky předepsané délky špatně nasouvaly na ventily, pár jsem jich nakonec obětoval a pár milimetrů na nových hadičkách přidal ... a doposud NO PROBLEMO 8) 8) 8)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Cavelon

Citace od: Numbi2 kdy 17.05.2006, 13:02:35
hadičky předepsané délky špatně nasouvaly na ventily, pár jsem jich nakonec obětoval a pár milimetrů na nových hadičkách přidal

V čom teda bola chyba? Znamená to, že podľa návodu boli tie hadičky veľmi dlhé alebo veľmi krátke?

Numbi2

Citace od: Cavelon kdy 17.05.2006, 13:58:08
Citace od: Numbi2 kdy 17.05.2006, 13:02:35
hadičky předepsané délky špatně nasouvaly na ventily, pár jsem jich nakonec obětoval a pár milimetrů na nových hadičkách přidal

V čom teda bola chyba? Znamená to, že podľa návodu boli tie hadičky veľmi dlhé alebo veľmi krátke?

velmi ne, ale podle návodu jich pár bylo trochu kratších ...  kvůli strašně malému manipulačnímu prostoru se celkem špatně nasouvaly, když už byl píst nebo ventil připevněn na svém místě na konstrukci (takže některé již přidělané věci jsem sundal, spojil hadičkami a dal zpět) + drobné prodloužení vyloženě nepoddajných hadiček  :)

(a nepiště mi sem, že mám prsty jak kolíky na řípu  ;D ;D)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

JardaL

LEGO vždycky dává o pár centimetrů hadiček navíc. Já osobně nestříhám přesně podle návodu, ale vždy podle délky 0,5 - 1 cm navíc.
Nikomu to nevadí a stavění to pomáhá. :-)
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

otaznik

Citace od: JardaL kdy 17.05.2006, 22:20:57
LEGO vždycky dává o pár centimetrů hadiček navíc. Já osobně nestříhám přesně podle návodu, ale vždy podle délky 0,5 - 1 cm navíc.
Nikomu to nevadí a stavění to pomáhá. :-)
Nedá se to říci takhle obecně. V některých setech jsou hadičky tak těsně u sebe a je jich tam tolik, že jejich prodloužení by bylo nežádoucí (další kus hadičky už by se do toho prostoru dost blbě vešel). Já stříhám hadičky přesně podle délky dané od LEGA a všechno mi zatím v pohodě šlo napojit a připojit.

Numbi2

Citace od: otaznik kdy 17.05.2006, 22:35:55
Já stříhám hadičky přesně podle délky dané od LEGA a všechno mi zatím v pohodě šlo napojit a připojit.

u výše zmiňované 8455 by to nakonec šlo taky ;D, ale v pohodě ne  :-\
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

otaznik

Citace od: Numbi2 kdy 18.05.2006, 09:58:43

u výše zmiňované 8455 by to nakonec šlo taky ;D, ale v pohodě ne  :-\

Chce to všechno dělat v klidu, nepospíchat.   :D

Numbi2

jáááák v klidu, jáááák nepospíchat  ;D ;D ;D
... stavbu jsem si užíval něco kolem šesti hodin, přítelkyně se učila na zkoušku, tak byla ráda, že o mě tak dlouho neví ... ale jisté rozechvění prstů způsobené nedočkavostí z prvního slavnostního výkopu jistě bylo  ;)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...