Autor Téma: Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.  (Přečteno 88378 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Togaran

• Trade Count: (11)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.
« Odpověď #240 kdy: 07.10.2019, 16:04:46 »
Shiptember

bohužel můj plán zúčastnit se Shiptemberu (postav obří raketu za měsíc) vyšel jen z části. Začal jsem stavět obří raketu  ;D
Plánuji dokončení během října.
Zatím aspoň dva obrázky ze stavby. V tuhle chvíli mám hotovou nosnou konstrukci i většinu stěn a stropů. Chybí řídící věž a několik stěn části, kterou nazývám "galerie". A pak všechny povrchy (tiles, detaily) a taky interiéry.
Nápady a komentáře uvítám :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #241 kdy: 23.11.2019, 11:43:18 »
AX5 - Kitiara
Transportní loď spřátelených kolonií Spyrius

délka x šířka x výška: 155 studů x 76 studů x 45 bricků
posádka + pasažéři a návštěvníci: 56 figů

Nejnovější loď mojí Spyrius flotily, určená hlavně k přepavě a podpoře malých lodí a jejich posádek, pro které slouží jako vesmírná stanice.
Přední část lodi obsahuje hangáry a obslužný zvýšený můstek. Ve střední části jsou hlavní prostory pro posádku. Na levé straně vstupní rampa, pokoje, kantýna a kuchyně, koupelna. Na pravé straně ošetřovna, kancelář, bazén. A v zadní části je potom strojovna motorů a nahoře řídící věž, kde sídlí piloti a kapitán. Celá loď je průchozí, až na řídící věž, kam se musí výtahem (falešným).

Plán byl postavit to za jeden měsíc během Shiptemberu (výzva postav za září loď přes 100 studů), padlo na to několik odpolední, večerů i víkendů, ale je to marný, trvalo mi to dva měsíce. Minulá loď Leviathan měla 130 studů a přirozeně jsem se chtěl překonat  >:D Ale bojím se, že tohle je hranice, loď už je hodně těžká a moje zásoba dílků vyčerpaná  ;D
Hlavní cíl byla nesymetrická loď s velkými hangáry a restaurací. Základní konstrukci tvoří rám z Technic bricků, který vede přes celou délku lodi a ve střední části je doplněný rámem na šířku lodi, takže všechno hezky drží. Většina střech se dá oddělat, pokoje v druhém patře taky, takže celý interiér je přístupný.

K vidění byla v Olomouci a pokud vše vyjde, tak poletí ještě do Pardubic :)

Offline HD

• organi
  • Trade Count: (1)
  • furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #242 kdy: 24.11.2019, 17:38:18 »
Perfektní. Líbí se mi nesymetričnost celé lodi, detailně zpracované interiéry i exteriéry. Myslím, že nebylo vůbec na škodu, že stavba trvala o trochu déle.  ;)

Osobně bych loď vybavil mohutnějšími motory, ale je to jen věc vkusu.
« Poslední změna: 24.11.2019, 17:42:21 od HD »

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #243 kdy: 24.11.2019, 19:50:14 »
Je to paráda. Měj jsem obrovskou radost, že jsme byli v Olomouci vedle sebe a ty jsi mi věnoval čas, kompletní prohlídka jak s realitním agentem! :D Moc jsem si to užil.

Mimochodem, přišel jsem si jak zpátky v době, kdy mi bylo cca 10 let... To jsme s kamarády stavěli v podobném duchu tzv. Tatru kolem světa: velké auto s kompletními interiéry obytného expedičního vozu - mimochodem včetně vlastního osvětlení. To je prostě moje srdcovka, modely s exteriérem i interiérem zároveň.

Offline Robkteryten

• Trade Count: (16)
  • suprák
    • BrickLink
« Odpověď #244 kdy: 24.11.2019, 20:33:04 »
Super koráb,  naši technici jsou rádi za detailní prohlídku.  Celou dobu měli v ruce papír a tužku,  takže ve výzkumné části teď řeší mateřskou loď pro osídlení okolních světů 😇😉 Jestli má rod Spyrius loď o délce 155studů,  tak musí být překonána...  Bohužel plánovací oddělení tento projekt stále odsouvá, nedokáží se dohodnout kolik bazénů má mít náš hvězdolet. (to ještě nevědí o diskotéce a podobných fajnovostech). V Pardubicích jistě projdou všechny novinky,  které se v zimním období na Vaší lodi vyskyrnou.

Offline Petronel

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #245 kdy: 25.11.2019, 19:39:28 »
LUXUS!  :o
Detaily, provedení a prezentace!
To je opravdu vymazlené dílko.
Strašně se mi líbí jak zachováváš ten starý styl, i ty interiéry. Takže to opravdu působí jako Exclusive set z minulého tisíciletí!! 8)

A ta fotka s planetou, digitálně dotvořené silové pole u ramp, trysky v plném proudu, světla... no prostě:
Výborná práce pane mistr.

Rád se pokochám ještě někde na výstavě.

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #246 kdy: 27.11.2019, 12:31:03 »
Moc děkuju za hezké komentáře  :)

HD: ten měsíc navíc byl potřeba. Nejen kvůli času na stavění ale i kvůli třídění myšlenek ohledně stavby. přecejen mi to neroste pod rukama úplně samo a občas si musím něco naplánovat a rozmyslet a nejde to tam rovnou cvakat.

milanv: a já naoplátku děkuju za prohlídku strašidelného světa i s jeho osvětleným podzemím :) jak jsme se bavili na výstavě, osvětlení je další level, co ten MOC zase zvedne dál.

Robkteryten: hranice 155 studů určitě překonatelná je, ale rozhodně ne v jednom kuse (přeprava) a nevím jak bude držet pohromadě. Tuhle pořád dokážu zvednout a přeletět s ní pokoj  >:D
Doufám že vaše plánovací oddělení už nebude dlouho odsouvat a začne stavět, třeba bysme se mohli někde potkat a zaparkovat lodě vedle sebe :)
Bazén je takový pomyslná třešnička na dortu, když jsme vybavoval místnosti, přišlo mi to cool :) a diskokouli jsme zapoměl zmínit. máme diskokouli v baru  8)

Petronel: Starý styl zachovávám naprosto automaticky, já ten novej asi ani neumím ;D

Offline Robbed

• Moderátor
  • Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #247 kdy: 29.11.2019, 16:26:40 »
Hodně promakaná loď :) moc se mi líbí všechny možné detaily interiérů

PS: https://www.brothers-brick.com/2019/11/28/take-a-leaf-from-the-spyrius-manual-fly-it-like-you-stole-it/

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #248 kdy: 03.12.2019, 13:23:34 »
Robbed: děkuju :) a taky díky za upozornění na BB! z toho mám vždycky velkou radost, že moje fotky poletí i dál do světa :)