Další Lego výstava - anketa

Založil MiP, 07.06.2007, 13:16:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak byste si představovali další Lego výstavu ohledně financí?

klidně budu na vlastní triko vystavovat kdekoliv po republice
36 (56.3%)
chci uhradit náklady na dopravu a režie (viz. popis)
26 (40.6%)
chci 100,-Kč na hodinu + režie, pak se účastním
2 (3.1%)

Celkem hlasů: 62

MiP

Připadám si jak vyvrhel  >:D a proto by mě zajímal i názor ostatních. Připravil jsem jednoduchou anketu ohledně dalších výstav (ať už této probírané, nebo úplně jiné, berte to, prosím, obecně).
Jde mi o jednu věc, jaký máte názor na to, když byste se chtěli aktivně zúčastnit, jak byste se postavili k financím (hlavně cestovné a ubytování, případně další náhrady - Lego motory a další pohyblivé součásti). Neberu v úvahu samozřejmě nějaké proplácení setů, které koupíte na výstavu  ;D, jen čistě režijní náklady. Nepitvejte se teď, prosím, v nějakém určování výše náhrady, to není v tuto chvíli podstatné.

EDIT: Poslední čtvrtý bod ankety není z mé hlavy (viď Velkovezíre  >:D) a celkem dost naboural celou anketu, nechtěl jsem body ničím podmiňovat. Beru jej jako první možnost. To bych pak klidně mohl přidat další variantu a napsat, ..." ale 1000,- Kč na hodinu by bylo lepších..."  >:D >:D

EDIT2: zrušil jsem přidaný 4 bod (byl podmiňován), kdo jste pro něj hlasovali, vyberte jiný bod. Pokud se to někomu nelíbí, tak ať zruší celou anketu.  8)

ADMIN: Upravovat adminský zásahy je porušení pravidel a nerad bych to znovu viděl. xadmin
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

J0hny54

Já si myslím to samý, nechápu proč dávat (půjčovat) svoje věci někomu za účelem zisku. Kdyby se na výstavu neplatilo vstupný je to něco jinýho.
Taky nikomu nepůjčím jen tak auto aby dělal taxikáře, neřeknu mu rok jezdi, vydělávej peníze a pak mi ho vrať. Když půjčit tak s plnou náhradou opotřebení.

ROZHODNĚ NEPROPLÁCET DIETY JAK NĚKDO NAVRHOVAL !!!

Čistě jen dopravu, případně ubytování, a poměrnou náhradu na opotřebení

Jindroush

Omyl ve vašich úvahách je předpoklad, že muzea _vydělávají_.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MiP

Mě by třeba zajímala také jedna věc. Kdo ve Svitavách prodával to Lego, co bylo tam u vstupu? A kam z něj šli peníze? Někdo tu psal o obratu 120.000,- za Lego tam prodané...
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

***Banana.com

#4
Citace od: MiP kdy 07.06.2007, 14:13:49
Mě by třeba zajímala také jedna věc. Kdo ve Svitavách prodával to Lego, co bylo tam u vstupu? A kam z něj šli peníze? Někdo tu psal o obratu 120.000,- za Lego tam prodané...

Značkohračkář pokud vím. Inu, vždy musí někdo dělat tu stafáž kolem, která oddře práci, zatímco jiný sklidí její plody. Řečeno s Command a Conquer vystavující Kostkař je "Ore miner" a ZH "Ore refinery". Nezávidím, 120000,- za tu dobu ostatně není nic omračujícího, jen jsem rád, že nejsem v pozici "Ore miner".
Je mi to u rekta, nevystavuji, ovšem zajímalo by mne, zda jsem jediný, kdo vidí kontrastní souvislost, kdy na jedné straně parta nadšenců investuje vlastní nemalé časové i finanční prostředky a na straně druhé nevystavující firma nesouvisející s Kostky.org inkasuje téměř bezpracný zisk a ohromnou reklamu, za jiných okolností draze placenou.
No, Yuri´s Slaves, sražte paty a jeďte rozebírat. >:D

MiP

Citace od: Jindroush kdy 07.06.2007, 14:11:47
Omyl ve vašich úvahách je předpoklad, že muzea _vydělávají_.  ::)

V mojich úvahách jsem s ničím takovým nepočítal, muzeum jako takové nikdy vydělávat nebude. Mě jen zajímá čistě subjektivní postoj lidí k této problematice a vůbec k tomu není důležitá nějaká diskuze. Jen mi prostě připadá, že jsem píchl do vosího hnízda a nikdo to nechce slyšet.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

MiP

Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:16:09
Citace od: MiP kdy 07.06.2007, 14:13:49
Mě by třeba zajímala také jedna věc. Kdo ve Svitavách prodával to Lego, co bylo tam u vstupu? A kam z něj šli peníze? Někdo tu psal o obratu 120.000,- za Lego tam prodané...

Značkohračkář.

A kam z toho šel zisk? Muzeu? Tomu přece ne, když nevydělává... Na režije vystavujících? Tam přece taky ne, to jsou samaritáni... Tak už jedině do kapsy majitele značkovýchhraček.cz...  ;D >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Jindroush

#7
a) je to věc muzeum x značkohračky a ne nás
b) muzeum údajně mělo nějakou provizi
c) značkohračka asi měl nějakej zisk
Nejsem si jist, jak to souvisí s náma, jak podotkl Kanál, 120k za takovou dobu to nejni žádnej vejvar.

Pro zajímavost, navrhované MZM v Brně za rok 2005:

náklady 93 mega
výnosy 12 mega

zisk MÍNUS 81 mega
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:16:09
na straně druhé nevystavující firma nesouvisející s Kostky.org inkasuje téměř bezpracný zisk a ohromnou reklamu, za jiných okolností draze placenou.

ROFL, úžasná ohromná reklama. Kde přesně je vidět něco o Značkových hračkách? Věřím, že valná většina lidí o tom nemá ani ponětí, kdo to tam prodával.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

#9
Citace od: Petrjr kdy 07.06.2007, 14:48:02
Citace od: MiP kdy 07.06.2007, 14:13:49
... Někdo tu psal o obratu 120.000,- za Lego tam prodané...

Citace od: MiP kdy 07.06.2007, 14:19:03
A kam z toho šel zisk?
On tam z toho byl nějaký zisk?
Jen tak trochu počítám (hodně hrubě):
- 120.000,- za cca 3 měsíce, to je 40000,- měsíčně
- předpokládám, že to je suma s 19% DPH, takže tu odečíst
- a máme měsíční OBRAT. Jaký je z toho (procentuální) ZISK si netroufám odhadnout, ale co vím, u lego (v porovnání s ostatním běžným hračkářským zbožím) je to relativně málo.

- mínus náklady na plat toho člověka, co to tam prodával (pokud nebyl místní, tak i s nějak zohledněným dopravným, ubytováním ...)
- veškeré další náklady (opět netroufám si odhadovat - ale už jen to kolik v tom muselo být alokováno peněz za krabice skladem, a když ne tak kolik stála doprava - doplnění obchodu, atd, atp)

---

Myslím, že budou rádi, pokud to ve výsledku nebude ztrátové.


Do karet jim nevidíme, jestli to bylo 120, 150 nebo 250.000 nevíme, myslím, že při maržích 20-35% co na Legu jsou, to opravdu nebude zas takové terno. Finanční výsledek není podstatou tématu. Pregnantně vyjádřenou podstatou mého názoru je to, že firma parazituje na úsilí nadšenců na kterém se pokud vím nikterak výrazně nepodílela. Tento pohled bych měl jako vystavující.
Vzhledem k faktu, že nevystavuji, z opačného pohledu se identifikuji s konáním firmy ZH. Každý správný zemědělec ví, že když někde najde vola (osla) a pořádně ho zapřáhne, udělá dvojnásobek s polovičním úsilím. 8). Kdo ho nechá volně rochat v poli a raději se do pluhu zapřáhne sám, je špatný zemědělec a brzy bude v boji o zrno překonán těmi, co své voly (osly) zapřáhnou. Firma ZH je dobrý, ba výborný zemědělec. Našla si celé stádo. 8)

Cavelon

Ako ponaučenie z krízového vývoja to do budúcnosti vidím nasledovne.

1. Na výstave sa v podstate podieľajú dve strany - my, ktorí dodáme exponáty (prípadne vitríny ako Mtron 8)) a múzeum, ktoré poskytne priestory a infraštruktúru. Ak sa má do tohto procesu zamontovať nejaká tretia strana (napr. predajca), tak jeho účasť by mala byť založená na podmienkach dohodnutých za účasti všetkých troch strán (= kostky.org, múzeum a predajca).

2. Medzi takéto tretie strany môže patriť aj sponzor, ktorý by mohol uhradiť nejaké tie náklady - zase na základe spoločnej dohody medzi kostky.org, múzeom a sponzorom.

Myslím, že pri dodržaní tohto postupu by nemal byť v konečnom dôsledku nikto nespokojný, lebo celý proces sa bude riadiť dodržiavaním dohodnutých podmienok. 8)

peki

Přide mi, že při počítání těch zisků, jaksi úplně zapomínáte proč jsme výstavu dělali. Proto bych doporučil vrátit se v čase do příspěvků  Chceme něco od LEGO jako 'klub'?.

Stejně jako Svitavská výstava měla sponzory, bude nutné najít i pro novou akci sponzory. Výhodou je, že máme za sebou úspěšnou výstavu.

Předpokládám, že v rámci Svitavského bourání se domluvíme už na něčem konkrétním. Dále si myslím že je čas domluvit se s LEGO ČR aby si v budgetu na příští rok vyčlenilo v marketingu částku na SUPER VÝSTAVU LEGA. Pokud by byl problém v LEGU ČR tak se holt musí ve spolupráci s muzeem oslovit přímo centrála  >:D.



 

Aki

Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:49:24
Citace od: Jindroush kdy 07.06.2007, 14:44:26
Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:16:09
na straně druhé nevystavující firma nesouvisející s Kostky.org inkasuje téměř bezpracný zisk a ohromnou reklamu, za jiných okolností draze placenou.

ROFL, úžasná ohromná reklama. Kde přesně je vidět něco o Značkových hračkách? Věřím, že valná většina lidí o tom nemá ani ponětí, kdo to tam prodával.

Mno, minimálně na paragonu má obchodní jméno, paragon vydat musí, kdo u něj koupí tam, ví, kde hledat příště. Jednoduché, Watsone. 8)
Jak jsem řikal, je mi to u pr..le, nevystavuji a toto je pro mne osobně dostatečný důvod, proč nevystavovat ani na další výstavě, i kdybych o tom byl býval uvažoval. (samozřejmě z hlediska výstavy je má neúčast marginální, nemám nic exkluzívního)
Sorry ale jsi vedle jak ta jedle! Na paragonu totiž najdeš adresu a razítko Svitavského muzea! Jak je to možné - to je jednoduché! Prodejcem je totiž ono. S tím souvisí i ono pro mne zcestné vypočítávání nákladů od Petrjr.
A jak je to tedy se Značkovýmihračkami? Ti jsou dodavatelem lega pro Muzeum. Typem smlouvy a podobně vás zatěžovat nebudu, je to věc muzea a jeho dodavatele nikoli nás tady.
Jenom podotknu, že zaplať pánbůh za Značkové hračky! Oni jediní totiž byli ochotni s muzeem smlouvu uzavřít a lego jim tam do komise dát. Sám jsem jim za tuto službu velmi vděčen. Díky nim a Llevelyn (která je přesvědčila) se totiž uskutečnilo to co jsme tam chtěli MY!

Cavelon

Citace od: Aki kdy 07.06.2007, 16:29:14
Sorry ale jsi vedle jak ta jedle!

Nuž, problém je IMHO v (ne)informovanosti. Potom prirodzene vznikajú všelijaké dohady a zcestné špekulácie.
Napr. bolo by dobre objasniť aj sponzorov, o ktorých tu padla zmienka, aby zase niekto niekoho zbytočne nepodozrieval z nekalých úmyslov. 8)

Petrjr

Citace od: Aki kdy 07.06.2007, 16:29:14
Sorry ale jsi vedle jak ta jedle! Na paragonu totiž najdeš adresu a razítko Svitavského muzea! Jak je to možné - to je jednoduché! Prodejcem je totiž ono. S tím souvisí i ono pro mne zcestné vypočítávání nákladů od Petrjr.
A jak je to tedy se Značkovýmihračkami? Ti jsou dodavatelem lega pro Muzeum. Typem smlouvy a podobně vás zatěžovat nebudu, je to věc muzea a jeho dodavatele nikoli nás tady.
Jenom podotknu, že zaplať pánbůh za Značkové hračky! Oni jediní totiž byli ochotni s muzeem smlouvu uzavřít a lego jim tam do komise dát. Sám jsem jim za tuto službu velmi vděčen. Díky nim a Llevelyn (která je přesvědčila) se totiž uskutečnilo to co jsme tam chtěli MY!
Paráda. Díky za vysvětlení.
Pak je to samozřejmě mnohem lepší a relativní zisk (provozovatele-muzea) nejde počítat takto jednoduše.

Jindroush

Cav: K tomu bych rád dodal, že začít spekulacema a podezříváním ze špatnejch úmyslů, je vždycky ta nejhorší cesta. (tím nenarážím přímo na tebe, tys to tu nevyvolal)

Pro mě osobně je úplně jedno, jestli za vejvar jel značkovejhračka na Havaj nebo ne, výstavy (a tudíž nás jako vystavovatelů) jako takový se to netýkalo.

Stejně by mě zajímalo, zda ti, kdo volí volbu b) (a to i stávající vystavovatelé), zda to znamená 'bez peněz na režii už vystavovat nebudu'. Protože to leccos mění při plánování další výstavy.

Proto jsem původně do ankety přidal volbu s podmíněním 'zadarmo jo, penězům bych se nebránil', která není implicitně obsažena v žádné z těch tří uvedených.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

#16
Pro mne osobně výstava ve Svitavách představovala částku, kterou bych stejně utratila někde jinde, pravděpodobně za další lego. S povděkem jsem přijala bezplatné bydlení ve věži, ale kdyby ta možnost nebyla, tak bych stejně jela tak, jak jsem jela. A s příští výstavou, bude-li příští výstava, to bude stejné. Holt ty peníze ušetřím jinde. Třeba si začnu kupovat menší svačinky.  ;D
Budete-li chtít vystavit Bionicle, jsem váš člověk.  :-*
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Hansel

#17
Citace od: Jindroush kdy 07.06.2007, 14:44:26
Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:16:09
na straně druhé nevystavující firma nesouvisející s Kostky.org inkasuje téměř bezpracný zisk a ohromnou reklamu, za jiných okolností draze placenou.

ROFL, úžasná ohromná reklama. Kde přesně je vidět něco o Značkových hračkách? Věřím, že valná většina lidí o tom nemá ani ponětí, kdo to tam prodával.

Razítko na zadní straně rozdávaného katalogu neslo název znackovehracky.cz. Myslím, že to není nepodstatná reklama.
Tím nikoho z ničeho neobviňuji, jen uvádím na pravou míru ;)

EDIT: A taky v každém katalogu byl strčený papír, který hlásal cosi o Značkových hračkách. Nešlo ho přehlédnout.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

otaznik

#18
Citace od: Jindroush kdy 07.06.2007, 14:34:28
Pro zajímavost, navrhované MZM v Brně za rok 2005:

náklady 93 mega
výnosy 12 mega

zisk MÍNUS 81 mega

Tato informace je irelevantní bez rozpisu za co jsou příjmy a hlavně náklady.
Je ale jasné, že se ziskem asi muzeum neoperuje ani v příznivých letech.

Můj názor:

Pokud je běžné (nevím, zda to tak je, ale minimálně v některých případech očekávám, že ano), že se za výstavu platí (neříkám pokrytí všech nákladů) tomu, kdo poskytne exponáty, tak bych toto vyžadoval i do budoucna. Je pak samozřejmě otázkou o jakou částku by se jednalo a jak by se rozdělila, to bych nechal na případných organizátorech výstavy.
Výši této částky bych také vztahoval na úspěch výstavy - pokud bude nadprůměrně úspěšná, mělo by to být vidět i na "odměně".

Pokud na výstavu LEGA ve Svitavách přišlo řekněme 9000 lidí, tak to je obrat cca 140 tisíc, věřím, že na této výstavě muzeum ve Svitavách neprodělalo. Náklady jsou nájem za 4 měsíce + energie + poměrné platy zaměstnanců.

To nemyslím ve zlém, přeju jim to. Jen chci ukázat, že ne vždy musí být výstava prodělečná (spousta výstav v Praze rozhodně peníze vydělala). Kdyby z této částky (140 000) uvolnilo muzeum pro vystavující třeba 10% (nebo třeba 7%), hned by to bylo znát i na našich možnostech (např. více motorů apod.).

Pokud se něco proplácí ostatním vystavujícím, tak bychom byli blbí, kdybychom nechtěli srovnatelné podmínky.


Pro mě osobně je důležitým faktorem v rozhodování se, zda vystavit či ne, i samotná organizace výstavy.

***Banana.com

#19
Citace od: Aki kdy 07.06.2007, 16:29:14
Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:49:24
Citace od: Jindroush kdy 07.06.2007, 14:44:26
Citace od: banana.com kdy 07.06.2007, 14:16:09
na straně druhé nevystavující firma nesouvisející s Kostky.org inkasuje téměř bezpracný zisk a ohromnou reklamu, za jiných okolností draze placenou.

ROFL, úžasná ohromná reklama. Kde přesně je vidět něco o Značkových hračkách? Věřím, že valná většina lidí o tom nemá ani ponětí, kdo to tam prodával.

Mno, minimálně na paragonu má obchodní jméno, paragon vydat musí, kdo u něj koupí tam, ví, kde hledat příště. Jednoduché, Watsone. 8)
Jak jsem řikal, je mi to u pr..le, nevystavuji a toto je pro mne osobně dostatečný důvod, proč nevystavovat ani na další výstavě, i kdybych o tom byl býval uvažoval. (samozřejmě z hlediska výstavy je má neúčast marginální, nemám nic exkluzívního)
Sorry ale jsi vedle jak ta jedle! Na paragonu totiž najdeš adresu a razítko Svitavského muzea! Jak je to možné - to je jednoduché! Prodejcem je totiž ono. S tím souvisí i ono pro mne zcestné vypočítávání nákladů od Petrjr.
A jak je to tedy se Značkovýmihračkami? Ti jsou dodavatelem lega pro Muzeum. Typem smlouvy a podobně vás zatěžovat nebudu, je to věc muzea a jeho dodavatele nikoli nás tady.
Jenom podotknu, že zaplať pánbůh za Značkové hračky! Oni jediní totiž byli ochotni s muzeem smlouvu uzavřít a lego jim tam do komise dát. Sám jsem jim za tuto službu velmi vděčen. Díky nim a Llevelyn (která je přesvědčila) se totiž uskutečnilo to co jsme tam chtěli MY!

OK, jasné, proč tato, podle mne zásadní informace, nebyla zde prezentována před výstavou?  ;) . Je přece jasné, že tím se pohled na věc zásadně mění. Jinak píšeš MY, znamená to tedy, že o tomto pozadí věci věděli všichni vystavující? ;)
Myslím, že pro případnou příští výstavu by tyto věci měly být vyjasněny předem zcela transparentně. (Tím nijak nesnižuji výborný výkon při organizaci výstavy, který jsi podal Ty, Franta a všichni zůčastnění)

MiP

Citace od: Jindroush kdy 07.06.2007, 16:49:13
Stejně by mě zajímalo, zda ti, kdo volí volbu b) (a to i stávající vystavovatelé), zda to znamená 'bez peněz na režii už vystavovat nebudu'. Protože to leccos mění při plánování další výstavy.

To IMHO mění hodně, pokud hrozí, že jich jich odpadne polovina (viz. anketa), tak to pak bude akorát tak na výstavu v Horní-Dolní u Fandy Vokurky na dvorku.

BTW, teď mě tak napadlo, jak to, že trička s logem Kostek nejsou grátis?  >:D >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Petrjr

Nějak stále nechápu, co všichni máte s prodejem LEGO v prostorách muzea.

   Nějak mi nedochází, co je nám (kostkařům) co do toho, co si muzeum dělá v dalších svých prostorách. Dyť je to věc jen a jen muzea. Jestli tam dá Knížáka, obchod se spodním prádlem či nechá místo zahálet. Do toho nám přece nic není.

   Jediné, co nás mohlo zajímat, bylo organizace (tedy ubytování/strava po dobu přípravy a likvidace) výstavy a finanční odměna za poskytnutí děl. Ubytování jsem vyřešili. Finanční otázky byly smeteny ze stolu. Ok. Naše věc. Ale to nám v žádném případě nedává právo - obzvláště ex-post - kecat muzeu do jeho ostatních aktivit.

   Navíc, kdo má zájem prohledejte si diskuse, ale pamatuji si, že nápad, že by bylo hezké aby se tam i LEGO prodávalo, zde padnul. A tuším že byl kladně přijat (tedy, že je to dobrý nápad). Nemám informaci o tom, že by se kdokoli z těch, kteří tu teď tak nad prodejem hartusí, o to dále zajímal, byli aktivní, nabídl/žádal jako firma že se na tom chce podílet. Připadá mi to, že teď akorát závidí (ačkoli stejně není extra moc co) že se na to vykvajzli a teď by z toho chtěli vývar (pečenýho holuba do huby) nebo alespoň "ať sousedovi chcípne taky".

Leguán

Osobně nedokážu hlasovat bez znalosti podmínek výstavy. Podle podmínek jsem schopen zahlasovat 1, 2 i 3.

Ne že by na mě nějak záleželo, první výstavy jsem se nijak neúčastnil (z důvodů uvedených zde).

Mtron

#23
Jenom stále nechápu o co lidem vlastně jde. Jak může muzeum dát peníze vystavovatelům , když samo je ve ztrátě ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Honzik

#24
Prosím všechny stavitele, vystavovatele, kostkaře prostě všechny, aby se dokázali nad některé otázky lépe povznést (otázka zisku, peněz, nákladů atd atd). Protože spoustu lidí právě neustálé propírání odradí od účasti třeba na Výstavě II.

Psal jsem to již několikrát a píšu to znovu - Svitavy 16.2.2007 byl krásný zážitek.

Pokud má být uskutečněna výstava II, bude to chtít daleko více všeho a každý  odrazený kostkař bude ku neprospěchu.

Pozn. (nesouvisí s tématem) Během doby (delší doby) jsem nabyl dojmu, že prodejní činnost některých (MiP, Kanál) je hodně lidem trnem v oku. Osobně to nechápu, proč, jelikož i oni udělali z kostek.org to co jsou...

Mtron

je mi z podivem, že tu mnoho lidí vidí jenom zisk, ale nikdo už nechce vidět vynaložené náklady muzea za energie a další věci , které tu nebudu rozepisovat. Docela by mě zajímalo jestli lidi, kteří tu na díky fóru prodávají lego platí nebo se jinak revanšují adminovi ? Co pánové ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

***Banana.com

#26
Citace od: Mtron kdy 08.06.2007, 14:20:23
je mi z podivem, že tu mnoho lidí vidí jenom zisk, ale nikdo už nechce vidět vynaložené náklady muzea za energie a další věci , které tu nebudu rozepisovat. Docela by mě zajímalo jestli lidi, kteří tu na díky fóru prodávají lego platí nebo se jinak revanšují adminovi ? Co pánové ?

Hehe, tak se admina klidně zeptej  8). Je to mezi mnou a vezírem, nehodlám to tu nějak řešit veřejně, jen mohu říci, že v tomto směru mám svědomí čisté. Pro závistivce - nikdy jsem mu neplatil hotově žádné poplatky, jednalo se pouze o drobné protislužby z mé strany.

MiP

#27
Citace od: Mtron kdy 08.06.2007, 14:20:23
je mi z podivem, že tu mnoho lidí vidí jenom zisk, ale nikdo už nechce vidět vynaložené náklady muzea za energie a další věci , které tu nebudu rozepisovat. Docela by mě zajímalo jestli lidi, kteří tu na díky fóru prodávají lego platí nebo se jinak revanšují adminovi ? Co pánové ?

Už si konečně vyndej ty špunty z uší a zkus trochu naslouchat okolí... >:D Tady nejde o nějaký zisk, jde jen o to, že peníze na režije vystavujících je nutno zajisit nějakým sponzorem, protože, možná ne na tuto, ale na další výstavu se ti pak už každý víš co... A anketa o tom IMHO něco naznačuje...

Taky netuším, co má společného ravanš adminovi s výstavou - ale když chceš, odpovím ti: není to dáno v žádných pravidlech, které se tu velmi důrazně dodržují, tak pro to nevidím nejmenší důvod. Nebo ty si zvyklý, že na úřadě, když něco vyřídíš ve lhůtě kratší, než na to máš, že automaticky očekáváč od člověka nějakou pozornost? Přijde mi, že ano. Já mám rád jasno hned od počátku věci a pokud se zavede povinný poplatek z prodeje, zaplatím jej, ale budu za něj požadovat jasné pravidla a služby.

Prostě mi přijde, kdo nezapadá do "unifikovaného" profilu tady na Kostkách, ten jakmile promluví (a patřičně "nezapadne"), tak jej ostatní začnou kamenovat, jak si něco "takového" vůbec mohl dovolit říct. A kdo má stejný názor, tak raději mlčí, aby si nepokazil pověst. Já si tu hubu na špacír zase klidně pustím...  >:D Ano, já hlasoval pro bod 2), ale to je, předpokládám, většině lidí jasné.

Ano, první výstava bylo uspořádána hlavně na základě nadšení a fandovství. Ale první výstava ještě ani neskončila a už se mluví o druhé. Ta by IMHO měla být ještě větší, než ta první. To už ale jen z nadšení uspořádat nepůjde, protože lidi budou chtít vidět něco nového, pokud jim něco nového neukážeš, tak na třetí už nepřijdou.

A vůbec, proč se do toho vlastně s**u, když jsem v očích některých lidí považován za kapitalistu a vydřiducha, který si pro korunu nechá vrtat koleno...  :P >:D Myslím, že by někdo mohl vyprávět  ;D ;D ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Jindroush

Citace od: MiP kdy 08.06.2007, 15:12:25
Tady nejde o nějaký zisk, jde jen o to, že peníze na režije vystavujících je nutno zajisit nějakým sponzorem, protože, možná ne na tuto, ale na další výstavu se ti pak už každý víš co... A anketa o tom IMHO něco naznačuje...
Nenaznačuje nic, pokud nevíš, kdo pro volbu b hlasoval. Třeba sou to samý škoti jako ty?  ::)

Citace
Taky netuším, co má společného ravanš adminovi s výstavou.
Jsi ke mě ve stejným postavení, jako pan Značková Hračka k výstavě.

Citace
Prostě mi přijde, kdo nezapadá do "unifikovaného" profilu tady na Kostkách, ten jakmile promluví (a patřičně "nezapadne"), tak jej ostatní začnou kamenovat, jak si něco "takového" vůbec mohl dovolit říct.
Ano, 'oni' jsou na tebe oškliví. Tihle 'oni', já bych je bil...  :P

Citace
To už ale jen z nadšení uspořádat nepůjde, protože lidi budou chtít vidět něco nového.
Spojuješ nesouvisející, tvrdíš, že z nadšení nelze udělat nic lepšího, což nedokládáš žádným argumentem.

Citace
A vůbec, proč se do toho vlastně s**u
Nad tím dumám od začátku této diskuse.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Mtron kdy 08.06.2007, 14:11:09
Jenom stále nechápu o co lidem vlastně jde. Jak může muzeum dát peníze vystavovatelům , když samo je ve ztrátě ?

Tohle není zdaleka tak jednoduché a "jasné", jak to popisuješ.