Lukašenko - sbírka

Založil lukasenko, 20.03.2007, 15:10:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

lukasenko

Ahoj všichni příznivci LEGA. O této konferenci jsem se dozvěděl asi před půl rokem a donutilo mne to vytáhnout ze skříně mé LEGO z dětství a oprášit ho. Asi před pěti lety jsem ho tam totiž po zkompletování uložil s tím, že se bude hodit pro mé budoucí děti. :-) Chytlo mne to a zjistil jsem, že mám vcelku slušný základ pro sbírku a tak jsem se pustil do utrácení peněz - samozřejmě k mírné nelibosti rodiny a přítelkyně... Několik kousků jsem sehnal díky inzerátům na kostkách (díky Kanále a Matny), něco z ebaye, něco jsem si koupil běžně v obchodě - určitě to všichni znáte... Sbírám hlavně témata města, Model Team a něco z Technicu - sice mi jde o dobrý stav dílků, ale blázen do MISBů rozhodně nejsem. Nemám teď ani jeden. :-) Tenhle příspěvek s fotkami tedy berte jako ukázku mého dosavadního sběratelského snažení a možná i jako postesk nad tím, jaké sem různí uživatelé dodávají fotky... První tři jsou inspirované skvělou, ale skromnou galerií: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=jjongtoss, ze kterých je vidět, že i v horších podmínkách lze nafotit koukatelné obrázky. Stačí jen papír na pozadí, lampičky na dodání světla a malý stativek za 150 Kč... Pokud by byl zájem, tak určitě časem přidám další fotečky mých kousků.

***Banana.com

Jen tu nikde nevidím 2150  ;D ;)

lukasenko

Citace od: banana.com kdy 20.03.2007, 16:45:32
Jen tu nikde nevidím 2150  ;D ;)
Neboj, má své pevné místo v mé vitríně.  ;) Na focení určitě taky dojde...

lukasenko

Tak mi včera přišla zásilka z Německa: 361, 6371, 1966. Udělala mi velkou radost, protože sety jsou v dokonalém stavu - polepy jako nové, na průhledných dílcích minimum škrábanců... Snad to bude podle fotek patrné. Jen škoda, že jsou bez krabiček...

lukasenko

Tak jsem po dlouhé době dostal chuť si něco z mé sbírky nafotit. Snad tedy někomu tyto fotky udělají radost a připomenou zlaté časy LEGA na konci 80. a začátku 90. let  - samozřejmě mimo poslední set 10156 z roku 2004.

otaznik

Citace od: lukasenko kdy 22.03.2008, 22:15:17
Tak jsem po dlouhé době dostal chuť si něco z mé sbírky nafotit. Snad tedy někomu tyto fotky udělají radost a připomenou zlaté časy LEGA na konci 80. a začátku 90. let  - samozřejmě mimo poslední set 10156 z roku 2004.

Pěkné. Vše vypadá v dobrém stavu, tak to má být.  ;)

hobby

Ovšem, že sbírka je to pěkná, ale i samotné fotky jsou opravdu kvalitní. Chvályhodné! 8).

Micho

Inak fotá sú fakt bezkonkurenčné. Vytvárajú veľmi slušný estetický zážitok. Najprv som bol presvedčený, že to je nejaký cadovský supervýstup.  8)

Darth

Jsou ve skvělém stavu, ty hasiče mám taky, ale obličeje už nejsou vidět, uniformy jsou taky už jenom černé, o samolepce ani nemluvím. Holt to bylo hodně hrané.

Colonel32

taky mi dost dlouho trvalo uverit, ze to nejsou rendery  ;D

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 22.03.2008, 23:04:09
taky mi dost dlouho trvalo uverit, ze to nejsou rendery  ;D

To dělá to nasvětlení a pozadí.

nesquick

Opravdu nádherná sbírka. :) Moc se mi líbí ten set 6590 :)

Jindroush

Lukasenko: Nechtěl by ses prosím podělit o technologii focení? Tj. že bys sepsal nějaký ilustrovaný povídání jak na to? Měl bych vícero myšlenek, jak na to, tak mě prosím kontaktuj soukromou zprávou, kdybys měl čas a chuť.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Marťan

Podle mě je to focené na normálním papíře při dobrém osvětlení (venkovním) bez blesku a následně upraveno v photoshopu. Převážně je asi upravena vždy zadní část obrázku, která se má tendenci trošku ztmavit.
Ale možná, že to fotil jinak...

otaznik

Citace od: Marťan kdy 23.03.2008, 15:14:50
Podle mě je to focené na normálním papíře při dobrém osvětlení (venkovním) bez blesku a následně upraveno v photoshopu. Převážně je asi upravena vždy zadní část obrázku, která se má tendenci trošku ztmavit.
Ale možná, že to fotil jinak...

Světlo bude určitě umělé, svítí shora.
IMHO není až takový problém tu fotku udělat, problém je nebýt líný (jako já) a všechno si to připravit.  ;)

Hana129

#15
taky kousek info hned v prvním příspěvku :
"Stačí jen papír na pozadí, lampičky na dodání světla a malý stativek za 150 Kč... "

přesto i mne by zajímalo, více podrobností  ;)

matny

#16
Je to fotené za podobných podmienok ako zvyknem fotiť ja - vhodnejšie by však bolo nepoužívať biele pozadie, ale skôr neutrálne - ja plánujem v budúcnosti používať bledomodré pozadie.
Samozrejme to nie je upravované vo Photoshope a svetlo je umelé  ;)
Asi pred rokom mi spomínal Lukašenko, že fotí kompaktom FUJI F31fd s ktorým však nebol spokojný.
Ja osobne používam dva velké statívy + žiarivky, ktoré sú tienené pauzákom (amatérske softboxy). 
Používam Canon 400D + statív Manfrotto.

Ďalšie info o fotení nájdete tu.




lukasenko

Citace od: otaznik kdy 23.03.2008, 15:39:16
Citace od: Marťan kdy 23.03.2008, 15:14:50
Podle mě je to focené na normálním papíře při dobrém osvětlení (venkovním) bez blesku a následně upraveno v photoshopu. Převážně je asi upravena vždy zadní část obrázku, která se má tendenci trošku ztmavit.
Ale možná, že to fotil jinak...

Světlo bude určitě umělé, svítí shora.
IMHO není až takový problém tu fotku udělat, problém je nebýt líný (jako já) a všechno si to připravit.  ;)
Jsem rád, že se vám moje fotky zamlouvají. Rozhodně nejsem žádný profík na focení, takže ode mne nečekejte žádná moudra ;). Zvládne to každý, kdo má dig. foťák. Jsou focené fotoaparátem Fuji F31fd, samozřejmě makrem a s malým stativkem. Osvětlení je z velké části umělé (zatažené záclony v pokoji s okny na severovýchod), přičemž modely jsou přímo pod stropním světlem 2x60 W. I když jsem se snažil, je mezi fotkami patrný rozdíl ve světle - při focení po západu slunce by to bylo lepší a nejlepší by to bylo s podobným vybavením, které popisuje Matny, ale to se mi jen kvůli Legu moc pořizovat nechce. Jako pozadí je použitý ohnutý výkres A1. První fotky byly na křídovém, ale ten se moc leskl. Souhlasím s Matnym, že bílé pozadí není nejlepší - více by se mi líbil přechod z bílého spodku na bleděmodrý vršek (tak jako je to v některých starších LEGO katalozích), ale to nevím, jak dosáhnout. S foťákem nejsem moc spokojený hlavně z toho důvodu, že se mi nelíbí jeho podání červené. Zkoušel jsem barvy upravit na počítači, ale neměl jsem na to moc trpělivosti, tak jsem to zavrhl. Pokud by měl někdo tip, na to, jak dosáhnout v některém grafickém editoru lepšího výsledku, tak mu budu vděčný.
Matny: Neuvažoval jsi někdy o tom, zdokumentovat svoji nemalou sbírku a dát fotky na Brickshelf? Něco ve stylu této galerie:http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=73245. Bylo by super vyfotit balení setu ze předu i zezadu a k tomu živý set.
K tomuto příspěvku přikládám další fotky, tentokrát jde o leteckou část mé sbírky - na závěr jsem pro srovnání vložil dle mého názoru nejhezčí CITY poštovní sety poslední doby. Kéž by podobných setů bylo více...

lukasenko

#18
Po hodně dlouhé době jsem si udělal radost setem 5571. Kupodivu není na tomto fóru ani jeden obrázek tohoto super setu v postavené podobě...
EDIT 4.12.2010: Tak se mi sbírka setů 5571 hodně rozrostla. :) Mým cílem je postavit tento Tow Truck: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=74562

vlado-sk

krasna zbierka Lukasenko..A ten set 5571 je fakt nadherny.. ;)
:-)

lukasenko

Další kořist z ebay: Model Team 5563 i s krabicí ve slušném stavu

layosh1


lukasenko

Přibyly nové fotky setů 5571.

fero

NÁDHERA 1x5571 MISB+3x USED

Ja mám 5571 iba 1x MISB+1x USED  :'(

Aspoň ťa neláka ten MISB 5571 otvoriť , len tak ďalej Lukašenko.

lukasenko

Nový a toužebně očekávaný přírůstek - 6542 Launch & Load Seaport. Snad budu mít někdy čas provést "pořádné" nafocení. Zatím tedy jen nic moc 2 fotky...

lukasenko

Sice to není originální set, ale vytvořil jsem barevnou variaci na můj oblíbený set 1572
(http://www.brickset.com/detail/?Set=1572-1) a myslím, že se povedl.  :)

otaznik

Pěkný, jen možná ten držák háku by byl hezčí červený nebo žlutý.

lukasenko

Citace od: otaznik kdy 14.07.2012, 17:56:17
Pěkný, jen možná ten držák háku by byl hezčí červený nebo žlutý.
Tak to určitě. Bohužel nemám jiný volný...

peter

Citace od: otaznik kdy 14.07.2012, 17:56:17Pěkný, jen možná ten držák háku by byl hezčí červený nebo žlutý.

I já bych více ocenil červený držák, ale chápu, že když není, tak je člověk rád alespoň za to co má. Chci se ale zeptat. To torzo je asi doplněné custome samolepkou klíče že?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

FilipS

CitaceTo torzo je asi doplněné custome samolepkou klíče že?
Torso je origo.
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=973pb113c01