(Vlastní) SW-Mech

Založil Slick7, 26.02.2007, 12:36:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Slick7

Tak jsem se zase jeden večer posadil ke kostičkám a postavil něco, co jsem už dlouho nosil v hlavě a k čemu mé srdce tihne  ;D, pořádného bojového Mecha, pro stranu rebelů, ktery by se dokázal směle postavit  ATčkum.  Kokpit a vetšina komponentu je převzata z bojového letounu B-Wing. Co se tyka zbrani, moc jsem to nepřeháněl, protože kdo je tak trochu fanda do Mechu, tak vi, ze by tam měl byt kompromis, protože čim vic zbraní, tim horší pohyblivost, menši panceřovaní a nestiha chlazeni. Co se týká ochrany proti přímé palbě protivníka, vybavil jsem svého Mecha skládacím štítem na pravé končetině, ktery by měl ochránit pilota před masivním útokem.  ;)
   Upravil jsem tak trochu i pilota, aby mel trochu realističtější vzhled, když jde do atacku, protože původní růžova hlavička se standartním výrazem je nevyrazná. Jestli se mi to povedlo vylepšit, posuďte sami.
     Následně bych chtěl ješte postavit servis dock, nové zbraně, atd.

   Těším se opět na Vaše hodnocení a připadně navrhy na vylepšení  8)

   Když by někdo hodil link, nebo odkazy na podobné tema, budu rad  ;)

Kubos.cz

Vypadá dobře a má i spoustu funkcí. Myslím že by překonal i robotys EXO - FORCE.

TomG

Zajimavy design. SW mech to je jen proto, ze je to stavene ze SW setu? Protoze designove je to spis Battletech nez SW a ze sem ruznych mechu videl spoustu. Kdyz vememe v potaz, ze Battletech opraskl design MECHu od asiatu. Takze tebou zminene Exo-Force je vlastne navrat zpet ke korenum, aniz by si to TLC uvedomilo :)
Only the best can survive.

Slick7

Citace od: TomG kdy 26.02.2007, 13:31:49
Zajimavy design. SW mech to je jen proto, ze je to stavene ze SW setu? Protoze designove je to spis Battletech nez SW a ze sem ruznych mechu videl spoustu. Kdyz vememe v potaz, ze Battletech opraskl design MECHu od asiatu. Takze tebou zminene Exo-Force je vlastne navrat zpet ke korenum, aniz by si to TLC uvedomilo :)

    Děkuji za pochvalu 

No, hledal jsem tak něják, jak nazvat téma a taky protože jsem to stavěl z SW setu (převážně) a take k použitým barvám a figum, chtěl jsem to zaškatulkovat, aby mi nebylo opět vyčítána rasová nesourodnost  ::) teď jsem to možná napsal trochu komplikovaně, ale holt, je to důležité někam patřit  a mít podle toho střihnutej kabát modelů a ja i tak jsem velkej SW fanda, takže proto  8) Jinak, jak jsem psal, mám tyhle bojové stroje moc rád a nerozlišuju kdo s tim byl první a kdo koho zkopíroval, jsem jen rád, že LEGO vytvořilo Exo-Force, protože ja spoň z čeho stavět a brát prípadně inspiraci, jen je škoda, že barvy nejsou moc SW, takže moc dílů nakonec nevyužiju :(
  Nakonec to budu pravděpodobně řešit nákupem dílů samotných, ale nemyslím si, že by to bylo zase cenově výhodné. Teď jsou slevy na EF tak něco koupím.

Mtron

Imho mech , vypadá impozantně ,pokud, ale chceš vidět opravdové mechwarriory koukni sem http://www.brickcommander.com/ tam už jsou jiný drobečkové.

Já se taky snažím vybudovat mechwarriora v mtronskych barvách , ale jaksi nejsou dílky a možná chybí i ta rozmanitost a tvořivost v tomhle ohledu, jinak se neboj stavět a fotit svoje výtvory, protože je pěkný.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

TomG

Citace od: Mtron kdy 26.02.2007, 14:42:26
Imho mech , vypadá impozantně ,pokud, ale chceš vidět opravdové mechwarriory koukni sem http://www.brickcommander.com/ tam už jsou jiný drobečkové.

Já se taky snažím vybudovat mechwarriora v mtronskych barvách , ale jaksi nejsou dílky a možná chybí i ta rozmanitost a tvořivost v tomhle ohledu, jinak se neboj stavět a fotit svoje výtvory, protože je pěkný.
Zajiste si nakoupil nektere exoforce ve sleve, pze tam bys potrebne dily vcetne Mtron barev nasel :)
Only the best can survive.

TomG

Citace od: Slick7 kdy 26.02.2007, 14:12:05
Citace od: TomG kdy 26.02.2007, 13:31:49
Zajimavy design. SW mech to je jen proto, ze je to stavene ze SW setu? Protoze designove je to spis Battletech nez SW a ze sem ruznych mechu videl spoustu. Kdyz vememe v potaz, ze Battletech opraskl design MECHu od asiatu. Takze tebou zminene Exo-Force je vlastne navrat zpet ke korenum, aniz by si to TLC uvedomilo :)

    Děkuji za pochvalu 

No, hledal jsem tak něják, jak nazvat téma a taky protože jsem to stavěl z SW setu (převážně) a take k použitým barvám a figum, chtěl jsem to zaškatulkovat, aby mi nebylo opět vyčítána rasová nesourodnost  ::) teď jsem to možná napsal trochu komplikovaně, ale holt, je to důležité někam patřit  a mít podle toho střihnutej kabát modelů a ja i tak jsem velkej SW fanda, takže proto  8) Jinak, jak jsem psal, mám tyhle bojové stroje moc rád a nerozlišuju kdo s tim byl první a kdo koho zkopíroval, jsem jen rád, že LEGO vytvořilo Exo-Force, protože ja spoň z čeho stavět a brát prípadně inspiraci, jen je škoda, že barvy nejsou moc SW, takže moc dílů nakonec nevyužiju :(
  Nakonec to budu pravděpodobně řešit nákupem dílů samotných, ale nemyslím si, že by to bylo zase cenově výhodné. Teď jsou slevy na EF tak něco koupím.

Kdyz si zminil SW barvy, tak zrovna TLC je obcas na stiru s tema barvama. Viz modre pruhy na kridlech stihacek Tie a jine skopiciny. Takze i kdyby si to postavil z deseti SW setu, porad to nemusi byt nutne SW. Dale neni tak uplne pravda, ze MOC musi nekam patrit. I kdyz v tvem pripade i typ MECH uz je zarazeni nekam.
Ja MECHy na brickshelfu prubezne sleduju, ale na spoustu legracek nemam dily. Ted mam zrovna v planu postavit VF-1 Valkyrie ze serie Macross. Nekde se mi tu vali model v CADu od Xmana a vypada celkem ok.
Only the best can survive.

tomash

Clovece, tvuj mech se mi libi moc. Sam mam B-wing doma, ale neco takovyho z toho postavit me nenapadlo. Smekam. Ted nevim zda jsi cerpal z exoforce, podle nekterych veci ano, ale vysledek peknej. Sam jsem fanda hlavne sw, ale exoforce taky muzu. Tvuj mech je lepsi hlavne proto, ze se na nej da koukat ze vsech stran, ne jen ze predu a z boku jako u exoforce.

Slick7

#8
Citace
Ja MECHy na brickshelfu prubezne sleduju, ale na spoustu legracek nemam dily. Ted mam zrovna v planu postavit VF-1 Valkyrie ze serie Macross. Nekde se mi tu vali model v CADu od Xmana a vypada celkem ok.

    Zkus ho sem umístit, rad bych nějákou inspiraci.

Slick7

Citace od: tomash kdy 26.02.2007, 16:23:32
Clovece, tvuj mech se mi libi moc. Sam mam B-wing doma, ale neco takovyho z toho postavit me nenapadlo. Smekam. Ted nevim zda jsi cerpal z exoforce, podle nekterych veci ano, ale vysledek peknej. Sam jsem fanda hlavne sw, ale exoforce taky muzu. Tvuj mech je lepsi hlavne proto, ze se na nej da koukat ze vsech stran, ne jen ze predu a z boku jako u exoforce.

   Ja mám doma B-Wingy dva a dva Exo Force, takze dilu dost, bez těch kolubečků, co ma EF to, ale neuděláš, to je právě to, co tady scházelo pro stavbu plně pohyblivého a funkčního Mecha. Už mam v hlavě dalšího, bude větší a bude mít čtyři nohy, už se na něj těším, jen co si koupím vše co potřebuju, ach ;), je krásné si sám vydělávat a koupit si co člověk chce a neprosit se o to u rodičů či někoho jineho.  ;D ;D  jenom ty ženský, kdyby do toho pořád neládovaly  >:( >:(

Kubos.cz

Budeš mít mechy dva  nebo tohohle rozebereš ? Já když něco postavím je mi pak děsně líto to rozebrat  :'(

Slick7

Citace od: Kubos.cz kdy 26.02.2007, 21:08:29
Budeš mít mechy dva  nebo tohohle rozebereš ? Já když něco postavím je mi pak děsně líto to rozebrat  :'(
S největší pravděpodobností ho budu muset rozebrat, bohužel, ale jsou v něm dily, které budu potřebovat na stavbu druhého, ale před tím, nž ho rozeberu si udělám stavební plánek, takže ho pak zase kdikoliv postavím.

Šejmus

#12
Je velmi pěkný a dobře pohyblivý, usuzuji že snad bude dobře držet pohromadě, jak už tady někdo psal, moc to jako sw nevypadá, a už vůbec ne jako REBEL, pokud chceš rebel, tak zkus používat méně výrazné barvy, a celkově "fórový" vzhled, zaměřuj se na funkčnost a ne design...tím nechci říct že rebelové nemají nablýskané stroje, ale přece jenom nemají zas tolik peněz....
P.S. nápad na riozebrání  mecha: Z vlastní zkušenosti vím, že rozebrat něco na čem jsi makal není snadné, a tak zkus nafotit buď nějaký komiks, v němž tento se tento mech změní v hromadu trosek, ale vezme s sebou spousty imperiálních nepřátel svobody! A nebo udělat dioráma, v němž bude z rozpadlého mecha vylézat pilot do bezpečí před AT-AT ... (to je jen příklad, sám vymyslíš lepší věci...)

EDIT: Co se týče linku co sem hodil Mtron, tak to je supr stránka pro všechny space maníky, i když je většina jen naprogramovaná, vypadá impozantně, a nejenom mechové. Zvlášť mě dostaly některé stavby...
Fool of a Took!

Slick7

Citace od: sejmus kdy 27.02.2007, 10:51:29
Je velmi pěkný a dobře pohyblivý, usuzuji že snad bude dobře držet pohromadě, jak už tady někdo psal, moc to jako sw nevypadá, a už vůbec ne jako REBEL, pokud chceš rebel, tak zkus používat méně výrazné barvy, a celkově "fórový" vzhled, zaměřuj se na funkčnost a ne design...tím nechci říct že rebelové nemají nablýskané stroje, ale přece jenom nemají zas tolik peněz....
Pohromadě drží velmi dobře, je to jedna z mých zásad, že model musí něco snést a né, aby z něj padaly při manipulaci součástky, jak jehličí s vyschlého smrčku. Co se tyká otázky jestli to vypada jako SW, nebudu toto komentovat, protože je to věc názoru, je to stavěné z větší části z B-Winga a i z něj zustatala podstatná čast kokpitu, což mělo co nejvice nabudit dojem, že jde o Mecha pro rebely, nemluvě o pilotovi.
   Pod pojmem forový vzhled si něják nevím co si mám představit, zkus mi to prosím blíž vysvětlit, možná by to zajímalo i ostatní  ???
   Co se tyka vzajemneho souboje mého Mecha a AT-AT, myslím, že by to byl AT-AT, který by se rozpadl, když se divám na jeho vyzbroj, vzhled a pohyblivost, je to jen krabice na kuřích nohách ;D. To můžu napsat, protože jsem starej mazák v bitvách Mechwariorů a z těchto zkušeností jsem i čerpal pro stavbu.  ;)

TomG

Ctyrnohe mechy z Earthsige I a II si videl? Kde to po ustreleni jedne nohy vesele cupitalo dal. :) A jelikoz to neslo ekvivalent trihlavnoveho PPC, tak to nebylo jednoduche sejmout.
Only the best can survive.

Slick7

Citace od: TomG kdy 02.03.2007, 01:09:45
Ctyrnohe mechy z Earthsige I a II si videl? Kde to po ustreleni jedne nohy vesele cupitalo dal. :) A jelikoz to neslo ekvivalent trihlavnoveho PPC, tak to nebylo jednoduche sejmout.
Mé další dílečko bude šestinohý Mech, těžko ho zničit.  ;D

Šejmus

"Pod pojmem forový vzhled si něják nevím co si mám představit, zkus mi to prosím blíž vysvětlit, možná by to zajímalo i ostatní  " - tím jsem myslel že rebelové na malého mecha nebudou používat drahé, velké, vypouklé sklo, místo aby snížili rozhled sle ušetřili spoustu prachů atd., prostě aby to nevypadalo vypiplané do nejmenšího detailu s designem od pininfariiny (nebo tak nějak)...ale to je můj názor
Fool of a Took!

Slick7

Citace od: sejmus kdy 03.03.2007, 13:19:46
"Pod pojmem forový vzhled si něják nevím co si mám představit, zkus mi to prosím blíž vysvětlit, možná by to zajímalo i ostatní  " - tím jsem myslel že rebelové na malého mecha nebudou používat drahé, velké, vypouklé sklo, místo aby snížili rozhled sle ušetřili spoustu prachů atd., prostě aby to nevypadalo vypiplané do nejmenšího detailu s designem od pininfariiny (nebo tak nějak)...ale to je můj názor
Tak to ber tak, že to bylo použito z již neopravitelného B-winga a tvurce dostal tentokrate k vývoji a výrobě větší prostředky, než je obvyklé  ;D protože dal správný uplatek, správné osobě   ;)

Raistlin M

Citace od: Slick7 kdy 03.03.2007, 16:03:26
...protože dal správný uplatek, správné osobě   ;)

Mezi rebely nemyslitelné  ;)

Martin Samek

Citace od: Kubos.cz kdy 26.02.2007, 12:37:52
Vypadá dobře a má i spoustu funkcí. Myslím že by překonal i robotys EXO - FORCE.
Souhlasím,určitě.
Docela by bylo dobrý,kdyby LEGO udělalo místo těch (fandové prominou)blbejch exo-force ňáký mechy,myslím,že by se našlo hodně fandů,kteří by si lego mecha koupily.(já si myslím,že by se našlo i hodně dětí,kteří by říkaly mamíí,kup mi toho robůtka ;D)
STAR WARS FOREVER !!!

myth

Citace od: Martin Samek kdy 06.03.2007, 19:22:09
Souhlasím,určitě.
Docela by bylo dobrý,kdyby LEGO udělalo místo těch (fandové prominou)blbejch exo-force ňáký mechy,myslím,že by se našlo hodně fandů,kteří by si lego mecha koupily.(já si myslím,že by se našlo i hodně dětí,kteří by říkaly mamíí,kup mi toho robůtka ;D)

Veď Exo-Force sú mechy, ni? ;D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Anakin

jj,a ešte sú to aj oficiál LEGO mechy.TLC si ich vymyslelo,niesu to nejaká značka za ktorú museli odkúpiť licenciu

Martin Samek

Já vím,ale takovýhle mechy,jako postavil tady slick7 mě přijdou lepší.

(můj názor)
STAR WARS FOREVER !!!

Slick7

Citace od: Martin Samek kdy 06.03.2007, 19:22:09
Citace od: Kubos.cz kdy 26.02.2007, 12:37:52
Vypadá dobře a má i spoustu funkcí. Myslím že by překonal i robotys EXO - FORCE.
Souhlasím,určitě.
Docela by bylo dobrý,kdyby LEGO udělalo místo těch (fandové prominou)blbejch exo-force ňáký mechy,myslím,že by se našlo hodně fandů,kteří by si lego mecha koupily.(já si myslím,že by se našlo i hodně dětí,kteří by říkaly mamíí,kup mi toho robůtka ;D)

   Děkuji za pochvalu, taky si myslím, ze Mechy Exo- Force by byly hezčí, kdyby na nich bylo více zbraní a byly více propracované, ale co si budeme řikat, je to o prodejní a finanční politice Lega, protože cana takového Mecha by urcčitě byla větší, než teď dělanych Exo-Force. Takže nám nezbyvá nic jiného, než si je udělat sami  ;D.
     Byl bych rád, kdyby jsem v tom nezůstal sám a našli se i další fandové Mechwariors.  ;)

Martin Samek

#24
Citace od: Slick7 kdy 07.03.2007, 16:08:05
   Děkuji za pochvalu, taky si myslím, ze Mechy Exo- Force by byly hezčí, kdyby na nich bylo více zbraní a byly více propracované, ale co si budeme řikat, je to o prodejní a finanční politice Lega, protože cana takového Mecha by urcčitě byla větší, než teď dělanych Exo-Force. Takže nám nezbyvá nic jiného, než si je udělat sami  ;D.
     Byl bych rád, kdyby jsem v tom nezůstal sám a našli se i další fandové Mechwariors.  ;)

Já bych se našel,chuť by byla,dílky možná taky,ale návod žádný.

P.S. Mimochodem se mi nechce ničit B-wing.
STAR WARS FOREVER !!!

Slick7

#25
Citace od: Martin Samek kdy 08.03.2007, 18:14:37
Já bych se našel,chuť by byla,dílky možná taky,ale návod žádný.

P.S. Mimochodem se mi nechce ničit B-wing.
Stavění Lega není přeci o návodech, ale o vlastni fantazii  ;) a tvořivosti no a že kvůli tomu rozděláš jinej model, to se snad zase tak moc neděje, máš na něj přeci návod  ;D