pouziti lega pro valecne hratky

Založil petras81, 17.02.2007, 18:33:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

petras81

Napadlo mě,
ze by třeba nebylo od věci si s tím vším legem co mam trochu pohrát. Myslim tím přenést třeba pravidla ze hry warhammer do světa lega... samozřejmě, ze by se musela upravit, ale základ je daný a tak by bylo na čem stave... pro realizaci tohohle nápadu to chce sehnat jenom partičku lego nadšenců a pustit se do toho.
    Bitva by probíhala vždy v rámci jednoho tematického celku (pirates, castle) a hrálo by se na tahy. Ohromná přednost lega by byla v tom, ze by se snadno přestavovala dioramata (bitevní pole) a tak by byla hra velice kreativní. Napadlo mě, ze ze začátku by se určila pravidla pro základní jednotky (rytíř s mečem, na koni, střelec z kuse, lukostřelec... drak s pilotem) a pro dobývací stroje z lego setu... (katapult... samostříl na Kolečkách).
    Tyto jednotky se pak poskládají na hrací desku a hra muže začít... stačí jenom par desítek panáčků, koníčci... kostka K6 a je to... no a pak ještě alespon 3 lide, kteří by do toho chtěli jít.

Raistlin M

Zní to zajímavě. Jen je problém, že spousta lidí trpí časovými nedostatky, tak by kupříkladu to přenášení pravidel mohlo spadnout na Tebe. ;D
Já osobně jsem ochoten do toho jít, ale až bude vše hotové. Jen jako jedna ze stran. Naštěstí, narozdíl od třeba KTT, tohle od člověka vyžaduje jen znalost pravidel a dostatek figurek. :)
Pravidla všeho druhu studuji rád a figurek mám dostatek i na větší armádu leckterého druhu. 8)

petras81

Citace od: Raistlin M kdy 17.02.2007, 18:39:55
Zní to zajímavě. Jen je problém, že spousta lidí trpí časovými nedostatky, tak by kupříkladu to přenášení pravidel mohlo spadnout na Tebe. ;D
Já osobně jsem ochoten do toho jít, ale až bude vše hotové. Jen jako jedna ze stran. Naštěstí, narozdíl od třeba KTT, tohle od člověka vyžaduje jen znalost pravidel a dostatek figurek. :)
Pravidla všeho druhu studuji rád a figurek mám dostatek i na větší armádu leckterého druhu. 8)
pravidla uz mam stazena... maji cca 150 stran, ale nastesti jsou v cestine. neni v tom zadna slozitost... koukam ze zajem by mozna byl, tak ja se na to asi nejak vrhnu ::) navrhoval bych se ze zacatku omezit jenom na sety cca 85 - 95, ktere povazuji za jedine prave castle a pirates ;D

drSEBY

Citace od: petras81 kdy 17.02.2007, 18:47:07
navrhoval bych se ze zacatku omezit jenom na sety cca 85 - 95, ktere povazuji za jedine prave castle a pirates ;D

Zní to vše zajímavě, asi bych se také přidal.  ;)
Jen si chci rýpnout - takový hrad 6073 a 6080 jsou z roku 1984 - jsou tedy z tohoto vyloučeni  ;D

otaznik

Citace od: petras81 kdy 17.02.2007, 18:33:09
Napadlo me,
ze by treba nebylo od veci si s tim vsim legem co mam trochu pohrat. Myslim tim prenest treba pravidla ze hry warhammer do sveta lega... samozrejme, ze by se musela upravit, ale zaklad je dany a tak by bylo na cem stave... pro realizaci tohohle napadu to chce sehnat jenom particku lego nadsencu a pustit se do toho.
    Bitva by probihala vzdy v ramci jednoho tematickeho celku (pirates, castle) a hralo by se na tahy. Ohromna prednost lega by byla v tom, ze by se snadno prestavovala dioramata (bytevni pole) a tak by byla hra velice kreativni. Napadlo me, ze ze zacatku by se urcila pravidla pro zakladni jednotky (ritir s mecem, na koni, strelec z kuse, lukostrelec... drak s pilotem) a pro dobivaci stroje z lego setu... (katapult... samostril na koleckach).
    Tyto jednotky se pak poskladaji na hraci desku a hra muze zacit... staci jenom par desitek panacku, konicci... kostka K6 a je to... no a pak jeste alespon 3 lide, kteri by do toho chteli jit.
KONTROLA PRAVOPISU!!!

petras81

Citace od: otaznik kdy 17.02.2007, 18:56:15
Citace od: petras81 kdy 17.02.2007, 18:33:09
Napadlo me,
ze by treba nebylo od veci si s tim vsim legem co mam trochu pohrat. Myslim tim prenest treba pravidla ze hry warhammer do sveta lega... samozrejme, ze by se musela upravit, ale zaklad je dany a tak by bylo na cem stave... pro realizaci tohohle napadu to chce sehnat jenom particku lego nadsencu a pustit se do toho.
    Bitva by probihala vzdy v ramci jednoho tematickeho celku (pirates, castle) a hralo by se na tahy. Ohromna prednost lega by byla v tom, ze by se snadno prestavovala dioramata (bytevni pole) a tak by byla hra velice kreativni. Napadlo me, ze ze zacatku by se urcila pravidla pro zakladni jednotky (ritir s mecem, na koni, strelec z kuse, lukostrelec... drak s pilotem) a pro dobivaci stroje z lego setu... (katapult... samostril na koleckach).
    Tyto jednotky se pak poskladaji na hraci desku a hra muze zacit... staci jenom par desitek panacku, konicci... kostka K6 a je to... no a pak jeste alespon 3 lide, kteri by do toho chteli jit.
KONTROLA PRAVOPISU!!!
neumime... ve skole jsem mel z 5ti minutovek vzdycky za plnej pocet ;D ;D

petras81

Citace od: drSEBY kdy 17.02.2007, 18:53:09
Citace od: petras81 kdy 17.02.2007, 18:47:07
navrhoval bych se ze zacatku omezit jenom na sety cca 85 - 95, ktere povazuji za jedine prave castle a pirates ;D

Zní to vše zajímavě, asi bych se také přidal.  ;)
Jen si chci rýpnout - takový hrad 6073 a 6080 jsou z roku 1984 - jsou tedy z tohoto vyloučeni  ;D
jasne ze nee, ta hranice plati spis ta horni... 1995, to byl jestli se nepletu posledni slusnej rok ;)

Kubos.cz

Warhammer je moc složitá hra. Skus se inspirovat hrou MAGE KNIGHT, ta se hraje s minifigama který mají svoje vlastní "staty" na podstavci , u lega by byl v rejstříku podle druhu.

Rád bych se tohoto nápada zůčastnil.

marian20

Nejaké pravidlá a trochu viac o tejto téme je na www.brickwars.com.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

petras81

Citace od: marian20 kdy 17.02.2007, 21:03:57
Nejaké pravidlá a trochu viac o tejto téme je na www.brickwars.com.
koukam na to... ale asi neni verze v cz a prekladat se me to opravdu nechce... a navic koukam, ze je to zamereno spis na tech verze lega... myslim tim, ze se pouzivaji vozidla a tak... jeste to prostuduju, mozna by se z toho dalo prece jenom vyjit... dobrej link ;)

petras81

Citace od: Kubos.cz kdy 17.02.2007, 20:30:14
Warhammer je moc složitá hra. Skus se inspirovat hrou MAGE KNIGHT, ta se hraje s minifigama který mají svoje vlastní "staty" na podstavci , u lega by byl v rejstříku podle druhu.

Rád bych se tohoto nápada zůčastnil.
stahnul jsem a ted studuju pravidla....

petras81

Citace od: petras81 kdy 17.02.2007, 21:30:32
Citace od: Kubos.cz kdy 17.02.2007, 20:30:14
Warhammer je moc složitá hra. Skus se inspirovat hrou MAGE KNIGHT, ta se hraje s minifigama který mají svoje vlastní "staty" na podstavci , u lega by byl v rejstříku podle druhu.

Rád bych se tohoto nápada zůčastnil.
stahnul jsem a ted studuju pravidla....
tak jsem to nejak prelouskal a myslim, ze neco z toho by slo, ale rozhodne bych nechal v kazdem kole tahnout vsechny panacky... jinak dobre... cas mame, tak to nejak promyslime, probereme a uvidime co z toho pouzijem 8)

Shi-So

Zajimava myslenka.
Pokud by byl zajem muzu poskytnout ruzne CODEXY k Warhammeru.
Ale jsou v anglictine a temer vzdy je to 100 strankovej elaborat.... ::)
Rovnou podotykam ,ze vzhledem k fatalnimu nedostatku casu ,bych se zapojil az jako jedna z hracich stran......

Kubos.cz

Lodní bitvy by byli zajímavé. Pro něaké speciální tahy ( pro inspiraci) se můžete mrknout například na www.voyagecenturyonline.com (free mmorpg o pirátech , celej svět, + zachvíli omrzí  ;) )

Je tu několik zajímavých skillů : Ramming (náraz beranidlem) , hooking (klasický hák za ůčelem přelodění nebo pro nízkodostřelové katapulty např : ohnivý , olejový ) .

To by mohla být stanovená hodnota ůspěchu podle skillu kterou hráč musí hodit , hod 1x 6ti stěnou a 1x 50stěnou kostkou....?

petras81

jsem si myslel, ze tohle tema nejak vysumnelo... ale koukam ze znova ozilo...  :D

Siegnord

  Podle mě je to naprosto super nápad! Já sám sebe považuji za sběratele, stavitele a HRÁČE. Mám jednu Lego-hru vlastní produkce. Je tahová a umožňuje používat jakékoliv Castle-sety i vlastní tvorby. Tvořil jsem ji jako způsob, jak rozhodnout, které Castle vojsko/sbírka je nejmocnější. Její základní myšlenkou je, aby o síle minifiga rozhodovala KAŽDÁ kostka, z které je složen. Tvorba a úpravy her mě baví, takže sem s nápady.

zakm

Mne osobne sa ten nápad s tou nejakou hrou ale páčil.
  IMHO by to mohlo byť napríklad ako niečo na spôsob Dračího Doupete ...ale to by museli byť veľké staviteľské možnosti . Raz som sa o to pokúšal s bratom vo štýle Star Wars ale  bolo to dosť oničom ked sa to hrá len tak s minifigmi a pár vecami .
  Potom by tu ešte mohlo byť niečo také ako postavať malú krajinku urobiť na nej niečo ako šachovnicu a tam by sa posúvalo figmi.Niečo podobné som videl nedávno na brickshelfe .
  No potom ma napadlo ešte niečo ako kartová hra ...

Toto všetko sú len nápady , ale pokúsim sa aj ja niečo vymyslieť A HLAVNE ZREALIZOVAŤ. :P :P       
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Omar

tenhle nápad je dobrej, jen bych měl problém nasadit dostatek ninjů. Mnohem lepší by bylo, kdyby to bylo zaměřené na Space+Stary  ;)