Pirates

Založil Kubos.cz, 11.02.2007, 21:08:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kubos.cz

V edici pirates proti sobě bojují : Za A - Britové a Američané
                                                         B - Britové a Francouzi ?



-------------------------------------------------------------------------------------

Raistlin M

Piráti a vojáci ::) ;D

myth

Ja som vždy považoval "modrokabátnikov" za francúzov a "červenokabátnikov" za angličanov. Dôvodom boli farby uniforiem v filmoch z napoleonských čias. Ale či to tak mysleli aj dizajnéri z TLC netuším :).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Dejv

Citace od: myth kdy 11.02.2007, 21:29:22
Ja som vždy považoval "modrokabátnikov" za francúzov a "červenokabátnikov" za angličanov. Dôvodom boli farby uniforiem v filmoch z napoleonských čias. Ale či to tak mysleli aj dizajnéri z TLC netuším :).

Souhlasim, Britové byli červení ( jako v pirátech z karibiku ) a Francouzi modří ( např. nový Fanfán Tulipán ), tuším, že v posledním mohykánovi to bylo taky tak, ikdyž francouzské uniformy měnily barvu podle kraje...  každopádně piráti jsou piráti bez ohledu na státní příslušnost  ;D

Jindroush

Domnívám se, že pirátství (korzárství) bylo legální zaměstnání a bojovalo se tak 'za vlast'...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dejv

Citace od: Jindroush kdy 11.02.2007, 22:32:22
Domnívám se, že pirátství (korzárství) bylo legální zaměstnání a bojovalo se tak 'za vlast'...

pirátství a korzárství jsou dvě rozlišná "povolání" nebo činnosti, jak chcete..  pirát dělá to co dělá z vlastní vůle, nemá za sebou nikoho ( kromě kapitána či vyššího velení ), korzár tak činí z popudu představenstva své vlasti, aby poškodil jinou mocnost, pirát okrade každýho, tomu je vlast ukradená  ;D

Jindroush

Přímo v tom článku na Wiki píšou, že ta linie byla velmi tenká a pár z původních korzárů pak pověsili za pirátství...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Kubos.cz

ASi máte pravdu já to beru podle http://www.bgmod.com/index.php?include=in-game je to hra kde bojují Rudokabátníci proti Modrokabátníkum kteri vypadají stejne jako z LEGA a jsou to Britové a Američani.

Dejv

Citace od: Jindroush kdy 11.02.2007, 22:41:19
Přímo v tom článku na Wiki píšou, že ta linie byla velmi tenká a pár z původních korzárů pak pověsili za pirátství...  ;)

To se nedivim, kdybych byl Brit a Francouzskej korzár mi přepadal loďe, tak bych ho taky oběsil  ;D

Jindroush

Nene, např. William Kid byl britský korzár, ale pověšen Brity za pirátství.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Kubos.cz

Ale jsou to američani !  :P

Dejv

Citace od: Jindroush kdy 11.02.2007, 23:04:46
Nene, např. William Kid byl britský korzár, ale pověšen Brity za pirátství.

Toho neznam,  na růžek nechodí  ;D   .. ale máš pravdu, takové případy se stávají, intriky byly, jsou a budou. asi se ho potřebovali zbavit, zřejmě začal být nebezpečný, mocný, bohatý atd.. a to se jim do krámu asi moc nehodilo..

Jindroush

#12
Britské uniformy:




British soldiers were sometimes called "redcoats" or "lobster backs" because of their red uniforms. Although most people think that the British only wore red uniforms, there were some blue British uniforms during the Revolutionary War.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Thrawn

Vojáci v Legu jsou podle mně všichni Angličané, jak modří tak i červení. Pamatujete si na seriál Hornblower? Tam byli námořní důstojníci v modrém a na každé britské válečné lodi měli oddíl vojáků, kteří byli v červeném.

Ve starém katalogu z roku 1992, který mám teď po ruce, je vyloženě napsáno toto:

Guvernér Broadside z Fort Sabre prožívá těžké časy. Admirál Woodhouse se domnívá, že guvernér prohraje bitvu s piráty, vedenými kapitánem Rogerem na palubě lodi Dark Shark...
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Na obrázku od Jindroushe je to krásně vidět, psal jsem to současně ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Dejv

tak se asi budeme muset zeptat TLC, páč když jsem do googlu zadal "french uniform" , na 99% (asi) obrázků byla modrá uniforma, našel jsem tam i zelenou. u britských uniforem  tam byly i modré.. to je zmatek  ;D ...jinak ten link je tady

otaznik

IMHO to nejsou ani Britové, ani Francouzi, jsou to prostě vojáci a LEGO jim dalo takovou podobu, aby v nás evokovali časy, kdy proti pirátům stály takto oblečení vojáci (ať už byli odkudkoli) a kdy se podobné uniformy nosily.

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 12.02.2007, 00:25:49
IMHO to nejsou ani Britové, ani Francouzi, jsou to prostě vojáci a LEGO jim dalo takovou podobu, aby v nás evokovali časy, kdy proti pirátům stály takto oblečení vojáci (ať už byli odkudkoli) a kdy se podobné uniformy nosily.

Taky myslím. TLC by asi sotva vstupovalo na minové pole odvěké rivality mezi hemenexy a žabožrouty, a podněcovalo jí tím, že modří mají méně děl než červení apod.  ;D

Colonel32

koukal jsem na komiks 6255 ( http://www.peeron.com/scans/6255-1/ )

a zajimava vec je, ze guverner se jmenuje "Broadside" - anglicky znejici jmeno, ale jeho zastupce "de Martinet" - coz mi zni jako francouzske jemno.

S prichodem cervenokabatniku se objevuje admiral "Woodhouse", a z toho co si pamatuju, je podle katalogu jeho zastupcem guverner "Broadside", bohuzel jsem nenasel adekvatni katalog, ktery by to podporoval.

Znamenalo by to tedy, ze cerveni imperialove jsou vlastne ti sami jako modri, jen zmenili inuformu. A taky ze se nejedna o zadny konkretne stat (anglie, francie), ale naopak byli schvalne udelanani tak, aby se to nedalo presne urcit, aby to proste byli imerialni vojaci, nejakeho imepria, a primarne bojovali proti piratum.

PS s prichodem armada flagshipu to pak bylo neco jineho, nakonec, set v reedici se oficialne jmenuje Spaniard Ship / Armada Flagship.

PSS. Myslim, ze tato debata by klidne mohla byt i o tom, jestli jsou classic space figove americani nebo rusove....

Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 12.02.2007, 01:13:03
PSS. Myslim, ze tato debata by klidne mohla byt i o tom, jestli jsou classic space figove americani nebo rusove....

Červení malujou podklad a bílí logo CocaColy na měsíc... Takže američani.  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Globus

No jako malej jsem to rozlišoval takto. Modrokabátníci a červenokabátníci byli prostě vojáci, kteří bojovali proti pirátům. Piráti byli piráti a ostrovanům jsem neřekl jinak než kanibalové.
Dnes už to vidím trošinku jinak. U pirátů to je jasný, modrokabátníky a červenokabátníky bych rozdělil asi jako dnešní vojsko a policii. A ostrovani jsou stále lidožrouti  :)

Kubos.cz

#21
Dobře takže jsou to francouzi kteří obsadili americký eldorado jo a proč by francouzi jezdili bojovat s Britama až do karibiku ? Ale jak jde vidět hned na první stránce komiksu http://www.peeron.com/scans/6255-1/2/ tak jsou modří a červení spojenci.

Aki

Citace od: Kubos.cz kdy 12.02.2007, 14:06:20
proč by francouzi jezdili bojovat s Britama až do karibiku ?
Protože tam měli, na rozdíl od Američanů, kolonie!

Achad

#23
Lidi, prosím vás, co furt do toho pletete Američany? Uvědomte si, že když se červenokabátníci řezali s Frantíkama, tak Američani ani netušili, že jsou nějakými Američany! Tzv. sedmiletá válka (mezi Anglány a Francouzi) probíhala na americkém kontinentu v letech 1756-63, kdežto Spojené státy americké vznikly až 1776, přičemž o nějaké regulérní armádě v následujících bojích s Brity nemohli Amíci ani mluvit - jednalo se sebranku farmářů a nadšenců, čemuž taky odpovídalo jejich oblečení...
Navíc, nechci se plést, ale mám dojem, že v Karibiku Britové kolonie neměli, tam spíš vládli Španělé...
A tahat do toho nějakou počítačovou hru o Britech a Američanech... No, nic ve zlém, ale hry bych nepovažoval zrovna za hodnověrný zdroj. ;)
Ovšem historii bych do Lega stejně netahal, prostě to jsou modří a červení, kteří bojují proti pirátům a basta. Já to takhle ve svých dětských letech viděl a dodnes jsem neměl potřebu se nad tím zamýšlet nějak "hlouběji". :)

Kubos.cz

#24
Dobrý zamyšlení. Tak to teda asi budou francouzi no.....

Ale nejspíš  sou to všechno Briti protože v komiksu sou spojenci. A v Legu jsou označeni jako "soliders" můžeme je brát jako armádu obycejnych pěšáků.

Pro ty co neumí anglicky :
CitaceBritish soldiers were sometimes called "redcoats" or "lobster backs" because of their red uniforms. Although most people think that the British only wore red uniforms, there were some blue British uniforms during the Revolutionary War.

Britský vojáci byly občas nazýváni "rudokabátníky" nebo "račími zády" kvuli jejich červeným uniformám. Přestože si většina lidí myslí že Britové nosili pouze čevené uniformy, vyskytovali se tu také modré Britské uniformy v Revoluční válce.

Aki

#25
Ber ot tak, že to zkrátka může být všechno možné, jen ti hamburgeržrouti ne!  ;D ;D ;D ;D ;D >:D >:D
Citace od: Achad Ha-Am kdy 12.02.2007, 18:12:43
Lidi, prosím vás, co furt do toho pletete Američany? Uvědomte si, že když se červenokabátníci řezali s Frantíkama, tak Američani ani netušili, že jsou nějakými Američany!
Jo to jsem říkal Kubovi již ve Svitavách, když s tím začal, že je o 100 let někde jinde.  ;)
Citace od: Achad Ha-Am kdy 12.02.2007, 18:12:43
Tzv. sedmiletá válka (mezi Anglány a Francouzi) probíhala na americkém kontinentu v letech 1756-63
Jen pro upřesnění, pokud vím tak se na americkém kontinetu nemluví o sedmileté či anglo-francouzské válce, ale o francouzsko-indiánských válkách....?  >:D >:D >:D
Citace od: Achad Ha-Am kdy 12.02.2007, 18:12:43
Navíc, nechci se plést, ale mám dojem, že v Karibiku Britové kolonie neměli, tam spíš vládli Španělé...
Vládli, ale angláni, tam přeci jenom taky něco měli. Pokud si vzpomínám, tak snad St.Martin, St Kitts, Potr Royal, Georgetown..... ???

Divocak

Jako Europatriot říkám, že jsou to Frantíci a s Amíkama nemají nic společného ;) Přece jen lego pochází taky z Evropy, ne? ;D

Achad

#27
Citace od: Aki kdy 12.02.2007, 20:49:09Jo to jsem říkal Kubovi již ve Svitavách, když s tím začal, že je o 100 let někde jinde.
Kuba se sekl asi jen o 13 let... :)

Citace od: Aki kdy 12.02.2007, 20:49:09
Citace od: Achad Ha-Am kdy 12.02.2007, 18:12:43
Tzv. sedmiletá válka (mezi Anglány a Francouzi) probíhala na americkém kontinentu v letech 1756-63
Jen pro upřesnění, pokud vím tak se na americkém kontinetu nemluví o sedmileté či anglo-francouzské válce, ale o francouzsko-indiánských válkách....?  >:D >:D >:D
No, tak s tím rozhodně nesouhlasím! Nevím, kde jsi přišel na termín francouzsko-indiánské války, ale mně je známo, že indiáni bojovali na obou stranách, přičemž některým dokonce nevadilo měnit strany v průběhu konfliktu. Sedmiletá válka je prostě univerzální termín, zcela běžně užívaný, a každý trochu sečtělý historik ranného novověku by Ti řekl, že sedmiletá válka prostě začíná na americkém kontinentu. Ovšem pokud se se mnou chceš, Aki, dohadovat, klidně Tě odkážu na patřičnou literaturu... ;)

Oprava (o pár minut později): Aha, tak už vím, kde jsme! Mluvíme o jednom a tom samém, ovšem Ty, Aki, používáš americký termín, zatímco já tu mluvím v terminologii evropské. Přesto musím podotknout, že Tvůj termín jsem dnes slyšel poprvé...

Citace od: Aki kdy 12.02.2007, 20:49:09
Citace od: Achad Ha-Am kdy 12.02.2007, 18:12:43
Navíc, nechci se plést, ale mám dojem, že v Karibiku Britové kolonie neměli, tam spíš vládli Španělé...
Vládli, ale angláni, tam přeci jenom taky něco měli. Pokud si vzpomínám, tak snad St.Martin, St Kitts, Potr Royal, Georgetown..... ???
Dobře, tady ustupuju, přesto si myslím, že výše jmenované kolonie... no, kolonie... spíš osady neměly zas až tak valného významu... Ale OK, Angláni tam byli. :)

Kubos.cz

Vidám že se asi nedohodnem Uděláme anketu a at rozhodne většina.

PS : Udělejte to někdo jinej ja nevim jak se zakládá anketa.

Aki

#29
Citace od: Achad Ha-Am kdy 12.02.2007, 21:38:24
Ty, Aki, používáš americký termín, zatímco já tu mluvím v terminologii evropské. Přesto musím podotknout, že Tvůj termín jsem dnes slyšel poprvé...
No já se v americké histórii plácám už nějakých 20 let, takže pro mne je to zažitý termín. Ale hádej proč tam byl tenhle smail: ( >:D )?  ;)

A když už tak flamujeme (to je taky hezký termín  :o ;D), tak jen na okraj: Ze školy jsem termín Sedmiletá válka dávno zapoměl* a když jsem se s ním před nějakým časem opět setkal (právě v kontextu Evropy), tak jsem si to nejprve vůbec nemohl spojit... ;D 8) ;) Ale já su jen amatér.  ::) >:D
_____________
* Přeci jenom mne v Evropě zajímá podstatně časnější období než 18. století.  ;)