Soukromé muzeum lega v Táboře

Založil peki, 21.06.2012, 12:33:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 22.06.2012, 21:57:46
Mně osobně by se líbilo vidět vývoj některých tématický řad, seřazené sety podle let, kdy vyšly, kvalitní popisy, sety i s krabicí a návodem, aby měl návštěvník kompletní přehled o daném výrobku. Popsané zajímavosti, vzácné a raritní sety, přehled vývoje dílů, minifigů apod.

Nevím o nikom, kdo by u nás systematicky sbíral sety starší než 1980 v požadovaném stavu. Sám si viděl, jaká byla sběratelská úroveň Křečků - koupili cokoli jim zrovna přišlo pod ruku, stav jim byl úplně ukradený. A nakoupit staré sety v rámci investičního záměru? Obávám se, že cena těch setů je příliš vysoká na to, aby se ze vstupného jejich zakoupení zaplatilo.


MLT

Něco takového bylo skutečně v plánu - vystavit i krabice (návody), nějaké psaní atd. Ale když jsme se pokusili expozici provizorně instalovat, usoudili jsme že touto cestou ne (vypadalo to jak ve vetešnictví  ;) ). Tak Vás asi pánové moc nepotěším, ale záměrem je zaujmout jinou věkovou generaci než-li jsme mi všichni, proto to bude bez krabic, návodů atd. Pokud by se nám podařilo získat či rozšířit výstavní prostory, velice rádi bychom i tuto část (tzv "historii LEGA" ) měli jakou součást muzea, ale bohužel mi touto cestou nepůjdeme. Pochopitelně se budeme snažit řady a exponáty řadit dle ročníků atd., ale až expozici postavíme - uvidíme jak to vypadá. Pokud to nebude zajímavé, i zde budeme nuceni upustit od tohoto "klasického" muzejního kroku, a expozici předělat či postavit tak, aby se líbila a zaujala všechny návštěvníky, zejména pak děti. Nevím zda to pro Vás bude pochopitelné, ale musíme jít cestou kompromisu - vždyť ani většina našich budoucích návštěvníků nebude umět ani číst  :)

otaznik

#62
Citace od: MLT kdy 26.06.2012, 14:09:32
Něco takového bylo skutečně v plánu - vystavit i krabice (návody), nějaké psaní atd. Ale když jsme se pokusili expozici provizorně instalovat, usoudili jsme že touto cestou ne (vypadalo to jak ve vetešnictví  ;) ). Tak Vás asi pánové moc nepotěším, ale záměrem je zaujmout jinou věkovou generaci než-li jsme mi všichni, proto to bude bez krabic, návodů atd. Pokud by se nám podařilo získat či rozšířit výstavní prostory, velice rádi bychom i tuto část (tzv "historii LEGA" ) měli jakou součást muzea, ale bohužel mi touto cestou nepůjdeme. Pochopitelně se budeme snažit řady a exponáty řadit dle ročníků atd., ale až expozici postavíme - uvidíme jak to vypadá. Pokud to nebude zajímavé, i zde budeme nuceni upustit od tohoto "klasického" muzejního kroku, a expozici předělat či postavit tak, aby se líbila a zaujala všechny návštěvníky, zejména pak děti. Nevím zda to pro Vás bude pochopitelné, ale musíme jít cestou kompromisu - vždyť ani většina našich budoucích návštěvníků nebude umět ani číst  :)
Pokud jsou krabice a návody v odpovídajícím stavu a jsou vhodným způsobem zpracovány popisy, tak to jako vetešnictví nemůže vypadat.
Pokud je cílem "pouze" položit silnice a na ně dát vše, co LEGO udělalo, tak bude snad lepší, aby to nebyly originální sety, ale šlo se cestou MOCů, protože v té změti stejně nebude téměř možné jednotlivé sety nějak popsat nebo označit.

Takže cílem je zejména postavit jedno velké kolejiště a to ukazovat návštěvníkům?

Zajímalo by mě, jestli to není tajné, zda bude muzeum nějak dotováno, apod., protože, podle mého, takováto aktivita nemá bez další podpory šanci vytvořit kladný Business Case -> bude (silně) ztrátová.

Kucis

O víkendu jsem navštívil muzeum v Táboře. Očekával jsem, že se pokochám starými sety z 80. a 90. let, ale v tomto ohledu jsem byl zklamán. Většina setů je z období po roce 2000. Ale zase na druhou stranu jsem si mohl prohlídnout pěkně zpracovovanou expozici Architektura a některé modulary, které nemám. Samotná místnost je věnována Star Wars, ale nedokážu posoudit kvalitu, protože to není zrovna můj šálek čaje.
Pokud bych měl expozici zhodnotit, tak mě ukázala, že nové Lego sety nejsou taky špatné, ale nostalgie 20. století mi prostě chyběla.

MLT


Pro ty, co nás ještě nestihli navštívit - malá ochutnávka  ;)

Natáčela u nás Česká televize pro svůj pořad TAMTAM na Déčku.

Až to skočí do archivu, tak pro dohledání je nutné zadat datum vysílání, tj. 8.3.2014

http://decko.ceskatelevize.cz/tamtam