Co s tím? LEGO set 40107 Winter Skating Scen

Založil peki, 18.06.2015, 15:29:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Dear LUG Ambassadors,
Throughout the month of June we'll be sending out an allotment of the LEGO set 40107 Winter Skating Scene to all RLUGs without cost! Please note that we may not be able to ship to your country if it has specific custom and /or logistical challenges which hinder our processes - we will be in contact with the specific LUG Ambassadors about this.
Our hope is that you will host an activity within your RLUG utilizing these free sets. This activity can be anything you want it to be, as long as you are not selling the sets or letting your RLUG members sell them. Please take pictures of the activities and share them in the Flickr pool we have created for the occasion. You and/or your fellow RLUG members can share the images – everyone is welcome, so chip in and share the passion!
When images are shared, please hash-tag them #LEGOWinterSkating so we can easily search for them and show our colleagues the collective creative strength of the global AFOL community.  Hopefully this type of offering will not end as a "one-off", but something that we revisit periodically. You are also welcome to share the images via Instagram as long as you add the requested hash-tag. We hope you will find this challenge fun and that we end up with many great images! Please post your photos by October 1st, which we have established as the end of this activity. This will allow us some advantage to push for similar activities in the future. To summarize, here are our expectations from this offering:
• Receive the shipment of 40107 Winter Skating Scene
• Host an activity utilizing the shipment
• Take pictures of the activity
• Share pictures in the Flickr group pool - https://www.flickr.com/groups/2792699@N25/ - using the    hashtag #LEGOWinterSkating
• Alternately share on Instagram using the same hashtag #LEGOWinterSkating
• Lean back and be inspired by your fellow 250+ RLUG submissions
• Activity ends on October 1st so please make sure to have hosted your activity (or activities) by then
Thank you and have fun!
On behalf of the Community Support Team.

============================================




Máte nějaké nápady?

Můžeme uspořádat soutěž ve stavbě alternativního modelu?
Nějakou soutěž na místě kde se nás sejde více (bourání, hospoda atd.)

Setů mám asi 60 kusů

uzávěrka je prvního října

Marty713

Skvělá věc ;)

S alternativním modelem by nebyl vůbec problém. Ani by to nemusela být soutěž...
Další možností je např. soutěž ve stylu "40107 Winter Skating Scene + libovolný minifig z aktuální CMF série" - viněta s nejlépe zakomponovaným CMF minifigem do příběhu vyhrává.
Nebo "společný projekt: Sněhové radovánky". Na druhou stranu z takových 10 setů by už šel postavit slušný hokejový zápas :) Záleží na účasti, jestli jeden AFOL = 1 set, nebo bude i jiný poměr.

Tomik

Také mě napadlo zkusit z toho postavit alternativní model, takže jsem pro.

Další aktivita mě napadá soutěž ve skládání na čas - kdo to postaví jako první, případně kdo to postaví jako první bez návodu pouze podle fotky na pytlíku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Alternativní model bude zajímavá soutěž.
Ale idea obřího kluziště postaveného na nějaké Hospodě mi přijde lepší.
Při troše štěstí by to mohlo obrazit i několik Hospod/Bourání/Stavění ....
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Ondrej

Dal bych stavbu na čas zase  ;) Jsem pro alternativní stavby plus nějaké doplnění setu.

milanv

Alternativní modely jsou vždycky dobrá výzva. Ale alternativní model k sadě dvanácti (nezapomínejte na brankáře!) by byla úplná bomba. Navíc bychom určitě zabodovali tím, jak bychom ukázali společenskou stránku akce: že jsme se sešli společně v hospodě a dali to dohromady. To vždycky boduje.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Krásný set, byla by sranda s ním něco společně vymyslet. Všichni se zabaví a určitě i výsledek bude zajímavý  ;D Možná že by šel vymyslet i nějaký alternativní model z jednoho kusu, ale s více a i více lidma to bude asi zajímavější. Mimo hokejového kluziště mě ještě napadá, že tam jsou dobré dílky, abychom udělali nějakou šikmou ledovou plochu, třeba jako dráhu s překážkami. To by bylo taky dobrý.

Budou tyto sety na bourání Lipna?  >:D

MeNadruhou

Z těchto setů by mohlo být těch společenských sportů více - mám namysli složit zimní olympiádu (soupeřili by "bílí a zelení"),
Pak by ještě mohlo proběhnout BISB (build in sealed bag) pokud je to všechno v jednom pytli v té krabici :D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Můžu vzít nějaké setíky na bourání kidfestu. Jde o to abychom z toho něco postavili a zdokumentovali aktivitu. Část můžu nechat na bourání lipno.

Něco může jít do hospody.

Setíků je tuším 54. Max jeden setík na AFOla celkem. Ideální by bylo vymyslet:

1) akci se setíkama na místě

2) pokračovat alternativním modelem doma ( vyžaduje to ohlídání dílků při rozebírání, alespoň těch zásadních)

Co si o tom myslíte?

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Myslím, že se bourání Lipna bude účastnit více kostkařů, než bude na Kidfestu. To samé platí o hospodě. Alternativní model vznikne za chvilku, není třeba to nechávat na doma. Kompromis mezi počtem zúčastněných a povahou stavby přinese jedna akce s dvojím zadáním:

Větší skupina bude stavět alternativní modely, viněty, scénky atp. (1 set na osobu). Menší skupina kostkařů postaví jeden větší model (např. z 12 setů ten hokejový zápas).

peki

Citace od: Marty713 kdy 23.06.2015, 13:19:21
Myslím, že se bourání Lipna bude účastnit více kostkařů, než bude na Kidfestu. To samé platí o hospodě.

Na bourání kidfestu bude cca 20-30 AFOlů. Slabinou je že na to nebude spíše čas. Jde o to aby se to 1 října kdy je uzávěrka něco stihlo. Lego to zkouší, podle odezvy v tom bude/nebude pokračovat.

Pokud se podaří setík distribuovat mezi ty co s tím opravdu něco udělají + se budou vyskytovat ideálně na bourání na Lipně tak se to dá maximalizovat a propagovat kostky.

Dovedu si představit

1) (ale nevím jak to nafotit) poskládaný setík u zajímavého/velkého MOC např. ruského kola/ropná plošina na kidfestu nebo jak V Bradavicích sáňkuje Hary a pozadí Bradavický hrad atd.

2) soutěž v alternativním modely (opět mohu dodat ceny)

3) stavba něčeho společného asi na Lipně

4) "blbnuti" při Lego hospodě/Bourání (kidfest,Frýdek)

Podstatné je dokumentovat a publikovat na výše zmíněném linku (ideálně s logem kostek). Potřeboval bych aby se toho někdo ujal ( i více lidí) Já jen rozdělím krabičky.




Ondrej

Ještě mě napadla minimalistická soutěž ve které by bylo úkolem postavit 5 věcí z kterých by každá měla 25 dílů z tohoto setu, ale asi by to už nebylo ono.

peki

Citace od: Ondrej kdy 23.06.2015, 14:10:48
Ještě mě napadla minimalistická soutěž ve které by bylo úkolem postavit 5 věcí z kterých by každá měla 25 dílů z tohoto setu, ale asi by to už nebylo ono.

To si můžete udělat třeba v hospodě.

Marty713

#14
Hypoteticky, pokud se jeden člen Kostek objeví na všech akcích (pražská i brněnská hospoda, bourání KidFest, Frýdek a Lipno aj.), tak staví stále z jednoho "svého" setu, nebo mu pod rukama projdou třeba i 3 krabičky?

Ptám se, protože mě zajímá, kolik toho zbyde na Lipno (asi moje první šance z toho něco postavit) a na společnou stavbu. Zatím vidím sice krásné, ale stále solitérní alternativky. To je, myslím, škoda.

EDIT: například toto je extrém, ale i tak je něco podobného v našich schopnostech

peki

Citace od: Marty713 kdy 29.06.2015, 11:34:01
Hypoteticky, pokud se jeden člen Kostek objeví na všech akcích (pražská i brněnská hospoda, bourání KidFest, Frýdek a Lipno aj.), tak staví stále z jednoho "svého" setu, nebo mu pod rukama projdou třeba i 3 krabičky?

Ptám se, protože mě zajímá, kolik toho zbyde na Lipno (asi moje první šance z toho něco postavit) a na společnou stavbu. Zatím vidím sice krásné, ale stále solitérní alternativky. To je, myslím, škoda.

1 krabička (všem to vysvětluji), ale současně deleguji takže dál přesně nesleduji. Zatím to +- vychází. Někteří Matesové (nebudu jmenovat) si včera otevřeli 2 krabičky, nicméně jsme operativně vyřešili zapojením dalšího AFOla.

Cílem akce je si pohrát, ne primárně získat set. Na Lipně budou mít přednost ti co si ještě nehráli.


milanv

Já rozhodně počítám s tím, že na Lipno si svoji krabičku vezmu, abych se mohl přidat do společné tvorby.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Ok, zabírám si stavbu USS Enterprise NCC-1701 >:D

Milane, super, budu se těšit ;) :)

peki

Citace od: milanv kdy 29.06.2015, 11:49:47
Já rozhodně počítám s tím, že na Lipno si svoji krabičku vezmu, abych se mohl přidat do společné tvorby.

Doufám že nebudeš sám  ;)

Ondrej

Jinak kdo chce, stále platí to, že kdo mi to pošle na mail ondrejnesleha(zavináč)gmail.com tak to uploadnu přes flickr.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Citace od: Foton kdy 29.06.2015, 16:36:27Kterou verzi?

Vždycky se mi líbila 1701-E z TNG, ale na tu je z jednoho setu málo kostek, tak bych to viděl na redesignovanou verzi z roku 2009 - s přivřením všech očí samozřejmě >:D ;)

znouzectnost

V minifig měřítku?
To bych se taky přidal  >:D

Marty713

Citace od: znouzectnost kdy 29.06.2015, 20:59:59V minifig měřítku? To bych se taky přidal  >:D

No, já myslím, že z takových 10 setů by šel udělat luxusní kapitánský můstek ;)

milanv

Citace od: peki kdy 29.06.2015, 11:41:40
Citace od: Marty713 kdy 29.06.2015, 11:34:01
Zatím vidím sice krásné, ale stále solitérní alternativky. To je, myslím, škoda.
1 krabička (všem to vysvětluji)
...
Cílem akce je si pohrát...

Plním cíl akce :) Musím říct, že je to výzva, z takové směsice dílků, většina bez studů. Ale překvapuje mě, že s tím něco lze. I z jedné krabičky.
V té skupině na flickru většina "podvádí" - kombinuje to s CMF nebo s úplně jinými díly. Já se snažím propagovat tradiční Tomíkovskou školu  :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 29.06.2015, 11:52:52
Ok, zabírám si stavbu USS Enterprise NCC-1701 >:D
Přiznám se, že mě taky napadlo postavit USS Enterprise. Z jednoho setu si myslím, že to je téměř nemožné, takže jsem si začal hrát v LDD s cílem postavit USS Enterprise z co nejmenšího počtu setů. Nakonec jsem ze tří setů dal dohromady tohle - viz přiložený obrázek.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt


Marty713

Jo jo, paráda :) :o

Já bych to z toho jednoho setu přeci jen zkusil, ale teď už bych se jen opakoval (resp. tebe napodoboval) >:D

Skyrider

můžu se zeptat, proč nebyly sety v ostravské hospodě  ??? doufám, že sety budou v ostravě o vánocích