Historie Lega - ujal by se toho někdo?

Založil peki, 24.03.2015, 13:33:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Hledá se někdo k do by mohl zapůjčit "hodně staré" sety tak aby bylo možné ukázat určitý vývoj LEGA. Vše bude ve 2-4 vitrinách. šlo by o kombinaci stavebnice,kostek či samotných krabiček.

V ideálním případě se hledá 1-2 lidi kdo by to dali dohromady.

   

peter

Tak to si snad dovedu představit jen tři lidi, kteří by mohli být důstojnými vystavovateli.

matt251
Otaznik
Ondrej
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Myslím, že moje sbírka je poskromější oproti ostatním, co se týká zaměření tak mám classic town od 1980 výš, 9V vlaky a Model team, tam mi chybí 4 kusy a jeden je horší, jinak komplet s krabicema, ale historické věci pod rok 1980 nemám. Co mám tak ti můžu poslat Brickstock soubor s tím, že by sis ale musel stáhnout aplikaci Brickstock, na flickru nemám úplně všechno.

Tomtombuy

Mohu se přidat k Ondrejovi a doplnit např. Classic Castle či Pirates. Úplné rarity či zcela kompletní téma tam nebude, ale to předpokládám není nutností.

Mých cca 600 setů zde, bez krabice jen vyjímečně:
http://brickset.com/sets/ownedby-tomtombuy
Ne zcela aktuální foto části sbírky:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=41191.0


Neřád :-)


yanice

Já bych dokázala dát dohromady jeden set určitě....můj nejstarší, ale teď honem nevím, kde bych našla obrázek natož třeba číslo setu. V neděli dodám update, neb budu mít konečně pár hodin volna jen pro sebe.

J.

BlueRose

Kdyby bylo hodně místa i na Duplo, dala bych dohromady ukázky figurek (od roku 1976), zvířat (od roku 1979), případně další (nábytek, vozidla,...)

otaznik

Jsem na tom podobně jako Ondrej. Moje zaměření jsou roky 1978 a dále - Town, Trains, Technic. Nic více do minulosti nemám.

otaznik

Spíše bych se cítil na expozici setů, které nebyly běžně v prodeji - Promotional, Limited Releases.
Ovšem nevím, jestli to zapadá do sekce "historie".

peki

Citace od: otaznik kdy 18.04.2015, 09:16:55
Spíše bych se cítil na expozici setů, které nebyly běžně v prodeji - Promotional, Limited Releases.
Ovšem nevím, jestli to zapadá do sekce "historie".

Můžeme to pojmout jako zajímavosti a rarity.  Ranný začátek Lega by obstaralo muzeum Lega. šlo by o instalaci 10 ks malých vitrin - celkova vyska je 160 cm, poklop ma rozmery 50x50x50 cm  (první obr).



Do vitriny by se pak doplnil popisek, který dodáme agentura zařídí příslušnou grafiku.

otaznik

OK, postarám se tedy promo sety a limitovanými edicemi o 5 vitrín.

peki

ještě upřesňuji že půjde o tyto vitriny beze světla.


otaznik

Citace od: peki kdy 29.04.2015, 12:16:08
ještě upřesňuji že půjde o tyto vitriny beze světla.

Jojo, pochopil jsem.  ;)

otaznik

Kolik textu (počet znaků) má obsahovat jeden popis/cedulka? Předpokládám, že to bude pohledové ze všech stran, tak jak je to na obrázku. Využil bych to k představení několika setů najednou apod.

peki

Citace od: otaznik kdy 29.04.2015, 12:45:06
Kolik textu (počet znaků) má obsahovat jeden popis/cedulka? Předpokládám, že to bude pohledové ze všech stran, tak jak je to na obrázku. Využil bych to k představení několika setů najednou apod.

Zkus udělat nějaký návrh, v podstatě je to úplně na nás.

otaznik

Citace od: peki kdy 23.04.2015, 08:35:17
šlo by o instalaci 10 ks malých vitrin - celkova vyska je 160 cm, poklop ma rozmery 50x50x50 cm
Jaký je prosím přesný vnitřní rozměr těch vitrín? Je to opravdu přesně 50 cm, nebo by se tam vešly dvě baseplates vedle sebe?

peki


otaznik

Citace od: peki kdy 04.05.2015, 09:56:49
Vnitřní rozměr má být 50 cm.
OK, beru to tedy tak, že 2 baseplates se tam nevejdou, tedy sety 6391 nebo 6393 tam nenarvu.  :'(

otaznik

Udělal jsem si malé popisky, které bych chtěl zevnitř nalepit (průhlednou páskou) na sklo, je to problém?

peki

Citace od: otaznik kdy 07.06.2015, 19:13:53
Udělal jsem si malé popisky, které bych chtěl zevnitř nalepit (průhlednou páskou) na sklo, je to problém?

Bohužel není možné na vitriny cokoliv lepit.

otaznik

#20
Citace od: peki kdy 09.06.2015, 17:28:20
Bohužel není možné na vitriny cokoliv lepit.
Jediná možnost je to tedy někde opřít přímo ve vitríně? Nelze to nalepit ani přímo na vitrínu?

Bez popisků to bude jaksi o ničem.

peter

Citace od: peki kdy 09.06.2015, 17:28:20
Bohužel není možné na vitriny cokoliv lepit.

Důvod?

Každopádně a co na podstavec, na kterém vitriny budou?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: otaznik kdy 09.06.2015, 21:29:16
Citace od: peki kdy 09.06.2015, 17:28:20
Bohužel není možné na vitriny cokoliv lepit.
Jediná možnost je to tedy někde opřít přímo ve vitríně? Nelze to nalepit ani přímo na vitrínu?

Bez popisků to bude jaksi o ničem.


Opřít přímo ve vitríně Ok
Nelze to nalepit ani přímo na vitrínu? NE
Nalepit na podstavec? Dneska večer dám vědět.

peki

Citace od: peki kdy 10.06.2015, 09:58:42
Nalepit na podstavec? Dneska večer dám vědět.

Prý to nějak vyřeší (případné lepení na sokl). Preferováno je vložit do vitriny.