Tom - sbírka

Založil Tomtombuy, 23.03.2013, 21:36:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomtombuy

Ahoj, zde budu prezentovat to, co si myslím, že stojí za zveřejnění z mé sbírky. K Legu jsem se vrátil cca před 2 lety po dlouhé dark age, aktuálně sbírka čítá přes 400 evidovaných setů (eviduji na Bricksetu). Bohužel, jak již někdo pravil, "pro Lego nemám čas na Lego". Soustředím se na Castle (+Lotr), Pirates, City/Town, modulary, Technic...


Tomtombuy

#1
Část, která se nachází u rodičů, přesunuta bude až výhledově.
Všechny sety z dětství mám kompletní, ale nesetříděné.
Dochované krabice:
Castle/a další

Tomtombuy

Technic

danyboy

Páni, žasnu. Tahle zachované krabice. :o

Tomtombuy

Town

Tomtombuy

Space
(chtěl brácha... ;D)

Tomtombuy

A všechny dochované krabice dohromady a části krabic, které bohužel rodiče z prostorových důvodů rozstříhali  :-\.


Tomtombuy

A návody

Tomtombuy

Dále budu přidávat, co jsem nasbíral v uplynulých dvou letech a mám uloženo doma.

phoenicis

Krásna zbierka ;)
Škoda len tých rozstrihaných krabíc :(

Tomtombuy

Kompletní Dark Forest. 6046 a 6024 jsou MISB. Za 6079 děkuji Ralin Cavirovi je v moc pěkném stavu.

Tomtombuy

A následují všechny Castle sety s boxy, které mám doma.

danyboy

Citace od: Tomtombuy kdy 13.04.2013, 11:19:41
A následují všechny Castle sety s boxy, které mám doma.

Krása. :)

arnold

Citace od: danyboy2127 kdy 13.04.2013, 11:27:58
Citace od: Tomtombuy kdy 13.04.2013, 11:19:41
A následují všechny Castle sety s boxy, které mám doma.

Krása. :)

Plně se ztotožnuji s tvým komentářem,ale ještě ho vylepším o jedno slovo...velká krása !!   ;)

Tomtombuy

Počet pirátských setů s krabicí je již skromnější...
10210, 6278, 6236, 6239, 8397 jsou MISB (zatím).

Tomtombuy

2x klasický Technic, který jsem chtěl získat s krabicí.

Tomtombuy

MT

Tomtombuy

Klasické Town sety, které mám s boxy.
Police

Tomtombuy

Menší setíky...

Tomtombuy

.

frantoka

Super sa na to pozerá, len tak ďalej pokračuj  ;)

otaznik

Citace od: Tomtombuy kdy 26.04.2013, 01:40:17
Klasické Town sety, které mám s boxy.
Police
Pěkné, 6430 už několik let sháním (s krabičkou, za rozumnou cenu).

Tomtombuy

#22
Citace od: otaznik kdy 26.04.2013, 09:03:04
Citace od: Tomtombuy kdy 26.04.2013, 01:40:17
Klasické Town sety, které mám s boxy.
Police
Pěkné, 6430 už několik let sháním (s krabičkou, za rozumnou cenu).
Děkuji, potěší, když se líbí.  :)
6430 jsem získal spíše náhodou, byl mi nabídnut, když jsem kupoval jiné sety. Jsem rád, že mám žlutý box namísto modrého. Že se vyskytoval ve dvou provedení jsem zjistil až nedávno, když jsem projížděl BL (jsou tam aktuálně dva used with box s vlastními fotkami). Lze prosím otazniku někde najít info, kterých setů se to týkalo?   

Tomtombuy

#23
Nové přírůstky 6662 a 6668, krabičky jsou lehounce zmáčklé, ale oba jsou MISB. Vyrazilo mi dech, za kolik se 6668 nabízí na BL...

otaznik

Citace od: Tomtombuy kdy 03.05.2013, 19:11:55
Že se vyskytoval ve dvou provedení jsem zjistil až nedávno, když jsem projížděl BL (jsou tam aktuálně dva used with box s vlastními fotkami). Lze prosím otazniku někde najít info, kterých setů se to týkalo?   
Nevím, jestli někde lze najít info, ale moje zkušenost říká, že sety z přelomu 80. a 90. let občas touto dvoubarevností trpěly. Je to dáno rozdílným datem vydání jedné a druhé verze - např. vydání v roce 1990 a pak v roce 1991, případně může být časová mezera i dva roky. Modrý okraj je mladší (u některých setů, např. 6389 je doplněn nápisem SYSTEM na krabici), žlutý starší - původní.
Ovšem jestli je to vždy pravidlem, to si netroufnu tvrdit.

Valentin Dobrotivý

Netrpěly jen dvoubarevností - trpěly také změnou velikosti, resp. formátu. Formát krabiček se obecně měnil okolo roku 1988.

Tomtombuy

Castle přírůstky za poslední dobu.

Tomtombuy

#27
Získání setu 6035 s boxem si hodně vážím. Z nějakého důvodu si ho nevybavuji z katalogů z dětských let, o to více mi přijde vzácnější :-)
(Zajímavý pocit, když po dark age objevíte nějaký pěkný set, který si z dětství nepamatujete...)

Tomtombuy

.

Tomtombuy

Na fotkách to nevypadá, ale krabice 6097 je opravdu velká (vysoká).