(vlastní) Hummer

Založil Ondrej, 19.09.2008, 15:58:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký název umístit na korbu?

Hasiči
NYFD
SFFD
LAFD
Jiné (napsat jaké do diskuze)

Ondrej

Posílám první foto a odkaz na krátké video mého nového projektu , zatím je na něm ještě plno práce a nové fotky budu přidávat v průběhu stavby.

Jedná se o Hummer H1 ,foto předlohy přiloženo.

Šířka Hummeru je 26 studů , pro případnou přestavbu na Truck trial. Zatím je funkční jen naviják a zatáčení. Není vyřešeno odpružení přední nápravy , zadní chybí úplně. Karoserie hotová na 80 % , interiér 50% .

Odkaz na youtube : http://www.youtube.com/watch?v=MpnKmJzcdv0

Dotaz na Vás:
Chtěl jsem se Vás zeptat jestli by ho utáhl tento motor ,spíš dva tyto motory http://peeron.com/inv/sets/8293-1

peter

Citace od: Ondrej kdy 19.09.2008, 15:58:01
Chtěl jsem se Vás zeptat jestli by ho utáhl tento motor ,spíš dva tyto motory http://peeron.com/inv/sets/8293-1

Nevím kolik tvé auto váží, ale můj URAL v letošním ročníku LTTT vážil něco k 1,7kg a tebou uvedený motor  ho utáhl. Samozřejmě je nutné vhodné zpřevodování! Pro závod jsem sice měl ve voze dva, ale na domácí ježdění po rovné zemi mi jeden bohatě stačil => Trial vyžaduje trochu jiné nároky ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Posílám další fotky detailů. Naviják , motorová část , interiér

Marty713

Vem tu kapotu aspoň navlhčeným hadříkem. ;)

Jinak dobrý, můj mini má velkýho bráchu. >:D

Chili

Lepsiho Hummera z lega Jsem nevidel! :o
Ziju abych stavel,stavim abych zil!

Ondrej

Děkuju , ještě na něm zapracuju . Ve starších článcích jsem našel taky dost pěkný
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=122169
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=140067

stavěl jsem ho ale podle sebe nechtěl jsem kopírovat práci někoho jinýho

Pepan

Nejsem sice odborník na truck trial, ale tvůj Hummer dle mého názoru vypadá parádně. Ale použil bych silnější motor... PF XL, trocha výkonu navíc neuškodí, i když záleží na účelu.

Ondrej

Citace od: Pepan kdy 20.09.2008, 19:46:37
Nejsem sice odborník na truck trial, ale tvůj Hummer dle mého názoru vypadá parádně. Ale použil bych silnější motor... PF XL, trocha výkonu navíc neuškodí, i když záleží na účelu.

Bohužel ten se nedá koupit jen jako motorová sada , ale jen v setech nebo objednat přímo od Lega...
Jak psal Peter tak bude stačit i medium motor , potupluju to dvěma a neměl by být problém.

ass

Jestli to chceš motorizovat, měl bys nejdřív řešit to nejdůležitější - jak sílu z motoru povedeš na kola.

Ondrej

Citace od: ass kdy 20.09.2008, 21:30:58
Jestli to chceš motorizovat, měl bys nejdřív řešit to nejdůležitější - jak sílu z motoru povedeš na kola.

Jestli bych to hnal na jeden tak bych to viděl tak , že bych dal motor kolmo na nápravu a pak to rozvedl na kola , ale tohle jsem ještě nikdy nezkoušel až budu mít motor začnu to zkoušet zprovozňovat . Myslím že budu potřebovat hodně rad od Vás , protože zkušenosti chyběj . Hlavně ani nemám tolik potřebných technik součástek takže vymyslet hnanou nápravu bude možná nad moje síly . Doufám že mi poskytnete potřebný rady , budu Vám za ně vděčný

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 20.09.2008, 22:53:55
Tady jsem vytvořil nápravu , jak jsem myslel že bych ji hnal .
Doufám že je to motorem , je už dost starej , ale nemá žádnou sílu dokáže to jen roztočit na pořádnou rychlost a při dotyku se okamžitě zastaví , nebo to je spíš špatným konstrukčním řešením , ale to mi přijde nejjednodušší co mě napadlo.
Mno, teď nevím, jestli si z nás děláš srandu nebo ne?!

Říkat tomuto náprava je opravdová odvaha. Tenhle starý motor, byť není nejsilnější, dokáže při správném zpřevodování podat ještě slušný výkon. Ovšem to, co je na fotce, je samozřejmě pro pohon auta naprosto nevhodné - převod do rychla, navíc pomocí těchto bevelů, to je absolutně špatně.

Doporučuji prostudovat fotky z 1. a 2. mistrovství v LEGO Technic Truck Trialu. A samozřejmě přečíst i diskuze o těchto závodech.

Colonel32

#11
mozna bychom zase mohli nekdy usporadat nejake predkolo KTT s jezdenim na rychlost a zrucnost po rovince, at si mohou zasoutezit i mene zkuseni stavitele a novacci.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 20.09.2008, 23:26:17
Citace od: Ondrej kdy 20.09.2008, 22:53:55
Tady jsem vytvořil nápravu , jak jsem myslel že bych ji hnal .
Doufám že je to motorem , je už dost starej , ale nemá žádnou sílu dokáže to jen roztočit na pořádnou rychlost a při dotyku se okamžitě zastaví , nebo to je spíš špatným konstrukčním řešením , ale to mi přijde nejjednodušší co mě napadlo.
Mno, teď nevím, jestli si z nás děláš srandu nebo ne?!

Říkat tomuto náprava je opravdová odvaha. Tenhle starý motor, byť není nejsilnější, dokáže při správném zpřevodování podat ještě slušný výkon. Ovšem to, co je na fotce, je samozřejmě pro pohon auta naprosto nevhodné - převod do rychla, navíc pomocí těchto bevelů, to je absolutně špatně.

Doporučuji prostudovat fotky z 1. a 2. mistrovství v LEGO Technic Truck Trialu. A samozřejmě přečíst i diskuze o těchto závodech.

To měla být jen ukázka umístění motoru ale je pravda že moc zkušeností s tím nemám , určitě si prostuduju ty fotky . Ten motor nemá žádnej výkon , dřív byl silnější ale teď ztěží něco utáhne.

Colonel32

Citace od: Ondrej kdy 21.09.2008, 00:06:11
To měla být jen ukázka umístění motoru ale je pravda že moc zkušeností s tím nemám , určitě si prostuduju ty fotky . Ten motor nemá žádnej výkon , dřív byl silnější ale teď ztěží něco utáhne.

je skutecne chyba v motorku?

viz. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=3464.msg22636#msg22636


Ondrej

#14
Citace od: Colonel32 kdy 21.09.2008, 00:08:33
Citace od: Ondrej kdy 21.09.2008, 00:06:11
To měla být jen ukázka umístění motoru ale je pravda že moc zkušeností s tím nemám , určitě si prostuduju ty fotky . Ten motor nemá žádnej výkon , dřív byl silnější ale teď ztěží něco utáhne.

je skutecne chyba v motorku?

viz. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=3464.msg22636#msg22636



motorek opravdu nezapojuju takhle , navíc jsem ho hnal přes trafo od vlaků

ten odkaz mě ale hodně pobavil , na tenhle článek jsem ani nenarazil , díky

Colonel32

spis narazim na to, ze vzhledem k tomu, jak mas ten motor zprevodovany je defacto nerealne, aby tu pneumatiku roztocil

Ondrej

#16
Myslíš teda že je to jen tím zpřevodovánim? Budu rád když jo , ale ten motor toho už dost zažil ale převodování zatím ne ...

peter

Citace od: Colonel32 kdy 20.09.2008, 23:57:19mozna bychom zase mohli nekdy usporadat nejake predkolo KTT s jezdenim na rychlost a zrucnost po rovince, at si mohou zasoutezit i mene zkuseni stavitele a novacci.

Myslím, že to co uvedu příští rok, bude tvému nápadu hodně podobné ;) :-X

Co se týká informací o zpřevodování, tak nejlepší bude, pokusit se dorazit na příští sraz (hospodu), kde mimo jiné proběhne vyhlášení letošního ročníku LTTT. Většina soutěžících totiž sebou přinese i své stroje, které si tak budou moci naposledy všichni do detailu prohlédnout.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Citace od: peter kdy 21.09.2008, 09:56:23
Citace od: Colonel32 kdy 20.09.2008, 23:57:19mozna bychom zase mohli nekdy usporadat nejake predkolo KTT s jezdenim na rychlost a zrucnost po rovince, at si mohou zasoutezit i mene zkuseni stavitele a novacci.

Myslím, že to co uvedu příští rok, bude tvému nápadu hodně podobné ;) :-X

Co se týká informací o zpřevodování, tak nejlepší bude, pokusit se dorazit na příští sraz (hospodu), kde mimo jiné proběhne vyhlášení letošního ročníku LTTT. Většina soutěžících totiž sebou přinese i své stroje, které si tak budou moci naposledy všichni do detailu prohlédnout.

Na sraz určitě půjdu , teď by to měla být 17tá Prazska KOSTKY Pub Org hospoda , zatím jsem neviděl hlasování o tom kdy bude. Budu se těšit rád bych Vás všechny poznal osobně , protože neznám nikoho ve svým okolí kdo by sbíral Lego nebo z něho něco vytvářel

grohl

#19
Vzhled je super, jen ty nápravy vypadají dosti neodolně.

Povedlo se mi najít skvostný Hummer ze studless Technicu, kde by ses mohl inspirovat. Jediné, co tomuhle modelu chybí je bohužel odpružení kol :-/

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=306265

Ondrej

Děkuju , prostuduju to a pokusím se to vylepšit . Ta přední náprava je tam zatím jen tak aby držela kola , odpružení bych tam zatím radši nedával . Stačí mi že budu mít dost problémů i bez odpružení...

Přijde mi ale že na tom technic modelu je odpružení

Ondrej

Mám na Vás všechny jeden dotaz , kde bych mohl sehnat 4 kola který má teď momentálně Hummer dvě nebo ty kola který používá JardaL na svý krásný Tatrovce ?

otaznik

#22
Citace od: grohl kdy 21.09.2008, 13:35:50
Povedlo se mi najít skvostný Hummer ze studless Technicu, kde by ses mohl inspirovat. Jediné, co tomuhle modelu chybí je bohužel odpružení kol :-/

Ale on tam odpružení má!
Viz např. zde.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 21.09.2008, 21:13:35
Citace od: grohl kdy 21.09.2008, 13:35:50
Povedlo se mi najít skvostný Hummer ze studless Technicu, kde by ses mohl inspirovat. Jediné, co tomuhle modelu chybí je bohužel odpružení kol :-/

Ale on tam odpružení má!
Viz např. zde.

Taky jsem si ho všimnul , vypadá i dost funkčně...

ass

Ale tímhle způsobem pohánět takovej kolos je k ničemu, hned se to zničí (pokud s tím teda nechceš jezdit po rovině).

grohl

Když jsem tu galerii projížděl dříve, tak jsem tam na odpružení narazil. Teď jsem jen nekoukal na fotky pozorně, pardon. :(

Ondrej

Citace od: grohl kdy 21.09.2008, 23:15:55
Když jsem tu galerii projížděl dříve, tak jsem tam na odpružení narazil. Teď jsem jen nekoukal na fotky pozorně, pardon. :(

S tím si nelam hlavu , o to líp že to tam je , dobrá rada od tebe .

Ondrej

Po dlouhé době posílám další malé změny na Hummeru.
Doufám že do Vánoc přibude http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=321395 z který použiju kola. Doufámk že ty černý kola budou vypadat dobře. Chybí už jen dodělat motor , nápravy a zadní korbu.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Colonel32


Ondrej

Citace od: Colonel32 kdy 02.12.2008, 18:39:49
a umyt...

;D trefné
Myslel jsem že to umyju až nakonec ale zítra to půjde na kompletní mytí ...
Na to se fakt nedá koukat