Proč mi nejezdí vláček ?

Založil Police collector, 05.01.2006, 16:55:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

Tak jsem nakonec peníze sehnal a vláček si koupil, postavil kruh zapojil trafo, popadl postavené santa féčko, píchnul do něj podvozek postavil santa fé na koleje, samo zapojil do sítě otočil a nic ! Nejezdí to ! Co je špatně ? V krabici není žádný návod jak to zapojit. Poraďte mi mašinfírové  8)
Terminated.

rdk

Co takhle do té mašinky "namontovat" elektrickej train motor. ::) Bez něj ti to nepojede. ;D ;D 8)

Police collector

To jsem tam dal (však to píšu píchnul do něj podvozek) Normálně jsem vyndal ty kolečka co tam byly a dal tam místo toho todlecto a ono to nic nedělá. Nejezdí to !
Terminated.

rdk

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 16:59:48
To jsem tam dal (však to píšu píchnul do něj podvozek)

Podvozek nerovná se nutně motor. ;D

Micho

Daj foto okruhu a mašinky, hoci aj cez mobil.

Colonel32

mas 9v electric kabel nebo plate? (ozkouseny, samozrejme) pricvakni motor rovnou na trafo, a zkus protocit, pokud funguje, tak zkontroluj zapojeni... pokud nefunguje, reklamuj motor

rdk

Ještě dodávám, že na regulátoru musí po jeho připojení do sítě a ke kolejím svítit zelený světýlko. Pokud nesvítí nebo jen velmi slabě, něco je špatně (zkratovaný koleje, trafo v háji...).

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 05.01.2006, 17:19:20
.... pricvakni motor rovnou na trafo ...

To sa nedá, nerozumiem ...

Police collector

Trafo svítí.... To je fakt žůžo, koupím si konečně vlak a on nejezdí. To se může stát jen mě...
Terminated.

rdk

Citace od: Micho kdy 05.01.2006, 17:24:32
To sa nedá, nerozumiem ...

Dá. Kabílkem, kterej má plate 2x2 na obou koncích (ne ten ke speed regulatoru).

Micho

Citace od: rdk kdy 05.01.2006, 17:26:38
Citace od: Micho kdy 05.01.2006, 17:24:32
To sa nedá, nerozumiem ...

Dá. Kabílkem, kterej má plate 2x2 na obou koncích (ne ten ke speed regulatoru).

Ja som to pochopil ako motor priamo na ovládač, bez nejakých ďalších súčiastok. Tak ako píšeš, tak áno.

Micho

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 17:26:14
Trafo svítí.... To je fakt žůžo, koupím si konečně vlak a on nejezdí. To se může stát jen mě...

Tak daj konečne foto, hlavne aby bol v zábere regulátor, káblik od regulátora ku koľajniciam a čisto motoček na koľajniciach. Neverím, že ti to nepôjde. Určite je tam nejaká blbá zrada.

Cavelon

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 17:26:14
Trafo svítí.... To je fakt žůžo, koupím si konečně vlak a on nejezdí. To se může stát jen mě...

Hlavne zachovaj paniku a nefňukaj!
Máš to zapojené takto?:


rdk

Citace od: Cavelon kdy 05.01.2006, 17:33:45
Máš to zapojené takto?:

Já bych řek, že to snad ani jinak/špatně zapojit nejde. Maj to celkem idiotproof... 8)

Cavelon

#14
Mohol zapojiť tú 2x2 plate bokom a potom by to asi nešlo.

Police collector

Hm, asi chyba motůrku, sakra  :'( :'( :'( :'( Že si já vůl nevzal radši ty Bradavice....
Terminated.

rdk

#16
Máš to blbě zapojený ke kolejím. ;D ;D Přicvakl si kabílek jen k jedné kolejnici. Musí jít k oběma, tj. podvlíct drátek pod kolejema a přicvaknout z druhý strany.

Cavelon

Na každú koľajnicu musíš zapojiť jeden pól (to šedé), nie obidva na tú istú!!! Skrat jak delo!!!

EDIT: Snáď ten ovládač má nejakú ochranu, inak si ho spoľahlivo zlikvidoval...

rdk

Citace od: rdk kdy 05.01.2006, 17:35:55
Já bych řek, že to snad ani jinak/špatně zapojit nejde. Maj to celkem idiotproof... 8)

Beru zpět, šlo to zapojit špatně a není to idiotproof. ;D ;D 8)

Colonel32

#19
ROTFL

chtel bych PCmu podekovat, takhle jsem se nezasmal uz hodne dlouho...

Dansson

Pokud ti silně svítí zelená dioda na trafu, musí být problém jedině v motoru, či v převodu proudu z trafa do okruhu. Hlavně to zapoj na rovné koleje a ne na zatáčky, aby se kontakty dotýkaly kolejí. Jestli je i toto ok, pak bude asi špatný motor, jestli znáš někohokdo má vlaky, tak si u něho odzkoušej motor...ještě sem neslyšel, že by někomu od novoty nejezdil..ale stát se může vše.

Cavelon

Citace od: rdk kdy 05.01.2006, 17:50:04
Citace od: rdk kdy 05.01.2006, 17:35:55
Já bych řek, že to snad ani jinak/špatně zapojit nejde. Maj to celkem idiotproof... 8)

Beru zpět, šlo to zapojit špatně a není to idiotproof. ;D ;D 8)

By museli robiť dva nezameniteľné typy studov (napr. jeden okrúhly ako teraz a jeden štvorcový), aby to bolo total-.....-proof.

Dansson

Aha, zatím co jsem to napsal, jsi tu hodil ty fotky. No jasně motor bude oK!!!! když tak se mrkni jak se to má zapojovat třeba na téma křižovatky, tam jsou nějaké fota, kde jde vidět, jak se to má zapojovat!!!

MildaPajda

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 17:46:57
Hm, asi chyba motůrku, sakra  :'( :'( :'( :'( Že si já vůl nevzal radši ty Bradavice....

ze by tygl? ... a co ty draty!? modli se abys to neodprask!...
boze boze...
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Police collector

Hurá už se mi podařilo 3x za sebou vykolejit ! Teď je sehnat někde větší počet grey bricků, jeden pěkný plastikový model pro inspiraci a mnoho, mnoho času a budete koukat co zbastlím  ;D Snad se mi to povede zrealizovat. Mimochodem kde bych sehnal lego pásy ????
Terminated.

peter

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 18:08:19
Mimochodem kde bych sehnal lego pásy ????

Už X-krát jsem tu zmiňoval, že nejsnazší je, si je objednat u EDUXE, tak jako já!!!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Cavelon

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 18:08:19
Hurá už se mi podařilo 3x za sebou vykolejit !

Ďakuj konštruktérom regulátora, že si ho neodpálil.  ::)
To zapojenie navrhujem na foto roka 2006 servera kostky.org. ;D


Police collector

Moc děkuji všem co mi pomohli - nechápu proč to tam není namalovaný !
Terminated.

Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 05.01.2006, 17:50:21
chtel bych PCmu podekovat, takhle jsem se nezasmal uz hodne dlouho...

No aspoň víme, kvůli komu budou dělat bateriový vlaky... i když teda i baterky dou dát dovnitř naopak  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 18:12:51
Moc děkuji všem co mi pomohli - nechápu proč to tam není namalovaný !

No nevím nevím, ale kdyby jsi si prostudoval návod kompletně a pozorně, tak by jsi došel i na  tuto stránku


kde na dolním pravém obrázku je vidět zapojení kontaktních bricků ke kolejím. 8)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.