(vlastní) Western diorama

Založil Kuba, 28.10.2013, 13:35:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Taky bych byl radši, kdyby se téma na to, co stavět a nestavět ve western dioramatu na Lipno a nápady a odkazy na stavby ostatních, vedly ve vláknu, které jsem na to vytvořil:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42220.0

Toto vlákno mám pro prezentaci svých části a bloků.

Tím nechci nikoho urazit, odradit, nebo podobně, ale za chvíli by v tom byl pěknéj chaoz.  ;)

Děkuji

Hardegon

#61
Citace od: EM4CZ kdy 06.02.2014, 08:57:27
Vytvořil jsem to na základech původní westernových setů, takže vzhled zapadá mezi ně.
v reálu na divokém západě v dobách občanské války nebo ještě v dobách osidlování to taky nebyli žádný honosný baráky zde

Smysl to má veliký, prérie byli širko a jako dlouhý, nejbližší města i den cesty a nejčastějším prostředkem k hašení bylo vědro a lidský řetěz.

Jestli v tom chceš hledat historickou hodnotu tak žádná tam není je to stavěný podle toho co se tam mohlo nacházet a jak to mohlo vypadat, ani to co se používalo v evropě nebyli žádný nádhery, 2 nebo 4 koně, 4 kola na voze sud s vodou, vědra a žebřík třeba takový

Jo a co se týká těch minifigů tak se koukni na tenhle film

Nehledam v tom realitu nebo odborný studie. Ale proč se snižovat na úroveň původních setů? Ty jsou dělaný na hraní pro děti, ne na výstavy. Tvoje stavby jsou prostě jednoduché boudy bez zadních stěn, některé prvky nedávají smysl (rudý pruh nad dveřmi s okýnky, černý pruh u země) a na výstavu se to vůbec nehodí. Nemluvě o tom, že v reálu ty vrata zavřít nepůjdou.

Prostě si myslim, že než to město splácat z tohodle, tak ať Kuba zůstane jen u té pevnosti a vesnice indiánů. Ty jsou plnohodnotným MOCem, na který se člověk rád podívá.

Kuba

#62
Citace od: Hardegon kdy 06.02.2014, 12:52:21
Prostě si myslim, že než to město splácat z tohodle, tak ať Kuba zůstane jen u té pevnosti a vesnice indiánů. Ty jsou plnohodnotným MOCem, na který se člověk rád podívá.

Bylo by mi trochu líto, kdyby nebylo městečko. Já pár domečku zvládnu (Banka, Hotel, obchod, ...možna hrobník), + se staví vlaková stanice a vlak (Kubos.cz, Peki), Šipka udělá Saloon - s lehkými holkami :) , Údajně se staví i Šerif (pokud né, zvládnu já :) )
To si myslím na pěkný výřez městečkem a případnou scénku s vlakem stačí :) Každopádně jsou stále vítani další a s nápady do městečka mohou přijít zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42220.0
Ale chtěl bych dát šanci každému, EM4CZ má s dobovým hasičským domem pěkný nápad. Sám jsem dobrovolný hasič :) tak mě to zaujalo. Má na to ještě 4 měsíce, aby dal v reálu hasičskému domu ještě nějakou MOC kultůru, uhladil pomoci tiles, změnil některé barvy...

MÍLA

Citace od: Hardegon kdy 06.02.2014, 12:52:21
Nehledam v tom realitu nebo odborný studie. Ale proč se snižovat na úroveň původních setů? Ty jsou dělaný na hraní pro děti, ne na výstavy. Tvoje stavby jsou prostě jednoduché boudy bez zadních stěn, některé prvky nedávají smysl (rudý pruh nad dveřmi s okýnky, černý pruh u země) a na výstavu se to vůbec nehodí. Nemluvě o tom, že v reálu ty vrata zavřít nepůjdou.

Prostě si myslim, že než to město splácat z tohodle, tak ať Kuba zůstane jen u té pevnosti a vesnice indiánů. Ty jsou plnohodnotným MOCem, na který se člověk rád podívá.

první verze vznikla z 6765 obchodu, takže tam zůstala ta červená cedule nad vratama na který může být napsáno FIREHOUSE, místo původního STORE, ty nejnovější dvě provedení už mají zadní stěnu takže jsou použitelné do reálného městečka.

Mluvě o tom že v reálu ty vrata půjdou zavřít, ty vrata jsou klasických rozměrů 8mi studové šířky, takže do té zbrojnice klidně zaparkuješ i moderní auto z letošního City.

Robi

A co nějaký menší kostel třeba i se hřbitovem ? :) já jsem bohužel zaměřen na city a trains takže v tomto nepomohu, ale co si tak pamatuji westernovky tak jsem ho vídal celkem často.

MÍLA

#65
Citace od: Robi kdy 07.02.2014, 01:18:13
A co nějaký menší kostel třeba i se hřbitovem ? :) já jsem bohužel zaměřen na city a trains takže v tomto nepomohu, ale co si tak pamatuji westernovky tak jsem ho vídal celkem často.

Dovolím si odpovědět jedním obrázkem co jsem Kubovi také posílal když jsme se o tom bavili.

Líbil by se ti takovýto hřbitov ? nebo něco jako třeba Limonadový Joe, klasický či Spaghetti western ?
Jsem taky zaměřen na City ale nemám problém ho poznávat v jakémkoliv století.

Kuba

Citace od: Robi kdy 07.02.2014, 01:18:13
A co nějaký menší kostel třeba i se hřbitovem ? :) já jsem bohužel zaměřen na city a trains takže v tomto nepomohu, ale co si tak pamatuji westernovky tak jsem ho vídal celkem často.

To by opět znamenalo další větší nakupování, i tak toho je dost co mi ještě chybí. (Promiň to by si musel vzít pod palec už někdo jiný) Leda že by byl zděný, což by neodpovídalo, bývaly dřevěné. A zbylý materiál co charakterizuje dřevo potřebuji na domky. Kostel a hřbitov býval o podál za městečkem, a na to už pro změnu nebudou ani baseplate a hlavně by bylo potřeba rezervovat další místo... Bude vytvořen výřez městečkem, takže si každý musí představit, že kostel je mimo výřez :)

Robi

2 EM4CZ vypadá to moc pěkně, jen bych tam dal asi trochu více budov - dostat na co nejmenší prostor co nejvíce věcí. Z vlastní zkušenosti vím že pokud je toho na větším prostoru méně člověk to spíš přejde, ale pokud je tam toho hodně a navíc detaily tak se člověk zarazí a hledá zajímavosti. Ten hřbitov bych ale udělal asi menší nebo někde zastrčený a ne tak na očích :)

2 Jukuruku-Kuba chápu že toho máš dost a ne ještě všechno hotové, ale pokud by se měl někdo ujmout kostela tak by to chtělo nějakou jasnou předlohu, aby to bylo jednotné a nebo jak jsi psal kostel prostě vynechat (byl to jen nápad pro další budovu :) )

MÍLA

#68
Citace od: Robi kdy 07.02.2014, 12:50:34
2 EM4CZ vypadá to moc pěkně, jen bych tam dal asi trochu více budov - dostat na co nejmenší prostor co nejvíce věcí. Z vlastní zkušenosti vím že pokud je toho na větším prostoru méně člověk to spíš přejde, ale pokud je tam toho hodně a navíc detaily tak se člověk zarazí a hledá zajímavosti. Ten hřbitov bych ale udělal asi menší nebo někde zastrčený a ne tak na očích :)
Já to poskládal tak aby u všeho bylo vidět na přední stranu, protože podle popisů od Kuby je v prostoru za zbrojnicí pevná stěna vitríny takže by potom na některé stavby nemuselo být také pořádně vidět když by byli otočené a něčím zakryté.

Jo Kdyby tam mělo být víc budov tak by to chtělo víc modelů a lidí, protože vzhledem k současnému zájmu o western bude mezi pevností a kolejema maximálně tak banka, saloon s bordelem a malá zbrojnice, to je na tři baseplate a to není žádný městečko.

Kuba

Včera jsem dal do kupy další baráček. (šerif ), zatim zase bez života a detajlů.
Domky budu stavět tak, aby šly jednoduše umístit, kdekoliv na Baseplate, jelikož konečná poloha domečků v městečku vyplyne asi až na místě. Pokud to jenom trochu půjde chtěl bych se držet tohoto plánu: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42220.msg201584#msg201584

Kuba

#70
Manželka se pustila do tvorby vlastních pláten na TeePee. To Béžové s barevnými pruhy je první hokus-pokus (tzn. nepovedený), To hnědé s béžovým vzorem, už vypadá trochu lépe. Jsou tvořeny z nažehlovacích látek.

Na reálnější pojetí musím koupit více béžové látky. (viz. např. druhý obrázek). Teď ještě přemýšlíme jak udělat chlopně pro odchod kouře, a vyřešit lépe vstup.
Snad to nasazení manželce vydrží, já se asi raději vrátim k stavění z lega ;D

Co myslíte, má to budoucnost? nebo bude lepší použít raději originál lego plátna?


Edit: Ještě jedno foto stanu již s náznakem chlopní (stále ve fázi pokusu). Znovu se osvědčuje, že v jednoduchosti je síla. Jednobarevné vypada prostě nejlíp...
Zítra musím sehnat alespoň 5 tabulek béžové nažehlovací látky.  >:D

otaznik

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 11.02.2014, 17:42:42
Manželka se pustila do tvorby vlastních pláten na TeePee.
Toto je rozhodně potřeba podporovat!

matka

Normálně se mi nelíbí použití non-lego dílů, ale tohle vypadá fakt dobře. Jak výroba, tak výzdoba. Navíc myslím, že pokud chce někdo udělat pořádnou indiánskou vesnici, pak ani nic jiného nezbývá...
Celý tenhle projekt je paráda, už se těšim na finále.
Paní na Žlutém hradě

Hardegon

Ta hnědobéžová varianta je super. Taky nemam rád nelego díly, ale kdybys takovouhle kvalitu zaručil pro další kusy, tak bych jich pár vzal.

Kuba

#74
Díky za ohlasy. Snad Manželka neztratí trpělivost, sama má zatím zájem další plátna ještě propracovat.
Ja osobně na práce s látkou nejsem tak musím fandit jí.  >:D




Kuba

Manželka opět posunula laťku výše. Myslím že tohle teepee se ji povedlo.  ;)
Děkuji Akimu za obrázky a fotografie pláten, které jsou a budou dobrou inspirací.

Komínové chlopně jsme zatím nechali větší, ale asi podstoupi úpravu.

Ostatní stany budou následovat, několik vícebarevných a několik jednobarevných.

germik

Tohle vypadá suprově :o
Možná by šlo ještě trochu pohrát si s vchodem ale myslím že i takhle to je dobrý. Jo - co plánuješ s chlopněma? Budou v nich nějaké kapsy aby tam šly navléci tyče?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Aki

#77
Černonožská týpí vypadají velmi pěkně. Zvláště to sešití nahrazující spínací jehlice paráda. Ještě bych si trochu pohrál s tuší, jak jsem ti už psal v SZ.
Citace od: germik kdy 13.02.2014, 22:15:13
Možná by šlo ještě trochu pohrát si s vchodem

Vchod je zcela v pohodě. Dveře bych se asi snažil udělat u každého týpí trochu jiné.

Citace od: germik kdy 13.02.2014, 22:15:13co plánuješ s chlopněma? Budou v nich nějaké kapsy aby tam šly navléci tyče?
Na tomto typu týpí by neměly být kapsy, ale dírky, stejné jako pro uchycovací konstrukci. Chlopňová tyč by pak měla být dírkou prostrčená. (třeba tady je to pěkně vidět na skutečném stanu)
Říkal jsem si, že by se chlopňové tyče mohly udělat z "pneumatik hadiček" Pak by stačilo jen do vrchní části navléct cone brick a díky němu by to drželo v té dírce v chlopni.

Kuba

Citace od: germik kdy 13.02.2014, 22:15:13
co plánuješ s chlopněma? Budou v nich nějaké kapsy aby tam šly navléci tyče?

Nad tyčemi zvažuji

Citace od: Aki kdy 14.02.2014, 06:58:17
Říkal jsem si, že by se chlopňové tyče mohly udělat z "pneumatik hadiček" Pak by stačilo jen do vrchní části navléct cone brick a díky němu by to drželo v té dírce v chlopni.

Nějak moc si to zatím nedokážu představit.

peter

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 14.02.2014, 14:18:53

Citace od: Aki kdy 14.02.2014, 06:58:17
Říkal jsem si, že by se chlopňové tyče mohly udělat z "pneumatik hadiček" Pak by stačilo jen do vrchní části navléct cone brick a díky němu by to drželo v té dírce v chlopni.

Nějak moc si to zatím nedokážu představit.

Já též nevím, jak to Aki zamýšlí ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

V neděli postavím a vyfotím. Teď musím provádět poslední úpravy a dostavby panelu do Berouna.... ::)

Kuba

#81
Už jsou hotová všechna Teepee.

Co se týče ještě nějakého dozdobení, našel jsem pár dětských razítek zvířat. (viz. foto 2) Líbí se mi ten pták, možná by šel použít i srnec, Měl jsem i koníka, ale ten je zatím k nenalezení.

Chlopně mě napadly zevnitř pošpinit pro autentičnost uhlíkem nebo černou pastelou?

pryb

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 16.02.2014, 20:24:05
Chlopně mě napadly zevnitř pošpinit pro autentičnost uhlíkem nebo černou pastelou?
Špinavé bývají vevnitř špičky, chlopně ani ne.

Každopádně to vypadá dobře.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Kuba

Citace od: pryb kdy 16.02.2014, 20:32:58

Špinavé bývají vevnitř špičky, chlopně ani ne.


No kdyby chlopně vydržely vždy číste, se říct nedá. Viz obrázek.

Taky musím všechny chlopně nějak zastřihnout, zatím vypadají jako odstávající uši  ;D

Aki

#84
Citace od: pryb kdy 16.02.2014, 20:32:58
Špinavé bývají vevnitř špičky, chlopně ani ne.

Správně postavené, ušité a zaběhané týpí má vrchní vnitřní část chlopní stejně zašpiněnou jako vnitřní část plachty okolo tyčí v úvazu.
Např zde.

T
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 16.02.2014, 20:49:02aky musím všechny chlopně nějak zastřihnout, zatím vypadají jako odstávající uši  ;D

Vypadají přesně jako černonožské týpí! Týpí která jsou rozšířená mezi skauty apod, tak jsou většinou lakotské (viz tvá fotka), nebo paskvily. Ty lakotské mají jiný tvar chlopní i se dost jinak staví! Já být tebou tak to nechám tak. Ono kdyby jsi je zkrátil tak aby připomínaly ty lakotské, tak budou nepřirozeně malé/krátké (viz tvá fotka), musely by pak být mnohem hlouběji prostřižené, viz třeba zde: link

Co se na modelech nezdá mě, jsou vysoko posazené dveře. Tohle přelézt by nebylo jednoduché.  >:D

Kuba

Citace od: Aki kdy 16.02.2014, 20:59:00

Vypadají přesně jako černonožské týpí! Týpí která jsou rozšířená mezi skauty apod, tak jsou většinou lakotské (viz tvá fotka), nebo paskvily. Ty lakotské mají jiný tvar chlopní i se dost jinak staví! Já být tebou tak to nechám tak. Ono kdyby jsi je zkrátil tak aby připomínaly ty lakotské, tak budou nepřirozeně malé/krátké (viz tvá fotka), musely by pak být mnohem hlouběji prostřižené, viz třeba zde: link

Fotka byla umístěna víceméně k vůli špinavých chlopní  ;)
Stříhat to bylo v plánu (ne podle této fotky), ale chtěl jsem se o tom s tebou poradit. O proti dochovaným kusům pláten a vzorum, co jsi mi poslal jsme dali chlopním trošku rezervu, ale jestliže je to takto ok, tak to zastříhavat nebudu.

Kuba

Vymýšlim jak udělat pár topolů do indiánské vesnice, napadl mě tento jednoduchý způsob? bude to ok??

Kuba

Pokračuji i v realizaci dalších domečků, zkouším hotel, myslím, že je to na dobré cestě. Manželka si zkusila postavit market :) úplně první jeji stavění z Lega doma...
Nemohu už jí ale poskytnout tiles na uhlazení, skoro došly :( budu muset napravit...

Aki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 21.02.2014, 22:44:49
Vymýšlim jak udělat pár topolů do indiánské vesnice, napadl mě tento jednoduchý způsob? bude to ok??
Mně se to moc nelíbí.  :-\
Pro inspiraci
Typické dřeviny pro Pláně:
topol osikový
topol detlovitý
javor jasanolistý

peki