western - Lipno

Založil Kuba, 11.06.2013, 21:18:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Na Lipně jsem si všimnul, že se nikde neobjevil žádný MOC na téma Western. (snad jsem nic nepřehlídl) Toto téma se mi líbi a spolu s Castle jsou mé oblíbené, tak mi to bylo i trochu líto. V hlavě mi šrotuje myšlenka, že bych na příšti rok něco postavil.  ;)  Ale jedna western stavbička, by se stejně v tom množství staveb co budou utopila, tak se ptám, zda by tu nebylo více stavitelů, kteří by se do téma western pustili?? Mohlo by tak třeba vzniknout nějaké menší western diorama. Kdo by co postavil, by už poté bylo na další domluvě. Myslim, že by tam neměl chybět indiánský tábor, pevnost armády a alespoň část westernového městečka, popřípadě úkryt banditů. Kdyby někdo z vlakařů zapujčil pro diorama lokomotivu, a koleje, tak by to bylo taky super. No ale na tuhle utopii by to chtělo minimálně 4 stavitelé, v opačném případě by to asi nemělo smysl. Fajn western MOC byl v Roztokách, jen nevím kdo to stavěl?

otaznik

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 11.06.2013, 21:18:50
Fajn western MOC byl v Roztokách, jen nevím kdo to stavěl?

Jindroush.

lansmid

Ahoj, s westernem bych mohl pomoci, nemám tedy skoro žádné indiány, ale ostatní ano. Kdyby se něco realizovalo klidně bych se rád zapojil.

peki

#3
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 11.06.2013, 21:18:50
Ale jedna western stavbička, by se stejně v tom množství staveb co budou utopila....


Pro případné "sólové" stavby budou k dispozici vitriny (stavba může vitrinou procházet),



takže i to je možné a vítané.

Kuba

Citace od: lansmid kdy 12.06.2013, 08:38:43
Ahoj, s westernem bych mohl pomoci, nemám tedy skoro žádné indiány, ale ostatní ano. Kdyby se něco realizovalo klidně bych se rád zapojil.

Super ještě alespoň 2 lidi.
Několik Týpí a indiány mám. Kdyby se nikdo nenašel, kdo by si vzal indiány na starost, něco menšího bych zvládl realizovat.

Mě osobně ale láká stavba vojenské pevnosti (materiálu bych na ní měl mít dostatek).

Troufl by sis na westernové městečko, nebo alespoň na část - samozřejmě, že ne domečky ze setů, ale vlastní větší stavby (salón, banka, šerif, kovář, holič, atd)?? v případě, že by někdo zapůjčil pro diorama vlak, nemělo by se zapomenout ani na nádraží.


peki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 12.06.2013, 12:43:41
Super ještě alespoň 2 lidi.

Pokud vás bude více, tak je k dispozici prostor na skvošovém kurtu:
hloubka: 98 cm
délka:  dle libosti (přiděluje se po 1m) je potřeba v určitém předstihu domluvit rezervaci (ta je pak závazná )

Kuba

Citace od: peki kdy 12.06.2013, 15:24:45

Pokud vás bude více, tak je k dispozici prostor na skvošovém kurtu:
hloubka: 98 cm
délka:  dle libosti (přiděluje se po 1m) je potřeba v určitém předstihu domluvit rezervaci (ta je pak závazná )

Předpokládám stejné vitrýny jako letos?

Rád bych aby nás bylo více, o to se mi právě jedná, aby vzniklo western diorama.  :) Zatím to ale vypadá, že toto téma nikoho moc nezajimá (zatím se nezávazně nahlásil lansmid). Kdybych zůstal sám tak bych zvládl zastavět metr s trochou štěstí 1,5m. (zatím nerezervuji, pouze informuji   ;) ), což je na dioramko málo.

Na závěry je samozřejmě brzo, snad se ještě někdo přidá.

Hardegon

Já mam tohle téma taky rád. Dávám ale zatím přednost pirátům. Pokud mi nakonec zbydou díly, určitě bych se s něčím přidal i sem.

peki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 12.06.2013, 19:00:51
Na závěry je samozřejmě brzo, snad se ještě někdo přidá.

Mohl by jsem postavit nějaký westernový vlak jako součást případného diorámatu přepadení vlaku  ;) (ale udělal bych jenom ten vlak ) protože na western nic nemám  ;)

Kuba

Už jsem začal:
http://www.kostky.org/forum/index.php?board=7.0  ;)

Nerozmyslel si to někdo, a nechce se přidat? Nejlépe se stavbou westernového městečka?

Kuba

Na základě požadavku přes SZ zasílám i mapku pro představu. Pevnost je jasná, indiány bych měl zvládnout taky sám. Po pravici je možnost se přidat s městečkem a vlakem. Na vlak a koleje už asi ochotníci jsou  ;), takže pokud by se městečko nestavělo, připojil by se blok s vlakem hned vedle pevnosti.

Kuba

Stále hledám společníky na diorama... Taky bych rád poprosil o zapujčení pár baseplate Tan desek... na scénku s vlakem a případné domečky western městečka... (asi baseplate bude málo :( ) :)

MÍLA

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 05.02.2014, 07:41:00

Pokud něco takového postavíš, určitě si to v městečku místo najde. O tom jsme se už bavili  ;)
Budu rád za každý dům, jen prosím plnou zadní stěnu.

Myslím ale, že by klidně stačila postavit malá stodůlka s věžičkou a zvonem na poplach s jedním, max 2 vozy vybavených žebříkem a např. ručním čerpadlem  + nějaký kovboj na údržbu. Tento objekt by se pak umístil např. vedle šerifa. V malých městečkách divokého západu tato činnost fungovala na dobrovolnosti všech, když začalo hořet, šlo stejně (předpokládám) hasit celé městečko.  ;)

To je největší verze, házím to sem pro veřejnost, aby to taky viděli, zadní stěnu to mít bude v reálné stavbě to se bát nemusíš.

ještě mám dvě menší.








Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 05.02.2014, 17:01:36
Citace od: šipka kdy 05.02.2014, 09:34:25
Mohu do města dodat saloon aby to tam pořádně žilo  ;D 

Domluveno  ;)

Citace od: EM4CZ kdy 05.02.2014, 11:33:27
ještě mám dvě menší.

Jedna z těchto asi více zapadne  ;) Ale pokud by jsi chtěl stavět tu velkou, nevadí, nechám to už na tobě.

Jen místo sudu na vodu, bych umístil na věž něco většího. Např. takovou nádrž jak mám v pevnosti, nebo můžeš zkusit udělat nádrž např. z techniky jakou se staví kulaté věže v Castle.
Nádrže na vodu nechám klidně na tobě, ten sud na obrázcích je tam jen jako pozadí s ostatními baráky z westernu.

Udělal jsem zadní stěnu, upravil houpání zvonu a žebříky jsou nyní převážené na voznici společně s dvěma sekyrami.
Taky jsem ti ještě postavil tu stodůlku s ruční potahovou stříkačkou, vyžaduje sílu dvou mužů nebo jednoho koně a nemá sání.





Citace od: šipka kdy 05.02.2014, 09:34:25
Mohu do města dodat saloon aby to tam pořádně žilo  ;D 
Máš dost tanečnic, nevěstek a whisky ?

Edit: přesunutí komentářů

peki

Potřebuji 2 věci:
1) potvrdit rozměr vašeho dioránatu (ideální pokud by jste využili i roh)
2) vyjádřit se v tématu jestli máte zájem o nějakou formu podpory (ta je pro všechny vystavovatele na LP 2014)

Kuba

#14
Zatím mi to vychází:

77cm pevnost
77cm indiáni
39cm skála u indiánské vesnice s dolem
26cm poušť mezi skálou a pevností
____________________________
219cm = zatím téměř postaveno


Dále přibude:
Další poušť co bude oddělovat městečko od pevnosti 26cm
Městečko a plocha pro vlak 104cm

Mělo by se tedy dostat na 3,5m
_____________________________
Bude se nechávat nějaká rezerva? pokud vyjde čas a budou finance na materiál, postavil bych ještě pastvinu pro koně u indiánu o které už jsem se zminoval ve svém vlákně. Ta by měla vyjít ještě na dalších 26cm. Pokud rezerva možná není, nechal bych to na ty 3,5m a případně bych musel skrátit oddělovací poušťě na 16studu(13cm) pokud to stihnu postavit. Ale zase to bude na sobě vše strašně nalepeno.

Co se týče podpory, pokud půjdou ostatní vystavovatelé do těch kostek, asi bych se přidal.

Kuba

#15
Aktuální mapa  ;)

peki

#16
Umístění westernu (alokovány 4 m)

Kuba

#17
Z předpokládaných 3,5m jsem se domluvil na prodloužení na rovné 4m, jelikož drobně protáhnu indiánskou vesnici. Taky zbude trochu více místa na městečko, a mohly by se vejít další dva až tři domy?

Kdo co staví:
Indiánská vesnice 140cm: Jukuruku - Kuba
Pevnost 77cm: Jukuruku - Kuba
Městečko 130cm:
Saloon - Šipka
Hrobník - Šipka
Vlak - Peki
Hasičský dům - EM4CZ
Vlaková stanice - KUBOS.CZ (čekám na konečné potvrzení a rozměry)
Hotel - Jukuruku - Kuba
Market - Jukuruku - Kuba
Šerif - Jukuruku - Kuba
Banka - ?Jukuruku - Kuba? ?šipka?
Kostel - Aki
?- Aki
?- Aki
?- Aki
(? sedlář, doktor/holič,obyč dům,....)

Jednotlivé bloky budou oddděleny tan baseplate šířky 32 studu (25,5cm). znázorňující prérii. Tam se mohou umístit drobné scénky z divokého západu, skalky, kaktusy, atd...

Jelikož došlo k mírnému rozšíření plochy, myslím, že se v pohodě vejdou ještě další domečky. Takže kdyby měl někdo zájem přispět něčím, co do western městečka zapadne, stále je možnost. Jen je třeba stavět domeček tak, aby se dal operativně postavit kdekoliv na BAseplate. (já osobně asi přistavím i masný krám/řezníka), Klidně by mohl přibýt holič, pošta nebo kovář. S tím, že pro drobnou reorganizaci městečka budu potřebovat ještě jeden rohový dům orientovaný opačně než je hotel.

Stále sháním na půjčení Tan Baseplate. Něco málo mi půjčí AKI a Šipka, ale i s tím co mám já, to nepokryje celou plochu městečka. Prosím o zapůjčení Tan BAseplate. Stačí ve stavěcí víkend. Hned po výstavě /bourací víkend bych zase vrátil.
Děkuji


Kuba

Na požádáni posilám aktuální plán western  městečka pro všechny co se účastni......  Mám dva návrhy, jelikož nevím jak se poprat s koncem městečka, chtěl bych, aby šlo dobře vidět na všechny domy.

PS: postupně budu aktualizovat předešlý příspěvek dle stavitelů co kdo?
platí i BS podložky.............prosba  ?? ??

Aki

#19
A co takhle?

Jo a místo té "pošty?" by mohla být čínská prádelna....
Poštovní úřad býval na západě součástí nádražní boudy!

Kuba

JJ vypadá to dobře. Klidně takto.  ;)

Co se týče pošty, stále se mi nevyjádřil KUBOS.CZ  co do rozměrů nádraží a jestli bude pošta součásti přímo nádraží. Ale klidně na to místo kde mám zatím poštu, můžeme umístit cokoliv jiného.

Kuba

Nechtěl by někdo zkusit postavit dostavník/y ?

Kuba

Baseplate:

Udělal jsem dnes inventůru všech tan Baseplate, ať už mých, již půjčených, nebo slíbených na Lipno. Budu potřebovat, abych pokryl celou plochu, ještě cca 4 - 16x32 baseplate. Prosím smutně koukám, nepřibral by ještě někdo z vystavovatelů pár Tan Baseplate na stavěcí víkend a nepropůjčil na 4 měsíce.

peki

Prosím nahlásit požadavky na ubytování info ZDE
Žádám náčelníka společného projektu aby si ohlídal svoje stavitele (a sám šel příkladem ;) ).

Kuba

Prosím všechny o info na kolika procentech jsou se stavbou svých částí do městečka?

Stále taky platí, že prosím kohokoliv z vystavovatelů Lipna případně i nevystavovatelů o zapůjčení Tan Baseplate. čístě pro výstavu. Několik mi jich ještě chybí na pokrytí celé plochy Westernu.