Bitva ( Návrh castle projektu pro Lipno)

Založil Aki, 06.11.2012, 22:21:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Aki kdy 09.11.2012, 12:56:02
Peki tady přece nenavrhujeme nějaké vyrovnané zástupy minifigů. Pokud to má být bitva, tak tam bude akce, scének a různých situací více než dost.
V tom případě jsem tedy v klidu  ;) A jsem zvědavý na tu taktiku (jako bývalý důstojník AČR nyní v hodnosti nadporučíka v záloze)

linhi

Neboj Aki je z vojenske rodiny a ja jako rotmistr mu pomuzu,
vojska rozhodne nebudou cvicit poradovku :-D

Aki

Citace od: Aki kdy 06.11.2012, 22:21:44
Další družina která se do bitky zapojí má v erbu původně elfí štít: a vysílá jí do boje juraj909. Jen ještě nevíme ke které straně se přidá.

A na ukázku posílá fotku své družiny. Řekl bych že je to přesně v duchu různorodé družiny. Za sebe tleskám.

Ryxe

Pod vedením Petra z Xuxy (lomnický rod) se šikuje menší bojová skupina. Jen jsem stále na rozpacích, ke které straně své šiky připojit? ???

FilipS

Tak se přidám i já se svojí drobnou družinou Býčích halapartníků.

Ryxe

#35
Pan Petr z Xuxy za dnešní večer naverboval malou válečnou tlupu o 17ti mužích. Další posily (hlavně těžkoodděnci) táboří ve městě Říčany a čekají na přesun. Nicméně malá jednotka musí zůstat pro udržení pořádku ve středověkém městě během velké bitvy.

linhi

Je jasné že pan Petr se připojí na stranu práva pane Hynku,tudíž pod mé korouhve   >:D

Ryxe

Přijímám tedy Vaši nabídku, pane Přibíku z Brlohu a připojím se tedy se svou skupinou pod Vaše korouhve. Společnými silami jistě rozdrtíme v prach tu hrstku našich rivalů.

Daniel

Když vidím, jak se to tu družinami jen hemží, tak sem dám starší fotku s družinou, která obývala hrad Orlík http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=31382.0
...tato posádka hradu je již bohužel rozprášena, ale dal sem se do verbování nových sil pro bitvu na Lipně ;).

Hardegon

Hemží se to tady úžasnými vojsky. Si člověk nemůže vybrat, na kterou stranu se přidá.

Colonel32

Danielova družina mi přijde nejlepší.

Aki

Ahojte

Mám několik důležitých informací k celkové koncepci i k "odměnám".

a) odměny - za zapůjčení vaší družiny nebude žádná finanční odměna. Rádi vás ale uvidíme na vernisáži a akci s ní spojené + samozřejmě na stavění expozice. Jako vystavující tam budete mít nárok na přespání zdarma. Další výhodou bude i statut vystavovatele v případném dalším Lugbulku.
No a poslední odměnou bude možnost využít nabídku zakoupení jednoho setu z akce 50 za zvýhodněnou 50% cenu (oproti S&H) + daň a něco na dopravu. V tuto chvíli jsem navrhl set 79004. Původní cena 50E, moje odhadovaná cena pro vás je cca 30E. Ovšem nutné je se včas přihlásit u Pekiho a zaplatit předem!

b) expozice - místo pro bitvu bude nakonec začleněné ze dvou stran mezi stavby castle projektu. Z jedné strany bude Apollův klášter (jako krajní stavba castle projektu) z druhé strany bitevního pole bude Jukurukuův hrad Rumpálek.

c) Bude zapotřebí postavit terén pro samotné bitevní pole. Buď můžeme každý přivézt nějaké zelené baseplate a naházet to vedle sebe. + třeba někdo přivézt pár stromků, keřů a tak (ale bude určitě zapotřebí upravit kraje pole, tak aby šly napojit na sousední panely), nebo pokud by někdo chtěl, tak by mohl celý terén vystavět jako MOC (třeba lesík, potok, pole, zídky, svažitý terén atd). Celé to bude v minimální výšce a musí to být relativně prázdné, aby se tam mohly rozvinout bojující oddíly. Tudíž to nebude až tolik chtít velké množství kostek. Počítám, že taková stavba by se pak honorovala jako jiné části castle projektu.

Stále je ještě možné do bitvy přihlásit své oddíly! Pokud nezvládnete/neplánujete do Lipna dojet, lze váš oddíl i poslat poštou a my vám ho už vystavíme....

Daniel

Citace od: Aki kdy 24.03.2013, 10:41:42
...Buď můžeme každý přivézt nějaké zelené baseplate a naházet to vedle sebe. + třeba někdo přivézt pár stromků, keřů a tak (ale bude určitě zapotřebí upravit kraje pole, tak aby šly napojit na sousední panely)...
Toto řešení je dost nešťastné - většinou v době výstavby je to v klidu a jasné co kdo dával, ale na konci, za nějaké 3 měsíce, si každý pamatuje prd a je v tom zmatek... ;)

Aki

Tak baseplate se řeší nálepkami zespoda (odzkoušeno).

Colonel32


Skvoros

Ahoj, tak já bych se taky přidal do bitvy se svým oddílem skřetů
Mám tam erb z LEGO Castle ...
Váš Skvoros ...

Petronel

Na jaké straně budou skřeti? Hodí se tam?  ???

juraj909

#47
Citace od: Aki kdy 06.11.2012, 22:21:44
Co tu bitvu tedy pojmout trochu středověce.

Družina skretov vyzerá fajn, ale má to byť stredoveká bitka.  ;)

Hardegon

#48
Jak velkou plochu si, Aki, představuješ pro bitvu? Nějaký větší kus bych možná mohl dát dohromady, pár stromů, svah k potoku a na druhé straně potoka by mohla plocha  někoho jiného pokračovat.

FilipS

Taky by bylo docela fajn narafičit pár miniscének, ať to nevypadá moc staticky. Takže obohatit figy hlavičkami, se strachem, ďábelským smíchem atd. Snad sem to napsal nějak srozumitelně.

FilipS

Citace od: Aki kdy 24.03.2013, 10:41:42
...Buď můžeme každý přivézt nějaké zelené baseplate a naházet to vedle sebe. + třeba někdo přivézt pár stromků, keřů a tak (ale bude určitě zapotřebí upravit kraje pole, tak aby šly napojit na sousední panely)...
Ještě mě napadlo pohodlné řešení, jak vylepšit bojiště. Kdo by chtěl, mohl by udělat ostrůvky viz fotky.
zhora, zdola, na baseplate.
Vtip je v tom, že díky technik pinům na baseplate drží, ale nejsou napojené study, každý si je může obohatit podle svého, dát na ně keře, kytky stromy atd.Navíc si je všichni snadno poznáme, který je koho.
Co vy na to?

linhi

Citace od: FilipS kdy 24.03.2013, 20:47:19
Citace od: Aki kdy 24.03.2013, 10:41:42
...Buď můžeme každý přivézt nějaké zelené baseplate a naházet to vedle sebe. + třeba někdo přivézt pár stromků, keřů a tak (ale bude určitě zapotřebí upravit kraje pole, tak aby šly napojit na sousední panely)...
Ještě mě napadlo pohodlné řešení, jak vylepšit bojiště. Kdo by chtěl, mohl by udělat ostrůvky viz fotky.
zhora, zdola, na baseplate.
Vtip je v tom, že díky technik pinům na baseplate drží, ale nejsou napojené study, každý si je může obohatit podle svého, dát na ně keře, kytky stromy atd.Navíc si je všichni snadno poznáme, který je koho.
Co vy na to?


To je dobrý nápad....

Aki

#52
Citace od: Skvoros kdy 24.03.2013, 16:43:27
já bych se taky přidal do bitvy se svým oddílem skřetů
Citace od: juraj909 kdy 24.03.2013, 18:11:34
Družina skretov vyzerá fajn, ale má to byť stredoveká bitka.  ;)
Přesně tak. Asi jsi to Skvorosi přehlédl, ale stejně jako celé diorama, tak i bitva bude tentokráte co nejvíc historicky věrná. Už jsme tu měli zájemce s čaroději a draky a tak musíme i skřety odmítnout i když je tvoje družinka pěkná. Je mi to líto, jelikož si cením snahy přidat se. Jestli máš možnost výběru, tak se ještě pokus udělat nějakou partičku s lidským erbem. Rytíře, jeho panoše, zbrojnoše, čeleď atd.

Citace od: FilipS kdy 24.03.2013, 20:47:19
Ještě mě napadlo pohodlné řešení, jak vylepšit bojiště. Kdo by chtěl, mohl by udělat ostrůvky viz fotky.
To vypadá dost dobře. I by se tím daly změnit směry studů, aby to nebylo tak fádní. Jen budu muset asi ještě další piny nakoupit. Už jsem jich spotřeboval asi 300 a krabička je téměř prázdná.  :-\

Citace od: Hardegon kdy 24.03.2013, 19:24:33
Jak velkou plochu si, Aki, představuješ pro bitvu? Nějaký větší kus bych možná mohl dát dohromady, pár stromů, svah k potoku a na druhé straně potoka by mohla plocha  někoho jiného pokračovat.
Přesná plocha teď ještě není známá, jelikož se ještě uvažuje o přidání další stavby za Rumpálek, čímž se přirozeně bitevní pole zmenší, ale jde zhruba o 2-3 metry.

Pokud by jsi mohl udělat terén, bylo by skvělé, kdyby to bylo nějaké to napojení na castle projekt. V tvém případě ideálně na Apolla a jeho klášter.

Hardegon

Hou, 2 až 3 metry dohromady nedam. Ale takovej pruh 0,5x1m bych svedl. Žádný šílenství, jen klasická louka.

Aki

To je jasné. Hloubka je 96 studů. Jak hodně do šířky by jsi šel, to je na tobě.  ;)

FilipS

CitaceJen budu muset asi ještě další piny nakoupit. Už jsem jich spotřeboval asi 300 a krabička je téměř prázdná.
Modrých technik pinů mám teď cca 50, aspoň 30 mi jich určitě zbyde, tak kdyby si se k nákupu nedostal, můžu ti je půjčit/prodat.  :)

Friend

Prikladám pár fotiek stromov čo by mohli dokresliť terén pri bitke ak by bol záujem a družinu ktorá je zmiešaná z 2 erbov - je to tak možné alebo to dať len čisto z dragon knight?

Ďakujem pekne za feedback.

Aki

Stromy mi sice přijdou trochu hranaté, ale na druhou stranu mi to nevadí.  8)

Jízda je pěkná, štíty mají jen s jedním erbem, takže to je myslím OK. Budeš mít také pěchotu?

(slovo feedback jsem musel dát do překladače...  ::) ::))

Jo a ještě na které straně bude družina válčit?

peter

Stromy jsou pěkné, ale bohužel mi nepřipomínají stromy ze středověké Evropy, ale stromy z Afriky.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Friend

#59
Citace od: Aki kdy 07.04.2013, 13:33:46
Stromy mi sice přijdou trochu hranaté, ale na druhou stranu mi to nevadí.  8)

Jízda je pěkná, štíty mají jen s jedním erbem, takže to je myslím OK. Budeš mít také pěchotu?

(slovo feedback jsem musel dát do překladače...  ::) ::))

Jo a ještě na které straně bude družina válčit?


Je pravda, že sú hranatejšie ako by som si predstavoval.
Komplet jazda má len jeden štít to je pravda. Žiadnu pechotu k nej nemám, jedine ak by som niekoho zosadil z koňa :)

Čo sa týka strany, tak nemám preferenciu, ale ak z logiky vyplýva, že by mali byť falconi spolu, tak by som mal byť aj ja na tej strane (Daniel, linhi, šipka,...).