Návrh castle projektu pro Lipno

Založil Ryxe, 16.08.2012, 21:22:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Zdravím, přemýšlel jsem co tak postavit pro výstavu na Lipno. Má vize by byla postavit výřez ze středověkého města. Ale ten MOC by byl sám o sobě normální velikosti, tak mě napadlo, co spojit nějaké Castle stavitele a společně postavit větší městský komplex. Každý by postavil díl velikosti podle svých možností. Šlo by hlavně o kvalitu zpracování a o to vytvořit ucelené středověké město se vším, co k tomu patří (opevnění, domy, kostel, řeku, mosty atd...). Co vy na to? Přidal by se někdo?

Nevěděl jsem, kam toto téma dát. Sekce Lipno je zatím jen obecná a já myslím, že takovýto projekt vyžaduje více času na zpracovaní, tak jsem to zatím dal sem.

Ryxe

Tak zde je fotka, jak se město pomalu vyvíjí. Jedná se o již presentovanou katedrálu a k ní přilehlou uličku s opevněním a branskou věží.
K projektu se už přidali hardegon a FilipS, chce se přidat ještě někdo další? prostorem omezeni nejsme, takže se město může rozrůst jak budeme chtít.

peki

Citace od: Ryxe kdy 21.08.2012, 08:49:57
K projektu se už přidali hardegon a FilipS, chce se přidat ještě někdo další? prostorem omezeni nejsme, takže se město může rozrůst jak budeme chtít.

Supr. Bylo by fajn prezentovat se nějakými společnými rozsáhlejšími projekty. Rozměry šířka cca do 1 m (v záři upřesníme, podstavy se budou dělat na zakázku) délka podle libosti  ;D Projekty nad 10 m délky mi hlaste předem, abych věděl jak je nakombinovat  >:D

Ryxe

Tak jsem udělal nákres své části města, nebo alespoń toho, jak momentálně vypadá.
Rozmístění budov z prava: úplně v pravo MOCu je řeka. Nad řekou se tyčí hradby, na které jsou nalepeny hrázděné domky. Přes řeku vede most, který vede od branské věže. Vzadu uprostřed stojí katedrála.

Rozměry MOCu 64studů hloubka, 80studů šířka.

Prosil bych ostatní stavitele, kteří už mají představu, kolik místa zaplní, aby napsali,  kde by se chtěli napojit, aby jsme měli jakous takou představu, jak by to mohlo celé vypadat.

Krom Hardegona a FilipaS se nabídl i germik, který psal, že by postavil nějaké předměstí. Prý má rozdělaný mlýn, tak ten by se mohl napojit na řeku zprava.

Fotodokumentaci pro lepší orientaci zašlu, až se dostanu k focení.

linhi

Měli jste udělat podhradí pod můj Rožmberk...  >:D

Ryxe

Tak tady jsou dvě fotky, jak to vypadá reálně. Uprostřed náměstí zkouším trh, je to velká plocha docela holá. Neměl by někdo nápad, co by se tam tak ještě hodilo?

linhi: To by asi neprošlo spojovat MOC na klíč s normálním výstavním MOCem.  ;)

gearcs

Připojil bych se, tentokrát asi jen něco menšího, času nemám nazbyt... Už se těším, až se domluvíme na rozdělení dílů, začnu plánovat.

FilipS

Vypadá to moc pěkně, dva dotazy, Co je/bude ta hnědá část a kudy by si rád vedl cestu, ať se můžu od něčeho odpíchnout.  :)

Ryxe

Citace od: FilipS kdy 26.08.2012, 15:14:47
Vypadá to moc pěkně, dva dotazy, Co je/bude ta hnědá část a kudy by si rád vedl cestu, ať se můžu od něčeho odpíchnout.  :)

No, cestu bych mohl vést asi kolem kostela, ale můžeme se dohodnout, jak bys potřeboval. Ta hnědá je vyšlapané náměstí, ale ještě se to tu a tam rozbije dlažbou a tak. je to jen podklad.

Citace od: gearcs kdy 25.08.2012, 21:32:04
Připojil bych se, tentokrát asi jen něco menšího, času nemám nazbyt... Už se těším, až se domluvíme na rozdělení dílů, začnu plánovat.
Budu moc rád, když se k nám přidáš ;)

germik

Tak taky dotaz - z kterých stran to bude koukatelné? Předpokládám že katedrálu dodělávat nehodláš, takže ze strany od ní (zezadu MOCu) lidi asi koukat nebudou, ale co jinak? Napadlo mě totiž udělat řez několika budovami - hlavně třeba tím mlýnem ale klidně i hradební věží, tak aby mi to vyšlo
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ryxe

Kromě té zadní strany bude MOC pohledový ze všech. Tedy ze předu i z obou stran. Ty řezy nevím, neuberou tomu na autentičnosti? Nemyslím si, že by to byl špatný nápad, to vůbec ne, ale možná bych to udělal třeba v jednom, ve dvou domcích, které by stály na kraji baseplate a říznout to jako s koncem MOCu, jestli mi rozumíš?
Šlo by to tak, nebo máš jinou vizi?

germik

Okej, samozřejmě myslím říznout to jen okrajem MOCu ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ryxe

Po včerejší rozmluvě jsme se s FilipemS domluvili, že on se napojí na moji částz levé strany. udělá asi dva domky, čímž tak nějak uděláme hranici náměstí, s tím, že trh, který začíná na mém náměstí protáhneme i na jeho část. Zkusil jsem to tak nějak přibližně nakreslit. Samozřejmě je to zatím předběžné

Hardegon

Takže na levé straně za FilipSovou částí by teoreticky mohla navazovat nějaká zástavba? Ulice s domky a dílnami?

Ryxe

Citace od: Hardegon kdy 28.08.2012, 13:15:48
Takže na levé straně za FilipSovou částí by teoreticky mohla navazovat nějaká zástavba? Ulice s domky a dílnami?
To určitě, ještě se musíme dohodnout na barvě cest, kde přesně budou navazovat atd...

Jinak Jsem přemýšlel o osvětlení některých budov, Teď to probírám s Mirkem, jak by to bylo nejlepší udělat. Takže kdyžtak zvažte i vy ostatní, zda by jste chtěli nějaké domky osvítit ;)

Ryxe

Prosím všechny stavitele, aby dali na plac, jakou mají vizi,kolik plochy jsou tak schopni zastavit a čím abychom tedy mohli naplánovat, jak bude přesně celé dílo vypadat, kde se kdo napojí, aby jsme už měli jakousi představu a vytvořili plán. ;)

Aki, potřeboval bych tebou plánované rozměry tvé části. Moje rozměry činí 64studů na hloubku, 80 na šířku.

Ryxe

Dobře, takže můžeme se tu všichni shodnout na hloubce 64 studů?

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 09.09.2012, 10:47:26
Dobře, takže můžeme se tu všichni shodnout na hloubce 64 studů?

Já jsem pro.

Hardegon

Aki, označit domy čísly nemá smysl, když nejdou přečíst...  :-\

Jinak, projektu bych se chtěl účastnit taky. Spolustavitelé Ryxe, Aki, FilipS a Germik je lákavá. Ale trochu mam pocit, že se z toho stává urbanistická studie středověkého města. Neni jednodušší rozvrhnout si pro každýho určitou plochu, domluvit se vzájemně na napojení, co kdo bude na své části stavět a pak to nechat na kreativitě každýho?

germik

Hloubka 64 studů Ok, mlýn počítám vodní - buď přímo na té Ryxeho řece/příkopu ale spíš udělám nějakej náhon nebo tak. šířka se bude odvíjet od kostek ale hlavně času, hlavně času teď mám pomálu - začíná mi za chvilku škola ale aspoň studii bych nějakou dodat mohl... ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Citace od: Aki kdy 09.09.2012, 13:05:28
Upraveno, teď už to snad k přečtení je.  :-[

Jo, díky  ;)

Citace od: Aki kdy 09.09.2012, 13:05:28
Do čeho se plánuješ pustit? Uvnitř města, nebo venku?  Co ty řemeslné domky vedle FilipSe? Samozřejmě počet i tvar by byl jen tobě. Na plánku je to jen ilustračně.

Děkuju za dovysvětlení. Hned jsem nepochopil, jak to bylo celé tak rychle rozplánováno.  :-X

Já bych rád stavěl právě nějaké dílny, "výrobny" a podobně. Nějaký ten obyčejný domek... Jestli tedy už koukam správně, klidně bych si ten střed vzal. Velikosti, rozměry a detaily zástavby dodám do dvou týdnů (ted nestíham k LEGUvůbec sednout).

Rovnou se i zeptam... Řeka bude úplně vpravo? Hraju si trochu s myšlenkou udělat uprostřed města širší řeku s mostem a udělat to částečně podél řeky na nábřeží. Aby tam ale nebyly dvě vodní plochy kousek od sebe...

Ryxe

Vlastně ten plán je tak jak jsme ho na začátku plánovali, na mě napojen FilipS, vedle něj hardegon a na něj se teď napojí Aki. Co se týče rozplánovaní každého úseku, určitě bych to nechal i na kreativitě každého daného stavitele. tento plánek je ukázkou, jak by to mohlo vypadat, aby město působilo jako kompaktní celek. A rozvržení účelu domků je proto, abychom docílili maximálního efektu rozmanitosti řemesel, obchodů a tak, aby se co nejvíc ukázalo, jak to v takovém městě vypadalo.
Plánek bych viděl jako téma k dikusi a myslím, že případným úpravám podle kreativity stavitelů se tak úplně bránit nemusíme ;). Jen jde o to, držet se nějakého konceptu, aby jsme docílili reálnějšího efektu.

Ryxe

Ano, řeka bude na pravé části mé stavby přes ní povede z branské věže most ke germikově části

Hardegon

Další řeka už je tam teda zbytečná. Nápad si necham pro nějaký svůj soukromý projekt. Tady to zkusím vymyslet jinak.  ;)

FilipS

S plánkem souhlasím, otevřený domek by neměl být problém.  :)

germik

No, dostávám se k plánování, takže opět nějaký ten dotaz - 1) To co tu je nafocené (Ryxeho část s hradbymi) je jak hluboké? Já to z té fotky nějak nepoznám, a na 64 st. mi to přijde málo, tak bych jen rád věděl co a jak...
2) Most k bráně už máš? Já tu zrovna mám jeden postavený a je mi ho škoda bourat - je obloukový, takže ho můžu lehce poupravit a použít. >:D
3) Opět souvisí se řekou - chtěl bych u sebe terén trošku zvednout, plánuju nějaký náhon a nádrž na vodu - vychází mi tu že do MOCu bude náhon přitékat v docela velké výšce (no velké - 2 nebo 3 study nad úrovní kde se bude vlévat do řeky) - myslíš že by bylo možné aspoň třeba v jednom místě udělat na řece nějaký schůdek - peřeje - aby bylo vidět odkud řeka teče, a žeje teoreticky možné aby náhon tekl právě z ní někde proti proudu?

zatím díky, jdu dál plánovat  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peki

Kolik budete potřebovat na šířku (ptám se na hloubku modelu ) stačí 1 m ? Máte představu o délce dioramatu?

germik

Hloubka tu myslím někde padla 64 st.?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

linhi

Tak kdo bude stavět městský hrad,odpovím si sám  >:D

peki

Citace od: germik kdy 11.09.2012, 23:09:43
Hloubka tu myslím někde padla 64 st.?

Takže vám stačí 1 m ?
Vždy zapomenu kolik je baseplate cm i když to každý rok tak cca 2 krát měřím. Se zákazníkem/provozovatelem  komunikuji v metrických jednotkách ne studech. I tak čas od času dojde k nedorozuměním. Dodnes mám před sebou Mičánka  ;D který v Brně pomocí "frézy" zvětšoval vitinu nebo zmenšoval model o 1-2 study. 

Aki se ptal SZ na půdorys L ano je to možné.