Seznam soutěží na Lipno 2014

Založil peki, 31.01.2014, 15:16:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Pokud máte nápad(= jste schopní něco zorganizovat) napište mi SZ. Z přidělené podpory nebude problém zajistiti ceny.

1) Soutěže mohou být (dlouhodobé) i pro ty co se nemohou LP 2014 zúčastnit osobně. Nicméně je potřeba zajistit alespoň účast jejich modelu = jde o soutěž MOC, které budou na výstavě po celou dobu

2) Víkendová (krátkodobá) soutěž/akce AFOLů/MOC/


peki

#1
Soutěž o nový nejlepší modulární dům.

Popis soutěže ZDE

Běží

peki

Citace od: Foton kdy 31.01.2014, 17:54:39
Má ale nějaké omezení výšky, šířky, hloubky? Mám mít před sebou chodník? Může být i rohový?

Chodník ano
Násobky baseplate 32x32 nebo 32x16
Řadový nebo rohový
Interier nepovinný nehodnotí se
Oddělovaní pater nepovinné
Výška kompatibilní se stávajícími modulary

Cílem je postavit stavbu která se může umístit mezi stávající modulary.

Hardegon

#3
Sem by se dal zařadit trojboj.

Běží

Tomik

Co takhle zopakovat soutěž o nejlepší alternativní model? Pokud to budete chtít trochu ozvláštnit, tak můžeme dopředu vybrat několik setů, ze kterých by měl být model poskládaný (jeden set Technic, jeden Creator, jeden City, jeden Star Wars apod.). Podobná soutěž probíhala na Rebrickable a řekl bych, že měla celkem slušný ohlas.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: Tomik kdy 11.02.2014, 12:36:10
Co takhle zopakovat soutěž o nejlepší alternativní model? Pokud to budete chtít trochu ozvláštnit, tak můžeme dopředu vybrat několik setů, ze kterých by měl být model poskládaný (jeden set Technic, jeden Creator, jeden City, jeden Star Wars apod.). Podobná soutěž probíhala na Rebrickable a řekl bych, že měla celkem slušný ohlas.

Proč ne pokud bude zájem. Jen bych to neomezoval na konkrétní set/sety. Kdo by se toho ujal?

peki

#6
Dorazila zásilka setů - v rámci podpory vystavovatelů. Loni proběhla s úspěchem volba přímo na místě v rámci kategorie zakázkových staveb. Tuto volbu zopakujeme.

Volit se budou 3 zakázkové MOC

Druhou kategorií bude volba MOC nezakázkového ta bude probíhat hlasováním uživatelů kostek. Vyhlášení volby a předání cen bude na bourání.

Volit se bude 10 MOC nebo diorama s továrních setů.

pravidle zde

běží

DarkDrago

Při organizování své armády jsem dostal nápad na takovou minisoutěž o nejlepší skupinu figů. Nejprve jsem si říkal, že by to bylo jen na vojáky, ale asi bych to rozšířil tak aby se mohl zúčastnit téměř kdokoliv.

Představoval bych si to asi tak, že skupina by měla mít nějaký minimální počet, figové by neměli být klonové, co se týče tváří (vztahovalo by se to především na menší skupina a figy bez přileb, u velkých skupin a hlavně s přilbami bych to nějak neřešil)...
Dalším pravidlem by bylo nahrání fotek dané skupiny na kostky před zahájením výstavy.
Hlasování by probíhalo až do bouracího dne.

Chtěl bych tak podnítit většinu vystavovatelů, aby svoje jednotky ozvláštnili a propracovali.
Pokud to neprojde tak mi to vadit nebude
Dračí páni s mocí ohně...

Thrawn

Njn., ale jak k tomu přijde staré Space, kde jsou heady prakticky stejné? :'(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

DarkDrago

#9
Právě toto pravidlo bych chtěl, aby se vztahovalo spíše na menší skupiny a BEZ přileb, i když space mají průhledné průzory, ale to by nemělo vadit.

Abych uvedl příklad.
Špatně
5 city popelářů vyjetých z klonové linky. U takto malé skupiny by se dalo zapracovat na tvářích a detailech toho co drží/dělají.

Dobře
30 space. U armád může být docela nákladné dát dohromady různé tváře, ale docela dobře se dá zapracovat na detailech. Jako příklad bych uvedl Uruk-hai armádu, která je fakt propracovaná, ale zase je to do určité míry clon army.

Teď si říkám, že by bylo trošku obtížnější stvořit nějakou jednotku třeba takových space, aby každý měl vlastní výbavu a tak. Proto bych to upravil tak, že aby taková jednotka měla šanci a vůbec byla připuštěna do soutěže musí mít dvě fotky.
1. nastoupená jednotka
2. musí být na samostatné baseplate v určité scéně která bude na Lipně (aby měli větší šance na výhru..)


Pokud by takováto soutěž proběhla, tak bych určitě zapracoval na detailech ohledně pravidel.
Ale nevidím proč by se nedala vyhlásit, protože ceny by byli asi figové cca do 1000 až 1500 Kč, filmoví figové by byli pro jednotlivé výherce do určitého místa a minifigové pak za účast pro ostatní.

Ještě bych uvedl pravidlo pořadí, do celkového by se počítali jen jedna skupina od jednoho člověka.
Aby jeden člověk nepokryl 1. - 5. místo a na nás ostatní by se nedostalo a mohli se radovat všichni.
Tj. zúčastním se sice s šesti různými jednotkami (každá by byla sama za sebe), ale do celkového pořadí by byla připuštěna jen jedna.

Běží
Dračí páni s mocí ohně...

peki

#10
Citace od: peki kdy 10.03.2014, 23:16:59
Dorazila zásilka setů - v rámci podpory vystavovatelů. Loni proběhla s úspěchem volba přímo na místě v rámci kategorie zakázkových staveb. Tuto volbu zopakujeme.

Volit se budou 3 zakázkové MOC


Podmínkou pro účast v soutěži je prezentace stavby na kostkách  ;)