(Vlastní) Most II

Založil Aki, 24.11.2006, 10:24:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

 Přidělte tomuto MOCu body. Čím více tím je na tom lépe.

0
0 (0%)
1
0 (0%)
2
0 (0%)
3
10 (18.9%)
4
18 (34%)
4,5
13 (24.5%)
5
12 (22.6%)

Celkem hlasů: 53

Aki

Tak jako Marian20 i já jsem se rozhodl, že se zúčastním soutěže CCCIV a to hned v několika kategoriích. 8) Shodou okolností jsem však pro tuto soutěž zatím ještě nic nestavěl a minimálně čtyři kategorie pokryji z toho co tu již mám před dokončením.
Prvním mým soutěžním MOCem je tento mostík. Vycházel jsem při stavbě z několika reálných českých mostů (Písek, Praha, Stříbro, Rabštejn). Takže jsem si fantazii zas tak moc nepouštěl na špacír, ale snažil jsem se vejít do určitých mantinelů. Navíc je celý tento panel připojitelný k jinému MOCu a to městskému opevnění. Na který plynule navazuje.
Budu velice rád, když stavbu podrobíte patřičné kritice

otaznik

Chceš kritiku, tak tady je:  >:D

- fotky nejsou nic moc (nízké rozlišení)
- most se mi zdá příliš úzký, tam by měl vůz problém
- vrba (jestli je to vrba) mi nepřijde úplně dochytaná
- celé mi to přijde takové ještě nehotové, ještě bych některé detaily (skála) upravil
- a jeden můj velmi subjektivní názor: nelíbí se mi připojení plates zespodu na oblouky obecně

Stavba má samozřejmě spíše jen pozitiva, dobře se na ní kouká.

Aki

Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48
- fotky nejsou nic moc (nízké rozlišení)
Protože jsem nefotil já, Tak jsem rád i za ně. Do soutěže už ale půjdou samozřejmě fotky kvalitnější z finální verze.
Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48
- most se mi zdá příliš úzký, tam by měl vůz problém
Přemýšlel jsem původně nad rozšířením, ale protože to celé navazuje na městské opevnění zavrhl jsem to.
a) brána do města je také na 6 studů a tu předělávat nehodlám.
b) nemám ještě postavený žádný vůz. Tedy ani širší, ani užší. Až se do nějakého pustím (jako že se pustím ;)), budu to holt mít jako podmínku.
PS To mi bylo jasné že to stejně jako Marinaovi20 vytkneš.  ;)
Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48
- vrba (jestli je to vrba) mi nepřijde úplně dochytaná
Jo vrbu jsi v tom poznal. A taky s ní ještě nejsu úplně spokojený. Upravovat jí ale budu až po přjetí poslední zásilky z BL na kterou čekám.
Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48- celé mi to přijde takové ještě nehotové, ještě bych některé detaily (skála) upravil
Hm. nad tou skálou se tedy ještě zamyslím. Je fakt že Marian jí má mnohem lepší. Tohle je jen doplněný BURP.
Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48- a jeden můj velmi subjektivní názor: nelíbí se mi připojení plates zespodu na oblouky obecně
:) subjektivně to beru, ale mně se to pro změnu líbí. Navíc to není jediné místo kde tuhle techniku používám.  8)

peter

Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48
Chceš kritiku, tak tady je:  >:D

- fotky nejsou nic moc (nízké rozlišení)
- most se mi zdá příliš úzký, tam by měl vůz problém
- vrba (jestli je to vrba) mi nepřijde úplně dochytaná
- celé mi to přijde takové ještě nehotové, ještě bych některé detaily (skála) upravil
- a jeden můj velmi subjektivní názor: nelíbí se mi připojení plates zespodu na oblouky obecně

Stavba má samozřejmě spíše jen pozitiva, dobře se na ní kouká.

Se musím ze svého pohledu Akiho trochu zastat:
- fotky stačí, alespoň mě bohatě
- s tou šířkou má Otaznik pravdu, přeci jen by mostu slušela daleko větší šířka, kor, když je zdoben sochama po stranách.
- plates přicvaknuté za spodu jsou dobré a velmi pomůžou v situaci, když člověk nemá dost oblouků (což je asi i tento případ), jediné co bych vytkl je vycentrování těch plates. Nejprve bych umístil tu úplně vrchní plate a teprve od ní bych dával plate po stranách dolů - zbavíš se té nevzhledné mezery, která Ti tam vznikla
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Rever

Trochu se mi nezdá ta velikost kříže na mostě vzhledem k velikosti mostu, možná, že bych ho tam snad ani nedával. Také docela divně vypadá ten strom, ale na druhou stranu, když člověk zváží možnosti Lega, tak to není tak úplně špatné. Jinak MOC pěkný.

Aki

#5
Citace od: Rever kdy 24.11.2006, 13:39:56
Trochu se mi nezdá ta velikost kříže na mostě vzhledem k velikosti mostu, možná, že bych ho tam snad ani nedával.
Menší vypadá hůř. To jsem už oskoušel. Tenhle je vlastně stejně veliký jako celková výška toho svatého Václava. Jen jsem asi ještě zapoměl poznamenat, že ve finální verzi bude tmavě šedý a nebude tak hodně svítit.

Edit: popřemýšlel jsem znovu nad tou šířkou a zkusil jsem ho o dva study rozšířit. Výsledek mne vcelku překvapil.
Připnutý k opevnění, vypadá mnohem líp. Opticky ladí k té mohutné reprezantativní věži.
Samotný vypadá hůř. Tím jak je nízký a nyní i široký vypadá jako by na něj někdo šlápl....  Šířka jak na dálnici... ::) ;D

Přesto ho asi nechám v té širší podobě a přidám si tak další hendikep do soutěže. Přeci jenom je pro mne důležitější jak vypadá v kontextu k okolním stavbám.

Tadeas

#6
Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 10:43:48


- fotky nejsou nic moc (nízké rozlišení)
- most se mi zdá příliš úzký, tam by měl vůz problém
- vrba (jestli je to vrba) mi nepřijde úplně dochytaná
- celé mi to přijde takové ještě nehotové, ještě bych některé detaily (skála) upravil
- a jeden můj velmi subjektivní názor: nelíbí se mi připojení plates zespodu na oblouky obecně

Stavba má samozřejmě spíše jen pozitiva, dobře se na ní kouká.
Víceméně souhlasím s touto kritikou, ale lepší MOC bych sám nepostavil ;) ;)
Ještě bych rád ze zajímavosti viděl ten rozšířený most ???.

Aki

Citace od: Tadeas kdy 24.11.2006, 20:04:29
Ještě bych rád ze zajímavosti viděl ten rozšířený most ???.
Já jsem vcelku známý tím, že nevlastním fotografický přístroj. Takže až zase někdo dorazí k nám na návštěvu, určitě nějaký ten snímek pořídí...... ;)

Jonas

Aki,

právě jsem na Brickshelfu poprvé zahlédl novou verzi tvého mostu, jak jsi ji přihlásil do CCCIV.

Je to výborné!!! Určitě ještě lepší než to, cos nám zde ukazoval před časem!!!

Je skvělé, že v soutěži bude něco z českého prostředí.
 
Jonas - Můj Brickshelf

Aki

#9
To jseš rychlejší než já.  :o :o :o
Právě jsem tam nahrál poslední fotografii a ještě jsem ani nestačil dát odkaz a tu už se o tom píše.  ::) ::) ;) >:D
Ještě k mostíku. Hódně dělá kvalitní fotografie a ty se podle mého Jenčulovi tentokrát obzvláště povedly. A svůj díl na tom nese i Mtron, který při focení bavil děcka a občas držel pozadí.   ;);D

Tak tedy:

link


PS. Pokud by jste chtěli změnit své hlasování v anketě, pod dojmem z nové již finální varianty, tak můžete.  :D

Edit: Smazal jsem většinu fotografií první verze.

Jonas

Citace od: Aki kdy 16.12.2006, 21:58:07
To jseš rychlejší než já.  :o :o :o
Právě jsem tam nahrál poslední fotografii a ještě jsem ani nestačil dát odkaz a tu už se o tom píše.  ::) ::) ;) >:D

Na Brickshelfu mám filtr, který mi zobrazuje pouze MOCy, abych se nemusel probírat balastem.
A ten tvůj MOC byl hned první.

Citace
PS. Pokud by jste chtěli změnit své hlasování v anketě, pod dojmem z nové již finální varianty, tak můžete.  :D

Toto právo jsem hned využil.
Jonas - Můj Brickshelf