Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

janopr

Na to spojení velkých pozemků a silnic zde byl obrázek, ale nějak zmizel (asi jako reuploadované rozložení modulů).
Z něho vyplývalo, že na silnici budou jen 2 technic bricky (na papluhově obr. ty  červené), ale na velké baseplate směrem k silnici bude těch technic bricků 6, aby se silnice dala vždy připojit dvěma piny.
to Hardegon: slunečník je super!

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 15.05.2016, 11:57:27
Zatím hospůdka bez figů, ale hlavně kvůli fotce modulu. Snad se bude líbit...  ;)

Líbí :) Krásně zapadá do konceptu. Jediné, nad čím přemýšlím je případné natočení, aby bylo vidět na zahrádku s logem Géčka. To by ale znamenalo předělat ten spodní sokl.

Igorus


Citace od: janopr kdy 16.05.2016, 23:48:49
Na to spojení velkých pozemků a silnic zde byl obrázek, ale nějak zmizel (asi jako reuploadované rozložení modulů).
Z něho vyplývalo, že na silnici budou jen 2 technic bricky (na papluhově obr. ty  červené), ale na velké baseplate směrem k silnici bude těch technic bricků 6, aby se silnice dala vždy připojit dvěma piny.
to Hardegon: slunečník je super!

Opravil jsem odkaz na obrázek s umístěním technic bricků. Netuším proč, ale rajče přešlo z 16kové soustavy na 18kovou...

Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56
Základním instalačním prvkem bude modul o rozměrech 48 x 48 (a násobky) studů (čili velká baseplate). Spojení dvou sousedních modulů bude přes technic brick 1x2. Umístění dva study od rohu (viz Kubův COOP). Zadní strana bude jen z bricků. Barva – Redish Brown. Ve směru k silnici bude umístěno šest technic bricků podle tohoto schématu:

Zároveň je možné zafixovat sousední moduly přes plate na povrchu.

janopr

Jo, ten obrázek jsem měl na mysli. A jak se tak na něj koukám, tak na silniční baseplate se může dát víc technic bricků.

Ondrej

Projel jsem si schválně debatu o silnicích, je někde teda nějaký vzor jak by to mělo vypadat? Když mám silnici 2x na kraji tak jak se ptal Papluh tak logicky by mělo být uchycení přes technic bricky jen z jedné strany ne? Mohl by dát někdo fotku a instrukce na silnice aby to bylo jasnější jak ho udělat? Kam dát technic bricky je jasný, spíš ta otočená vozovka jak ji uchytit nebo nechat volně jak bylo řešeno. Díky

zdenek.f

Narychlo nafoceno. Tahač T813 bude hotový snad zítra - dnes jsem měl rozpravu s Českou poštou o významu pojmu Změna ukládací pošty.

Omylem mi byl zaslán dílek 3037 Slope 45 2x4 Yellow namísto 3297 Yellow Slope 33 3x4 (balíček s ním přišel dnes). Pro případ, že bych ho už nestihl sehnat, nemáte ho někdo doma? Je potřeba na zadní rampu podvalníku.

Igorus

Citace od: Ondrej kdy 19.05.2016, 09:53:22
Projel jsem si schválně debatu o silnicích, je někde teda nějaký vzor jak by to mělo vypadat? Když mám silnici 2x na kraji tak jak se ptal Papluh tak logicky by mělo být uchycení přes technic bricky jen z jedné strany ne? Mohl by dát někdo fotku a instrukce na silnice aby to bylo jasnější jak ho udělat? Kam dát technic bricky je jasný, spíš ta otočená vozovka jak ji uchytit nebo nechat volně jak bylo řešeno. Díky

Jasně, pokud máš silnice z jedné strany pohledové, tak bez technic bricků.

Podoba je v prvním příspěvku

marian20

#457
Ahojte,
tu je náhľad na môj modul pre spoločný projekt. Nevidel som zatiaľ susedné jesenné moduly, tak susedia, ak potrebujete spraviť dáke terénne úpravy, alebo zbúrať plot, aby modul lepšie nadväzoval na vaše, dajte vedieť.

Majo
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

matka

Super. Koukám, že co chalupa, to jiná střecha. A žádné jen slopes...Vesnička bude vydařená. Perfektně udělané spadané listí, a celkově je to takové pěkně upravené. Taková milá chaloupka.
Paní na Žlutém hradě

Marty713

Omlouvám se, ale z vážných důvodů už nestíhám postavit slíbeného Čmeláka (Zlín Z-37). Do projektu vesnice tedy přispěji pouze autobusem a Pragou V3S (více fotek v mé produkci):

Mimochodem, podzimní chaloupka mi vzala dech. Krásná barevnost a perfektní atmosféra. :)




zdenek.f


Ondrej

Vypadá pěkně, jen se mi moc nelíbí ta bílá na okně, radši bych to řešil skrz bílý vlakový okno 13760 i když by neodpovídaly sloupky u dveří.

Kubulus

#462

Petronel

Můj příspěvek do projektu zde.
Názory a postřehy prosím pište do daného tématu v odkazu.  ;)

zdenek.f

T813 8x8 S1 - hotovo, můžu předat
T813 6x6 tahač - hotovo, můžu předat
P-32 - chybí kostka Slope 3x4 Yellow, dodavatel se neozval; zítra zkusím najít v hrabárně Lego musea na Národní

builder

Zdravím
Nejsem ohledně tohodle tématu moc v obraze, tak prosím za prominutí kdybych psal pozdě nebo jsem něco udělal špatně. Chtěl bych jen zeptat jestli by bylo možné kdybych se také připojil, něčím malým, ne příliš významným (autobusovou zastávkou nebo něco podobného). Zrovna jsem si objednal kupu kostek tak bych snad dal něco do hromady.
Děkuji předem :)

builder

Ondrej

#466
Nedoporučuji kotvit ty silnice přes headlighty, pak se to krásně ohybá během zkracování. Na to, aby nebyl uchycenej to není dobrá konstrukce. Kdyby se to aspoň otočilo o 90 stupňů vodorovně tak by to bylo lepší na položení bez uchycení. Na fotce je to takhle roztrhaný protože jsem to na zkoušku silou natlačil na 8 headlightů (po dvojicích ve 4 bodech).

zdenek.f


Igorus

Citace od: builder kdy 24.05.2016, 15:01:14
Zdravím
Nejsem ohledně tohodle tématu moc v obraze, tak prosím za prominutí kdybych psal pozdě nebo jsem něco udělal špatně. Chtěl bych jen zeptat jestli by bylo možné kdybych se také připojil, něčím malým, ne příliš významným (autobusovou zastávkou nebo něco podobného). Zrovna jsem si objednal kupu kostek tak bych snad dal něco do hromady.
Děkuji předem :)

builder

Díky za nabídku. Pro Lipenskou výstavu si myslím již není třeba, ale můžeš se zamyslet a udělat vlastní modul. Jelikož se (jak je uvedeno kdesi v historii) jedná o dlouhodobou záležitost, je možné se připojit třeba v rámci výstavy v Praze  ;)

Igorus

Citace od: zdenek.f kdy 24.05.2016, 22:35:40
Autíčka - hotovo.



A to platí i pro ostatní hotové moduly, auta, doplňky atd.  ;)

Igorus

Citace od: Ondrej kdy 24.05.2016, 22:30:13
Nedoporučuji kotvit ty silnice přes headlighty, pak se to krásně ohybá během zkracování. Na to, aby nebyl uchycenej to není dobrá konstrukce. Kdyby se to aspoň otočilo o 90 stupňů vodorovně tak by to bylo lepší na položení bez uchycení. Na fotce je to takhle roztrhaný protože jsem to na zkoušku silou natlačil na 8 headlightů (po dvojicích ve 4 bodech).

Díky za postřeh. Nechme to tedy jak jsem psal úplně volně ložené. Uvidíme co to udělá jako celek.

MÍLA

Ahoj, bude u rybníku nějaký plac pro cvičení hasičů se stříkačkami ?

builder

Citace od: Igorus kdy 24.05.2016, 22:39:01


Díky za nabídku. Pro Lipenskou výstavu si myslím již není třeba, ale můžeš se zamyslet a udělat vlastní modul. Jelikož se (jak je uvedeno kdesi v historii) jedná o dlouhodobou záležitost, je možné se připojit třeba v rámci výstavy v Praze  ;)

Dobře, zkusím něco. Dík za info :)

Izabella08

Musím ocenit všechny účastníky projektu, Vaše výtvory jsou vymazlené do posledního detailu.
Fakt paráda!
ale  co mě oslovilo je:
u Matky její netopýří plot...dost originální
u Chairuda jeho boží bříza a rajčata
u Šipky jeho paroží...těším se na Lipno, abych se podívala, jak jsi ho udělal:)

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 25.05.2016, 08:20:42
Ahoj, bude u rybníku nějaký plac pro cvičení hasičů se stříkačkami ?

Ne

janopr

Citace od: peki kdy 26.05.2016, 10:30:31
Žádám aby všichni vystavovatelé za zástěnou a ve vitríně dodali popisky:
...
u společných projektů je to na veliteli společného projektu.
...

Jak je to s popiskami u projektu vesnice, máme se zapisovat do tématu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49834.0 ?

Igorus

V Pekiho tématu ne. Pořeší se zde. Zítra připravím finální seznam účastníků a bude vyzvání k validaci.

Igorus

#477
Prosím účastníky o kontrolu popisků modelů. Termín: sobota 28.5.2016 24:00

nick: Bruno
název modelu: Rybník
jméno: Přemysl Brunhofer

nick: Bruno
název modelu: Místní úřad
jméno: Přemysl Brunhofer

nick: Dannyboy
název modelu: Novostavba rodiny Nováků
jméno: Daniel Soviar

nick: Hačislav
název modelu: Záhumenky
jméno: Emil Hančák

nick: Hardegon
název modelu: Hospoda
jméno: Marek Mencl

nick: Honzicek22
název modelu: Chalupa se sněhulákem
jméno: Jan Svoboda

nick: Chairudo
název modelu: Domek u trati
jméno: Tomáš Kašpařík

nick: Igorus
název modelu: Šumperák
jméno: Martin Čemus

nick: Janopr
název modelu: Řopík
jméno: Jan Novák

nick: Kuba
název modelu: Samoobsluha
jméno: Jakub Dvorský

nick: Kubulus
název modelu: Chalupa
jméno: Jakub Novotný

nick: Marian20
název modelu: Chalupa
jméno: Marian Forgac

nick: MartinS
název modelu: Roubenka
jméno: Martin Sýkora

nick: Marty713
název modelu: Meziměstský autobus, Praga V3S
jméno: Martin Švec

nick: Matka
název modelu: Chalupa se zabíjačkou
jméno: Dita Radová

nick: Míla
název modelu: CAS32 Tatra 148
jméno: Miloslav Pinc

nick: MilanV
název modelu: Vesnická škola
jméno: Milan Vančura

nick: Mirek
název modelu: Motorový vůz
jméno: Miroslav Endrle

nick: Ondrej
název modelu: Vodní mlýn
jméno: Ondřej Nešleha

nick: Papluh
název modelu: Důl
jméno: Matej Pukancik

nick: Petronel
název modelu: U prarodičů na prázdninách
jméno: Petr Budina

nick: Puclik
název modelu: Okál
jméno: Pavel Krčmář

nick: Robkteryten
název modelu: Sbor dobrovolných hasičů
jméno: Petr Volf

nick: Sihaja
název modelu: Stodola
jméno: Eva Moravcová

nick: Šipka
název modelu: Hájenka
jméno: Jan Špička

nick: Tomas.
název modelu: Okresní přebor
jméno: Tomáš Matlach

nick: Vočko
název modelu: Dopravní technika
jméno: Jan Vočka

nick: Waf
název modelu: Nádraží
jméno: Filip Wagner

nick: Yanice
název modelu: Chalupa s grilováním
jméno: Jana Dědovská

nick: Yoshimaka
název modelu: Kostel s půlnoční
jméno: Ladislav Kolář

nick: Zdenek.f
název modelu: Tahač přívěsů Tatra 813 6x6 TP
Podvalník Transporta P-32
Sklápěč Tatra 813 8x8 S1
jméno: Zdeněk Falář

Igorus

Je z účastníků někdo, kdo nemá připravený ani jeden silniční modul?

zdenek.f

Já nemám ani jeden silniční modul :( Ale také nemám domeček ;)