(vlastní) COOP

Založil Kuba, 31.10.2015, 12:48:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

V tomto vláknu budu prezentovat stavbičku do společného projektu vesnice. Tedy vesnickou samoobsluhu. Barevné sladění je inspirováno samoobsluhou v naší obci. Obchod jsem si do společného projektu vybral proto, že ještě do nedávna rodiče podobný obchod taky měli, tak k tomu mám takový nostalgický vztah  :'( , když jsem v něm strávil mládí za pultem ;)

Zatím mohu představit včerejší práci. kdy se mi podařila vybudovat značná část obchodu, ale došly bílé na vnitřní prosotor, tak musím počkat než přijdou. Jelikož jsem zvyklý stavět velké hrady či pevnosti je největší problém se poprat z místem, které je omezeno pro vesnici podložkou 48x48 studů. Obchody jsou vždy větší, ale tady jsem chtěl mít místo i pro přijezdovou cestu k rampě, ale už se nějak zadařilo do místa nacpat jak obchod, tak mít i nějaké místo na okolí.

Přes okna půjde vidět dovnitř, tak se budu snažit mít na hrubo vytvořen i interiér, tedy regály se zbožím, pult, pokladnu. Samoobsluhy (staré jednoty) jsou samy o sobě jednodušší stavby, Takže se peru s tím, jak tu jednoduchost trochu rozbít, ale aby to stále bylá stara dobrá Jednota z klasické české vesnice  ;D . Snad se daří, kdyby byl nějaký nápad, sem s ním.

Icewalker

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 31.10.2015, 12:48:31
... kdyby byl nějaký nápad, sem s ním.

Sámoška do vesnice patří ;) Někam k nakládací rampě - eventuálně před obchod - by bylo vhodné umístit jeden dva klasické kontejnery. Pokud by nebylo místo, holt bude muset stačit prefabrikovaná popelnice.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

MÍLA

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 31.10.2015, 12:48:31
V tomto vláknu budu prezentovat stavbičku do společného projektu vesnice. Tedy vesnickou samoobsluhu. Barevné sladění je inspirováno samoobsluhou v naší obci. Obchod jsem si do společného projektu vybral proto, že ještě do nedávna rodiče podobný obchod taky měli, tak k tomu mám takový nostalgický vztah  :'( , když jsem v něm strávil mládí za pultem ;)
To máš zkušenosti k nezaplacení.

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 31.10.2015, 12:48:31
Takže se peru s tím, jak tu jednoduchost trochu rozbít, ale aby to stále bylá stara dobrá Jednota z klasické české vesnice  ;D . Snad se daří, kdyby byl nějaký nápad, sem s ním.
Jestli to chceš nějak rozbít tak jako majitele dej vietnamce, tím rozbiješ jednoduchost každé vesnice.

Kuba

Citace od: MÍLA kdy 31.10.2015, 15:42:42
Jestli to chceš nějak rozbít tak jako majitele dej vietnamce, tím rozbiješ jednoduchost každé vesnice.

;D no popravdě původně jsem o vietnamci i uvažoval, dnes je hodně obchodů rozdělených na části. rozděleny příčkou. Tak jsem přemýšlel, že bych tam frknul vitnamce s oblečením na část obchodu. (dnes taky celkem částý jev na vesnici). taky jsem uvažoval i o cukrárně, ale jsem v podzimní části, tak to jsem taky zavrhl. Rozměry ale rozhodly a budou čistě potraviny, ono by pak vše bylo dosti na těsno.

V předu jsem tu monotolnost zdí vyřešil snad obklady, z boku frknu nějakou římsu nebo něco, ještě... ať to není jen žlutá zeď.

MÍLA

Ten obchod se ani nemusí dělit, vietnamskou sámošku poznáš snadno, ve stejných policích jako je jídlo mají i drogerii a další věci pěkně v jedné řadě, navíc vždycky mají všeho dostatek protože to berou s celými bednami z velkých obchoďáků jako je Tesco nebo Kaufland, jednu takovou mám hned pod barákem.

milanv

Tak to to začíná pěkně - usvědčil jsi mě z neznalosti COOPů na českých vesnicích. Měl jsem za to, že jsou to budovy bílé s oranžovým pruhem, ale podle googlu máš pravdu, že jich je víc barevných kombinací a žlutá je poměrně častá.

Co mi tam nesedí, je ta fialová terasa a romantický plot. Kombinace žluté, oranžové, světle zelené a světle fialové už mi přijde Friendsově nereálná - a to i kdybys měl znova pravdu a třeba 100% věrně popisoval nějakou jednu konkrétní prodejnu. Prostě mám z toho pocit, že když tam přijde LEGO minifigurka babička, tak automaticky zhubne na třetinu, narostou jí prsa a vyroste mašle ve vlasech. A jejímu psovi se zvětší oči na trojnásobek, vyroste mu na hlavě stejná mašle jako paničce a při čekání na ni před obchodem ztuhne s pravou přední romanticky pozvednutou :)

Oživení ti celkem závidím, protože k sámošce je spousta obvyklých neživých dekorací (s tím si já lámu hlavu u školy): klasický áčkový stojan s nabídkou psanou křídou, stojan na kola, typické kovové zábradlí, kontejnery na tříděný odpad...
Ze živých pak drbny před krámem, každá s taškou v ruce, další přijíždí s taškou na kole, babička s taškou na kolečkách, uvázaní psi...
Pán na Žlutém hradě

James888

#6
Ahoj,

je to pěkné o tom žádná.  ;) Jen mě napadlo, dát reklamu (nápis Coop) např. nad vchod nebo na střed římsy  :)
popř. přidat nějaký odpadkový koš nebo rovnou kontejner papír, plast, sklo, stojan na jízdní kola, lavičky, lampu, eventuálně zeleň ale koukám že to máš před prodejnou rozpracované  :) ;) ;) ;)
Jinak je to fajn, neber to zle ale jen jako možnost, přidám foto, co jsem myslel:

Kuba

#7
Citace od: milanv kdy 01.11.2015, 00:00:17
Co mi tam nesedí, je ta fialová terasa a romantický plot.

Fialová terasa?  :) jsem nepoužil jedinou fialovou kostku, občas jsem podezdívku proložil dark tan koskou. možná zkresluje nekvalitní foto.  na konečnou fotku si zase pozvu bratrance s pořádnym Canonem :)
Plot určitě vyměním, taky mi tam nesedí, mám ještě takové obyč legové žluté zábradlí. tak asi to. nebo udělám hnědý plotek co bude sedět k oknům. Barva žlutá?, no opravdu je u nás na severní moravě hodně coop obchodu žlutých a i iných samošek jiných firem  ;) Jestli to mám ale předělat na bílou, není problém, na tu zrovna čekám...

Citace od: James888 kdy 01.11.2015, 09:11:03
Ahoj,

je to pěkné o tom žádná.  ;) Jen mě napadlo, dát reklamu (nápis Coop) např. nad vchod nebo na střed římsy  :)
popř. přidat nějaký odpadkový koš nebo rovnou kontejner papír, plast, sklo, stojan na jízdní kola, eventuálně zeleň ale koukám že to máš před prodejnou rozpracované  :) ;) ;) ;)
Jinak je to fajn, neber to zle ale jen jako možnost, přidám foto, co jsem myslel:


Všechno bude, tyto věci jsem si už taky nějak promýšlel  ;)

milanv

Tak to je vtipné :) Já si říkal, proč bys zrovna ty tam dával fialovou... Tak jsi měl asi na foťáku špatně nastavené vyvážení bílé nebo jeho automatika to nezvládla. Není třeba čekat na jiný foťák, stačí vyfotit se správným nastavením.

Jinak já proti žluté nic nemám - psal jsem jenom, že mě to překvapilo a musel jsem si doplnit vzdělání :) Naopak ti fandím, pokud je to klasická legová žlutá. Není moc domů této barvy v posledních letech.

Tipy na oživení jsem ti posílal, snad ti to k něčemu bude. Těším se, sousede! :D
Pán na Žlutém hradě

germik

Na takovéhle samoobsluze by neměl chybět ani požární žebřík na střechu ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Igorus

Kubo, já jsem spokojen  ;)

S velikostí si nedělej hlavu, takto je to ideální.

Skyrider

nevim proč, ale mě to připadá jako kdyby jsi koupil kwik-e-mart a přestavěl ho na coop. jinak nádherné :o

Kuba

Citace od: elerond kdy 06.11.2015, 07:34:44
nevim proč, ale mě to připadá jako kdyby jsi koupil kwik-e-mart a přestavěl ho na coop. jinak nádherné :o

No barevně to tak možná působí, ale ispiroval jsem se obchodem od nás z obce, který přesně toto barevné rozložení má, jak pujdu někdy kolem, tak ho i vyfotím.
Tedy, šedá podezdívka a terasa, oranžovo-hnědé kachle, hnědá okna, žluté zdi, a žlutooranžový pruh nad okny.  ;)

Atom

Napadlo mě třeba udělat scénku se zlodějem, který něco ukradl a k tomu nějakého policistu.
Jinak se těším na finální verzi Coopu >:D

Vočko

Jen tak dál, těším se na pokračování. Jen mě osobně se víc líbily časy starých budov Smíšeného zboží nebo Pramene :)
Pravda je, že architektonicky to bylo všechno podobný...
Ta scénka by tomu pomohla. Zloděj super nápad, k nakládací rampě postavit dodávku a třeba nějakého skejťáka jak jede přes lavičku ;)

milanv

Nápad se skejťákem mě rozesmál. Pak by to chtělo u vývěsní tabule Barta píšícího "Už nikdy nebudu čmárat nesmysly na vývěsní tabuli. Už nik...".
A dovnitř na stěnu nějaký pořádný slogan!
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 19.11.2015, 09:21:15A dovnitř na stěnu nějaký pořádný slogan!

Nápad zajímavý, ale začínáš dělat guláš. V coopu nic podobného určitě nenajdeš, resp. v dnešní době toto nenajdeš podle mne nikde. Co to tak sleduji, tak děláte soudobý venkov ne venkov 30 let zpět ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: peter kdy 19.11.2015, 10:20:41
Nápad zajímavý, ale začínáš dělat guláš.
V tom případě do něj přimíchám i něco z filmu: Ty nejíš maso, viď?  >:D
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Citace od: peter kdy 19.11.2015, 10:20:41
Citace od: milanv kdy 19.11.2015, 09:21:15A dovnitř na stěnu nějaký pořádný slogan!

Nápad zajímavý, ale začínáš dělat guláš. V coopu nic podobného určitě nenajdeš, resp. v dnešní době toto nenajdeš podle mne nikde. Co to tak sleduji, tak děláte soudobý venkov ne venkov 30 let zpět ;)

Leda, jako pozůstatek té doby. :) že to někdo do dnes nepřemaloval. Což by nesedělo, když už budu mít obchod s novou fasádou, tak budeme předpokládat, že si vymalovali i uvnitř  ;)

PS: jen taková perlička, vedle obchodu v naší obci je do dnes památník, na kterém je něco jako poděkování soudruhům z naší obce, že se podíleli na výstavbě jednoty ( taková vzpomínka na jednu z akcí Z na naší vesnici, kterou dosud nikdo neodstranil ) Pro mladé vysvětlení co byla akce Z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Akce_Z  ;D

Jsem ale pro, abychom se drželi české vesnice počátku 21 stol.

Citace od: Vočko kdy 19.11.2015, 07:43:02
Ta scénka by tomu pomohla. Zloděj super nápad, k nakládací rampě postavit dodávku a třeba nějakého skejťáka jak jede přes lavičku ;)

Dodávka bude, s tou počítám, jen si budu muset pomoci nějakým setem, případně nějaký set předělám, já auta normálně nestavím, tak s tím moc nechci ztrácet čas, než sám něco vymyslím. Případně jsou tu kluci, kteří staví jen auta pro tento projekt, tak kdyby měl někdo zájem může někdo menší dodávku se zbožím postavit, tedy tak velkou aby se vlezla zacouvat podél obchodu k rampě. Podél obchodu zůstalo 10 studů, cca 6 studu široký bude příjezd k rampě.

Skejťak dobrý nápad.
Zloděj taky dobrý nápad, ale policista ne ATOME, Když policajti dojedou na vesnici vyšetřovat krádež, jsou už dáávno zloději pryč  >:D






Kuba

Jedno slíbené foto pro souseda Milana  ;)

Kuba

Coop je hotovej.
Snad z toho jde poznat, že se jedná o podzim :)
Z obchodu zrovna utíká zloděj, který řezníkovi ukradl klobásku a z pokldny stokorunu. Na stromně uvízla holčičce kočka, kterou možná někdy přijedou zachránit sousední hasiči  ;D , Komín připravuje na zimní sezonu kominík, opravář seřizuje motor chladírenského zařízení, do obchodu zrovna přivezli zboží, které si na rampě přebírá prodavač a kolem obchodu se potuluje mládež, která bulá školu.  ;)

Fotky jsou horší (ale snažil jsem se :) ), tentokrát jsem si nikoho na focení nezval, musel jsem si poradit s vlastním foťákem, tak pokud mi to někdo na Lipně nafotí, než se to dá do vesnice, budu jedině rád.

MÍLA

Ten řezník je dost nebezpečnej.

milanv

Hezké! Už jsem obdivoval tu fotku společně s hasičárnou, tady s detaily to vyzní ještě líp.
No a zároveň to používám jako zdroj informací o napojení, už jsem podle tebe udělal úpravy. Posunul plot a udělal aspoň základní obkroužení nečekaného stromu asfaltem, aby se minifigové měli jak dostat na autobusovou zastávku :)

Už se těším, až budu moct stavět i v reálu. Takhle na hotelu sice stihnu toho celkem dost, ale jen virtuálně, jako skici...
Pán na Žlutém hradě

Foton

Coop jsem viděl v olomouci a podzim si vystihl parádně. To barevné listí tu a tam se mi moc líbilo!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

davroman

#24
Nádhera, skvěle zpracováno, těším se, až uvidím naživo.

PS: Osobně bych nedával ke schodům lampu z každé strany, působí to na mě jako taková "slavobrána" a je to hodně nezvyklé, aby byly dvě lampy takhle vedle sebe. Nechal bych tu, o kterou je opřené kolo, a druhou bych přemístil doprava do zeleně mezi silnicí a chodníkem.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks