Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Aki

#360
Citace od: Sihaja kdy 08.02.2016, 11:30:53
Tady zatím jak je na tom stodola. Nejsem si pořád jistá velikostí celé budovy. Střechy bude z hnědých tiles 1x 6 nejspíš. Taky uvítám návrhy na zlepšení.
Velikost mi přijde OK. Hezké jsou ty štěrbinové větrací otvory ve štítu. Klidně by jich na jedné straně mohlo být víc. Přidal bych ještě nějaký podélný větrací otvor i v přízemí. Štít by mohly osvěžit nějaké dvířka na seno do patra.
Střechu bych šel spíš do nějaké dark red, ale klidně proložené těmi hnědými (možná i tmavě), ale šel bych spíš do tile 1x2, nebo 1x3 s přesahem. Případně v podobné kombinaci round bricky, nebo palisády. Přeci jenom se na stodolách spíš dochová starší typ krytiny, ale určitě to nebudou středověké šindele.  ;)

Igorus

Citace od: matka kdy 03.02.2016, 13:56:00
Tak já mám zatím nástřel domku. Podezdívka byla původně vysoká 4 study. Sice lépe vynikla, ale na minifiga už byla moc.
Nápady a připomínky vítám.

To vypadá slibně! Je fakt, že ta podezdívka ze slopes mi na první pohled moc neseděla, ale s odstupem (jak času tak náhledu) je to v pohodě.  ;)

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 08.02.2016, 11:30:53
Tady zatím jak je na tom stodola. Nejsem si pořád jistá velikostí celé budovy. Střechy bude z hnědých tiles 1x 6 nejspíš. Taky uvítám návrhy na zlepšení.

Jako že ti to přijde malé nebo velké?  ;D Každopádně velikost je v pohodě. Souhlasím s Akim, že těch horních průduchů by mohlo být i víc.

Sihaja

Jako že jsem si nebyla jistá, zda to není moc velké. Průduchy přidám a i nějaké to okno na seno taky zkusím nějak vymyslet.

Aki

Co by se ještě dalo vymyslet:
vrata zavěšená na kladce, něco jako je tady.
Háky na pověšení žebříku, štěrbinové podélné větrací otvory, případně kotvy železných utahovacích tyčí, něco jako mám na mé středověké pekárně.

Sihaja

Citace od: Aki kdy 09.02.2016, 19:04:49
Co by se ještě dalo vymyslet:
vrata zavěšená na kladce, něco jako je tady.
Háky na pověšení žebříku, štěrbinové podélné větrací otvory, případně kotvy železných utahovacích tyčí, něco jako mám na mé středověké pekárně.

Skvělé nápady, rozhodně se na to kouknu.

Hardegon

Hospoda verze 2.0. Zatím jen nahrubo první patro.

Robkteryten

#367
Citace od: Hardegon kdy 10.02.2016, 21:12:54
Hospoda verze 2.0. Zatím jen nahrubo první patro.

pěkný,
římsu co máš nad okny jsem chtěl udělat nad vratama SDH v bílé :D
to Géčko se povedlo.
mezi oknama a tou Ligth orange bych nechal mezeru - nějaký předěl.

Aki

Gambrinus pobavil Plzeňáku.  ;D
Líbí se mi ten drobný nápad s jídelním lístkem.  ;)

matka

Přesně tak, géčko i místo pro jídelníček jsou dobrý a pěkně provedený nápad.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 10.02.2016, 21:12:54
Hospoda verze 2.0. Zatím jen nahrubo první patro.

Super! Géčko nemá chybu (tedy ten nápis  >:D) ;)

MÍLA

Citace od: Hardegon kdy 10.02.2016, 21:12:54
Hospoda verze 2.0. Zatím jen nahrubo první patro.

Technický dotaz, když je tohle první patro, kde si nechal přízemí ?

Hardegon

Jsem rád, že mi bramboroidní tvar Géčka prošel.  ;) Díky za kladné ohlasy.

Citace od: MÍLA kdy 11.02.2016, 16:46:19
Citace od: Hardegon kdy 10.02.2016, 21:12:54
Hospoda verze 2.0. Zatím jen nahrubo první patro.

Technický dotaz, když je tohle první patro, kde si nechal přízemí ?

No jo! Máš pravdu. Zapomněl. Tak to večer rozeberu a postavim lépe.

Igorus

#373
Vážené stavitelky a stavitelé. Aktualizace základních údajů společného projektu:

Základním instalačním prvkem bude modul o rozměrech 48 x 48 (a násobky) studů (čili velká baseplate). Spojení dvou sousedních modulů bude přes technic brick 1x2. Umístění dva study od rohu (viz Kubův COOP). Zadní strana bude jen z bricků. Barva – Redish Brown. Ve směru k silnici bude umístěno šest technic bricků podle tohoto schématu:

Zároveň je možné zafixovat sousední moduly přes plate na povrchu.

Terén je preferován členitý. Nulovou výškou je hladina rybníka a potoku. Předpokládám, že břehy budou zvednuté minimálně o dva bricky. Tedy základní stavební plocha bude ve výši dva bricky a jeden plate. Tím bude možné umístit hlavní silnici, která bude vytvořena z LBG bricků naležato. Ostatní cesty z tiles, plates. Ze silniční baseplate je možné vytvořit silniční napojení (opět tiles, plates) s hlavním modulem.

Šířka vozidel – osobní auta 4 až 5 studů, nákladní 6 až 7 studů. Technika dle uvážení.

Interiéry chalup a budov – je možné, ale pak by bylo dobré otevřené zdi nasměřovat směrem k divákům.

Silniční modul:
Na baseplate 16x32. Styl viz obrázek (díky Papluhovi za zpracování), rozměr šedé silniční části 10 bricků + 1 plate.


Doplňky:
Lampa


Lavička


Celý model bude rozdělen do čtyř zón = ročních období

Jaro:
Důl (Papluh)
Hájenka (Šipka)
Řopík (janopr)
Jízdárna, pole (Hačislav)
Stodola (Sihaja)
Jarní část okresního přeboru (Tomas.)
Mlýn, hospodářství (Ondrej)

Léto:
Chalupa (Dannyboy)
Nádraží se švestkou (Waf)
Farma (Chairudo)
Chalupa (Kubulus)
Chalupa (Petronel)
Hospoda (Hardegon)
?Chalupa s grilováním (Yanice)
Náves s poutí (Rajče)
Místní úřad (Bruno)

Podzim:
Rybník (Bruno)
Hasičská stanice (Robkteryten)
Samoobsluha (Jukuruku Kuba)
Záhumenky (Hačislav)
Škola (MilanV)
Šumperák (Igorus)

Zima:
Chalupa se sněhulákem (Honzicek22)
Chalupa se zabíjačkou (Matka)
Roubenka (MartinS)
Kostel s půlnoční (Yoshimaka)
Hřbitov (Lego town)

Další účastníci:
Marty713 - dopravní technika – V3S, čmelák, autobus
Míla – hasičské auto
?Puclik

Každý stavitel pro svoje dílo bude mít vlastní téma v sekci Town, do hlavního témata pak dávat maximálně minimum fotek. Je jasné, že se některé věci budou muset v průběhu přípravy, stavby až instalace ladit, takže co je uvedeno nyní se může aktualizovat.

Domluvte se se svými sousedy, kdo bude realizovat plot.

Igorus

#374
Rozložení modulů k 18.2.2016:



Chairudo

Nebylo by lepší udělat silnici z DBG? Bude to určitě reálnější.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 18.02.2016, 13:50:55
Nebylo by lepší udělat silnici z DBG? Bude to určitě reálnější.

Zůstal bych u LBG, jak bylo rozhodnuto dříve. Navíc kvůli tomu se braly bricky 1x2 v LBG v malém LB.

matka

Díky za návod k silnici. Jen pro jistotu: u modulu silnice budou 4 bricky s dírou na každé straně, podle plánku (i když u ukázkového modulu to tak není), je to tak?
A co ty lampy a lavičky: ty jsou dobrovolné, nebo každý má mít u silnice lampu, nebo jak?
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: matka kdy 18.02.2016, 20:33:36
Díky za návod k silnici. Jen pro jistotu: u modulu silnice budou 4 bricky s dírou na každé straně, podle plánku (i když u ukázkového modulu to tak není), je to tak?
A co ty lampy a lavičky: ty jsou dobrovolné, nebo každý má mít u silnice lampu, nebo jak?

Přesně tak, čtyři technic bricky 1×2 na každém boku. Boky nemusí být v RDB. Lavičky jsou dobrovolne, ale pokud nekdo bude dělat "veřejnou" lavičku,  pak podle vzoru. Co se tyka lampy, tak možná bude stačit jedna na prostor čtyři moduly + tři silnice.

peter

#379
Jen k té silnici a zejména místu s přechodem. Nebylo by lepší zachovat poměr zebry v celém profilu silnice?

Jinak lavičky jsou pěkné, ale jak tam drží ty bary? :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Igorus

Citace od: peter kdy 19.02.2016, 08:10:45
Jen k té silnici a zejména místu s přechodem. Nebylo by lepší zachovat poměr zebry v celém profilu silnice?

Jinak lavičky jsou pěkné, ale jak tam drží ty bary? :-\

Moje chyba, neuvedl jsem, že ta zebra není přechod, ale informace o počtu bricků, respektive palates.

Ty bary na lavičce (a Milan mě když tak doplní) drží pomocí provázku (pochopitelně Lego).

milanv

Ano, je to tak. Dá se to najít v historii vlákna. Ještě bych dodal, že lampu jsme se shodli, že budeme dělat tu vlevo (tj. tu s kuželem).
Pán na Žlutém hradě

Martins

#382
Ahoj,
můj příspěvěk do tohoto projektu sledujte a hodnoťte v samostatném tématu: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49547.0

Zde malá ochutnávka...


peter

Ty domy co se tu zatím objevily jsou parádní a nasazují laťku vysoko - což je fajn, ale bojím se, že jsou strašně obří. Každý z již představených domů (roubenka, SDH) skoro kompletně vyplňují přidělený prostor. Trochu se bojím, že pokud budou i ostatní domy v podobné velikosti, bude to všechno dost na těsno a nikde nebude moc prostoru okolo. Druhý problém může být, pokud někdo udělá domek v menším rozměru, tak vedle takových domů bude vypadat spíš jak dětský domek na hraní, než normální stavba.

Možná by stálo za úvahu, od každého z účastníků, doplnit do vašeho plánu velikost a umístění jeho domu, aby ostatní viděli celkové rozložení a dalo se to případně ještě včas dispozičně a proporčně upravit. Hotové modely při finálním seskládání už nebude možné upravit a byla by škoda, kdyby pak celkový výsledek takovýto rozdíl velikostí pokazil.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Jo jo, napadlo mě to samé, co Petra... Mimochodem, už jsme řešili (a zatím nedořešíli) podobnou věc i mezi mojí školou a Kubovou sámoškou. Tam nás napadl jeden "volný" modul mezi, ale podle mě je to zbytečně moc. Nějaké pásy 16x48?
Pán na Žlutém hradě

Kuba

No když jsem viděl hasičárnu, tak mě to vlastně napadlo taky, (už jsem tam psal ve vlákně sdh.). je strašně blízko kraje a ještě ta střecha co dosahuje až na kraj, či možná přesahuje do mého modulu. A v té nudli co vznikne mezi obchodem a hasičárnou bude příjezdovka k rampě a možná tam bude stát i dodávka se zbožím. Budu se snažit nějak se sousedem dohodnout co stím. Každopádně velikost hasičárny chápu jelikož jak škola, obchod, hospoda, tak SDH jsou normálně "to" větší co je v obcích postaveno.

Výstava je ještě daleko, možná by stálo za úvahu popřemýšlet mezi těmi velkými objekty o nějakých páscích. Určitě by stačily i 8x48, aby se to opticky zlepšilo?




milanv

Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 14:52:26
Výstava je ještě daleko, možná by stálo za úvahu popřemýšlet mezi těmi velkými objekty o nějakých páscích. Určitě by stačily i 8x48, aby se to opticky zlepšilo?
Přesně tak, ještě máme čas s tím něco udělat. Mne napadly pásy 16x48, jak píšu. Myslím, že to chce trošku víc místa a navíc by pak dál dobře seděly i ty Technic bricky na přichycení silničních modulů, ne? Takže by dokonce ty pásy byly volitelné, někde by byly, někde ne, podle dohody sousedů a Igoruse. Co ty na to? A Igorusi ty?
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 19.02.2016, 14:59:48Mne napadly pásy 16x48, jak píšu. ... Takže by dokonce ty pásy byly volitelné, někde by byly, někde ne, podle dohody sousedů a Igoruse.

Jak jsem psal již výše, toto řeší pouze těsnost staveb, ale ne případné rozdíly ve velikostech/proporcích. Opravdu doporučuju zvážit ono rozkreslení všech domů do plánu ať jasně všichni vidí jak kdo a co má velké ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: peter kdy 19.02.2016, 15:09:25
Jak jsem psal již výše, toto řeší pouze těsnost staveb, ale ne případné rozdíly ve velikostech/proporcích. Opravdu doporučuju zvážit ono rozkreslení všech domů do plánu ať jasně všichni vidí jak kdo a co má velké ;)
To ví Igorus, měli jsme mu to všichni poslat. Tak předpokládám/doufám, že to má a příp. řeší přes SZ s dotyčnými sousedy pokud ne tady ve vlákně. Tak jsem přemýšlel už jen o tom místě navíc. A na to mi přijdou dobré ty šestnáctkové pruhy.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: peter kdy 19.02.2016, 14:16:09
Ty domy co se tu zatím objevily jsou parádní a nasazují laťku vysoko - což je fajn, ale bojím se, že jsou strašně obří. Každý z již představených domů (roubenka, SDH) skoro kompletně vyplňují přidělený prostor. Trochu se bojím, že pokud budou i ostatní domy v podobné velikosti, bude to všechno dost na těsno a nikde nebude moc prostoru okolo. Druhý problém může být, pokud někdo udělá domek v menším rozměru, tak vedle takových domů bude vypadat spíš jak dětský domek na hraní, než normální stavba.

Možná by stálo za úvahu, od každého z účastníků, doplnit do vašeho plánu velikost a umístění jeho domu, aby ostatní viděli celkové rozložení a dalo se to případně ještě včas dispozičně a proporčně upravit. Hotové modely při finálním seskládání už nebude možné upravit a byla by škoda, kdyby pak celkový výsledek takovýto rozdíl velikostí pokazil.

Pásy by pomohl opticky vyřešit aby byly domy od sebe dál.

Jenže to má několik ale
- pokud by se jen pro obytnou část (od kolejí nalevo) použili baseplate o šířce 16 cm, narostl by celý model o nějaký 120 cm.
- znamenalo by to prodlužování silnic o pět silničních modulů. A už nyní jsem -1.


Co se týká velikosti, tak mám údaje od stavitelů, jak plánují velikost staveb. S tím nějakým způsobem pracuji. Zatím není nic výrazně malého. Rozměny +- odpovídají.