Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

germik

Citace od: Atom kdy 01.12.2015, 17:56:52
Chtěl bych se zeptat ohledně mé techiky rybníka.
Zatím mě jen napadlo udělat vrstvu modrých plate a pak to překrýt průhlednou vrstvou. (viz orázek)
Původně jsem chtěl udělat čistě z Trans Blue 1 x 2 tile, jenže jedna kostka stojí cca. 3,5 kč.
Pokud máte jinačí nápady, tak sem s nimi  :D


Já bych se držel toho Derfelova nápadu, s tím jde docílit opravdu skvělého výsledku ;) Samozřejmě je teda trochu něco jiného rybník a proudící řeka kde se dělají peřeje...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Skyrider

A nebo natahnout nekolik dlouhych modrych tile zrovna jsem jich par prinesl z vidne.

germik

No já bych řekl že dělat hladinu z tiles není nejlepší nápad - to u jsou myslím lepší bricky naležato ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

milanv

Citace od: elerond kdy 02.12.2015, 18:15:19
A nebo natahnout nekolik dlouhych modrych tile zrovna jsem jich par prinesl z vidne.
V Norimberku je taky mají. Pokud bys je chtěl, dej vědět a vezmu ti je. Ostatně koukni na odkaz na fotky, co jsem posílal. Zrovna tyhle tiles 1x8 se dobře skládají do kelímku, tak by se jich tam mohlo vejít hodně.

Mají tam např. i světle modré plate 2x4. Ty jsou ještě krásnější, ale nemají k nim žádnou TransClear Tile, tu by sis musel sehnat jinde.
Pán na Žlutém hradě

Atom

#334
Děkuji za Vaše odpovědi.
Myslím že světle modrá by taky nebyla k zahození. Našel jsem i nějaký obrázek.
Ty modré tile ani moc ne ::)
Nejlepší variantou asi bude světle modrá a na to trans clear.

Igorus

Varianta plates pod trans clear je dobré řešení. Sice použití tiles by bylo hezčí, ale poměr cena/výkon by byl příliš vysoký.

Ještě mě napadá, jestli tu vrstvu pod trans clear neudělat více barevnou. Jako například u břehů světlejší, v prostředku rybníka tmavší.

Igorus

Doufám, že se nebude čekat na dodávku dílů z malého LB a začnou se konečně objevovat fotky rozestavěných modulů  >:D




peki

Citace od: Igorus kdy 16.12.2015, 13:28:02
Doufám, že se nebude čekat na dodávku dílů z malého LB a začnou se konečně objevovat fotky rozestavěných modulů  >:D


Kdy to budeš distribuovat. Když se ti to už valí doma  >:D

Igorus

Citace od: peki kdy 18.12.2015, 09:56:54
Citace od: Igorus kdy 16.12.2015, 13:28:02
Doufám, že se nebude čekat na dodávku dílů z malého LB a začnou se konečně objevovat fotky rozestavěných modulů  >:D


Kdy to budeš distribuovat. Když se ti to už valí doma  >:D

No přeci aby to měli stavitelé pod stromeček. Když to Ježíšek přinesl dneska ne? >:D

Sihaja

Tak bych se ráda pomalu vrhla i na stavbu terénu a chci si ujasnit, jak s propojením. Jestli jsem to pochopila správně, tak takto by měl vypadat každý roh modulu?


Sihaja

A co se týče barevnosti jara? Jak to ostatní vidíte? Základní travník v green nebo byste byli třeba pro lime?


Kuba

Citace od: Sihaja kdy 26.12.2015, 21:22:48
Tak bych se ráda pomalu vrhla i na stavbu terénu a chci si ujasnit, jak s propojením. Jestli jsem to pochopila správně, tak takto by měl vypadat každý roh modulu?



já mam 2 study od kraje daný 1x2 brick s dírou ne 1x1 brick. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48862.msg225231#msg225231
Tak se taky přidávám s otázkou jaký roh bude správný??

Hacislav

Citace od: Sihaja kdy 26.12.2015, 21:43:18
A co se týče barevnosti jara? Jak to ostatní vidíte? Základní travník v green nebo byste byli třeba pro lime?

Já bych byl spíše pro kompromis: "Bright Green"

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 26.12.2015, 21:48:22
já mam 2 study od kraje daný 1x2 brick s dírou ne 1x1 brick. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48862.msg225231#msg225231
Tak se taky přidávám s otázkou jaký roh bude správný??

Kubova verze mi příjde lepší. 1x2 se lépe dá provázat s ostatníma kostkama, umístění kostky do spodní řady hned nad baseplate mi příjde taky lepší.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 26.12.2015, 21:22:48
Tak bych se ráda pomalu vrhla i na stavbu terénu a chci si ujasnit, jak s propojením. Jestli jsem to pochopila správně, tak takto by měl vypadat každý roh modulu?

Propojení přes technic brick 1x2, přesně jak to má Kuba.

Igorus

Citace od: Hacislav kdy 27.12.2015, 08:14:28
Citace od: Sihaja kdy 26.12.2015, 21:43:18
A co se týče barevnosti jara? Jak to ostatní vidíte? Základní travník v green nebo byste byli třeba pro lime?

Já bych byl spíše pro kompromis: "Bright Green"


Bright Green je více jarní, ale spektrum typů plate je žalostně nízká.

tomas.

Tak co na základní green trávu dát tu a tam podle chuti br. green a lime?
Na fotbalovym hřišti je (už v základu z TLC) green tráva...

Igorus

Což mě tak přivádí k dotazu: Už někdo kromě Kuby, Šipky a Sihaji staví???

Lego town

Citace od: Igorus kdy 28.12.2015, 14:30:41
Což mě tak přivádí k dotazu: Už někdo kromě Kuby, Šipky a Sihaji staví???
Igorus: Aktualne info u mna dohodl sem se so Yoshimaka-ou ze budu stavat hrbitov samotny a on dostavi zbytek a spojime to. ;)
Ja uz som zacal stavat, zatial len zaklad.

matka

Citace od: Igorus kdy 28.12.2015, 14:30:41
Což mě tak přivádí k dotazu: Už někdo kromě Kuby, Šipky a Sihaji staví???

Já také stavím. Sice nijak zběsile, ale rýsuje se to.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Jasně, u mne klasický průběh jako u všech modelů: pár detailů už je hotových v mé "tajné krabici", plus maluju celkovou kompozici. Jak ručně, tak na počítači. A samozřejmě studuju v reálu, dělám skici (autobusová zastávka, jednotlivé prolézačky na školních hřištích, školní budova celkově, konstrukce střechy atp.)

Igorus: jak budou napojené silnice na "běžné moduly"? Kde bude chodník? Bude příkop? A pro obojí: pokud bude, tak kde - na modulu se silnicí nebo na tom hlavním? Odvíjí se mi od toho i napojení aut. zastávky na silnici.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#350
Když se nám již vrátilo forum, tak bych rád vznesl dotaz:

plánoval jsem dnes začít pořádně stavět, ale zjistil jsem, že vlastně ani nevím některé základní věci. Jak je to vlastně s tou silnicí? Jak bude vypadat, jak bude napojena a v jaké bude výšce?
A hlavně v jaké výšce jsou chalupy v druhé řadě? Myslím, že byla řeč o tom, že budou ve větší výšce, aby byly lépe vidět. Kolik tedy studů a plate?
Bylo by dobré toto vše uvést do prvního příspěvku.

Díky

Igorus

Citace od: Petronel kdy 09.01.2016, 20:05:47
Když se nám již vrátilo forum, tak bych rád vznesl dotaz:

plánoval jsem dnes začít pořádně stavět, ale zjistil jsem, že vlastně ani nevím některé základní věci. Jak je to vlastně s tou silnicí? Jak bude vypadat, jak bude napojena a v jaké bude výšce?
A hlavně v jaké výšce jsou chalupy v druhé řadě? Myslím, že byla řeč o tom, že budou ve větší výšce, aby byly lépe vidět. Kolik tedy studů a plate?
Bylo by dobré toto vše uvést do prvního příspěvku.

Díky

Co se týká silniční baseplate, tak snad tento týden připravím model, jak by mohl vypadat, když se toho nechytnul někdo jiný  >:D

Chalupy v druhé řadě budou ve stejný výšce jako v první, maximálně se může lehce zvedat terén v zadní části. Jde spíš o velikost, tedy aby v první řadě nebyl (nadneseně řečeno) mrakodrap.

milanv

Citace od: Igorus kdy 11.01.2016, 11:04:18
Co se týká silniční baseplate, tak snad tento týden připravím model, jak by mohl vypadat, když se toho nechytnul někdo jiný  >:D
Dobře - ale prosím tě ať je vidět i napojení na velké moduly, jak jsem se ptal o pár příspěvků výš:
Citace od: milanv kdy 28.12.2015, 17:46:49
Igorus: jak budou napojené silnice na "běžné moduly"? Kde bude chodník? Bude příkop? A pro obojí: pokud bude, tak kde - na modulu se silnicí nebo na tom hlavním? Odvíjí se mi od toho i napojení aut. zastávky na silnici.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Počítám s tím že to bude zohledněno.

Ještě jsem si uvědomil, že bude nutné asi přidat technic bricky na hlavní modul aby právě bylo možné zafixovat tu silniční baseplate.

Igorus

Abych zaháji koordinaci tak prosím o informaci o aktuálním stavu. Ideální by byla fotka do tématu či emailem (zašlu přes SZ).
Díky

milanv

Za mne: mám už několik částí/detailů zvlášť v krabici a čekám na díly z malého LB a na model silničního modulu a jeho napojení na hlavní, včetně umístění chodníků, příkopů atp., abych mohl začít s rozvržením modulu jako takového. Předpokládáĺ, že jsi to neměl zatím šanci stihnout dohromady s tříděním malého LB. Takže ho sem dáš nějak teď, po rozvozu LB?
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Co se týká toho příkopu, tak asi jej opustíme. Pokud by měl být, tak by musel být zakomponován už do modulu a nebo by pak musela být silnice na baseplate 32x32.

Jako byl by to pěkný prvek, ale za cenu viz výše.

Ten návrh silnice jsem ještě neudělal, ale snad už nyní čas dovolí.

matka

Citace od: Igorus kdy 03.02.2016, 10:07:43
Abych zaháji koordinaci tak prosím o informaci o aktuálním stavu.
Díky

Tak já mám zatím nástřel domku. Podezdívka byla původně vysoká 4 study. Sice lépe vynikla, ale na minifiga už byla moc.
Nápady a připomínky vítám.
Paní na Žlutém hradě

Marty713

Mám hotový autojeřáb Praga V3S (fotky zatím nemám, ale tu je předloha). Teď se pustím do tohoto a pak zkusím 2 osobní automobily (zatím ještě nevím typy). No a čmeláka.

Co bude ještě třeba postavit a jsou již nějak domluvena místa, kam se tyto modely umístí? Myslím, že by byla škoda, aby jen tak někde stály na silnici a "jakože" jely.

Osobně jsem pro méně aut (rozhodně méně těch, co připomínají ofiko lego auta) a klidně co kus, to příběh (jeřáb rozložen u nějakého staveniště, autobus se zastávkou a nastupujícími lidmi apod.), jako Jeep u Hájenky. Takže kteří stavitelé jsou ochotní se domluvit na umístění? To samé asi platí i pro autopark SDH, viď, Mílo?

Sihaja

Tady zatím jak je na tom stodola. Nejsem si pořád jistá velikostí celé budovy. Střechy bude z hnědých tiles 1x 6 nejspíš. Taky uvítám návrhy na zlepšení.