Další Lego výstava - anketa

Založil MiP, 07.06.2007, 13:16:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak byste si představovali další Lego výstavu ohledně financí?

klidně budu na vlastní triko vystavovat kdekoliv po republice
36 (56.3%)
chci uhradit náklady na dopravu a režie (viz. popis)
26 (40.6%)
chci 100,-Kč na hodinu + režie, pak se účastním
2 (3.1%)

Celkem hlasů: 62

Mtron

Citace od: MiP kdy 08.06.2007, 15:12:25
Nebo ty si zvyklý, že na úřadě, když něco vyřídíš ve lhůtě kratší, než na to máš, že automaticky očekáváč od člověka nějakou pozornost? Přijde mi, že ano.

Je vidět, že s tím máš patřičné zkušenosti možná by si mohl poradit jak na to. Už zacházíš příliš daleko.Vůbec mě neznáš a hned očerňuješ ? Snažíš se tu rozdělit lidi na dva tábory ? Mám svoje zásady. Braní úplatků se mi hnusí.


To Otazník: Není tu nic jednoduché a jasné. Zatím tu slyším jenom to jak by každý chtěl něco zaplatit od muzea, ale nikde tu nečtu co vlastně ten dotyčný nabízí. Tebe považují za vysoce inteligentního člověka, víš moc dobře jak je těžké něco vyjednat. Jen mě mrzí, že ještě vůbec není jasné kde a kdy budeme vystavovat a co hlavně, ale hlavně už mnoho lidí ví co vlastně za to chce. Docela bych si přál , aby konkrétní lidi napsali konkrétní návrhy.

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

otaznik

Citace od: Mtron kdy 08.06.2007, 16:25:56
To Otazník: Není tu nic jednoduché a jasné. Zatím tu slyším jenom to jak by každý chtěl něco zaplatit od muzea, ale nikde tu nečtu co vlastně ten dotyčný nabízí. Tebe považují za vysoce inteligentního člověka, víš moc dobře jak je těžké něco vyjednat. Jen mě mrzí, že ještě vůbec není jasné kde a kdy budeme vystavovat a co hlavně, ale hlavně už mnoho lidí ví co vlastně za to chce. Docela bych si přál , aby konkrétní lidi napsali konkrétní návrhy.

Já jsem svůj návrh napsal. Podle mě LEGO výstava nebyla pro Svitavské muzeum prodělečná (je samozřejmě otázkou jak operují s náklady - např. jestli kotelník nemá plat 100 000 Kč).
Nikdy jsem nepsal o nějakém zisku pro vystavující, ale bylo by skvělé a motivující mít proplacenou alespoň část nákladů.

Ztráta MZM není relevantní ve vztahu k jedné výstavě v jedné z jeho budov. Je dost možné, že muzeum např. pořádalo 50 výstav, 5 výdělečných, 2 neprodělečné a zbytek ztrátových + má spoustu "ztrátových" projektů (vlastní inventáře, různý výzkum apod.), které s cizí výstavou a jejími náklady nesouvisí. Jde také o to, že jsme byli sami osloveni, tedy že je zájem i z druhé strany.

Já osobně bych toto nechal na organizátorech. Oni dohodnou podmínky, komu budou vyhovovat, ten bude vystavovat, komu vyhovovat nebudou, tak si LEGO nechá doma.

linhi

Přiznávám se že patřím mezi ,,padouchy" kteří dali možnost ,,B"  ovšem nemám ji jako podmínku,pokud budu moc Ostromeč někde vystavit budu rád a dovezu ji klidně zadarmo! Pro mě to bude radost že se na ni někdo koukne a děti budou snít své sny a doma ji pak budou stavět taky!

Jindroush

Což je ten nejlepší důkaz toho, že ta čuňárna, co proved MiP, když úmyslně postavil anketu černobíle a moji opravdu smáz, je špatně.

Volba: "Zadarmo, penězům bych se nebránil", tam opravdu chybí. Teď už na to kašlu, domnívám se, že v tom případě bys Linhi měl změnit svůj hlas z B na A, což jde.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

linhi

Už se stalo a máš pravdu ten bod penězům se nebráním,ale klidně zadarmo opravdu chybí.Takže jsem změnil hlas.

MiP

Citace od: Jindroush kdy 08.06.2007, 16:42:42
Což je ten nejlepší důkaz toho, že ta čuňárna, co proved MiP, když úmyslně postavil anketu černobíle a moji opravdu smáz, je špatně.

Volba: "Zadarmo, penězům bych se nebránil", tam opravdu chybí. Teď už na to kašlu, domnívám se, že v tom případě bys Linhi měl změnit svůj hlas z B na A, což jde.

Já si spíš myslím že čuňárna je to, že si do té ankety rýpal, protože úmyslně byla nastavena, jak přesně říkáš, černobíle - podle tebe je to špatně, podle mě, je to dobře - a to je přesně ta "uniforma" o které jsem psal. A své "dobro" si prostě prosadíš za každou cenu, třeba alspoň napomenutím :P

Také bych prosil Mtrona, ať nesoudí on mně, když mě vůbec nezná. To bylo jen oko za oko  >:D >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Jindroush

Citace od: MiP kdy 08.06.2007, 19:25:40
Citace od: Jindroush kdy 08.06.2007, 16:42:42
Což je ten nejlepší důkaz toho, že ta čuňárna, co proved MiP, když úmyslně postavil anketu černobíle a moji opravdu smáz, je špatně.

Volba: "Zadarmo, penězům bych se nebránil", tam opravdu chybí. Teď už na to kašlu, domnívám se, že v tom případě bys Linhi měl změnit svůj hlas z B na A, což jde.

Já si spíš myslím že čuňárna je to, že si do té ankety rýpal, protože úmyslně byla nastavena, jak přesně říkáš, černobíle - podle tebe je to špatně, podle mě, je to dobře - a to je přesně ta "uniforma" o které jsem psal. A své "dobro" si prostě prosadíš za každou cenu, třeba alspoň napomenutím :P

Je to špatně, nanutíš lidi do extrému a pak z těch posunutejch extrémů dovozuješ nesmysly. Když ti to opravím, a umožním tak lidem, aby projevili svůj názor co nejpřesněji, vrátíš to do původný nesmyslný podoby.

Ano, tento server je moderovanej, takže prostě názor moderátora formuje a vede fórum. To je princip moderovaných diskusí a je zbytečný na tohle téma 100x diskutovat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

#37
Domnívám se, že MiP chtěl anketou poukázat na to, že další výstava by měla mít s velkým předstihem stanoveny jasné a transparentní podmínky.
Tato výstava byla první, a s ohledem na šibeniční lhůtu k přípravě a omezené lidské a časové zdroje realizačního týmu bylo dosaženo výtečného výsledku, za což náleží všem zúčastněným obdiv.
Do uvažované příští výstavy je podstatně více času a dopředu jasně daná pravidla zamezí podobným diskuzím. Informace o ZH, která zde zazněla, zazněla veřejně ex-post,což mne vedlo k mylným závěrům, a kdybych vystavoval, i ke znechucení. Jak vyplývá i z ankety, filantropové ochotní vše hradit z vlastní kapsy a materialisté chtějící proplatit náklady jsou rozděleni zhruba půl na půl, proto jasné podmínky další výstavy považuji za velice užitečnou věc.
Sentimentální kecy o dětech, úsměvech a nesmyslné kecy o hyenách a kapitalistech  na tom nic nemění.

Jonas

Nerad to říkám, ale nejčastější tlačítko, které jsem v posledních dnech po otevření Kostek a po shlédnutí seznamu nových příspěvků používal, je tlačítko Vše přečteno. Jsou témata, která už raději ani neotevírám. Toto je jedno z nich.

Protože mě ale Jindroush vyzval, abych se ozval, tak to risknu a napíšu svůj názor a pár rad:

1) Toto téma dát na dobrých pár měsíců k ledu.

2) Podporovat soutěže, jako byla Truckosoutěž a povznést se nad všechny malicherné hádky kolem detailních pravidel. Tolik pěkných modelů, jako bylo v této soutěží, jsem už dlouho na Kostkách neviděl, a o to více se mě pak nechtělo číst tu přihlouplou hnidopiškou diskuzi.

3) Více stavět a méně kecat. Na Lugnetu měli hezké heslo: Less Ego, More Lego.

4) Postupně budovat základnu exponátů pro budoucí výstavu. Je jasné, že modely musí být jiné a určitě lepší než ty stávající.

5) Nechat dostatek času na to, aby vykrystalizoval nový tým lidí, kteří budou mít stejně velkou motivaci k uspořádání výstavy, jako měli ti, co připravovali výstavu svitavskou. Za sebe i za některé z předchozího týmu cítím, že by bylo dobré předat štafetu dalším.

6) Netlačit na pilu, pak řeže sama. :)

   
Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

#39
Citace od: Jonas kdy 08.06.2007, 20:11:51
2) Podporovat soutěže, jako byla Truckosoutěž a povznést se nad všechny malicherné hádky kolem detailních pravidel. Tolik pěkných modelů, jako bylo v této soutěží, jsem už dlouho na Kostkách neviděl, a o to více se mě pak nechtělo číst tu přihlouplou hnidopiškou diskuzi.

Jonasi, s ostatními body Tvého příspěvku víceméně souhlasím. K tomuto mám skromný dotaz. Poté, co jsem vypsal soutěž "Věznice", neváhal jsi jí veřejně sepsout a založil jsi myslím i samostatný thread. Už jsem ho našel, je ZDE
Veřejně se Tě tedy ptám, jak to s tou podporou soutěží myslíš? Podotýkám, že téma Věznice jsem nevybral jako provokaci, ale čístě proto, že jsem jednak nechtěl mít téma, které zde již bylo, a jednak mne opravdu zajímalo stavební ztvárnění tématu.
Často se stavíš do pozice mentora povzneseného nad věcí, ovšem je pro odsudek mé soutěže z Tvé strany jiný důvod, než osoba vypisovatele? 8) Tvá prvotní na Tebe atypicky excitovaná reakce v odkazovaném threadu  tomu nenasvědčuje, stejně jako Tvá pozitivní reakce na o nic méně pochmurné téma MOCu hřbitov ZDE. Co je příčinou Tvého názorového antagonismu MOC hřbitov ano/soutěž věznice ne?

Jindroush

Citace od: banana.com kdy 08.06.2007, 20:09:09
Jak vyplývá i z ankety, filantropové ochotní vše hradit z vlastní kapsy a materialisté chtějící proplatit náklady jsou rozděleni zhruba půl na půl, proto jasné podmínky další výstavy považuji za velice užitečnou věc.

Z této ankety neplyne nic takovýho, protože je nesmyslně zadaná, na což jsem poukázal už od začátku, navíc lidí, kteří hlasujou v anketách a lidi, kteří něco dělaj, nejsou stejný skupiny, že?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 08.06.2007, 20:34:11
Citace od: banana.com kdy 08.06.2007, 20:09:09
Jak vyplývá i z ankety, filantropové ochotní vše hradit z vlastní kapsy a materialisté chtějící proplatit náklady jsou rozděleni zhruba půl na půl, proto jasné podmínky další výstavy považuji za velice užitečnou věc.

Z této ankety neplyne nic takovýho, protože je nesmyslně zadaná, na což jsem poukázal už od začátku, navíc lidí, kteří hlasujou v anketách a lidi, kteří něco dělaj, nejsou stejný skupiny, že?

Máš svůj pohled, a ten evidentně nehodláš korigovat. Přesně v tom, co píšeš, je fór. Ti,co hlasují, nedělají nic třeba právě proto, že nechtějí nést náklady. Jinak zadání ankety mohlo být přesnější.

***Banana.com

#42
Toto téma se zvrhlo v nesmyslnou snůšku osobních útoků a stalo se zhola zbytečným. ::) ::) :P Navrhuji, aby další thready o výstavě mohli založit jen ti, kteří se ujmou její organizace, až se tak stane (já to nebudu, leda by byla v ČB ;D), a všem ostatním mazat a mazat a mazat.

Jindroush

Citace od: banana.com kdy 08.06.2007, 20:37:43
Citace od: Jindroush kdy 08.06.2007, 20:34:11
Z této ankety neplyne nic takovýho, protože je nesmyslně zadaná, na což jsem poukázal už od začátku, navíc lidí, kteří hlasujou v anketách a lidi, kteří něco dělaj, nejsou stejný skupiny, že?

Máš svůj pohled, a ten evidentně nehodláš korigovat.

Zatím jsem neviděl jediný argument, který by mi mohl 'zkorigovat' můj pohled na věc. Vidím úmyslně zkreslujícím způsobem nastavenou anketu, která akorát rozděluje lidi na dva tábory. To považuji za fakt. Pokud to považuješ za interpretaci, tak to asi nic nenaděláme.

Citace
Přesně v tom, co píšeš, je fór. Ti,co hlasují, nedělají nic třeba právě proto, že nechtějí nést náklady.

Tak ať se neúčastní, no. Přece nikdo nemůže nikoho nutit, ať si snižuje jen tak mýrnix dýrnix svoji životní úroveň.  ::)  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

#44
Citace od: Jindroush kdy 08.06.2007, 20:44:13

Zatím jsem neviděl jediný argument, který by mi mohl 'zkorigovat' můj pohled na věc. Vidím úmyslně zkreslujícím způsobem nastavenou anketu, která akorát rozděluje lidi na dva tábory. To považuji za fakt. Pokud to považuješ za interpretaci, tak to asi nic nenaděláme.


Každá anketa je do jisté míry zkreslující a každá rozdělí lidi na dva a více táborů. Nemyslíš si snad, že jí MiP psal proto, aby sabotoval budoucí výstavy? To by silně zavánělo paranoiou... ??? ::)

Jinak viz.můj příspěvek z 20:40:31. Kdo výstavu bude případně pořádat/spolupořádat, ať vytváří ankety a thready, kdo ne, ať se na ní vys.re..(v rámci objektivity i MiP) HOWGH

J0hny54

Citace od: banana.com kdy 08.06.2007, 20:46:12
Citace od: Jindroush kdy 08.06.2007, 20:44:13

Zatím jsem neviděl jediný argument, který by mi mohl 'zkorigovat' můj pohled na věc. Vidím úmyslně zkreslujícím způsobem nastavenou anketu, která akorát rozděluje lidi na dva tábory. To považuji za fakt. Pokud to považuješ za interpretaci, tak to asi nic nenaděláme.


Každá anketa je do jisté míry zkreslující a každá rozdělí lidi na dva a více táborů. Nemyslíš si snad, že jí MiP psal proto, aby sabotoval budoucí výstavy? To by silně zavánělo paranoiou... ??? ::)

Jinak viz.můj příspěvek z 20:40:31. Kdo výstavu bude případně pořádat/spolupořádat, ať vytváří ankety, kdo ne, ať se na ní vys.re..HOWGH

Od toho přece ta anketa je, aby se lidi rozdělili...
Kdyby každej hlasoval pro to co je ,,optimální,, tak je to v pořádku, ale takhle jsou ankety špatný, zavádějící a kdo ví co ještě

Mičánek

#46
Prodej stavebnic na výstave byl dobrý počin. Syn si tam koupil stavebnic a měl velkou radost že si veze z výstavy novou stavebnici (já takové nadšení nesdílel protože jinde by se dala pořídit levněji). Chystal jsem se, že si také něco koupím ale prodávalo se to až jsme tam už nebyli. Předpokládal jsem, že tam bude aspoň nějaká malá burza a tak jsem sebou vzal všechny postavičky na výměnu ale nakonec zůstaly v autě. Ještě že jsem si odvezl pár plakátů.   
Když se hledá zdroj na proplacení nákladů, jedna možnost jak přijít k penězům by tu byla. Když se prodá v dražbě na Aukru musí se odvést nějaký poplatek z prodané částky. Proč to nezavést i na Kostkách. Peníze by šly do společné kasičky a to co by se vybralo by bylo na uhrazení nákladů vystavovatelům na další výstavě.

matny

#47
>:D Mipova anketa s Kanálovou garanciou  >:D

Načasovanie ankety a následnej diskusie považujem za veľmi neštastný krok - ak sa bude vôbec v budúcnosti riešiť otázka úhrady nákladov spojených predovšetkým s dopravou, tak ma napadá relevantná otázka:
Kto Vám tie náklady uhradí??

Pre súčasných ako aj budúcich vystavovateľov je dostatočným zadosťučineným prezentácia vlastného MOCu, čím urobia radosť nielen sebe, ale aj iným, čím získajú srdcia potencionálnych staviteľov a predovšetkým rozšíria rady členov tohoto fóra. Pochybujem, že vystavovateľ, ktorý svoj MOC prezentuje s vyššie uvedeným úmyslom bude riešiť otázku financovania vlastných nákladov!

Nie je mi zatial známe žiadne Múzeum, ktoré by bolo ochotné riešiť náklady spojené s dopravou, nehovoriac o inej réžii.
Napokon môžeme si prenajať vlastné priestory, kde zorganizujeme výstavu spojenú s burzou lega, časť priestoru prenajmeme stánkom s občerstvením a pod. Niečo podobné je však skôr reálne v susednom Nemecku ako v CR.

Možno Múzeum hračiek, ktoré si objednalo reklamnú kampan súvisiacu s legom (viď photo) by Vám bolo ochotné preplatiť požadované náklady.  ;)

***Banana.com

#48
Citace od: Mičánek kdy 09.06.2007, 00:56:16
Prodej stavebnic na výstave byl dobrý počin. Syn si tam koupil stavebnic a měl velkou radost že si veze z výstavy novou stavebnici (já takové nadšení nesdílel protože jinde by se dala pořídit levněji). Chystal jsem se, že si také něco koupím ale prodávalo se to až jsme tam už nebyli. Předpokládal jsem, že tam bude aspoň nějaká malá burza a tak jsem sebou vzal všechny postavičky na výměnu ale nakonec zůstaly v autě. Ještě že jsem si odvezl pár plakátů.   
Když se hledá zdroj na proplacení nákladů, jedna možnost jak přijít k penězům by tu byla. Když se prodá v dražbě na Aukru musí se odvést nějaký poplatek z prodané částky. Proč to nezavést i na Kostkách. Peníze by šly do společné kasičky a to co by se vybralo by bylo na uhrazení nákladů vystavovatelům na další výstavě.


Slávku promiň, ale to je ten největší nesmysl, co tu padl. Pokud by někomu měly jít poplatky, tak Jindroushovi, protože tento web je jeho know-how a jeho práce. Takový krok bych pochopil, systém by se musel technicky upravit tak, aby prodeje byly kontrolovatelné.  Při tom, co prezentuješ Ty, by zisky dané prací jednotlivce šly všem, aniž by se na nich podíleli. To už tu jednou bylo 40 let...Už chybí jen JKD (jednotná kostkařská družstva)  :P :P ::)

Jura

Citace od: matny kdy 09.06.2007, 03:53:39
[


Nie je mi zatial známe žiadne Múzeum, ktoré by bolo ochotné riešiť náklady spojené s dopravou, nehovoriac o inej réžii.




Musím Tě opravit: pokud si instituce (muzeum, galerie,..) od někoho něco půjčuje (exponát nebo celou výstavu), je převoz v její režii - za podmínek půjčovatele

ps: a jak si psal, pronájem prostor není problém.....( a já v jiném tématu )

stambi

čím víc se začítám do téhle diskuze, tím víc mi připadá, že jen vrhá stín na celou akci, čekal bych, že nejdřív přijde smršť nápadů a nabídek, co a jak udělat, čím to mít ještě víc lepší než minule, až to bude úplně nejlepčí na celém světě, prostě se nebudu věnovat tématu ZACO této diskuze a navrhnu: co přemluvit LEGO, aby uspořádalo akci "naber z bedny co uneseš" za nějakou přijatelnou cenu (viz TESCO aj. před lety) a zásobovalo pravidelně tuhle výstavku, oboustranně prospěšná záležitost... štambi

Colonel32

pokud by lego factory nabidlo clenum kostky.org moznost odkupu srotu, ktery se bezne prodava jako "napln si svuj pytlik", stejne jako maji zamestnanci, nektere veci by to urcite zjednodusilo...

ale to zabihame do  otazky, co udela "lego company", a ta je vice nez teoreticka...


ale tak at to trochu rozjedeme...

co muzu nabidnout:

6. Pancerova Divize Skyline Cruise (pro neznale: figurky rytiru)
Jako idealni by se mi jevilo udelat velke bitevni diorama, (vcetne nejakeho terenu, a doplnku) a postavit je proti Matnyho armade blackfaconu, pac pokud se vezme mych 500rytiru, matnyho 500 falconu, tak to bude drsny...

zeleznicni flotilu - display i provoz.

originalni stare town sety

co pozaduji:

proplaceni nakladu na dopravu, + nejaky mensi bonus na provozni naklady (200-250 kc za staveci vikend)

linhi

Já nabízím Ostromeč - pokud ji tam někdo bude chtít....

Pokud mi někdo přidá na cestu tak bezva - pokud ne tak neva...

Frco

haha C32 roznesu ta na kopytach za to co pozadujes.

Mtron

pane bože tohle už nééé - 6. Pancerova Divize Skyline Cruise  ;D ;D ;D ;D jinak, C32 smekám  ;D ;D za tohle tolik peněz ?  ;D ;D ;D prosim tě to nestojí ani za zlámanou grešli. Přece ty okousaný vojáčky už nechceš vystavovat ? Kdo se s tím bude zase celý den skládat ? ;D ;D ;D :P

to štambi: to se tady snažíme celou dobu jenom to pochopila hrstka lidiček... vítej

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

stambi

když už skoro 99% víme, že brno 2008, tedy k tomu co postavit:
rozhodně se nabízí velké dioráma Slavkovské bitvy, doporučuji shlédnout uniformy na http://www.austerlitz.org/cz/clanek/338
ale je to spíš výzva pro velké sběratele, červeno a modrokabátníků...
stará radnice v brně (kolo, drak, pokroucené fiály) výzva pro majitele bílých kostek http://www.aneris.cz/brno_04.html
závodní stroje pro Velkou cenu? - technic

štambi

Jamesek

Citace od: stambi kdy 18.06.2007, 19:10:52
když už skoro 99% víme, že brno 2008, tedy k tomu co postavit:
rozhodně se nabízí velké dioráma Slavkovské bitvy, doporučuji shlédnout uniformy na http://www.austerlitz.org/cz/clanek/338
ale je to spíš výzva pro velké sběratele, červeno a modrokabátníků...
stará radnice v brně (kolo, drak, pokroucené fiály) výzva pro majitele bílých kostek http://www.aneris.cz/brno_04.html
závodní stroje pro Velkou cenu? - technic

štambi

Dále nějaké ty funkční (nějakým způsobem pohyblivé, motory, flex-systém, pneu, roboti, ...) Technic modely, jezdící monorail, nějaký společný MOC všech kostkařů (třeba ta Lego věž, alespoň do stropu muzea), další jihomoravské témata (vinné sklepy, mikulovský zámek, lednicko-valtický areál,  přesun brněnského nádraží, špilberk, petrov .. ) ... ;)

Mtron

zas tak neblázněte , určíme zase pár lidiček co budou opečovávat jedno téma, tak aby v tom nebyl guláš. Brno jistě bude rádo , když uděláme jim blízké téma , ale až tak horké to snad nebude. Hlavně teď počkáme na typy vitrín a potom můžeme konstruktivně řešit témata a jejich vyplnění. Jinak HLÁSÍM se dobrovolně na SPACE téma díky.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

***Banana.com

Pokud bude místo a zájem, vzal bych si na starost Paradisu  ;D. Brno je pro mne podstatně dostupnější než Svitavy.

Jamesek

Na organizaci se úplně necítím, ale rád přispěju do tématu Technic. Jak nápady, tak modely .. ;)